Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biblia Mesjańska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 19:50, 08 Kwi 2013    Temat postu:

thewordwatcher napisał:

Chodzi o drobiazgowość i skrupulatność w cytowaniu wersetów i przeświadczenie, że te umiejętności dadzą życie wieczne i zbawienie. Czyli w sumie Isus zaadresował tę wypowiedź do wszystkich tych, którzy studiują listy Pawła i cytują je, ... 'bo musicie robić to czy tamto, bo Paweł tak napisał."

Tymczasem Chrystus napomina, że nie tyle znajomość tychże wersetów jest ważna ale znajomość... Jego samego i jego nauk.
Ponieważ On jest Zbawicielem a nie Biblia!


Biblia właśnie mówi, że On jest Zbawicielem i że On woła swoje owce, a one podążają za Nim.

Czyli nie tyle za Biblią, ale za Jego głosem.

To On daje Ducha, zrozumienie Prawdy, zrozumienie właściwego postępowania i sprawiedliwości. Słuchając Jego i otrzymując Jego Ducha będziemy postępować właściwie, naśladując Go, a za TE WŁAŚNIE UCZYNKI otrzymamy życie wieczne w Królestwie Bożym.

Czyli musimy szukać w Biblii Isusa Chrystusa i słuchać jego głosu i podążać za Nim....

Owszem, Biblia jest ważna ale Isus wskazał na najważniejsze w niej rzeczy, które mówią o NIM! W Nim jest zbawienie. Wersety nie dadzą nikomu zbawienia.
- koniec cytatu.Aż chciało by się rzec:


Słowami z Mateusza 16:13

;"Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony"( Henryku). "Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie"


Tak widzę to Henryku co napisałeś i podpisuję się pod tym całym sercem. Very Happy

Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 9:47, 09 Kwi 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 13:07, 09 Kwi 2013    Temat postu:

Odnośnie wyjaśnienia 70 tygodni - ADS to szatańska religia i nie można polegać na informacjach uzyskanych z tego źródła, zwłaszcza, że Veith także się wsławił wieloma najwyraźniej celowymi manipulacjami.

Walter wygląda na wyraźnie zagubionego człowieka, ponieważ ADS zawarli porozumienie z Watykanem oraz są aktywni w watykańskiej Ekumenie.

Czyli Walter jest już dla nich zbędny, ponieważ ujawniał on do tej pory powiązania Watykanu z satanizmem i NWO, a ADS ostatnio z Watykanem kładzie3 się do tego samego łóżka - mówiąc obrazowo.

Z innej strony ADS popiera szaleńcze nauki Elen White i traktuje je niemal na równi z Biblią.

Walter często także tak robi, czyli mamy poważne problemy z wiarygodnością Waltera Veitha oraz ADS.

Obie strony mają określone programy i cele ideologiczne, które są raczej oczywiste.

Całość ich argumentacji nie posiada żadnego poważnego meritum ani bazy dowodowej w postaci solidnych wersetów wielokrotnie powtórzonych w kilku miejscach Biblii.

Jest to oczywiste chociażby z tego powodu, że mi niczego konkretnego nie podałeś, żadnego wersetu, a mówiąc szczerze... oglądanie godzinnych i nudnych wykładów Waltera aby odpowiedzieć tobie na pytanie najwyraźniej nie mam ani czasu ani ochoty.

Nie odbierz to jako niegrzeczność z mojej strony ale jako czysta logikę. Inaczej mówiąc - gdybyś podał określone wersety, logiczną argumentację - w takim przypadku poszukałbym w swoich źródłach lub zrobił osobiste śledztwo, po0nieważ zawsze istnieje możliwość, że jako człowiek niedoskonały mogę się mylić.

Tylko papież, ADS i Walter Veith są nieomylni - dlatego ich raczej unikam.

Niektórzy przysyłają mi książki, linki do wielogodzinnych filmów, a ja na takie dictum nie mam ani czasu ani ochoty.

Jeżeli nie można czegoś wyjaśnić w kilku prostych słowach - śmierdzi to na kilometry ściemą. Być może niektórzy chcą mi dać zajęcie aby odciągać mnie od znacznie poważniejszej pracy, którą wolę wykonywać niż wszystko, co mnie ktoś poda czy podeśle analizować. Very Happy

Właśnie skończyłem artykuł o Bestii - temat którego Walter i ADS zupełnie nie rozumieją i przedstawiają w manipulatywny sposób.

Sprawdź ten linki.

[link widoczny dla zalogowanych]

Przeczytaj ten apokryf, który rzuca wiele światła na proroctwa i w żadnym przypadku nie neguje niczego, co Isus powiedział kiedykolwiek ale to ubogaca.

[link widoczny dla zalogowanych]

Znacznie ważniejsza księga niż większość dzieł Pawła.

Proroctwo Daniela w tym właśnie miejscu jest definitywnie skażone i wszelkie próby wyjaśnienia spełzają na niczym. W sumie Bóg zezwolił na to i najwyraźniej nic w takim przypadku nie tracimy. Prawo znamy, postawę Isusa Chrystusa do Prawa i nas samych także, wiemy w wystarczający sposób o czasach w jakich żyjemy i wiemy także, że będziemy zaskoczeni.

Czyli karkołomna próba interpretacji skażonego tekstu do niczego pozytywnego nikogo nie prowadzi i robi tylko zamieszanie.

Wystarczy nieco sprawdzić starożytne dzieła, opinie fachowców, tłumaczy i owa prawda o zniekształceniu tych wersetów jest natychmiast oczywista.

Mnie interesuje głównie każde słowo wypowiedziane przez Boga, Chrystusa oraz proroków, którzy spisali słowa Boga na Jego polecenie.

Słucham tylko Jego głosu. Przynajmniej staram się o do tej pory popełniłem wiele błędów, do których otwarcie się przyznaję.

Także byłem ofiarą oszustw fałszywych religii, modliłem się do Jehowy, wcześniej do Maryi ale trzeba korygować swoje postępowanie, jeżeli ktoś nam wyraźnie wskaże i udowodni, że błądzimy. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 15:43, 09 Kwi 2013    Temat postu:

Na forum HASBARY ukazał się post jakiegoś gościa, który niezręcznie próbuje zatuszować sprawę fałszerstwa księgi Daniela.

[link widoczny dla zalogowanych]

i cytuje artykuł z tego linka
- [link widoczny dla zalogowanych]

Artykuł przetłumaczono na polski.

Razi w nim kilka podstawowych błędów logicznych i merytorycznych. Weźmy ten cytat:

Cytat:
Pozwól mi najpierw krótko opisać skandaliczne opóźnienie, które wystąpiło w wielu publikacjach z nad Morza Martwego, odkrych w 1947/48. Biblical Archaeology Review (BAR) odegrało ważną rolę ,naciskając na opublikowanie szeregu artykułów w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza w latach 1989 i 1990 (Shanks 1989a, 1989b, 1989c, 1989d, 1990). Były zarzuty o skandal, ponieważ istnieje około "400 oddzielnych niepublikowanych tekstow umieszczonych na 1.200 roznych [fotograficznych ] płytach" ukryte były one przez 40 lat!!!!,przed uczonymi. Herszel Shanks, redaktor BAR, mówi, że "uzasadnione przypuszczenie ,jest że 100 z tych tekstów niepublikowanych [] są to teksty biblijne na 200 płytach " (1989c: 20).
Zarzuty dotyczące braku publikacji tych tekstów z nad Morza Martwego zostały opublikowane w lecie 1989 przez publiczną prasę.


A teraz troszkę logiki. Gość stara się podeprzeć teksty sfałszowane przez masoretów. Czyli na pewno jest syjonistą. Kto zabraniał opublikowania tych zwojów z Qumran? Ci, którzy nienawidzili Septuaginty, która wskazywała bardzo wyraźnie na Isusa jako na Mesjasza.

Co robiono przez 40 lat mając takie niezwykłe dokumenty? Zamyślano, jak je sprzeda jako poparcie dla szatańskich masoretów. I w sukurs zaraz przybyli 'uczeni' żydowscy i sprawę nam 'wyjaśnia' agent hasbary na hasbarskim forum.

Czy ja nie przesadzam? Nie! Jak zwojów nie ukrywałem i nie fałszowałem.

40 lat (ponad) to szmat czasu na przemyślenie wszystkich opcji. Nieco wymyślono ale faktów nie da się już bardziej ukryć a zwłaszcza sfałszować. Very Happy


Jeden gwóźdź programu już ukazałem - czyli nie spieszyło się im z rzekomymi potwierdzeniami tekstów masoreckich. A przecież to takie ważne!!!!


Teraz czas na drugi gwóźdź programu.

Odnośnie masakrowania wersetów.

Cytat:
Najszerzej zachowany zwój księgi Daniela z Qumran jest jednym z Jaskini 4: 4QDana, która zawiera duże fragmenty Daniela. Zachowały się fragmenty Daniela 1:16-20; 2:9-11, 19-49, 3:1, 2; 4:29, 30; 5:5-7, 12-14, 16-19, 07:05 -7, 25-28; 8:1-5; 10:16-20; 11:13-16. 4QDanb zawiera Daniela 5:10-12, 14-16, 19-22, 27-29; 6:8-22; 7:1-6, 11, 26-28 (?); 8:1-8, 13 -16 oraz 4QDanc ma Daniela 10:5-9, 11-16, 21, 11:1, 2, 13-17, 25-29 (Ulrich 1987:1Cool.
To oznacza, że mamy do dyspozycji z Morza Martwego części wszystkich rozdziałów, z wyjątkiem Daniela 9 i 12Znaleziono niby całą księgę Daniela, ale... zgodnie z tym, co napisaliśmy z Mariuszem w przedmowie -brakuje 9-tego rozdziału czyli kluczowych zmasakrowanych wersetów.

Czyżby zniszczono praktycznie najważniejszą część księgi Daniela? Bardzo możliwe, skoro byli to działacze syjonistyczni wspierający szatańskie oszustwa masoretów.

I tutaj jest właśnie wyjaśnienie całej zagadki. Najważniejsze wersety nie istnieją albo je schowano.

Jest jeszcze trzeci potężny problem, którego autor tego artykułu nie uwzględnił i go nie wyjaśnił.

Cytat:
Te pisma poświadczają, że MT zostały wiernie zachowane i potwierdzają , że hebrajski i aramejski tekst Daniela jest niezawodny.

Werdykt wydaje się być negatywne, a wcześniejsza data dla Daniela niż drugiego wieku jest pewny!
ZMM i oryginalny hebrajski / aramejski tekst Daniela

Przed odkryciem Z. Morza Martwego, wielu uczonych powątpiewało w wierności tekstu hebrajskiego i praktykowano dużą swobodę w edytowaniu , i dostosowanie tekstu hebrajskiego. Ta wolność została znacznie ograniczona przez znaleziska Qumran.
W odniesieniu do Daniela, wielu uczonych uważał hebrajski i aramejski tekst za nie więzy autorytet niż inne starożytne przekłady, takie jak Septuaginta (najstarszy grecki przekład Starego Testamentu), wersja nadana Theodotion. Jednym z powodów jest fakt , że Septuaginta traktuje Ksiege daniela mniej dosłownie ,w znacznym kontraście do tekstow Masoreckichym niż to ma miejsce w pozostałych tekstach starego testamentu. Fakt ten doprowadził niektórych do zalozenia , że MT Daniela jest stosunkowo niewiele warte .


Proszę teraz się skupić w tym momencie! Uwaga!

Ciągle się nam wmawia, że nowoczesny hebrajski to bardzo podobny język do paleo-hebrajskiego czyli oryginalnego języka Biblii. Oczywiście jest to fałsz i teraz wychodzi on na wierzch - ich własnymi słowami.

Napisano - oryginalny hebrajski / aramejski tekst Daniela

Oryginalny czyli.. paleo -hebrajski lub starożytny hebrajski.

Dlaczego Daniel pisał w dwóch językach?

Ponieważ część pisał przed niewolą babilońską - po (paleo) hebrajsku a w niewoli przeszedł na aramejski, który Żydzi w szy7sbkim tempie zdążyli opanować i hebrajskiego już nie było sensu używać, ponieważ większość ten język zapomniała.

Cała Judea w niewoli pod koniec 70-coletniej niewoli nie znała hebrajskiego tylko znano ARAMEJSKI!


Kiedy Aleksander Wielki podbił te ziemie, Żydzi przeszli na grecki, który trwał aż do 4 wieku n.e.


Do starożytnego greckiego, ani tym bardziej do paleo-hebrajskiego już nikt nigdy do dzisiaj nie powrócił.


Żydzi dzisiaj nadal mówią aramejskim dialektem, który zaczęto wprowadzać po śmierci Isusa i zaczęto usuwać wszelkie ślady po greckiej Septuagincie.

Czyli teksty masoreckie to była translacja Septuaginty na Aramejski i przy tej okazji masoreci fałszowali swe teksty, aby podważyć mesjaństwo Chrystusa.

Czyli wszystko, co do tej pory opisywałem i ja,, a także Red October to czysta i doskonale udowodniona Prawda. Daniela 9:25-27 zmasakrowano podwójnie. Jednym z fałszerzy był Teodocjon, drugim fałszerzem był klan masoretów.

W dobie Internetu Prawdy nie da się zbytnio ukryć. Very Happy

PS. Red October wyjechał na 2 tygodnie i chyba przez ten czas Internetu nie będzie miał!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw 8:40, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Wcześniej pisałam o kapłańskiej 16, 8 o koźle na ofiarę dla Azazela, jednak napisałam nieprecyzyjnie, bo miałam na myśli cały fragment, rozpoczynający się od 8 wersetu. Tak od 10 do 26 co jakiś czas w tekście pojawia się azazel, a powinno być kozioł ofiarny.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw 18:09, 11 Kwi 2013    Temat postu:

W księdze Jozuego znalazłam taki błąd
Dotyczy postawienia ołtarza przez plemię Gada, Rubena i połowę plemienia Mannesa za Jordanem. Tu pojawia się niedorzeczność, na początku jest napisane, że nie chcą przy nim oddawać czci Panu a w 22, 27:
27. ale aby był świadkiem miedzy nami a miedzy wami i miedzy potomkami naszymi po nas, ze chcemy przy nim (ołtarzu?) oddawać cześć Panu przez nasze ofiary całopalne, przez nasze ofiary zwykłe i przez nasze ofiary pojednania, i aby kiedyś w przyszłości nie mówili wasi synowie do naszych synów: Nie macie żadnej społeczności z Panem
Powinno być:
...ze chcemy oddawać cześć Panu przed Nim samym przez nasze ofiary całopalne, przez nasze ofiary zwykłe i przez nasze ofiary pojednania...
tak jak jest napisane w BW i BM sugeruje, że jednak chcą poświęcać ofiary na innym ołtarzu niż jest to dozwolone przez Pana
Pozostałe polskie tłumaczenia wyjaśniają to właściwie, tzn z tekstu wyraźnie wynika,że przy zbudowanym nie będzie ofiar, poza biblią Wujka, gdzie także opuszczone jest „przed Nim”


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pią 11:27, 12 Kwi 2013    Temat postu:

Bardzo dobra uwaga. Nie wiedziałem o tym błędzie i w Septuagincie właśnie tak jest,

Ale aby był świadkiem między nami a między wami i między potomkami naszymi po nas, że możemy wielbić Pana przed nim, przez nasze ofiary całopalne, przez nasze ofiary zwykłe i przez nasze ofiary pojednania,

Przed chwilą zmieniłem ten werset i jest tak, jak powinno być. Serdecznie dziękuję za wskazówkę.

Pozdrawiam serdecznie w Panu naszym...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 13:29, 15 Kwi 2013    Temat postu:

Izajasza 13:3 mówi o powrocie Gigantów

W Biblii Mesjańskiej jest tak:

(3) Ja wezwałem moich poświęconych i powołałem moich bohaterów, dumnych z mojej chwały, aby wykonali wyrok mojego sądu.

Septuaginta Brentona:

13:3 I give command, and I bring them: giants are coming to fulfil my wrath, rejoicing at the same time and insulting.

Zupełnie inne znaczenie ! W dodatku 13 rozdział mówi o Babilonie !

(1) Wypowiedź o Babilonie, jak to widział Izajasz, syn Amosa.

W tłumaczeniu z Septuaginty będzie to chyba brzmiało mniej więcej tak:

Daję rozkaz i ja ich sprowadzam:Giganci nadchodzą aby wypełnić mój gniew, jednocześnie radując się i znieważając.

To nie są żadni poświęceni bohaterowie tylko Giganci, którzy z pewnością nie radują się z chwały Boga, tylko ze swojego powrotu, obrażając Boga !
Nie jest to też kwestia interpretacji tego fragmentu, bo w polskich przekładach ten fragment jest wręcz makabryczny. W Septuagincie nie ma słowa bohater, poświęcony, wywyższenie


Biblia Warszawska:
Ja wezwałem moich poświęconych i powołałem moich bohaterów, dumnych z mojej chwały, aby wykonali wyrok mojego sądu.
Biblia Tysiąclecia:
Ja dałem rozkaz moim poświęconym; z powodu mego gniewu zwołałem moich wojowników, radujących się z mej wspaniałości.
Biblia Gdańska:
[i] Jam przykazał poświęconym moim; przyzwałem też i mocarzów moich do wykonania gniewu mego, którzy się weselą z wywyższenia mego.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 13:53, 15 Kwi 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pon 14:21, 15 Kwi 2013    Temat postu:

Ale narozrabiałeś!

W bardzo pozytywnym sensie! Very Happy

Izajasz i Ezechiel ma kilka gigantów!!! Napisz w Firefox na search: giant i znajdziesz sporo wersetów!

Iz 49:24 Will any one take spoils from a giant? and if one should take [a man] captive unjustly, shall he be delivered?


Iz 49:25 For thus saith the Lord, If one should take a giant captive, he shall take spoils, and he who takes [them] from a mighty [man] shall be delivered: for I will plead thy cause, and I will deliver thy children.

Ez 32:20 They shall fall with him in the midst of them [that are] slain with the sword, and all his strength shall perish: the giants also shall say to thee,

Ez 32:27 And they are laid with the giants that fell of old, who went down to Hades with [their] weapons of war: and they laid their swords under their heads, but their iniquities were upon their bones, because they terrified all men during their life.

No to mi roboty narobiłeś. Serdecznie dziękuję za namiar!

Niezwykle cenny i na czasie!

Oczywiście Biblia Mesjańska ma zawziętych wrogów i nic dziwnego.

Proszę sobie sprawdzić posty!

[link widoczny dla zalogowanych]

Niestety na tamtym forum obowiązują żydowskie okulary do uczestnictwa. Celowo uwzględniłem dalszą pracę nad tą Biblią, i jest to jej pierwsza wersja, czyli wersja numer 1.0.

Admini traktują wszystkich jak niedorozwiniętych smarkaczy i za stosowanie czerwonych czcionek zwracają groźne uwagi grożąc sankcjami w postaci ostrzeżeń i... bana.

Serdeczne dzięki ZAMOSOWI za moja obronę na tym nienawistnym dla Prawdy forum oraz BBC - za stanięcie po właściwej stronie oraz umieszczenie tam wielu informacji, które wykluczają jakiekolwiek złamanie prawa przeze mnie przy pracy nad Biblią Mesjańską.

Widać jednak wysiłki w celu powstrzymania tej Biblii, więc moja uwaga - zasysać, dopóki jeszcze jest. Może różnie być i intrygi czy kłamstwa mogą ją wycofać w nielegalny sposób z Internetu.

Ale... to raczej pomogłoby w rozpowszechnieniu jej po Internecie - w różne interesujące sposoby. Jest ona taka mała że można ją swobodnie wysłać spakowaną emailem. Jest bardzo... 'lekka'.Very Happy

Dołożę do niej także księgi apokryficzne i będzie ona niemal nieustannie korygowana i wszelkie błędy będą w miarę możliwości i czasu naprawiane.

Przykład gigantów w tym szczególnym czasie wskazuje nam, na taką właśnie potrzebę i najwyraźniej jest w tym palec Boży oraz wypełnia się proroctwo Mateusza, że każda tajemnica będzie ujawniona.

Jeszcze do niedawna nazywano mnie ekstremalnym fundamentalistą chrześcijańskim, z czego byłem raczej dumny! Very Happy ale coraz częściej widzę, że naród polski obudził sie niedawno i to, co niektórzy wypisują w komentarzach na Wyborczej czy innych brukowcach to przechodzi ludzkie pojęcie. Taka jest ohydna opinia o Żydach - chociaż niestety - niewielu jeszcze dostrzega różnice pomiędzy Żydami a syjonistami, ale świadomość narodu w ostatnich kilku miesiącach nagle wzrosła w niebywały sposób.

Jest to zrozumiałe - Polacy nie chcą skończyć pod brudną łapą syjonistów w sposób, w jaki wielu Palestyńczyków zakończyło swoje życie. A planowany napływ tych ludzi do Polski 3 milinów i więcej gwarantuje niezwykłą tragedię całego narodu.

Ale wraz z gigantami i upadłymi aniołami jest to Naród Wybrany przez Boga - niezwykle okrutny i mściwy - chwast rodzaju ludzkiego, który z zapałem, jakiego nie posiada żadna nacja na ziemi wykona sprawiedliwy wyrok na Wielkiej Nierządnicy i krótko potem sam podzieli los Nierządnicy za wszystkie swoje zbrodnie.

Oby jak najszybciej, Panie nasz umiłowany!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 0:48, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Jakoś linki do zassania Biblii mesjańskiej nie wszyscy mogą łatwo znaleźć.

Na dole tej strony - [link widoczny dla zalogowanych]

lub bezpośrednie...

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 12:57, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Dziekuje BBC Smile

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tabitha dnia Śro 11:23, 17 Kwi 2013, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 20:29, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Tabitha napisał:
Nie sadzilam, ze az tak mozna sie oburzac, za czynienie sprawiedliosci i oczyszczenia Biblii
z przekretow tlumaczy. Biblia Mesjanska to potrzeba chwili - wielkie dzieki Henryku za podjecie
tego zaszczytnego trudu i ulatwienie nam staran w prawidlowym zrozumieniu tresci Slowa Bozego.
Wielkie dzieki za piekna przedmowe Mariuszowi Smile


Do Janosika:
Link Biblii nie moze byc przedmiotem przetargu, ani gra w szachy.
A czy Henrykowi zalezy na rozpowszechnianiu tego tlumaczenia? - wybacz ale rozumujesz
jak makler. Tylko poszukujacym PRAWDY moze zalezec na odnajdywaniu takich tlumaczen,
a tlumaczenie to zrodzilo sie z potrzeby serca, z milosci do Boga i milosci do blizniego swego.

Cytat Janosika:

Nie myślisz chyba, że forum Hasbary, żmijowych pomiotów, żydo-masonów i sługusów bezpieki
będzie promować prace wyższej rasy -H. Kubika. ?!

Zamiast obraz.ac sie lub odgraz.ac, wpierw nie stwarzajcie podstaw jako chrzescijanie do
takich OKRESLEN. Sam Piotr zostal nazwany SZATANEM przez Jezusa, chociaz pozornie
"nic takiego nie powiedzial"! i jak wiadomo szatanem nie byl.

Mateusza 16:22,23
(22) A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc:
Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.

(23) A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi:

Idź precz ode mnie, SZATANIE! Jesteś mi zgorszeniem,
bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie.

***
Wybacz Janosiku, ze nie odpisuje ci na twojej stronie, bo ze wzgledow
zdrowotnych nie moge podnosic sobie cisnienia a wlasnie z nim mam problem.


Mysle jednak, ze wystarczajace komentarze dodali Zamos i BBC.


Tabitha Janosik w swoim komentarzu wrzucił tylko link do Biblii Mesjańskiej.
Dlaczego to uczyniła ? a no dlatego ponieważ moderator forum usunął ten link z komentarza Red-octobera który rozpoczął ten temat pierwszym postem.

Moderatorka forum Anna01 usunęła link do Biblii Mesjańskiej i w miejsce linku Janosika wpisała swój komentarz ( wszystkie komentarze na czerwono to teksty moderatorów forum)
Anna01 napisał:

link usunięto.Anna01
Nie myślisz chyba, że forum Hasbary, żmijowych pomiotów, żydo-masonów i sługusów bezpieki będzie promować prace wyższej rasy -H. Kubika. ?!

Jak Kubik wykasuje oszczercze posty na nasz temat, to my się zastanowimy nad wklejeniem liku do jego pracy.
Przekaż mu tą wiadomość z łaski swojej.
W końcu to jemu zależy na rozpowszechnieniu swojej biblii, prawda ?
Czekamy na ruch p. Kubika.Janosik właśnie jest po stronie Henia.
Najlepiej usuń swój post i będzie po sprawie potem ja usunę mój.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 20:39, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Ja bym raczej nie radził gloryfikować Henryka, bo zaczną nam wytykać, że jesteśmy sektą henrykowsców, a Henryk to nasz bóg nowego świata. Biblię owszem warto polecać i oczywiście warto zaznaczyć kto jest tłumaczem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 21:11, 16 Kwi 2013    Temat postu:

O jakim gloryfikowaniu piszesz? przeczytaj dokładnie dwa posty wyżej. Doszło do nieporozumienia i próbuje to jakoś naprawić. Poza tym dla pewnej grupy osób z "Biblijnego forum" wszyscy na forum Henryka którzy maja odmienne od nich zdanie to "sekta Kubika". Powiem ci w że mam to gdzieś czy jakiś palant powie na mnie "Kubikowy sekciarz" czy nie - Isusa też wyzywało właśnie takiego samego pokroju faryzejstwo.
Zwrot "sekta Kubika" leży na tej samej półce co zwroty "teoria spiskowa" czy "poprawność polityczna" czyli wiadomo z czym mamy do czynienia.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 21:13, 16 Kwi 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 22:21, 16 Kwi 2013    Temat postu:

To jakaś masakra co się wyrabia.

Z początku postrzegałem to trochę jako niepotrzebne zaczepki chociaż było widać, że cokolwiek się na tamtym forum pojawi nie pasującego pewnym osobom jest wyraźnie zwalczane. Jednak ostatnia akcja z Witem i jego cenzurowaniem(tak) BM wystawiła mu nie tylko w moich oczach odpowiednie świadectwo. Dlaczego mu tak na tym zależało? Do tego ta argumentacja... podręcznikowy (biblijny?) przykład faryzejskich technik w praktyce.

Zacytuję jeszcze Annę01
"Dostał Pan bana, ponieważ zwrócono Panu uwagę, że na forum nie będziemy zajmować się polityką i politykami, ani partiami politycznymi (ani z prawa, ani z lewa), ani rządami !
Cały czas, całymi dniami, jesteśmy epatowani poprzez radio, telewizję, prasę itp.
tymi sprawami i niech przynajmniej forum Biblijne będzie od tego wolne !!!
"

To Ci dopiero powód do bana! Laughing
Jak można pominąć tak ważny temat w rozważaniach biblijnych jak polityka czy rządy szatana? Jak?
Ale gdy admin Hardi zakłada temat o wyborach w USA to jest ok. I nie tylko on porusza tematy polityczne, których nie da się uniknać na takim forum i nikomu to nie przeszkadza.
Problemem jest jak ktoś zacznie pisać zbyt radykalne, niewygodne rzeczy.
W świetle tego obecnie bardzo prawdopodobne wydaje mi się, że admininistracja i pewni użytkownicy owego forum to jakiegoś typu agentura. Być może nawet to te same osoby mające po kilka kont.


Napisałbym to tam ale nawet nie będę sie rejstrować i pisać wśród takiego zakłamania. Szok.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 22:22, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Ja to mówię na podstawie moich znajomych, którzy bez Henrego nie potrafią myśleć. Dla mnie Henryk czy też ty BBC-poland lub red-october to wspaniali ludzie, bo otwierają wielu ludziom oczy. Nie zrozumcie mnie źle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 5 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin