Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biblia Mesjańska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 2:59, 23 Mar 2013    Temat postu:

Hmmm... ciekawy apokryf. O ile jest to apokryf.

Przeczytałem to raz, pobieżnie i nie widzę żadnej sprzeczności z Biblią, wręcz przeciwnie. Są tam cytaty z Biblii i ten apokryf pięknie uzupełnia proroctwa Daniela.

Podaję tekst.

I położył się, i zasnął pod jednym krzewem. A oto anioł dotknął go i powiedział do niego: Wstań i jedz! Taką tajemnicę objawił Michał, wielki książę aniołów Izraela, prorokowi Eliaszowi na górze Karmel: koniec i czas, który nastąpi w przyszłości, na końcu dni, na koniec czterech królestw w dniach panowania czwartego króla, który nastąpi w przyszłości.

Duch JHWH uniósł mnie i poprowadził mnie na południe świata, i zobaczyłem tam miejsce wysokie, płonące w ogniu i żadna istota ludzka nie mogła tam wejść.

Znowu uniósł mnie duch i poprowadził na wschód świata, i zobaczyłem tam gwiazdy walczące ze sobą nawzajem bez odpoczynku.

Znowu uniósł mnie duch i poprowadził na zachód świata i zobaczyłem tam dusze, które są sądzone w wielkich mękach, każda według swego czynu.

Wtedy objawił mi Michael koniec, który nastąpi w przyszłości na końcu dni, w dniach panowania króla, który nastąpi, jego imię Hrmlt. A są, którzy mówią, że jego imię Trmila. Rabi Simai mówi: jego imię ha-Kesrat. Rabi Eleazar mówi: jego imię Artakserkses. Rabi Juda syn Betira mówi: jego imię Cyrus. Rabi Szymon syn Jochai mówi: jego imię Kesra. A tradycja jak rabi Szymon, który mówi: jego imię ha-Kesra.

Ostatni król w Persji powstanie przeciw Rzymowi w trzech następujących po sobie latach aż rozszerzy się w 12 miesięcy.
I trzech wojennych bohaterów wystąpi przeciw niemu z morza, lecz oni będą wydani w jego rękę. Uniżony między królami, syn niewolnicy, jego imię Gigit, przeciw niemu z morza. A takie będą jego znaki, które widział w nim Daniel: jego twarz długa; na jego przodzie głowy...; i wzrost bardzo wysoki i jego stopy są wysokie; a jego golenie cienkie. I będzie wyciągał swoją rękę w każdym dniu nad wiernym ludem i będzie wstrząsał w każdym dniu trzy wstrząsy.

A wszystkie [znaki] zbiorą się i pójdą do jednego miejsca, i zajmą domy i zrabują pola, i zabiją sieroty i wdowy na ulicy. Ale jeśli będą czynić pokutę, będzie dla nich przebaczenie.

20 marcheszwana zatrzęsie się świat i niebo i ziemia zadrżą.
20 kislew stanie cały Izrael, modląc się i wołając przed waszym Ojcem w niebie. A w tym [dniu] będzie spuszczony miecz i spadnie wśród ludzi świata, według tego co powiedziano [w Piśmie]: „Raz tego, raz innego pożera miecz”.

20 nisan będzie pierwsze z wyjście wszystkich Babilonu w (liczbie) osiemnaście tysięcy mężczyzn i kobiet i żadna z nich nie zginie. 25 Tiszri będzie drugie wygnanie, które będzie nad rzeką Sabatjon, wyprowadzonych w (liczbie) siedemnaście tysięcy; dwudziestu mężczyzn i piętnaście kobiet z nich zostanie zabitych. 25 ósmego miesiąca nastąpi trzecie wygnanie, wyjdą i będą płakać i lamentować nad ich braćmi, którzy zostaną zabici. I będą krzyczeć na pustyni 25, i nie będą nic próbować i przeżyją (dzięki słowu), które znajduje się w ustach JHWH. Zanim pierwsze wygnanie z Babilonu wyjdzie, spotka się z drugim w Babel; jak powiedziano [w Piśmie]: „Wij się i jęcz, Córko Syjonu” itd.

20 nisan będzie powstanie król z morza i zniszczy i wstrząśnie światem i przybędzie na wzgórze /wspaniałe/szturmem/ święte i spali go. Przeklęta między kobietami, która go urodzi! To jest róg, który widział Daniel. A pewnego dnia będzie cierpienie i wojna przeciw Izraelowi.

Drugą wojnę poprowadzi Demetriusz syn Poripusa i Apolipus syn Panpusa z ich stu tysiącami jeźdźców i stu tysiącami piechurów oraz stu tysiącami tych, którzy są na statkach. 20 elul przyjdzie Mesjasz, jego imię Winon. A tego dnia zstąpi Gabriel, od [dziewiątej] godziny do dziesiątej i zgładzi ze świata dziewięćdziesiąt dwa tysiące mężczyzn. 20 tewet trzecią wojnę poprowadzi Mks.... Kirtlos i wszystkie prowincje z nimi, bardzo wiele ludzi, na wielkiej równinie do Joppy i do Aszkelonu. A 20 szewat przyjdzie Mesjasz i zstąpią anioły zniszczenia, i zgładzą wielką liczbę, i nikt nie pozostanie przy życiu.

W danym czasie powie Święty, niech będzie błogosławiony, do Abrahama: następcy, twoi synowie padną aż pod stopnie – ponieważ powiedziano[w Piśmie]: „Wtedy poniżony, z ziemi będziesz mówił”, a potem będą wyniesieni nad wszystkie ludy, ponieważ powiedziano: «JHWH, Bóg twój wywyższy cię ponad wszystkie narody ziemi». – A potem przyjdą wszystkie narody i będą płaszczyć się przed każdym z Izraela i będą lizać proch (spod) ich stóp, ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „Królowie będą twoimi żywicielami”. Dwudziestego adar przyjdzie Mesjasz a z nim trzydzieści tysięcy sprawiedliwych; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „Sprawiedliwość będzie pasem bioder jego”. A kiedy zobaczą to ludy świata, wtedy z ręki każdego z nich będzie stracony, on i jego rumaki; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „A taką plagą, którą porazi JHWH wszystkie ludy..” itd. W tej godzinie powie Święty, niech będzie błogosławiony, do ludów świata: Biada wam, bezbożnicy, na końcach czterech królestw (będziecie), wszystkich was zmiotę ze świata.

A stanie się, że kor pszenicy przyniesie 900 korów i tak będzie z winem i z oliwą; a każde drzewo w drzewo będzie obsypane wyśmienitymi owocami; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „A wy wzgórza Izraela wypuścicie wasze gałęzie” itd. A Izrael będzie jadł i radował się czterdzieści lat.

A potem Święty, niech będzie błogosławiony, nadciągnie Gog i Magog z wszystkimi swoimi armiami. A potem zbiorą się wszystkie ludy ziemi i okrążą Jerozolimę, aby walczyć. Ale Święty, niech będzie błogosławiony, nadciągnie i będzie walczył przeciw nim. I Mesjasz przyjdzie, a Święty, niech będzie błogosławiony, przy jego pomocy poprowadzi wojnę z nimi; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „I wyruszy JHWH i będzie walczył przeciw tym ludom, jak kiedyś walczył w dniu bitwy”. W tym dniu góry zadrżą i wierzchołki drgną, a mury i wieże upadną. A Święty, niech będzie

błogosławiony, zbierze wszystkie ptaki niebios i zwierzęta ziemi, aby jeść z ich mięsa i pić z ich krwi; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „i lato [przetrwają] na nim ptaki drapieżne, a wszystkie zwierzęta ziemi na nim przezimują”. A Izrael będzie palić ich broń (przez) siedem lat; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „...mieszkańcy miast Izraela będą palić i spalą broń (przez) siedem lat” itd. A (dalej) mówi: „I grzebać będzie ich dom izraelski, aby oczyścić kraj przez siedem miesięcy”.

A takie prowincje będą zburzone: Jerycho, Beerot, Bet Choron, Susin, Malka i Arad, Salom i Samaria, Bet Magdiel, Tyr i Bet Chalsot, Lidda i Boz, Bet Enam, Hamat, Sefar, Adasa, Antiochia, Aleksandria i Edom. Ale wszystkie izraelskie miasta będą otoczone ogniem i aniołami ognia; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „I Ja – wyrocznia JHWH – będę dla niej murem ognistym dookoła”.

Potem przyjdzie dzień ostatni, który będzie długi jak czterdzieści dni. A góry i wierzchołki zachwieją się i zadrżą, a ziemia będzie głośno krzyczeć przeciw bezbożnikom, mówić w miejscu tym, ten zabił, tego i tego, ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „odsłoni ziemia krew na niej (przelaną)” itd.
Eliasz powiedział: Widzę, jak umarli przybierają kształt, a proch ich zostanie uformowany i będą tak, jak byli na początku; aby dać nagrodę Boga; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „Patrzcie teraz, że Ja, Ja jestem”; a także głoszone jest w Ezechielu: „A widziałem: a oto na nich ścięgna” a anioły służby otworzą ich groby i wrzucą w nich ich dusze, i ożyją, i postawią ich na nogi.

A każdego, kto został uznany winnym przez sąd, zepchną do wielkiej sztolni, jej długość ma dwa tysiące łokci, a szerokość pięćdziesiąt łokci. A każdego, kto nie pragnął Tory Jego, Świętego, niech będzie błogosławiony, oczy pobożnych zobaczą w ich upadku, ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „I wyjdą i zobaczą trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie”.

Eliasz powiedział: Widzę ogień i siarkę (spływającą) z nieba na bezbożnych; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „On zsyła deszcz na bezbożnych węgle”. A Święty, niech będzie błogosławiony, oddali bardzo Świętość od wiecznego świata podziemnego, żeby sprawiedliwi nie słyszeli głosu skargi bezbożnych i będą błagać miłosierdzia dla nich. A byli, jakby ich nie było.

Eliasz powiedział: Widzę Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich bogobojnych, którzy siedzą. A kraj przed nimi obfity we wszystkie rodzaje wyśmienite; a drzewo, które przygotował Święty, niech będzie błogosławiony, stoi w środku ogrodu, ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „Na obu brzegach potoku będą rosły wszystkie rodzaje drzew owocowych, liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie”. A statki przybywają z En-Gedi do Eglaim załadowane bogactwem i majątkiem dla sprawiedliwych.

A Eliasz, błogosławionej pamięci, powiedział: Widzę piękne, wspaniałe i wielkie miasto, które zstąpi z nieba, gdy zostanie zbudowane; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „Jeruzalem! Zbudowane jak miasto, które całe w jedno zespolone” – zbudowane i wypełnione; a jego lud jego mieszka w nim; trzy tysiące wież, a między każdą wieżą jest dwadzieścia ris; .... każdy ris.... dwadzieścia pięć tysięcy łokci szmaragdów i szlachetnych kamieni i pereł; ponieważ napisano „I uczynię twoje blanki z rubinów”.

Eliasz powiedział: Widzę domy i bramy sprawiedliwych; a ich progi i ich odrzwia ze szlachetnych kamieni. I skarbce świątyni są otwarte aż do .... a między nimi Prawo i pokój; ponieważ jest powiedziane [w Piśmie]: „A wszyscy twoi synowie będą uczniami JHWH”, a [dalej] mówi: „Pełny pokój mają kochający twoje prawo”, a [dalej] dodaje: „Jak wielka dobroć twoja, którą zachowałeś dla tych którzy się Ciebie boją”.


Ciekawe jest to, ze apokryf ten mówi o całym Izraelu.

Czyli rasa biała i Żydzi ortodoksyjni całe 12 pokoleń Izraela!


Znalazłem kiedyś piękny apokryf Nikodema, który być może wcale nie jest apokryfem.

[link widoczny dla zalogowanych]

Wzbudził we mnie dreszcze.

Poznając Biblię bardzo blisko, zaczynam mieć o niej jeszcze inne zdanie.

Myślę, że wystarcza ona całkowicie nam do zbawienia, nawet z listami Pawła czy innymi skażeniami. Po prostu prawdziwi słudzy Boży, posługując się swoimi sumieniami będą zawsze wybierać z niej rzeczy miłe Bogu i zgodne z sumieniem.

Ludzie o mentalności prawników, (czyli zawodowych kłamców -najczęściej syjoniści!) będą zawsze szukać pretekstu aby czynić zło.

Można często zaobserwować pewnych Chrześcijan, którzy w taki sposób traktują Biblię, czyli szukają pretekstu, aby pognębić tych, którzy czynią dobrze.

Mnie osobiście rażą podsumowania, że ten ma wielki poziom duchowy a tamten czy tamta poziomu duchowego nie ma. Czysty faryzeizm sądowniczy, oparty na listach Pawła. Nie do nas należy taki sąd!


Czyli uczciwy mają co trzeba i na ten podstawie Bóg osądzi człowieka - na podstawie jego uczynków. I od tego nie ma ucieczki.

Ale jeżeli chcesz wiedzieć więcej, znajdują się takie perełki, które BYĆ MOŻE były kiedyś częścią Biblii i zostały zniszczone przez synagogę szatana.

Wiadomo dzisiaj że Żydzi po zmartwychwstaniu Chrystusa zawzięcie niszczyli wszelkie manuskrypty - greckie i staro hebrajskie, a to co zostało było masakrowane przez szatańskich judaistycznych masoretów.

Pobieżne zapoznanie się z ich 'tłumaczeniami' natychmiast widzi co zniekształcano i jaki był tego cel!

Trzeba zachować wnikliwość i rozwagę.

Nie można chwycić jakiejś księgi i zacząć ją uważać za najważniejszą., Z drugiej strony siły szatana będą nam podrzucać zupełnie bezwartościowe i mylące nas materiały, które ICH zdaniem powinny być w Biblii.

Czyli rozwaga i chęć poznania Prawdy.

Nie mam najmniejszych wątpliwości że dobry Bóg ukaże nam więcej a szatan będzie to starał się podważyć.

Jestem niemal pewien, że każde fałszerstwo biblijne było z Bogiem przez szatana wynegocjowane w identyczny sposób, w jaki negocjował on los Hioba!

Dlatego Biblia nadal istnieje i mamy mnóstwo zdrowego materiału. Bez Boga nie mielibyśmy absolutnie nic!

Warto więc znać te rzeczy i we właściwym czasie okaże się, co jest prawdą a co nie.

Jak macie jakieś apokryfy, które mogą być rzeczywistym słowem Bożym, podawajcie namiary! Very Happy

Odnośnie Hosanny!

Hugo napisał:
"Wszelkie przypadki występowania aramejskich słów, jak Amen czy Alleluja zostały albo usunięte, albo zastąpione na - 'niech tak się stanie' oraz - 'chwalmy Pana.' "

Choć nie mam na to dowodów, podejrzewam, że "hosanna" także jest słowem o znaczeniu magicznym, powód - prawie nigdy nie jest tłumaczone na języki narodowe.


Trudno jest dociec prawdy w tym przypadku. Być może pewna przesada, ale 'hosanna' jest słowem masowo używanym przez liturgię Kościoła Katolickiego podczas mszy, o której wiadomo, że jest związania z czystą magią.

Cytat:
Sanctus, sanctus, sanctus
Dominus Deus Sabbaoth.
Pleni sunt caeli et terra gloria tua.
Hosanna in excelsis.
Benedictus qui venit in nomine domini.
Hosanna in excelsis.


Święty, święty, święty
Pan Bóg Zastępów.
Niebo i ziemia są pełne chwały Twojej.
Hosanna na wysokości.
Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie.
Hosanna na wysokości.


Niemal wszystkie przejrzane źródła podają, że jest to grecka transliteracja hebrajskiego czy raczej aramejskiego.

Owa fraza po aramejsku - hoshiya na הושיעה נא

podobni jest prze transliterowana z tego języka na hosanna, co znaczy - zbaw nas.

Tłumaczy się nam, że jest to użyte w ST.

W tych wersetach.

Psm 118:25 O Panie, racz zbawić, O Panie, racz poszczęścić!
Psm 118:26 Błogosławiony, który przychodzi w imię Pana! Błogosławimy wam z domu Pańskiego.


Tłumaczenie z LXX...

(25) O Panie, wybaw nas, O Panie, daj nam dobrobyt!
(26) Błogosławiony, który przychodzi w imię Pana! Błogosławimy cię z domu Pańskiego.


Różnica w pierwszym wersecie jest oczywista - z dobrobytem włącznie, Ale w drugim wersecie - typowa i charakterystyczna skaza szatańskich masoretów.

Masorecka wersja - Błogosławimy wam z domu Pańskiego nie ma sensu.

Tłum błogosławi... komu? Jakim WAM? Któż to są ONI!?

Od tłumu nie można spodziewać się niczego, poza prostotą wyrazu.

Septuaginta LXX...

Błogosławimy cię z domu Pańskiego.

Lud błogosławi Isusa Chrystusa. To jedynie ma sens a masoreci to celowo zniekształcili, aby ująć chwały Chrystusowi.

Problem tkwi w tym, że ani skażone teksty masoreckie nie posiadają tej frazy, ani nawet Grecka Septuaginta LXX.

Jeżeli 'zbaw nas' jest potocznym twierdzeniem - powinno się aż roić od tego - nie tylko w Biblii!

Tymczasem słowo Hosanna mamy zaledwie w 5 wersetach w Nowym Testamencie a w Starym Testamencie nie ma go wcale!

Sprawa co najmniej jest podejrzana.

Właśnie usunąłem owo niepewne słowo z Biblii nad którą pracuję. Występuje ono w poniższych wersetach:

Mat 21:9 bw "A rzesze, które go poprzedzały i które za nim podążały, wołały, mówiąc: Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. Hosanna na wysokościach!"
Mat 21:15 bw "Arcykapłani zaś i uczeni w Piśmie, widząc cuda, które czynił, i dzieci, które wołały w świątyni i mówiły: Hosanna Synowi Dawidowemu, oburzyli się"
Mar 11:9 bw "A ci, którzy szli przed nim i którzy szli za nim, wołali: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim!"
Mar 11:10 bw "Błogosławione Królestwo ojca naszego Dawida, które nadchodzi! Hosanna na wysokościach!"
Joh 12:13 bw "nabrała gałązek palmowych i wyszła na jego spotkanie, i wołała: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim, król Izraela!"


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Sob 6:02, 23 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Nie 16:48, 24 Mar 2013    Temat postu:

Może to już masz, ale dla pewności napiszę: Kapłańska, 16, 8 w BW brzmi tak:
8: Nastepnie Aaron rzuci losy o te dwa
kozły: jeden los dla Pana, a drugi los dla
Azazela.
Azazel to jeden z upadłych. Kapłan ma rzucać losy pomiędzy upadłym a Bogiem?
Praktycznie wszystkie polskie tłumaczenia mają to imię, jedynie w biblii Wujka jest wyjaśnione, że chodzi tu o kozła wypędzanego na puszczę lub pustynię
Sprawdziłam, imię azazel jest podmienione


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 20:36, 24 Mar 2013    Temat postu:

Widzę, że treść Biblii to skomplikowana sprawa... Kiedyś traktowałem wszystko, każde słowo za wyjątkowe i niepodważalne. Nie miałem takiej wiedzy jak tutaj. Szacun Panowie za pracę.
Kiedy ta poprawiona Biblia będzie dostępna?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pon 0:39, 25 Mar 2013    Temat postu:

Hugo napisał:
Może to już masz, ale dla pewności napiszę: Kapłańska, 16, 8 w BW brzmi tak:
8: Nastepnie Aaron rzuci losy o te dwa
kozły: jeden los dla Pana, a drugi los dla
Azazela.
Azazel to jeden z upadłych. Kapłan ma rzucać losy pomiędzy upadłym a Bogiem?
Praktycznie wszystkie polskie tłumaczenia mają to imię, jedynie w biblii Wujka jest wyjaśnione, że chodzi tu o kozła wypędzanego na puszczę lub pustynię
Sprawdziłam, imię azazel jest podmienione


Według Septuaginty LXX werset ten brzmi następująco:

Kapłańska 16:8 Następnie Aaron rzuci losy o te dwa kozły: jeden los dla Pana, a drugi los za kozła ofiarnego.

Jeden z wielu przykładów CELOWYCH zniekształceń szatańskich masoretów. Nie jest to zniekształcenie błahe, ponieważ werset sugeruje pojedynek wyboru pomiędzy Bogiem a upadłym aniołem, który jest wymieniony po imieniu.

Jest to celowo wtrącony element satanizmu, mający na celu zniesławienie Boga poprzez postawienie Go na jednakowej szali z upadłym aniołem.

Niemal wszystkie zniekształcenia masoretów są podobne. Jedne stawiają Boga w bardzo złym świetle, inne negują Mesjasza jako Zbawiciela.

Praktycznie te dwa nurty są przeważające w tych próbach tzw, V kolumny masoreckiej. Ponad 100 przykładów - każdy zniekształcany według tych dwóch reguł wykluczają przypadkowe pomyłki.

Wystarczy lepiej się przyjrzeć, aby ujrzeć niezwykłą szatańską perfidię masoreckich wrogów Boga i jego Syna.

Teraz zwróćmy uwagę na jeden szczególny aspekt tej sprawy.

Zastanówmy się nieco nad tą kwestią. Sprawa jest śmiertelnie poważna, jak zresztą kilka doktryn, które udało mi się zrozumieć moim zdaniem we właściwy sposób - niekoniecznie bez jakiekolwiek pomocy.

Mamy wielu Chrześcijan, którzy święcie wierzą w we współczesny Izrael jako wypełnienie proroctw biblijnych.

Owe celowe zniekształcenia są wielu ludziom znane. Jednak trwa zaciekła akcja takich Chrześcijan, skierowana przeciwko Septuagincie LXX, którą uznał sam Isus Chrystus.

Niedługo skończę Biblię i dołączę do nie artykuł wyjaśniający owe fałszerstwa okraszony wieloma detalami.

Jeżeli ma ktoś listy wersetów zniekształconych przez masoretów, bardzo proszę o ich przysłanie.

Tego wersetu nie miałem poprawionego!

Serdecznie dziękuję!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Pon 11:26, 25 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 3:15, 30 Mar 2013    Temat postu:

Biblia Mesjańska wersja 0.8 już jest dostępna na Internecie.


Link - [link widoczny dla zalogowanych]

Jest to pełna wersja, ale prace nadal będą trwały w celu osiągnięcia wierności jak najbliższej oryginałowi.

Zostaną poprawione ewentualne błędy oraz z czasem zostaną dodane Księgi Apokryficzne - które były w Septuagincie, oraz dodatkowe apokryfy, które MY uznamy za wnoszące wiele do obecnych ksiąg biblijnych. Głownie Ewangelia Nikodema, która moim zdaniem jest niezwykle cenna.

Komentarze mile widziane, nawet te krytyczne. Także dalsze pomysły czy pominięte sekcje, które powinny być poprawione - wszelkie te informacje bardzo pomogą w dalszym edytowaniu.

Uwagi proszę umieszczać w tym dziale!


Co jednak jest najważniejsze - słowo Boga jest najważniejsze pomimo ludzkiej niedoskonałości w przekazie Jego słów. Jest zrozumiałe, że to Bóg pomieszał nam języki - nie bez powodu i dlatego takie prace są nam potrzebne ale nie niezbędne do zbawienia.

Niemniej jest to MOIM ZDANIEM cenne narzędzie, które jest pod wieloma względami bardzo pomocne w poznaniu Prawdy o Bogu, ponieważ fałszerstwa masoretów i wielu tłumaczy w skuteczny sposób podważają Biblię i Prawo Boże.

W najbliższym czasie podam wiele werset6ów, które zostały poprawione z Septuaginty, aby każdy mógł sam ocenić, czy masoreci popełniali zwykłe ludzkie błędy, czy celowo Biblię masakrowali.

Muszę przyznać, że sam pomysł korekcji Biblii mnie samego zaskoczył.

Biblia Mesjańska jest jedną z niewielu na świecie, w tak wielkim stopniu oczyszczoną of fałszerstw i kolosalnych błędów, których nikt do tej pory nie naprawił. Po angielsku takiej Biblii nie ma!

Owszem, Grecy mają najdoskonalszą Biblię, która właśnie posiada wszystkie te cechy, z imieniem Zbawiciela włącznie i kościoły ortodoksyjne Rosji, Serbii i innych państw ortodoksyjnego Chrześcijaństwa, które m.in. za to były i są nadal najzacieklej prześladowane.


W najbliższym czasie, po kilku dalszych korektach zostanie ona udostępniona do zassania na własny komputer.

Oczywiście można to zrobić już teraz, jeżeli się wie jak, ale... lepiej nieco poczekać. Very Happy
Post został pochwalony 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pajakalipa
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 3:27, 30 Mar 2013    Temat postu:

Chcialem tylko podziekowac za wklad i prace jaka wlozono w ten projekt.
Obiecuje sobie , ze pomimo tego iz jestem raczej czlowiekiem, ktory nie za bardzo ogarnia pismo swiete, to wloze tyle samo , albo i wiecej trodu w przeczytanie i zrozumienie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 12:09, 30 Mar 2013    Temat postu:

Wspaniałe dzieło! Nie umiałem się już doczekać na to. Nareszcie będzie można było robić porządne porównania w tłumaczeniach. Mam małą prośbę, Czy da się zrobić opcję, która by wyłączała wersety? Bo ja zawsze czytam bez wersetów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 12:32, 30 Mar 2013    Temat postu:

vpirate65 napisał:
Wspaniałe dzieło! Nie umiałem się już doczekać na to. Nareszcie będzie można było robić porządne porównania w tłumaczeniach. Mam małą prośbę, Czy da się zrobić opcję, która by wyłączała wersety? Bo ja zawsze czytam bez wersetów.Dzięki za ciepłe słowa.

Co masz na myśli - wyłączanie wersetów. W artykułach czy na forum?

I jeszcze jedna uwaga.

Bibli8a Mesjańska zmienia od razu adres. Nowy adres jest na domenie.

Oto nowy adres...

http://www.bibliamesjanska.com/

W tej chwili się biblia ładuje na ten adres. Będzie dostępna za jakieś 15 minut od napisania tego postu.

Smile

Już jest gotowa. Ale i tak ze starego linka można na nią wejść.

Nowy link jeszcze raz - [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Sob 13:05, 30 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 13:32, 30 Mar 2013    Temat postu:

Chodzi mi o to, żeby w tej Biblii Mesjańskiej nie było numerków wersetów. Czy dało by się zrobić właśnie taką opcję tak jak tutaj [link widoczny dla zalogowanych]

gdzie można zaznaczyć czy numerować wersety czy nie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 14:05, 30 Mar 2013    Temat postu:

nowo powstała strona nie działa Sad
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 14:59, 30 Mar 2013    Temat postu:

Mt 28,19 (BM) " Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,"

Z Biblii Mesjańskiej moim zdaniem powinna zniknąć ta forma trynitarna, która na 100% jest dopiskiem.

Nauka o Trójcy jest to najwieksza herezja w dziejach ludzkości, a zarazem najważniejsza nauka/dogmat Kościoła katolickiego i jego "córek", kościołów protestanckich.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 14:59, 30 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 15:41, 30 Mar 2013    Temat postu:

Gilgamesz napisał:
Mt 28,19 (BM) " Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,"

Z Biblii Mesjańskiej moim zdaniem powinna zniknąć ta forma trynitarna, która na 100% jest dopiskiem.

Nauka o Trójcy jest to najwieksza herezja w dziejach ludzkości, a zarazem najważniejsza nauka/dogmat Kościoła katolickiego i jego "córek", kościołów protestanckich.Werset ten nie pasuje także zbytnio do planu Isusa dotarcia do drugich owiec, o których wyraźnie mówił Jakub.

Jakuba 1Sad1) Jakub, sługa Boga i Pana Isusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu.

Ale... nie możemy się posuwać za daleko.

Mnie się wydaje, że Ewangelie są okrojone z relacji zmartwychwstania Chrystusa. To właśnie budowałoby wielu w niezwykle mocny sposób.

Z drugiej strony, nie znamy siebie dobrze i nie wiemy, co spowodowałoby taką czy inną reakcję.

Najwyraźniej Isus wraz z Ojcem - doskonale znając naszą psychikę zadecydował, że dl;a naszego zbawienia mamy wystarczającą ilość informacji i pozwolił na takie czy inne zniekształcenia.

Ludzie źli używają je do swoich ciemnych celów a ludzie o charakterze owiec nie szukają pretekstów i podstaw prawnych w Prawie Boga, ale starają się pełnić wolę Boga, którego najbardziej cieszy nasze posłuszeństwo wobec jego Prawa.

Mamy więc wybór herezje zielonoświątkowców i ICH tłumaczenie Biblii z doktryną szatańską piekła, czy też posłuszeństwo naszemu Stworzycielowi, objawiające się właśnie przestrzeganiem Przykazań.

Zanim stałem się na 4.5 roku taksówkarzem, jeździłem i czasami trąbiłem na innych klnąc pod nosem jak to <wstaw epitet></wstaw epitet> jeździ.

Jeżdżąc zaledwie kilka tygodni zrozumiałem, że nie tędy droga. Jeden przypadek wstrząsnął mną głęboko.

Jechałem autostradą i jeden samochód nagle bez migacza przejechał jak szalony,a druga stronę i na zjeździe się zatrzymał. Ja także zjeżdżałem i przyhamowałem aby coś paskudnego krzyknąć, ponieważ kobieta niemal mnie uderzyła...

Zobaczyłem jej przerażona twarz.

Wykrzyknęła - "Samochód mi nawalił! Przepraszam! Nie miałam wyjścia!"

Wyraz twarzy był tak przerażony że momentalnie się opanowałem i krzyknąłem do niej - "Najważniejsze, że oboje żyjemy i mamy samochody całe."

Od tego momentu nie reagowałem na tego typu problemy i nauczyłem się zachowywać zimną krew w podobnych sytuacjach.

Kiedyś gość zaczął nagle zwalniać a jakiś samochód za nim robił to samo. Powoli spojrzałem na kierowcę i widziałem wykrzywioną bólem twarz a samochód za nim prowadził ktoś z rodziny, ponieważ oba samochody się zatrzymały w tym samym momencie.

Po tych dwóch zdarzeniach nie reagowałem gniewnie i nadal nie reaguję nawet na oczywiste błędy użytkowników dróg!

W tym właśnie widzę wypełnienie przykazania: Miłuj bliźniego.

Wielu ludzi nie potrafi dobrze prowadzić, ale... musi. Cierpliwość w stosunku do nich oraz w stosunku do problemów, których często nie podejrzewamy może wiele dobrego zdziałać, wyprowadzić niektórych z kompleksów i... podoba się to z pewnością Bogu.

Ma to znacznie większe znaczenie w oczach Boga niż dokładna znajomość każdego wersetu biblijnego.

Dlatego wierzę, że Biblia, jaka mamy nam w zupełności wystarcza. Nauczmy się jej używać we właściwych celach!

Biblia Mesjańska pomoże w wielu policzkach, ale zbawienie zależy od spełniania Przykazań.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 0:48, 31 Mar 2013    Temat postu:

Zaczęłam się żalić, że mi ten link nie reaguje po kilkukrotnych próbach ale w końcu zadziałał.
Serdecznie dziękuję za to tłumaczenie, również nie mogłam się już doczekać.
Very Happy
Pytanie prostego obsługiwacza;
czy można ją wydrukaowć ?
czy można zrzucić na dysk?
z góry dziękujęz pomoc Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 1:00, 31 Mar 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 9:40, 31 Mar 2013    Temat postu:

Wielkie podziękowania za Biblię Mesjańska. Mam jedna uwagę, czy nie zechciał by p. Henryk umieścić tytułów dla każdego z rozdziałów? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anileve
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Gniezno

PostWysłany: Pon 17:21, 01 Kwi 2013    Temat postu:

Lepszej nie trzeba,czytelna i taka dla nas z imieniem Isus,aż mam mrowienie w brzuchu. Dziękuję.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin