Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Próby zrozumienia proroctw Biblijnych.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 12:26, 23 Cze 2010    Temat postu:

w bibli niedomowien nie ma, ale w tlumaczeniach moga byc, zauwaz w jezyku polskim zniemia oznacza zarowno nazwe planety (wteddy pisane by bylo z wielkiej litery, a nie jest), glebe, lub ląd

mnie natomias zastanawia kim lub czym ma byc 1wszy jezdziec
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 12:29, 23 Cze 2010    Temat postu:

Fraza ląd

(46) Gdy rozstał się z nimi, odszedł na górę, aby się modlić. (47) Wieczór zapadł, łódź była na środku jeziora, a On sam jeden na lądzie. (4Cool Widząc, jak się trudzili przy wiosłowaniu, bo wiatr był im przeciwny, około czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze, i chciał ich minąć.

(Ew. Marka 6:46-48, Biblia Tysiąclecia)

(26) Musimy przecież dopłynąć do jakiejś wyspy. (27) Kiedy zapadła czternasta noc, a nas rzucało po Adriatyku, zdawało się około północy żeglarzom, że zbliżają się do jakiegoś lądu. (2Cool Spuścili sondę i stwierdzili dwadzieścia sążni. Nieco dalej spuścili ją znowu i stwierdzili piętnaście sążni.

(Dzieje Apost. 27:26-28, Biblia Tysiąclecia)

Fraza ziemia:

Ew. Mateusza
(14) Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: (15) Ziemia Zabulona i ziemia Neftalegou, Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! (16) Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło.

(Ew. Mateusza 4:14-16, Biblia Tysiąclecia)

(17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (1Cool Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

(Ew. Mateusza 5:17-19, Biblia Tysiąclecia)

(34) Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. (35) Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. (36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.

(Ew. Mateusza 24:34-36, Biblia Tysiąclecia)

(50) A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. (51) A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. (52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało.

(Ew. Mateusza 27:50-52, Biblia Tysiąclecia)

Ew. Marka
(27) Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. (2Cool Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarnko w kłosie. (29) A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo.

(Ew. Marka 4:27-29, Biblia Tysiąclecia)

(30) Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. (31) Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. (32) Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

(Ew. Marka 13:30-32, Biblia Tysiąclecia)

Ew. Łukasza
(16) Aż do Jana sięgało Prawo i Prorocy; odtąd głosi się Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, i każdy gwałtem wdziera się do niego. (17) Lecz łatwiej niebo i ziemia przeminą, niż żeby jedna kreska miała odpaść z Prawa. (1Cool Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i kto oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.

(Ew. Łukasza 16:16-18, Biblia Tysiąclecia)

(32) Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. (33) Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. (34) Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka,

(Ew. Łukasza 21:32-34, Biblia Tysiąclecia)

Dzieje Apost.
(4Cool Najwyższy jednak nie mieszka w dziełach rąk ludzkich, jak mówi Prorok: (49) Niebo jest moją stolicą, a ziemia podnóżkiem stóp moich. Jakiż dom zbudujecie Mi, mówi Pan, albo gdzież miejsce odpoczynku mego? (50) Czyż tego wszystkiego nie stworzyła moja ręka?

(Dzieje Apost. 7:48-50, Biblia Tysiąclecia)

1 list do Koryntian
(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.

(1 list do Koryntian 10:25-27, Biblia Tysiąclecia)

List do Hebrajczyków
(6) a /jednak/ odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko. (7) Ziemia zaś, która pije deszcz często na nią spadający i rodzi użyteczne rośliny dla tych, którzy ją uprawiają, otrzymuje błogosławieństwo od Boga. (Cool A ta, która rodzi ciernie i osty, jest nieużyteczna i bliska przekleństwa, a kresem jej spalenie

(List do Hebrajczyków 6:6-8, Biblia Tysiąclecia)

List Jakuba
(17) Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. (1Cool I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała swój plon. (19) Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił,

(List Jakuba 5:17-19, Biblia Tysiąclecia)

2 List Piotra
(4) i będą mówili: Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata. (5) Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, (6) i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony.

(2 List Piotra 3:4-6, Biblia Tysiąclecia)

(9) Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. (10) Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. (11) Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności,

(2 List Piotra 3:9-11, Biblia Tysiąclecia)

Apokalipsa (Objawienie)
(15) A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. (16) Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił. (17) I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.

(Apokalipsa (Objawienie) 12:15-17, Biblia Tysiąclecia)

(2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; (4) i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?

(Apokalipsa (Objawienie) 13:2-4, Biblia Tysiąclecia)

(11) Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. (12) I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. (13) I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi.

(Apokalipsa (Objawienie) 13:11-13, Biblia Tysiąclecia)

(15) I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi! (16) A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię i ziemia została zżęta. (17) I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i on miał ostry sierp.

(Apokalipsa (Objawienie) 14:15-17, Biblia Tysiąclecia)

(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,

(Apokalipsa (Objawienie) 18:1-2, Biblia Tysiąclecia)

(10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. (11) Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono.

(Apokalipsa (Objawienie) 20:10-11, Biblia Tysiąclecia)

(1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.

(Apokalipsa (Objawienie) 21:1, Biblia Tysiąclecia)

Z 7953 wersetów frazę 'ziemia' znaleziono w 21
Wypisano wystąpienia 1-21

Internetowa Biblia 2000 v3.41 © 1994-2001

Jak widzisz nazywane odzielnie. Oczywiście zależy to od przekładu.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 12:31, 23 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 12:34, 23 Cze 2010    Temat postu:

1szy jeździec to zwycięstwo, chęć zwycięstwa, wzmozone starania o dobra materialne i inne rzeczy wraz z zapoczątkowaniem ery nowożytnej. Myśląłem przez jakiś czas że to olimpiada, ale nie zgodność dat (pierwsza nowożytna - 1885, wizja A.Pike - 1871, chyba że uznać wybych 1wś - 1914)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 12:34, 23 Cze 2010    Temat postu:

"I dano mu wieniec", ale nie na początku jak to jest mówione
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polskapaw
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 292
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 23:01, 30 Cze 2010    Temat postu:

"I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew. (13) I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. (14) Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone."

po tych wydarzeniach, chyba każdy zauważy, że nie są to cuda szatańskie.
Pewnie każdy chciałby to zobaczyć, ale bez "kosztów własnych" Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 12:20, 09 Lip 2010    Temat postu:

Słuchajcie! Słuchajcie!

Bo Oto cos zrozumiałem, choc nie wiem czy się nie mylę!

Sprawa ma się dwóch świadków.

(4) Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi.

(Apokalipsa (Objawienie) 11:4, Biblia Tysiąclecia)


co Ja-szua mówił na początku księgi Objawienia?

(20) Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które ujrzałeś w mojej prawej ręce, i co do siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd - to są Aniołowie siedmiu Kościołów, a siedem świeczników - to jest siedem Kościołów.

(Apokalipsa (Objawienie) 1:20, Biblia Tysiąclecia)


skoro jeden swiecznik to jeden kościół, to znaczyło by że dwaj świadkowie to mogą byc dwa kościoły!, dwie grupy chrześcijan o powołaniu prorockim!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 12:53, 09 Lip 2010    Temat postu:

Wielu katolików rozumie to jako kościoły - instytucje i myślą że są tym kościołem Chrystusa opisanym w Biblii i apokalipsie.

Ja to odebrałem tak , że chodzi tu bardziej o dwie grupy chrześcijan niż dwa kościoł ( np. krk i prawosławie).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 12:59, 09 Lip 2010    Temat postu:

I dobrze to odebrałeś! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 13:15, 09 Lip 2010    Temat postu:

A o co chodzi z tymi 144 tysiącami zbawionych?
Czy tylko tyle będzie zbawionych od śmierci ludzi , czy to tylko taka grupa wybrana za najbardziej świętych .

Bo jakby nie było to bardzo mała grupka i mam nadzieję więcej osób ujdzie przed śmiercią...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 13:17, 09 Lip 2010    Temat postu:

aras, teraz więc proszę przeczytaj ten artykuł Henryka! Tam masz wszystko dokładnie wyjaśnione! Smile

[link widoczny dla zalogowanych]

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 13:45, 09 Lip 2010    Temat postu:

Dzięki pest , jeśli chodzi o stronkę to mam jeszcze pewne braki Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polskapaw
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 292
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 14:24, 09 Lip 2010    Temat postu:

Pest

jeśli gwiazdy to aniołowie, to znaczy, że nie gwiazdy będą spadały, czy też zrzucane na ziemię a aniołowie.

"a gwiazdy nieba spadły na ziemię, tak jak drzewo figowe potrząsane silnym wiatrem zrzuca swe niedojrzale figi" Obj.6.13

"i ogon jego(Smoka) zmiata trzecią część gwiazd z nieba i rzucił je na ziemię" Obj.12.4

Czyżby w tych przypadkach to aniolowie szatana?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 14:35, 09 Lip 2010    Temat postu:

Hmmm, ale ja nic nie mówiłem że gwiazdy to aniołowie i tak nie uważam.

Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polskapaw
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 292
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 14:43, 09 Lip 2010    Temat postu:

"siedem gwiazd - to są Aniołowie siedmiu Kościołów" - twój cytat z Księgi Objawienia

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 14:53, 09 Lip 2010    Temat postu:

A no fakt ha ha, tylko że je się wtedy skupiłęm na świecznikach Razz
Myślę że skoro świeczniki to symbole to również gwiazdy to symbole.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin