Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Próby zrozumienia proroctw Biblijnych.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 5:37, 27 Lip 2010    Temat postu: Obrazem besti bedzie piramida z Okiem Lucyfera

Niemniej jest całkowicie możliwe, że władze NWO będą nas zmuszać do oddawania pokłonów obrazowi Bestii, który będzie transmitowany przez TV!!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 5:42, 27 Lip 2010    Temat postu:

Obrazem besti bedzie piramida z Okiem Lucyfera takiego widzicie we wszystkich filmach i jest to znak szczeglny dla Besti -SS .Nawet dzieci i na katechezach czarnych ucza ze to BOG . Pokonisz sie luckowi i zostanisz wrzucony do jeziora ognistego i wlasnie oto chodzi Luckowi
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 14:40, 27 Lip 2010    Temat postu:

jest napisane:

Łukasza 23:27-30

27 A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. 28 Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: "Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi! 29 Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: "Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły". 30 Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas!


Czyż to nie jest kolejny znak że czas ten jest bliski? Ba! on już się zaczął.

Mówią bowiem na świecie: "Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły".

Ale nie ogarnęło to jeszcze wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yotam Poco
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 15:06, 27 Lip 2010    Temat postu:

Muszę przyznać, że objawienie Jana jakoś mnie nigdy nie pociągało, tym bardziej że kojarzyło mi się z jakimiś nawiedzonymi, którzy uważali że sa w stanie odczytać "zaszyfrowaną" treść. Jak zrozumię resztę pisma to może zmienię zdanie i wrócę do objawienia. A na razie mam pytanie: czy znacie jakiś przykład, że ktoś dopasował tekst proroctwa do przyszłych wydarzeń i ... trafił? Bo dopasować proroctwa czy przepowiednie z przeszłości do wydarzeń też z przeszłosci to całkiem inna sprawa. Mam ciągłe kontakty ze świadkami Jehowy i jak się domyślacie stale mnie bombardują analogiami widząc zpowiedź końca "tego systemu rzeczy". A jak się sprawdzają ich "proroctwa" to wiemy. Może stąd moja rezerwa. Z drugiej strony pamiętam jak moja staruszka ciocia w 1978 r. po smierci Pawła VI z przekonaniem mi oświadczyła: Po tym papieżu, ktorego teraz wybiorą, będzie papieżem Polak. Młodsi nie pamietają, ale to wydawało się tak prawdopodobne jak wygrana Polski na Euro 2012.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 15:14, 27 Lip 2010    Temat postu:

Byc może, i jest to prawdopodobne że twoja po prostu ciocia trafiła.

Świadkowie J... i ich 'proroctwa' to nie Biblia więc nie porównuj proroctw Biblijnych do innych 'proroctw'.

Proś raczej Ja-szua o zrozumienie Słowa Bożego!

zwykle proroctwa stają się zrozumiałe po ich wypełnieniu.

przeczytaj Ewangelię a zobaczysz.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 15:14, 27 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yotam Poco
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 15:53, 27 Lip 2010    Temat postu:

Ciotka się zaczytywała w jakiś pismach typu proroctwa królowej Saby itp.
To nie były czasy Internetu ani nawet ksero. Jakoś nie przyszło mi do głowy zapytać.
O zrozumienie proszę, Ewangelię (ale bez apokalipsy) przeczytałem wielokrotnie, ale więcej się pojawia pytań niż odpowiedzi. Już to zresztą raz napisałem. Ciekawe jest Twoje stwierdzenie: zwykle proroctwa stają się zrozumiałe po ich wypełnieniu. W takim razie nie mają one na celu ostrzec. Jaki zatem mają cel? Przeczytałem nie raz na stronie Henryka artykuł o wypełnionych proroctwa biblijnych. W mojej subiektywnej ocenie jeden z najsłabszych. Podam jeden przykład:

•Dokładna lokalizacja i kolejność budowy dziewięciu przedmieść Jerozolimy zostały przewidziane przez Jeremiasza około 2600 lat temu. Nawiązując do tego projektu budowlanego Jeremiasz mówił o ?czasach ostatecznych?, to znaczy o okresie powtórnego odrodzenia Izraela jako narodu na ziemiach Palestyny (Jeremiasz 31:38, 40). Odrodzenie to stało się faktem w roku 1948, a budowa owych dziewięciu przedmieść odbyła się dokładnie w miejscach i w kolejności przewidzianych przez proroka.
(Prawdopodobieństwo przypadkowego spełnienia = 1 do 1018.)

Nie mówię, że prorok się mylił, ale… Tekst Jeremiasza był znany, budowniczowie chcieli wykazać, ze odbudowa jest realizacją zapowiedzi proroka w związku z tym budowali wedle jego wskazówek. A jakiś oszołom podaje nam nawet wyliczenia prawdopodobieństwa. Ewidentne wypełnienie proroctwa jest wtedy, gdy mamy zapowiedź (udokumentowaną ) wydarzenia, a następnie to wydarzenie następuje. I najlepiej jakby było losowe, czyli nie mogło być wywołane przez kogoś, kto chce udowodnić, że proroctwo się spełni. Na przykład przepowiednie Nostradamusa są dopasowywane do wydarzeń zawsze po, a nie przed. Stąd potrzeba użycia wieloznacznego języka, który daje praktycznie nieograniczone możliwości interpretacji. Pytanie czy w ogóle warto się tym zajmować?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 16:51, 27 Lip 2010    Temat postu:

Yotam Poco napisał:
Ciekawe jest Twoje stwierdzenie: zwykle proroctwa stają się zrozumiałe po ich wypełnieniu. W takim razie nie mają one na celu ostrzec.


Mój błąd, nie zastanowiłem się.

Mamy wiele ostrzeżeń w Słowie Bożym.

zastanów się komu więc ufasz Bogu i Jego Słowu?

czy sataniście - nostradamusowi?

(44) Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym.

(Ew. Jana 6:44, Biblia Tysiąclecia)

(65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca.

(Ew. Jana 6:65, Biblia Tysiąclecia)


Oto przypowieść o siewcy.

Oto siewca wyszedł siać. 4 A gdy siał, niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. 5 Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. 6 Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. 7 Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. 8 Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.

wielu słucha Słowa, ale to nie oznacza że każdy rozumie.

Widzisz, ja po Narodzeniu się na nowo całkowicie uwierzyłem Słowu Bożemu,

więc nie posiadam takich problemów jak ty.

skoro masz ze Słowem Bożym problem to powinieneś go rozwiązać.

rozwiązanie możesz otrzymać tylko od Ducha Bożego.

Znasz dowody na prawdziwość Słowa Bożego.

nie myśl że od razu zrozumiesz całą Biblię.

kołataj a ci otworzą.

II Tesaloniczan 2:11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, 12. aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.

I pozostaje dla ciebie jeszcze jedna kwestia i dla wszystkich:

Pamiętajmy o najważniejszym.

Mateusza 7:(13) "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

Zastanówmy się - którą drogą kroczymy. Czy kroczymy z radością z masą przyjaciół po szerokiej komfortowej drodze wiodącej na zatracenie? Czy borykamy się często samotnie z wieloma problemami na wąskiej ścieżce wiodącej do zbawienia, i trudno jest nam znaleźć drugą osobę, która kroczy razem z nami tą samą ścieżką?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yotam Poco
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 17:45, 27 Lip 2010    Temat postu:

Pest,
ani mi w głowie wierzyć Nostradamusowi i nie wiem o jakim swoim błędzie mówisz? I po co mnie tak zasypałeś cytatami?
Przyjęcie Jesusa za zbawiciela to jedno, a uznanie że ma się juz wiedzę, żeby wykładać Pismo to drugie. Mnie na przyklad z łatwością przychodzi zaakceptowanie pomocy na temat tego czego Bóg oczekuje od nas - pomocy polegającej na wskazaniu właściwych fragmentów Pisma. Ktoś podpowiedział, sam sprawdzilem i ... tak się rozeszły moje drogi z KRK.
Czym innym jest natomiast zaakceptowanie czyjejś interpretacji, w przypadku tych fragmentów, które tej interpretacji wymagają, np. księga apokalipsy. I tu jest miejsce na moją nieufność , ale wymierzoną nie w Słowo, ale w twierdzenia interpretatorów. Podkreślam, nieufność, a nie wrogość, niechęć czy potępienie. Drogi Pescie! Zastanawiam się komu ufać, a dokładniej jak w pełni zaufać, ale z pewnoscią nie Tobie czy Henrykowi, a Bogu właśnie. I nie dlatego, że Pest albo Henryk coś tam..., ani tez nie wbrew, ale czasami dzięki Wam. I za to dziekuję!

Co nie znaczy, ze nie moge mieć innego zdania.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yotam Poco dnia Wto 17:47, 27 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 18:35, 27 Lip 2010    Temat postu:

Oczywiście!

Pełne zaufanie należy pokładać w Bogu, a nie w niedoskonałym człowieku.

niektóre proroctwa apokalipsy zrozumiemy dopiero po ich wypełnieniu.

wybacz, niezrozumiałem cię widzocznie.

myslałem że nie ufasz do końca Pismu.

Mój błąd.

I nawet ten błąd mówi że jestem niedoskonałym człowiekiem.

i nie warto mi w pełni ufać co do moich prób wyjaśnień, a nie wyjaśnień.

to co ja myślę nie musi być zgodne z prawdą.

nie należy ufać każdemu i ślepo za nim podążać, bo jak ślepy ślepego prowadzi to...obaj w dół wpadną!

a to się tyczy szczególnie wszelakiej maści ewangelistów...o czym się sam nie raz już przekonałem.

fałszywi nauczyciele czy przywódcy religijnie działają na zasadzie że ty nic nie będziesz sprawdzał i nie będziesz sam myślał.

mógłbym cię teraz zasypać cytatami o fałszywych nauczycielach.

o jakim błędzie mówię?

o tym że się nie zastanowiłem nad tym co napisałem kierując się samymi ostatnio czytanymi Ewangeliami, jakoby że proroctwa zwykle stają się zrozumiałe po ich wypełnieniu.

fakt stają się w pełni zrozumiałe po wypełnieniu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 22:35, 27 Lip 2010    Temat postu:

Dzisiaj przypomniało mi się jedno wydarzenie które było jakieś pól roku temu nad Kremlem otóż zawieszona była piramida przez 2 godziny i jeszcze jakaś spirala w Norwegi . Nasunął mi się wątek odnośnie Obrazu Besti że wcale nie musi być on wyświetlany w TV ale poprzez satelity ,powiedzmy projekt blue beam i taka piramidka z Okiem lucka może być zawieszona na niebie miesiącami i widoczna będzie dla każdego mieszkańca dla ziemi .W takim wypadku bez problemu zmuszą Cię do oddania pokłonu obrazowi besti , powiedzmy zatrzyma Cię kontrola drogowa i wtedy będziesz miał 2 wyjścia pokłon albo do Fema camps na eksterminację , albo przyjedzie policja do twojego domu czy nawet pracy ,nie musi to się stać w jeden dzień ale z czasem cały Świat odda pokłon obrazowi (Lucyferowi)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 21:06, 01 Sie 2010    Temat postu:

(15) ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.

(1 list do Koryntian 3:15, Biblia Tysiąclecia)


nie rozumiem tego tekstu.

czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

pomyślcie nad tym.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 21:47, 01 Sie 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 13:32, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 8:06, 02 Sie 2010    Temat postu:

Hmm...

powstają jednak problemy z twoją interpretacją.

jeszcze wcześniej Paweł pisze że On położył fundament(jakoś tak!) pod zborem w Koryncie.

nie wydaje mi się więc by nasze dzieło było w nas, moim zdaniem są to nasze czyny i to co zrobiliśmy i zrobimy.

co do poniesienia szkody to myślę że chodzi o to że niektórych chrześcijan po prostu słudzy szatana zabiją.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 15:35, 19 Sie 2010    Temat postu:

Mędrcy spośród ludu pouczą wielu, polegną jednakże od miecza i ognia, w więzieniach i przez łupiestwa - do pewnego czasu. 34 Gdy oni będą upadać, nieliczni pospieszą im z pomocą, a wielu przyłączy się do nich podstępnie. 35 Spośród mędrców niektórzy upadną, by dokonało się wśród nich oczyszczenie, obmycie i wybielenie na czas ostateczny - jest bowiem jeszcze czas do kresu.

Daniel/11:33-35


Kiedy to dziś czytałem nasunęły mi się myśli że może to się wypełniać np. na doktorze Hovindzie czy Johnie Toddzie, lub...zbawienie.com.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 17:03, 19 Sie 2010    Temat postu:

Pest999 napisał:
Mędrcy spośród ludu pouczą wielu, polegną jednakże od miecza i ognia, w więzieniach i przez łupiestwa - do pewnego czasu. 34 Gdy oni będą upadać, nieliczni pospieszą im z pomocą, a wielu przyłączy się do nich podstępnie. 35 Spośród mędrców niektórzy upadną, by dokonało się wśród nich oczyszczenie, obmycie i wybielenie na czas ostateczny - jest bowiem jeszcze czas do kresu.

Daniel/11:33-35


Kiedy to dziś czytałem nasunęły mi się myśli że może to się wypełniać np. na doktorze Hovindzie czy Johnie Toddzie, lub...zbawienie.com.


a ja Ci powiem ze juz za czasow Jezusa byli faryzeusze w pismie ktorzy tez tylko
szie cycatami przerzucali.....


SSwiat jest prosty jak konstrukcja cepa sa ludzie i sa skurw...

wybor nalezy do kazdego....

i bedzie co bedzie....

odnosze zwrazenie ze nawet jesli bog istniejee ma to wszystko w glebokim powarzaniu....ja mysle jednak bardziej w kategoriach stworca..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin