Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak podchodzic do Ewangeli Lukasza ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 2:29, 10 Gru 2013    Temat postu:

estera napisał:

Tak, więc rzeczywiście; od dłuższego czasu mam takie przeświadczenie i ono minie nie opuszcza, ponieważ ostatnio skupiłam swoją uwagę na słowach Isusa. Analizuję, więc przekaz Mateusza, Marka, z dużym naciskiem na Ew. Jana oraz Apokalipsę. Robię tak; ponieważ Chrystus wyraźne potwierdził, że jego słowo jest prawdą, życiem, światłem. Przy ostatniej wieczerzy wielokrotnie (ponad 15 razy) powtarzał, by trzymać się tylko JEGO SŁOWA!!


W takim razie na pewno znasz i te:

Cytat:
Ks. Objawienia 1:1-3, 11
(1) Objawienie Isusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,
(2) Który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Isusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał.
(3) Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski.

(11) Który mówił: Ja jestem Alfa i Omega, pierwszy i ostatni. To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei.


estera napisał:


Isus w każdym słowie przygotowywał swych uczniów na nadejście ciemności i szatana. Wiemy, że szatan już wcześniej miał dostęp do ziemi – więc czym różni się to jego nadejście po odejściu Zbawiciela? Odpowiedź wyniknie nam sama.


Mógłbym w zasadzie znowu zacytować dwa pierwsze rozdziały księgi Joba, Szatan i jego aniołowie mieli dostęp do ziemi po potopie. Nie wszyscy z "jego" aniołów spółkowali z kobietami, bo przecież i po potopie rodzili się (i rodzą?) giganci.

Cytat:
Ks. Rodzaju 6:4
(4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.estera napisał:

Objawienie wyjaśnia, że Smok został zrzucony by podjąć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich a potem zwodzić całą zamieszkałą ziemię.


Droga, kochana siostro, księga Objawienia jest księgą prorocką (listy do zborów odnosiły się do istniejących w czasach Jana, ale treść Objawienia dotyczy przyszłości), zapowiadając wydarzenia które mają wydarzyć się w przyszłości!
np. zniszczenie Babilonu Wielkiego

Cytat:
Ks. Objawienia 18:1-3
(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
(3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.


Skoro anioł w księdze Objawienia powiedział, że Babilon Wielki już upadł (objawienie to zostało przekazane Janowi w I wieku n.e.) czy to jest w takim razie informacja dotycząca czasów w jakich Jan żył, czy raczej czasów (ostatecznych) odnośnie których otrzymał Objawienie? Nie spotkałem się na tym forum, ani na stronie Henryka czy Mariusza z taką (nad)interpretacją!
[Watykan ma się jak najbardziej świetnie, rzekłbym "na bogato" Very Happy.

Forma przeszła zastosowana odnośnie wizji Objawienia od naszego Pana, była ukazana Janowi, dlatego spisał treść Objawienia w fromie przeszłej, opisując co ujrzał w wizji! - tym samym wszelkie określenia przeszłe w księdze zawierającej proroctwo/a muszą być rozpatrywane w ich kontekście tzn. wiemy dobrze, że wydarzenia opisane w księdze Objawienia jak właśnie zniszczenie Babilonu Wielkiego (Watykanu)

Choćby przykład dwóch świadków:

Cytat:
Ks. Objawienia 11:3-11
(3) I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(4) Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi.
(5) A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
(6) Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(7) A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich.
(Cool A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany.
(9) I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie.
(10) A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi.
(11) Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli.


Naprzemienne użycie czasu przyszłego, teraźniejszego i PRZESZŁEGO dobitnie świadczy, że Jan doznał niezwykłej, bardzo wyraźnej wizji, w której brał niejako udział(jako obserwator), rozmawiał ze sługami Boga - Aniołami, oraz był przez nich instruowany w trakcie!

Cytat:
Ks. Objawienia 22:6-10
(6) I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.
(Cool A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.
(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!
(10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.


"Bliskość" czasu jak możemy się przekonać - niemal 2000 lat - dla Boga jest bardzo krótkim czasem (no właśnie Anioł nie wspomniał, dla kogo bliskim Very Happy). Saul z Tarsu sam się przekonywał i przekona o konsekwencjach fałszywego prorokowania - odrzucali go wierni Pana naszego, których nauczał przez ponad rok! - Efezjanie.
Cytat:
Ks. Objawienia 2:1-2
(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:
(2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.


Paweł uważał, że "uniesienie"/porwanie nastąpi za jego życia! Tym samym stał się fałszywym prorokiem!


estera napisał:

Cytat:
(II Pt. 2: 4) Bóg, bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do Tartaru, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;
(księga Henocha)[/size]


Faktycznie, Bóg strącił Aniołów, którzy zeszli na ziemię aby współżyć z kobietami i mieć z nimi potomstwo - gigantów (jak kto woli Nephilimów).

estera napisał:

Wychodzi na to, że Szatan wylądował na zewnątrz NIEBA [/color], ale by udowodnić kwestię sporną dotyczącej ludzi ma tu swobodny dostęp.Obj. mówi nawet tam gdzie "mieszka szatan" i tam gdzie jest" tron szatana" -
Jednak Obj. mówi wyrawźnie że szatan został zrzucony na ZIEMIĘ.
(...)
W poniższym wersecie mamy kolejne potwierdzenie tego, o czym od początku mówi Isus.- Został zrzucony i zaczął prześladować…

Cytat:
(13) A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.


Podobnie, są to wydarzenia przyszłe. Szatan nigdy nie potrzebował wyrzucenia skądkolwiek aby prześladować ludzi.

estera napisał:

Cytat:
(14) I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pól czasu, z dala od węża.
(15) I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody, aby ją strumień porwał.


O ile się nie mylę; woda w biblii symbolizuje życie, ducha Bożego, poznanie, wiedzę itd. B.często opisana, jako strumień czy źródła wody żywej.

O wodach jest w biblii wiele. Analogicznie szatan wylał strumień wody za niewiastą to jest swoją „prawdę” na zbór Boży.

Czy jest to Pawłowy konkol ?


Woda ma także znaczenie mas ludzkich - Bestie z wizji Daniela, jak i Bestia z Objawienia - wszystkie wychodzą (w treści tych) objawień z wód - z mas ludzi! Poprzednie (3) bestie już nie istnieją, natomiast pozostaje wciąż jeszcze jedna (nie licząc bestii dwu-rogiej, z ziemi). Paweł nie ma tutaj nic do rzeczy.


estera napisał:

Reasumując, mam przeświadczenie( choć nie odnalazłam dziś wszystkich wersetów), że nie tylko słowa Isusa świadczą o osądzeniu i wyrzuceniu szatana, ale również świadczy o tym cały kontekst sytuacyjny jak i całość przekazu ewangelicznego.


Zgadzam się, że Szatan jest już osądzony, zmartwychwstanie naszego Pana, Isusa, całkowicie przypieczętowało Jego wyrok na Szatanie. Wiemy jednak po wielu przykładach choćby z historii, że wyroki Boga nie zawsze były/są natychmiastowe! Są nad Szatanem nie zmienił faktu, że jest "wciąż na wolności", a Jego zrzucenie na Ziemię dopiero nastąpi - między innymi po to aby przysłużył się Bogu - wbrew swojej woli i bez obietnicy zapłaty,a wręcz przeciwnie.estera napisał:

Kluczową kwestią zamykającą szatanowi wejście do nieba było zwycięstwo Chrystusa i objęcie przez niego władzy królewskiej.( Myślę, że szatan nie załapał się na koronację Isusa - Smile Wink )
Teraz terenem jego boju jest ziemia, ale i ten czas już mu się kończy.


Ziemia zawsze była i jest obiektem zainteresowania sił Boga jak i Szatana - od powstania człowieka w ogrodzie Eden, gdy Szatan zwiódł pierwszych ludzi do grzechu, gdy część aniołów spółkowała z kobietami powadząc do genetycznego skażenia niemal całego rodzaju ludzkiego, zwracając Naród Wybrany ku bałwochwalstwu, w tym raczej trwałe zdeprawowanie pokolenia Dana (nie jest wymienione w księdze Objawienia wśród wziętych do nieba na czas wielkiego ucisku! - ks. Objawienia rozdział 7), zniszczenia królestwa Israela, "zaginięcie" 10 pokoleń, zdeprawowanie Judejczyków przez ich "zamieszanie" z Edomitami, rzezie Chrześcijan od zarania dziejów!.
Jeżeli zwrócisz uwagę na przykład Bestii z morza, z księgi Objawienia, dojrzysz że Szatan zawsze działa zza sceny, użycza swojej mocy aby innych oskarżać za wykonywanie swojego planu - dlatego to Bestie otrzymają natychmiastowy wyrok od Boga, a Szatan jeszcze poczeka na to 1000 lat (ks. Objawienia 19:20-21 oraz 20:1-3, 7-10)

Cały koncept znamienia będzie użyty właśnie po to aby zmusić Boga do unicestwienia ludzi, tak jak to miało miejsce w przeszłości - poprzez potop!

Cytat:
ks. Objawienia 20:10
(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Czy forma przeszła tu użyta oznacza, że Szatan już... nie żyje, oraz Bestia i fałszywy prorok? Byłoby super, ale nie o tym mówił Pan, ani Jego słudzy.

estera napisał:

Jak zauważyłam o zrzuceniu szatana mało, kto pisze; dużo do powiedzenia maja ŚJ. ale oni kłamią.
Cyt. z Strażnicy
Cytat:
„Kiedy Jan pisał powyższe słowa, Szatan przebywał jeszcze w niebie. Skąd o tym wiemy? Otóż Księga Objawienia zawiera proroctwa, a nie zapiski historyczne (Objawienie 1:1). Tak więc w czasach Jana zrzucenie Szatana na ziemię było jeszcze kwestią przyszłości. Dowody wskazują, że nastąpiło to wkrótce po wyniesieniu Jezusa na tron w Królestwie Bożym w roku 1914 (Objawienie 12:1-10).
*”


Jest to nie prawda Księga objawienia zaczyna się od odniesienia do postępowania zborów – więc Isus odnosi się tu, do tego co jest faktem historycznym, potem np. mówi o tym, że nikt nie był godzien otworzyć pieczęci – to przeszłość i że oto baranek jakby zabity okazał się godny – mowa tu O Isusie – też przeszłość itd.…Tu się zgadzam jak najbardziej, Isus dał "w ręce" Jana poselstwo do siedmiu zborów w Azji (mniejszej), do jak najbardziej istniejących zborów. Zbory te także są dla nas figurą/obrazem/typem ukazującym różnorodność pośród wiernych Panu ludzi.

Jednak twierdzenie, że proroctwo odnosi się do przeszłych wydarzeń?! Całe proroctwo traci sens i znaczenie - proroctwo zawsze zapowiada coś co dopiero ma się wydarzyć. To taj jakby proroctwa o ukrzyżowaniu Isusa były dane np. w XII wieku a nie, nawet na setki lat, przed ukrzyżowaniem. [size=18]Jeżeli koniec świata już się wydarzył zanim Jan otrzymał to Objawienie to równie dobrze jesteśmy głupcami, którzy nie mają pojęcia w co wierzą, nie mamy wiarygodności.Prosiłbym o wypowiedzenie się innych braci i sióstr w tej sprawie, tak aby zweryfikować i moje zrozumienie!


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 2:31, 10 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 11:18, 10 Gru 2013    Temat postu:

Niemal zgadzam się z poprzednikiem, ale istnieją moim zdaniem pewne opcje.

    1. szatan został zrzucony 3 miesiące, może dwa lata temu i nasila się drastycznie prześladowanie Chrześcijan

    2. szatan zostanie zrzucony lada chwila.


Odnośnie pierwszego - były znaki poważnie sugerujące to, że został on wyrzucony, i ten niby meteor, z którego coś wystrzeliło w Rosji, to mógł być pewien poważny sygnał.

Drugim znakiem są MASOWE pojawiania się UFO - przeciętnie dziesiątki każdego tygodnia. Nikomu już się nie chce tego oglądać.

Aha! Światełka nie niebie? Widzieliśmy ich setki!

Odnośnie drugiego - banda demonów i upadłych aniołów właśnie tymi znakami przygotowuje powrót szefa na ziemię.

Skłaniam się raczej ku drugiej opcji.

Moim zdaniem - po wyrzuceniu z nieba skończy się jakakolwiek umowna gra. To można porównać do sąsiada, którego w gniewie wyrzuciłeś za drzwi.

Dopiero po wyrzuceniu zacznie on rozrabiać nie bacząc na jakiekolwiek hamulce.

Dlatego szatan zareaguje tak samo, zacznie się nagle wielki ucisk i najprawdopodobniej szatan poleci na ziemię a z ziemi polecą 144.000 do nieba.

Dla ich bezpieczeństwa.

I w podobnym czasie ukaże się oficjalnie Bestia i zostanie zniszczony Babilon Wielki.

Czyli natychmiast po wyrzuceniu szatan z nieba zacznie się praktycznie wielki ucisk i nagle wszystko będzie jasne.

Czyli... jeżeli już jest wyrzucony - w każdej chwili może być porwanie.

Jeżeli jest jeszcze w niebie, może to jeszcze trochę potrwać, ponieważ nadal trwa pieczętowanie 144.000!

Jeżeli będą popieczętowani, szatan już nie będzie mógł ich oskarżać i nie będzie celu w tym, aby nadal przebywał w niebie, ponieważ jego robota to oskarżanie tych ze 144.000.

I powtórzę jeszcze raz, że nadal nie znamy wielkiej tajemnicy Bożej, która będzie na pewnym etapie ujawniona - prawdopodobnie w najbliższym czasie.

A to będzie mogło całkowicie zmienić nasze... hmmm... gdybania.

Czyli czuwajmy, dzielmy się swymi przemyśleniami, sprawdzajmy dokładnie słowa Chrystusa i oczekujmy powrotu naszego Pana.

Czyli rozważajmy wszystkie możliwe opcje a Isus wyraźnie powiedział, że i tak nas zaskoczy! Very Happy

Zwróćmy uwagę na jeden szczególny znak proroctw. Wypełniają się w 100% ale... owo wypełnienie się jest najczęściej rozpoznawanie po fakcie, czyli po określonym wydarzeniu.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Wto 13:12, 10 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 12:13, 10 Gru 2013    Temat postu:

thewordwatcher napisał:

[list=]
2. szatan zostanie zrzucony lada chwila.[/list]
(...)
Skłaniam się raczej ku drugiej opcji.

Moim zdaniem - po wyrzuceniu z nieba skończy się jakakolwiek umowna gra. To można porównać do sąsiada, którego w gniewie wyrzuciłeś za drzwi.

Dopiero po wyrzuceniu zacznie on rozrabiać nie bacząc na jakiekolwiek hamulce.

Dlatego szatan zareaguje tak samo, zacznie się nagle wielki ucisk i najprawdopodobniej szatan poleci na ziemię a z ziemi polecą 144.000 do nieba.

Dla ich bezpieczeństwa.

I w podobnym czasie ukaże się oficjalnie Bestia i zostanie zniszczony Babilon Wielki.

Czyli natychmiast po wyrzuceniu szatan z nieba zacznie się praktycznie wielki ucisk i nagle wszystko będzie jasne.

Czyli... jeżeli już jest wyrzucony - w każdej chwili może być porwanie.

Jeżeli jest jeszcze w niebie, może to jeszcze trochę potrwać, ponieważ nadal trwa pieczętowanie 144.000!

Jeżeli będą popieczętowani, szatan już nie będzie mógł ich oskarżać i nie będzie celu w tym, aby nadal przebywał w niebie, ponieważ jego robota to oskarżanie tych ze 144.000.

I powtórzę jeszcze raz, że nadal nie znamy wielkiej tajemnicy Bożej, która będzie na pewnym etapie ujawniona - prawdopodobnie w najbliższym czasie.

A to będzie mogło całkowicie zmienić nasze... hmmm... gdybania.

Czyli czuwajmy, dzielmy się swymi przemyśleniami, sprawdzajmy dokładnie słowa Chrystusa i oczekujmy powrotu naszego Pana.

Czyli rozważajmy wszystkie możliwe opcje a Isus wyraźnie powiedział, że i tak nas zaskoczy! Very Happy

Zwróćmy uwagę na jeden szczególny znak proroctw. Wypełniają się w 100% ale... owo wypełnienie się jest najczęściej rozpoznawanie po fakcie, czyli po określonym wydarzeniu.Zgadzam się z tą wersją w zupełności! Szatan dopiero zostanie wyrzucony, a po tym wydarzeniu zacznie na całego prześladować wiernych Isusowi.

Cytat:
Ks. OBjawienia 12:3-17
(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;
(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.
(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
(6) I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(Cool Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
(10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
(11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.
(13) A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.
(14) I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pól czasu, z dala od węża.
(15) I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody, aby ją strumień porwał.
(16) Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy.
(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.


EDIT: Bardzo przepraszam naszą kochaną esterę! Zagadnienie to wymaga większej wnikliwości i błogosławieństwa naszego Pana, a także poświęcenia. czasu


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 12:03, 12 Gru 2013, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 17:16, 10 Gru 2013    Temat postu:

Elar masz racje, Apokalipsa to księga prorocka dotycząca wydarzeń przyszłych.

W rozdziale 12 mamy pewny ciąg wydarzeń:

Cytat:
(1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

(2) A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.
(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.

(6) I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

(7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,

(Cool Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.

(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie
.


Moim zdaniem, mamy tutaj opisy dwóch pobytów na ziemi szatana.

Pierwszy pobyt, ma na celu likwidacje owocu ewangelii Isusa jakim jest zebranie elity dwunastu pokoleń Izraela czyli dziecięcia. Dlatego smok chce pożreć chłopca, i zebrał wszystkie swoje siły.

Być może bóle porodowe niewiasty, to przesladowania jakie szatan za przyzwoleniem Boga na rzeczywistym Izraelu (rasie białej). Tutaj szatan i jego zbuntowani aniołowie, chcą zniszczyć niewiastę zanim ta porodzi chłopca. Jednak ich próby skutkować będą porodem chłopca.

Zauwazmy, że prześladowania powodują, że niektórzy ludzie zdobywają się na wyżyny poświęcenia, miłości, sprawiedliwości oraz poszukiwania i oddania prawdzie a także wypełniania praw Bożych.

Działa to np na takiej zasadzie. Szatamn sprowadza do krajów białej rasy muzułmanów i inne racje. Jednak to powoduje, ze sporo muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo (w Afryce Północnej co roku prawie 6 milionów).

Zauważmy, że w przypowieści o przenicy i chwaście, Bóg pozwala dojrzeć obydwu. Owych 144 tysiące wybranych, oprócz terminu chłpca, określani są w Objawieniu jako pierwociny dla Boga i Baranka.

Gdy niewiasta porodziła Syna, to chłopiec zostsł powrwany do Boga. Zanim to szatan zdołał go poożreć.

Szatan wyrusza ze swoją armią w celu eliminacji chłopca, jednak w jego obronie staje Bóg. Michał i ego wojska zwyciężają smoka i jego wojska i tym razem przymusowo "spychają go na ziemie.

Tym razem smok, już bezpardonowo atakuje niewiastę. Która jednak otrzymuje Bożą opiekę i ochrone.

Smok ponosi klęskę. I zaczyna walkę z resztą potomstwa niewiasty (wszystkimi ludźmi wypełniających prawa Boże), przy pomocy Besti. Od tego czasu zaczyna się ucisk.

Z tego wielkiego ucisku znowu ma wyść wielka rzesza zbawionych:

Cytat:
(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.

(10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.

(11) A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,

(12) Mówiąc: Niech się stanie! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Niech się stanie.

(13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?

(14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

(15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.

(16) Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,

(17) Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.
Apokalipsa rozdz.7.

Znowu szatan ponosi klęskę. Bestia która chce skołnić ludzi do zwrócenia się większości ludzkości przeciwko Stwórcy, podczas wielkiego ucisku stanie po stronie Boga.

Być może zatem Jan widział dwa pobyty szatana na ziemi. Pierwszy w celu pożarcia chłopca i obserwacji niewiasty - które polega na poddawaniu różnym próbom niewiasty - za przyzwoleniem Boga. Nie zapominajmy że Hiob, też był poddawany próbom.

Drugi w celu likwidacji niewiasty, a gdy nie zostanie on zrealizowany to przy pomocy Bestii likwidacji większości ludzkości - potomstwa niewiasty.

I tutaj czasy po widzeniu Jana do naszych byc może jest owym pierwszym pobytem smoka na ziemi.

Oczywiście to moja intepretacja w tej kwestii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 23:59, 10 Gru 2013    Temat postu:

Ponieważ są to stricto rozważania biblijne dlatego dorzucę do posta estery swoje 3 grosze.

W jej poście ze strony 5 jest kluczowy werset:

Jana 12:31 – Teraz jest sąd świata tego, teraz władca świata tego wyrzucony będzie na zewnątrz.

Nie był brany w ogóle pod uwagę przez następnych userów. Pytanie dlaczego.
Pasowało by się odnieść.

Moim zdaniem jest bardzo precyzyjny co do czasu wyrzucenia diabła na zewnątrz ...."nieba". Po śmierci mistrza.

Objawienie precyzuje..... gdzie ma być wyrzucony. Wiemy wszyscy ze na ziemię.

Poruszana jest tez kwestia czasu czego ma dotyczyć Objawienie Jana.

Ta księga została napisana przed zburzeniem Jerozolimy. Nie tak jak mówią i podają że nawet na początku II w n.e.

A na to co zakreśliłem z przekładu interlinearnego:

Te zwroty świadczą o tym że kwestia bardzo dalekiej przyszłości w spełnieniu się proroctw z tej księgi nie jest obligatoryjna tak, jak my to znamy.

Wnioski:

1. Wyrzucenie diabła z nieba nastąpiło po śmierci Chrystusa

2. Kwestia czasokresu wydarzeń z Objawienia nie jest tak obligatoryjna w wersji takiej jak ją znamy

3. estera nadała nowy kierunek w badaniu tej księgi i uważam go za właściwy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 0:48, 11 Gru 2013    Temat postu:

Jana 12:31 – Teraz jest sąd świata tego, teraz władca świata tego wyrzucony będzie na zewnątrz.

Tak, gdybysmy żyli na zewnątrz ziemi, a niebo byłoby hen, daleko, daleko w górze, odpowiednim słowem byłoby wyrzucony będzie na... dół, ale nie jest!!! Jest na zewnątrz!

Odnośnie "sądu świata", mi się kojarzy z sądem ostatecznym, więc raczej z przyszłością...

Co do słowa bliskie używanego w Pismach to, co dla Boga bliskie dla nas może być dalekie jesli chodzi o odstęp czasowy, albo... objawiając 'bliskie' mógł mieć Isus na myśli: że na pewno się stanie, więc bardzo realne, dlatego bliskie...

"
Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie." Mt4,17

Tutaj 'bliskie' może znaczyć, że dla nas bliskie, realne, jako że mamy dzięki Isusowi szansę się w nim znaleźć.
Przecież nie straszył by nas: szybko się zmieńcie, bo możecie nie zdążyć...Miał raczej na myśli: Nawracajcie się, bo jest realna perspektywa zasłużenia na wieczne życie w Królestwie Niebieskim.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 11:06, 11 Gru 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Śro 0:59, 11 Gru 2013    Temat postu:

1. Nie pasuje z Objawieniem.

2. Sam Isus nie wiedział wtedy, kiedy nastąpi czas końca. Sam to przyznał ze dnia i godziny nie zna nikt tylko Ojciec.

3. Zdanie to nie jest zbyt precyzyjne. Nie było przecinków w tamtych czasach i sprawa jest zagmatwana jak zdanie

powiadam ci będziesz ze mną w raju.

Moim zdaniem owo zdanie nalezy rozumieć tak.

Trwa sąd i na mocy sądu szatan zostanie wyrzucony.

Ale data wykonania wyroku nie została podana.

Nie można wykluczyć, że ju8z wtedy został zrzucony, ale znaczna ilość tekstów wskazuje na to, że od momentu zrzucenia rozpocznie sie piekło na skalę globalną czyli czasy końca.

I Objawienie także mówi o czasach końca i zapowiada zrzucenie szatana z nieba.

Zbyt wiele - z logiką włącznie - przemawia za zrzuceniem w czasie końca.

W zasadzie niewiele to zmienia naszą sytuację czyli odmienny punkt widzenia w tej szczególnej kwestii nie jest bardzo istotny. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 16:48, 11 Gru 2013    Temat postu:

Prawdą jest, że mam problem z jasnym wyrażaniem myśli…


Starałam się zwrócić waszą uwagę na słowa Mesjasza, który bardzo duży nacisk kładzie na przygotowanie swoich uczniów na ich ucisku, przyjście szatana, prześladowanie, mrok i zwiedzenie.

Isus wprost im mówił, że szatan ich pozabija i mówił, ze świat szatana będzie pałał nienawiścią do dzieci Bożych.

Uznaję, że jeśli Isus powtarzał tę kwestie jak „mantrę”(wielokrotnie) i napominał o tym dwunastkę zaraz przed swoim odejściem i przy zawarciu nowego przymierza, to jest to jednoznaczne i ważne.

Dlaczego Isus kładzie tak wielki nacisk na tę kwestię? Może miała ona być znacząca, znacząca dla nas?

Użyty przeze mnie werset z apokalipsy miał za zadanie tylko i wyłącznie wyłuszczenie, że szatan został wyrzucony z nieba przed objęciem przez Chrystusa panowania. Nic więcej!
Cytat:

Obj.Jana 12:10- „I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz

nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca

jego
, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą

oskarżał ich przed naszym Bogiem.”Należy czytać ze zrozumieniem- jest tu wyraźnie napisane, że władztwo Pomazańca nastało, bo został wyrzucony z nieba szatan!!

- czyli gdy Chrystus objął tron w niebie szatan tam już nie miał prawa

wstępu.
Można, co najwyżej spekulować, kiedy Pan objął władzę w niebie –

choć nie, bo biblia wyraźnie wskazuje, że zwyciężył szatana swoją śmiercią i

wstąpił do nieba w chwale objąć tron przy prawicy Bożej.

Potwierdza to sam Isus gdy mówi do zborów;

Cytat:
Objw 3:21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.


O tym mówią inne proroctwa...

Gdy Isus objął panowanie - a sam to poświadcza, że objął i w tym wersecie i w mówi o tym w Jana - objął je ale szatan nie ma już dostępu do nieba.

Tak na ziemi "rządził zawsze" ale nigdy dotąd nie stanął przed sądem - nie został osądzony i nie został wyrzucony z nieba z "wilczym biletem"

Tak macie racje że to proroctwo tyczy się czasów końca- to są czasy końca.

Isus wiedział, że to się stanie i kiedy. Gdy Isus mówi że "o tej godzinie nie wie nikt..." mówi o swoim widzialnym powrocie na ziemie.

Od chwili zrzucenia szatana lud Boży cierpiał ucisk i prześladowania- szatan mordował uczniów Pana i prześladował pierwsze zbory.

wprowadził miedzy nich wilki, zwodzicieli oszustów, którzy zniszczyli całą prawdę o Królestwie Bożym.

Czyż można czekać na większe zwiedzenie niż mamy teraz...


O tym mówi Isus do uczniów przed swoim odejściem i mówi, co dla nich będzie znaczyć to, że szatan został zrzucony.

Cytat:
Jana 16: 33 ”…Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.”


Cytat:
Jana 17: 15 „…ale żebyś czuwał nad nimi z powodu niegodziwca.”


Cytat:
Jana 15:18 „Jeżeli świat was nienawidzi, wy wiecie, że mnie znienawidził wcześniej niż was”


Cytat:
Jana 14: 30 ” Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca świata.” Itd.


Czy Isus nie nazwał tego, co miało spotkać uczniów uciskiem z powodu niegodziwca?

Jednym słowem; to, co Zbawiciel powiedział uczniom w ewangelii jest tożsame z zapisem w w/w wersecie apokalipsy.

Spodziewacie się w przyszłości spektakularnego ataku szatana? – i słusznie.
Ponieważ, już szatański alarm wyje i zbiera on swoje siły na walkę z samym Bogiem i wie, że to jego ostateczny bój.

Jednak, jedno drugiego nie wyklucza, a raczej kształtuje się w jedną, klarowną, logiczną całość.

Jakie było główne zadanie szatana? Wszyscy to wiedzą!
Zwieść całą zamieszkałą ziemię!!!

I co, zamierzacie czekać na spełnienie tego proroctwa??

A pokażcie mi religię, organizację, naród, filozofię, naukę, która by nie była zwiedziona!!!

Nawet my byliśmy i jesteśmy zwiedzani!

Nie będę przypominać wam, ile to razy musieliśmy zmienić poglądy, bo poprzednie okazywały sie fałszywe, a to początek góry lodowej.

Następnie Isus mówi; „tam gdzie jest tron szatana” – kto ma tron? – ten, kto ma swoje królestwo i w nim panuje.

tam gdzie mieszka szatan” – tak, on tu mieszka- ma stałe zameldowanie – do nieba już nie wchodzi.

Poza tym sami przyznajecie; „ze został szatan osądzony, ale wykonanie wyroku mogło być oddalone w czasie’.

Przecież, objawienie nie mówi o tym że szatan od razu miał być rzucony do jeziora ognia.

Szatan pierw miał prześladować niewiastę i jej potomstwo- co też uczynił. Potem miał zostawić na świecie Bestię, która miała wykonywać jego dzieło, potem miał być uwięziony na 1000 lat. Potem na krótką chwilę wypuszczony by zwieść ludzi od krańców Goga i Magoga.

Czy wy rozumiecie co czytacie?

Dlaczego Bóg miałby kłamać? Nigdy nie kłamie!!

Skoro Pan powiedział, że jeśli ktoś przejdzie przez pierwsze zmartwychwstanie - nad tym druga śmierć nie ma mocy!!!
To jak można twierdzić że będziemy w raju z Bogiem żyć 1000 lat a potem Bóg tych którzy zostali już osądzeni i zasłużyli na życie wieczne mają zostać wystawieni na zwiedzenie szatana po raz drugi??

A jak to się ma to do tych ludzi, którzy już raz zmartwychwstali w I wielku po śmierci Isusa.? Nad nimi śmierć druga ma moc?

czy Pan ich okłamał?


To nie jest zgodne z mocą Bożą.

Kolejna kwestia;

Skąd w 1000 letnim królestwie Bożym, kraje goga i magoga?

A może mamy złe zrozumienie?

Może królestwo Boże miało pierw być przez 1000 lat w niebie w sposób niewidzialny, po zabraniu swoich apostołów do nieba, po opieczętowaniu 144 tys i porwaniu ich do nieba zapanował w niebie 1000 królestwo Isusa?A co robi się z człowiekiem, gdy na Sali rozpraw zostaje ogłoszony wyrok?

Czy sędzia dalej z nim dyskutuje? Nie – jego się wyprowadza!! I tak Bóg wyprowadził szatana z Sali rozpraw w niebie. A jego wyrok, kiedy się dokona – niebawem!!!!

Szatan nie ma tam dostępu bo tam zapanowało 1000 królestwo Boże.

co za tym idzie - wiemy...

Porównajcie to, co mówię z Mateusz 24rodz. Z Marka opisem końca dni… czyż Chrystus wyliczając te wszystkie wydarzenia mówi, że szatan przy końcu dni zostanie zrzucony?
Nie, nic takiego nie mówi!!! Bo on jest już wyrzucony z nieba i zwodniczego dzieła swego już dokonał.

za to Mateusz mówi że jak było za czasów Noego jedli pili bawili się aż przyjdzie koniec tak będzie z przyjściem syna człowieczego.

Jak to się ma do waszych stwierdzeń o wielkim ucisku.

Jak wielkim ucisku można się bawić, pić za mąż wydawać, i żenić i uważać ze jest fajnie...?

A może Isus mówił o czasie wielkiego ucisku mówiąc o tych właśnie wydarzeniach jakie spotkały pierwsze zbory apostołów i Jerozolimę gdzie ludzie cierpieli straszliwe męki i jedli ciała własnych dzieci.


To nic nie szkodzi, że moją próbę wytłumaczenia „czasu zrzucenia szatana” opacznie zrozumiano i, że ze mnie zrobiono takiego, co to nie wie, czym jest proroctwo...


Jednak nie daję nikomu prawa do tego, by lekceważył słowa Isusa a niestety, nikt prócz Mariusza nie pochylił się nad przeanalizowaniem, choćby jednego wersetu z ewangelii, jakie podałam, zostały zupełnie pominięte, uwagę skierowano na proroctwa, apokalipsę, czy upadłe anioły – a nie o tym mowa była.

Nikt nie chciał rozważać werset po wersecie słów Pana.
ale zarzucono temat postami napęłnionymi waszym zdaniem na temat przyszłości ale nawet nie popartym słowem Bożym.

Bo gdzie dowód na to że szatan teraz ma być zrzucony, że nadal trwa pieczętowanie, że szatan nie był uwięziony itd.

Poleciłabym w czytanie się uważne w każde słowo, jakie Isus wypowiedział zwłaszcza dotyczące wydarzeń po jego odejściu.

Cytat:
(Jana 12: 40 Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym;


Nie daję również nikomu prawa do tego by przedstawiać półprawdy ( owszem mylić się można -każdy się myli)

Ale przedstawianie półprawd to iście szatańska zasada.

Potwierdziliście tu społem, że proroctwa dotyczą jedynie przyszłości.

Czyżby?

Pierwszy przykład, jaki mi na szybko przychodzi do głowy;

Daniel tłumaczy proroctwo o posągu. Mówi tłumacząc to proroctwo: „TY KRÓLU JESTEŚ GŁOWĄ ZE ZŁOTA”.

Do kogo mówi?
Do króla z przyszłości?
Czy może to proroctwo obejmowało czas również teraźniejszy Danielowi?

„TY KRÓLU JESTEŚ GŁOWĄ ZE ZŁOTA” – mówi Daniel do stojącego przed nim króla z krwi i kościNebukadnesara!!!!!

Jasno i wyraźnie, zatem widać tu, że spora część snu

Nebukadnesara tyczyła się wydarzeń już odbytych oraz jemu

teraźniejszych
tz. zbudowanego za jego panowania wielkiego

królestwa – nazwanego – Głową ze złota!

A co z proroctwem o szatanie z księgi Ezechiela :12 gdzie mowa jest jak szatan skończy ale i mowa jest o tym jakim on był zanim zgrzeszył.

Ten przykład tyczy się wielu innych proroctw, bowiem dla naszego pożytku proroctwa są ZAKOTWICZONE w
teraźniejszości
ich pisarzy, byśmy dzięki temu mieli rozeznanie, co do czasu.

Jak w świetle takiego tłumaczenia można objaśnić słowa Isusa z Objw. 3:21- gdzie Pan mówi do zborów - objąłem władzę!!!Dzięki takiemu ZAKOTWICZENIU Daniel był wstanie zorientować się, że już nadszedł czas wyzwolenia dla Izraela i dlatego analizował to proroctwo i obserwował wydarzenia. Dla tego pościł i modlił się, bo wiedział, ze to już ten czas. Daniela 9:1…

Dlatego obśmianie FAKTU, że proroctwa mogą dotyczyć, w swej części czasu teraźniejszego uważam za manipulację prawdą.

W taki właśnie sposób jest ZAKOTWICZONA w czasie teraźniejszym Janowi APOKALIPSA po to byśmy mogli mieć poznanie dni.

O tym poświadcza sam Duch Boży.

Cytat:
Jana 1:19 Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem


A Isus mówi do Jana nie pieczętuj tej księgi - co to oznacza?- że od dnia jej napisania była dla nas otwrata do odczytywania tych proroctw.

To, co wy robicie uznaję za DUCHOWY HAZARD.

Hazardzista, bowiem mając pewne dane stawia, czy trafi w tz. „10”

Wy mając proroctwa – na ich podstawie wymyślacie, co się stanie - jakie będzie ich spełnienie.

Czy taki był cel dania proroctwa?
By obstawiać, czy w przyszłości spełni się ono tak lub inaczej, na tym lub tamtym i kto będzie kim??

Tak czyniąc na podstawie proroctw Bożych tworzą się – mity przyszłości.

Czy nie jest to odwróceniem uwagi od Bożego celu podania proroctwa?

Proroctwo było dane po to, by na podstawie wiedzy proroczej o tym co się ma wydarzyć - rozpoznać to wydarzenie lub według proroctwa sprawdzić, czy w przeszłości się no już nie dokonało a nie spekulować, bo proroctwo nie podlega dowolnej interpretacji.

Dzięki proroctwom mogliśmy jednoznacznie stwierdzić, że Isus jest Mesjaszem.

Więc, jeśli jest napisane, że Isus objął władzę w niebie po zrzuceniu szatana – to tak właśnie jest.

Należy obserwować i badać co się już na świecie wydarzyło i co się dzieje w kontekście proroctwa, bo inaczej traktuje się proroctwo- (w tym przypadku Apokalipsę), jakby była napisana wczoraj, a nie 2000 lat temu – odkładając wszystkie jej relacje na przyszłość.

I takim sposobem nagle okazuję się, że wiele faktów uszło naszej uwadze a wiele proroctw zostało nieodczytanych, tyczy się to np. właśnie zrzuceniu szatana oraz wskazania 8 króla.

z tego powodu źle interpretuje się potomstwo chłopczyka z objw.
niewiastę i nie widzi się danych przez Isusa znaków.

Nikt nie zastanawia się czego analogią jest niewiasta?
NIkt nie pyta dlaczego została zabrana na pustynię i jest tam żywiona?

kto został zabrany na pustynię i tam żywiony przez Boga?

i jak to się skończyło?

a jak się kończy historia niewiasty?

czyż nie podobnie... ?

aa... nie widzicie tego...

Ile jest takich błędów? Nie wiem.
Ale proszę Boga byśmy otworzyli nasze oczy szeroko zamknięte!
I byśmy nie byli zborem który myślał tylko że jest bogaty i madry lub byśmy w czas kupili od Pana złota....

Wiem, dlaczego faryzeusze nie rozpoznali Mesjasza, z tego właśnie samego powodu. Mając pisma, znając je dokładnie – spekulowali i stworzyli sobie własne wyobrażenie tegoż mesjasza, a gdy przyszedł, nijak nie pasował im prosty nazarejczyk do ich spekulacyjnej wizji!

Isus wyraźnie mówi, po co duch Boży miał być dany: by powiedzieć o grzechu – bo nie wierzą w niego, co do prawości, bo zwyciężył szatana i odszedł do Ojca i co do grzechu, bo władca świata został osądzony i odpowiedzi na te zagadnienia również należy doszukiwać się w Objawieniu bo zostało dane przez Ducha Bożego.

Objawienie i ks. Daniela ściśle ze sobą korelują i moc niszczyciela świętego narodu doszła końca.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 22:22, 05 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 18:11, 11 Gru 2013    Temat postu:

estero, otóż twój post pokazuje sporo.

Po pierwsze w ewangelii Jana Isus głosi, że szatan został osadzony i wyrzucony z nieba.

I tutaj napisze tak. Apostoł Jan, doskonale zatem wiedział, że szatan znajduje się na ziemi. W objawieniu w rozdz. 12 mamy:
Cytat:
(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.


Czyli szatan bedący na ziemi postawił wszystko na jedną kartę, zebrał anioły które wniebie go poparły, aby pożreć chłopca którego niewiasta ma urodzić.

Czyli jego celem jest zamordowanie 144 tysięcy wykupionych pierwocin, przy pomocy upadłych aniołów, zanim zostaną porwani.

Szatan będąc na ziemi osądzony (czyli wyrzucony z nieba), wie, że urodzenie chłopca i porwanie go do Boga, oznacza:

KRES JEGO PANOWANIA NA ZIEMI

Dlatego Isus także, nakazł aby czuwać, owym przypieczętowanym sługom Bożym, gdyż nikt nie zna dnia ani godziny.

Bóg zapewne natychmiast porwie owych ludzi, aby szatan się nie połapał.
Dlatego też szatan skupia już wszystkie swoje siły, na obserwacji brzemiennej niewiasty.

Owe bóle porodowe, to prześladowania niewiasty - chrześcijaństwa a im bliżej urodzenia chłopca to tym bóle są większe - czyli owe prześladowania.

Owe przesladowania, mają także inny wymiar, sa one pokutą Izraela za grzechy.

W Biblii wielokrtnie podkreslano rolę pokuty, jako przebłaganie za grzechy.

To tłumaczy dlaczego po porodzeniu i porwaniu chłopca do Boga, wybucha walka na niebie.

Szatan chce za wszelką cenę zabić chłopca, aby nadal sprawować władzę nad ziemią. Gdy walkę przegrywa, jest świadom, że niewiele mu czasu pozostało.

Cytat:
(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.


Czyli szatan po raz drugi zostaje zrzucony, tym razem ma inny wyrok, czyli utrata panowania nad ziemią.

Cytat:
To nic nie szkodzi, że moją próbę wytłumaczenia „czasu zrzucenia szatana” opacznie zrozumiano i, że ze mnie zrobiono takiego, co to nie wie, czym jest proroctwo...


Moim zdaniem. Pierwszy raz szatan zostje wyrzucony, z nieba z wyroku Boga, gdyż w niebie władzę przejmuje Isus Chrystus. Drugi, raz zostaje on nie wyrzocony, co odparty i pokonany po tym jak samowolnie atakuje niebo ze swoimi wojskami.

Tym razem wyrzuceni zostają też aniołowie którzy staneli po jego stronie.

A teraz zauważmy jeden istotny szczegół:

Cytat:
(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.Oto opis smoka. Jego głwoy, rogi i diademy to opis jego władzy czy wpływów wsród aniołów.
Ogon zaś , jest symbolem rozkazu, czy srytnej manipulacji i kłamstw, aby jego zwolennicy, którzy nie zostali wyrzuceniz nieba, sami poszli na ziemię aby zamordować chłopca niewiasty.

Być moze, po wyrzuceniu szatana z nieba, wielu aniołów zostało przekonanych przez smoka i sami opuścili niebo na sygnał smoka, aby obserwować niewiastę.

Otóż moim zdaniem kluczowym momentem jest urodzenie chłopca. Ten moment sprawia, że działania w Apokalipsie nabierają rozmachu.

Przed urodzeniem, przesladowania nawet jak są to są ograniczone. Dopiero po narodzenie chłopca smok przestaje już się liczyć z Bogiem.


Cytat:
Proroctwo było dane po to, by na podstawie wiedzy proroczej o tym co się ma wydarzyć - rozpoznać to wydarzenie lub według proroctwa sprawdzić, czy w przeszłości się no już nie dokonało a nie spekulować, bo proroctwo nie podlega dowolnej interpretacji.


Estero z wnioski z twojego posta są takie, że Apokalipsa odnosi się nie tylko nie tylko do przyszłości ale także do teraźniejszości i przeszłości:
Cytat:
Jana 1:19 Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem


Natomiast kluczową kwestią jest sprawa porwania i następującego po nim wielkiego ucisku.

Natomiast co mnie ciekawi, to czy aby czegoś nie pomineliśmi.

Otóz jesli smok z aniołami obserwuje niewiastę już. To oznacza, że jedna trzecia aniołów już jest na ziemi. A zatem słowa ISUSA „tam gdzie jest tron szatana”, oznaczają, ze jest nie tylko szatan ale jego dwór i armia, tutaj na ziemi.

Być może, po porwaniu będzie widać jak jego armia atakuje niebo, i samą walkę.

Czyli żyjąc w klęsłej ziemi, z wielu punktów na ziemi anioły zaczną atakować niebosa i będzie widać już samą bitwę.

Być może, propaganda szatana będzie nam wmawiać, że "źli obcy porwali, niewinnych ludzi, ale dobrzy obcy chcą ich odbić". Potem gdy niewiasta, ucieknie, to smok oskarzy ją o kolaboracje z "złymi obcymi" i zcznie z nią walkę. A gdy i nie zdoła zagrozić niewieście to przekaże władze Bestii aby ta walczyła z całym chrzescijaństwem.

Być może już jest przygotowywany grunt pod to.

Odnośnie proroctw wysłunełaś trafny wniosek, iż proroctwa opisują także przeszłe i teraźniejsze wydarzenia. Jednak owe opisy mają na celu wyjaśnienie przyszych wydarzeń, gdyż taki jest cel proroctwa.

To takie moje przemyślenia odnosnie twojego postu.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Cyryl dnia Śro 18:18, 11 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Czw 11:57, 12 Gru 2013    Temat postu:

Widzę, ze robi się ciekawa atmosfera. Very Happy

Czasami to jest bardzo korzystne. Tak jak chłodnicę w samochodzie sprawdza sie pod większym ciśnieniem, tak i w ludzkich stosunkach charaktery szlifują się przy zwiększonym ciśnieniu.

Ale... wróćmy do dyskusji...

W sumie mamy dwa wersety do przedyskutowania, które są cytowane jako dowód na to, że szatan został zrzucony na ziemię tuż po śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

1. Jana 12:31 – Teraz jest sąd świata tego, teraz władca świata tego wyrzucony będzie na zewnątrz.

Pisałem wcześniej że ten werset nie mówi nam niczego zbyt wyraźnie a ja mam taki zwyczaj, że jak nie jest napisane jasno i wyraźnie - szatan został zrzucony na ziemię - do do mnie już nic innego nie dociera.

W taki sposób wyrażał się Isus i i w taki sposób się z nami porozumiewa nadal z kart Biblii.

Czyli... cokolwiek jest napisane i powtórzone wielokrotnie, aby do nas dotarło - to jest dla nas najważniejsze i nieposłuszeństwo spotka się z zasłużoną karą.

Czyli... ktokolwiek nie rozumie tego wersetu - czy nawet nie chce zrozumieć - ma prawo i włos mu z głowy za to nie spadnie. Nie jest to Prawo, za którego złamanie czeka nas jakakolwiek kara. Czyli możemy spokojnie wyluzować i rozmawiać spokojnie bez obawy o zbawienie, PRAWDA!? Very Happy

Drugi problem z tym zdaniem jest następujący. O ile mi wiadomo Ew. Jana była pisania co najmniej 50 lat po wypowiedzi Chrystusa. Jan nie uzupełnił że takie wydarzenie już się dokonało i nikt tego nigdzie nigdy nie potwierdził.

Trzeci, tym razem mały problem - wyrzucony... gdzie? Czy chodzi o wyrzucenie z nieba? A może chodzi o wyrzucenie z Ziemi na zewnątrz - do Otchłani po Armagedonie?

Czyli werset ten prowokuje więcej zagadek, niż przypuszczaliśmy. Jak na werset kluczowy do czegokolwiek, zbyt wielkie pole do manewrów.

Z drugim wersetem jest jeszcze gorzej!

Jana 1:19 Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.

Mamy w Objawieniu dwa czasy. Teraźniejszy oraz przyszły.

Rozumiem to tak. Czas teraźniejszy to czas współczesny Janowi. Czas przyszły to... czasy końca.

Proste pytanie. Która część Objawienia dotyczy czasu współczesnemu Janowi?

Odpowiedź jest raczej łatwa.

Listy do zborów.

Zbory były współczesne Janowi, istniały rzeczywiście w tym czasie i wydarzenia opisywane w tych listach były także wydarzeniami współczesnymi.


Jan pisał o zborach - co jest! W czasie teraźniejszym.

Potem zaczyna się część prorocza, opisująca wydarzenia w Wielkim Ucisku oraz podczas plag tuż przed Armagedonem oraz sam Armagedon a nawet dalej.

Obj 4:1 Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem.
10 Upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc:
11 Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.

Czyli sam Bóg siedzi na tronie - zupełnie jak podczas kuszenia Hioba. Very Happy

Rozdział 7 mówi nam i akcji pieczętowania 144.000. Są to najwierniejsi i najbardziej cenieni przez Chrystusa jego naśladowcy. Jest więc oczywiste ża są oni celem zaciekłych ataków szatana, który...

...oskarża ich dniem i nocą. Gdzie ich oskarża? Oczywiście w niebie w identyczny sposób w jaki oskarżał Hioba!

Każdy ze 144 tyś musi przejść przez owe sito kłamliwych oskarżeń szatana, aby ową pieczęć otrzymać i być oczyszczonym ze wszelkich zarzutów.

Dlatego wydaje się bardzo logiczne, że kiedy owa liczba zostanie dopełniona, dalsze zezwolenie Boga na dalsze ataki szatana przed Jego tronem będą już zbyteczne.

Czas na opuszczenie niebios i jest ewidentne, że rozkazu szatan nie posłuchał i jest konieczne wyrzucenie go z kołnierz z kopniakiem z tyłu.

Cytat:
Obj 12:7 I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, 8 Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
9 I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.

On zwodzi całą ziemię od początku stworzenia jej, czyli... temat nie warty debaty. Cała ziemia w jego szponach od Edenu do chwili obecnej i zwiedzeni niemal wszyscy.

Rozdział 12 Objawienia daje nam dwa sygnały o czasie wypełnienia się tych proroctw.

1. Porwanie chłopczyka czyli 144.000
2. Obj 12:6 I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
3. Obj 12:14 I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pól czasu, z dala od węża.

Czyli mamy podany ten sam okres czasu, który w innych wersetach daje nam wyraźnie liczbę 3.5 roku czyli czas trwania wielkiego ucisku.

Czyli moment zrzucenia szatana na ziemię odnosi się najwyraźniej do tego samego okresu czyli czasów bardzo bliskich Wielkiego Ucisku.

Cytat:
Obj 12:10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem. 11 A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
12 Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.


W tym świetle jest ewidentne, że szatan sprawiał Bogu olbrzymią ilość problemów i dopiero po wyrzuceniu go z nieba wszyscy mogli odetchnąć i Niebo mogło rozpocząć normalne funkcjonowanie.

Hmmm... jeden ciekawy pomysł. Gdyby szatan został zrzucony na ziemię w czasach apostołów, nie było ani wielkiej rzeszy ani... Chrześcijaństwa. To wszystko było dopiero w bardzo początkowe fazie.

No i nie było porwania! Czyli liczba 144.000 nie była wypełniona!!! Nie było także pieczętowania całej liczby!

Moim zdaniem, jak pisałem wcześniej - szatan albo został zrzucony stosunkowo niedawno lub zostanie zrzucony w najbliższym czasie i Ziemia to natychmiast odczuje i my odczujemy to natychmiast.

Rozpocznie się ostra i niebezpieczna jazda, na tyle niebezpieczna, że Bóg będzie zmuszony porwać chłopczyka (144 tyś) oraz ochronić Niewiastę.

W sumie detaliczna wiedza w tej kwestii do zbawienia nie jest istotna, ponieważ nie z wiedzy proroctw będziemy zbawiani, ale z naszych uczynków, uczynków... PRAWA.

I tak szatan nie zdoła nas zwieść - Bóg nigdy nie ukarał ludzi za to, że zostali przez szatana oszukani.

Owszem jest w Biblii ostra przestroga przed wzięciem znaku Bestii. Ale i w tej kwestii szatan nikogo nie zdoła oszukać i wszyscy na ziemi będą doskonale zorientowani kto jest kim i jaki ma wybór.

Czyli nie widzę powodów do jakichkolwiek obaw.

Studiujmy Biblię i czekajmy a czasy mamy ciekawe.

Czy się ktoś ze mną zgadza w tej dyskusji, czy nie - nie ma to żadnego znaczenia. Jest to wyłącznie kwestia informacyjna i błędne zrozumienie proroctw nie było i nie będzie przez Boga karane.

Możemy więc spokojnie wyluzować i... NIE deklarować się kto za kim stoi.

Najważniejsze jest to, abyśmy stali za Isusem Chrystusem!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 12:48, 14 Gru 2013    Temat postu:

Na wstępie muszę przyznać, że nie miałam zamiaru poruszać tego tematu a jedynie on mi się trochę „wypsnął”.
Nie czuje się na siłach jeszcze, mówić o wielu kwestiach, które zakłócają mój spokój.

Oświadczam, że nie zamierzam tu zastępować „Miecz Ducha”, bo sama miałam dość jego wykwintnej twórczości.

Dlatego wedle zasadom biblijnym w tej sprawie wypowiem się ostatni raz.
Poza tym padło tu bardzo mądre zdanie; ‘kto nie chce zrozumieć’- nie zrozumie. Z którym się zupełnie zgadzam i ma ono mocne podstawy biblijne.
Nie będę również już przytaczać wszystkiego z poprzednich postów – bo one są i można je przeczytać.
Zwrócę jeszcze raz uwagę na werset, który umknął uwagi niektórym czytającym przy omówieniu mojego ostatniego posta.

Jednym z głównych argumentów w kwestii zrzucenia szatana, jest poniższy werset, ale i dogłębne zapoznanie Ew. Jana od 11 rozdziału.

Cytat:
(Objaw. 12 :10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.


-jest tu wyraźnie napisane, że władztwo Pomazańca nastało, bo został wyrzucony z nieba szatan!!

Czy twierdząc, że szatan nie został jeszcze zrzucony, potwierdzacie również, że Chrystus nie panuje niebie?

Jest to tu jednoznaczne powiedziane i ściśle uwarunkowane!
Wracając do wersetu – czyli, gdy Chrystus objął tron w niebie szatan tam już nie miał prawa wstępu.
Można, co najwyżej spekulować, kiedy Pan objął władzę w niebie – choć nie, bo biblia wyraźnie wskazuje, że zwyciężył szatana swoją śmiercią i wstąpił do nieba w chwale objąć tron przy prawicy Bożej.

Koniec tematu!

Z postów poniższych wynika, ze są pewne wątpliwości co do wersetu z Jana 12:31
Cytat:

„Teraz jest sąd świata tego, teraz władca świata tego wyrzucony będzie na zewnątrz.”


O ile do tego wersetu można zgłosić wątpliwości to werset z Objw. 12:10 powinien te wątpliwości zupełnie rozwiać. (Oczywiście trzymamy się tu tematu, - wyrzucenia szatana. )

Werset Jan 12:31 mówi, że teraz szatan będzie wyrzucony, a obj. 12: 10 – potwierdza to wyrzucenie i tłumaczy kiedy, w jakich okolicznościach.
Są i wersety poboczne (np. J. 4:35-38 )w obu księgach – warte analizy – jednak, ja „zaczepię” się na tych w których są dosłownie użyte omawiane słowa.

Cytat:
Jana 12:31 „…teraz władca świata tego wyrzucony będzie na zewnątrz
Jana 16:11 O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.

Jana 14:30 Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata
(Obj 12:13) A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.
Widzimy tu uporządkowane wydarzenia. Męczeńska śmierć Pana, wyrzucenie szatana, prześladowanie niewiasty.


Dlaczego Isus tak mocno podkreśla w Ew. Jana to nadejście szatana, skoro zawsze on pałętał się po ziemi????

Mówi to; bo to nadejście szatana miało inne; jedyne w swoim rodzaju, znaczenie większe niż kiedykolwiek, mające wpływ na Królestwo Boże.
Isus mówi, że władca świata będzie wyrzucony! Kiedy???
Wyjaśniają to te wersety.

Obj 12:10 Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych.
Szatan został zrzucony przed objęciem przez Chrystusa panowania w niebie
A kiedy to było!!

…Gdy „oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.”
Szatan został zrzucony, gdy Chrystus zwyciężył szatan przez swoją śmierć i gdy jego uczniowie oddali życie za niego. Syn Boży oddał życie za człowieka a człowiek za Syna Boga.

Kolejny werset
---
Cytat:
I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.


Szatan został zrzucony tym razem ostatni raz i nie ma wejścia do nieba .

Innego zrzucenia nie ma i nie będzie. Został zrzucony wraz 1/3 swoich aniołów, które dały się jemu zwieść.
Szatan i jego aniołowie mieli za zadanie zwieść całą zamieszkałą ziemię.
To było ich celem. Cel ten został uzyskany!

Po zrzuceniu, które odbyło się w czasookresie po tym jak Chrystus oddał swoje życie i jego uczniowie oddali życie za niego a odebraniem królewskiej chwały w niebie.
Szatan się zorientował, o swojej sytuacji mianowicie, ze się nie połapał w zamierzeniu Bożym i nie zrozumiał, co wyniknie z zabicia Syna Bożego, że ono przekreśli jego wielowiekowe starania, dlatego wprowadza go to w złość.
Nie mając dostępu do nieba, zostało jemu tylko i wyłącznie rzucić się na to co dla Chrystusa było najważniejsze- najcenniejsze i co niszcząc uzyskałby przewagę przynajmniej w kwestii nas ludzi, bo w kwestii aniołów już nic nie może zrobić.

Dlatego Isus majac tę świadomość, tak zadbał o uczniów a nawet modlił się do ojca o ich ochronę. Sprawa zamknięta.

.
Henry napisał tak:
Cytat:
Pisałem wcześniej że ten werset nie mówi nam niczego zbyt wyraźnie a ja mam taki zwyczaj, że jak nie jest napisane jasno i wyraźnie - szatan został zrzucony na ziemię - do do mnie już nic innego nie dociera.


Powyżej starałam się Wam wykazać, że jest to napisane jasno i wyraźnie. I nie oparte na jednym wersecie. Jednak do zupełnego poznania należy przeanalizować wszystkie te wersety a nie wybiórczo - jeden w oderwaniu od innych. Ja dla sprawdzenia przeczytałam inne księgi prorockie łącznie z psalmami,- nie natrafiłam na kontrę.

W oparciu powyższą wypowiedź Henika, chciałam zadać pytanie;
na jakich jasno i wyraźnie podanych wersetach biblijnych, słowach Isusa, postawione są, takie tezy jak te?

Cytat:
Cyt. Henia.
„Odnośnie pierwszego - były znaki poważnie sugerujące to, że został on wyrzucony, i ten niby meteor, z którego coś wystrzeliło w Rosji, to mógł być pewien poważny sygnał.

Drugim znakiem są MASOWE pojawiania się UFO - przeciętnie dziesiątki każdego tygodnia. Nikomu już się nie chce tego oglądać.”

Aha! Światełka nie niebie? Widzieliśmy ich setki!

Odnośnie drugiego - banda demonów i upadłych aniołów właśnie tymi znakami przygotowuje powrót szefa na ziemię.


Henry napisał:
Cytat:
Drugi problem z tym zdaniem jest następujący. O ile mi wiadomo Ew. Jana była pisania co najmniej 50 lat po wypowiedzi Chrystusa. Jan nie uzupełnił że takie wydarzenie już się dokonało i nikt tego nigdzie nigdy nie potwierdził.

Uznajemy przecież, że Jan pisał w natchnieniu - napisał, to co dyktował jemu duch Boży

Cytat:
Jana 14:26 „A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.”


Nie wiemy, jakie zrozumienie rzeczy miał w tym okresie Jan. Na przykładzie Daniela możemy stwierdzić, że Prorocy spisując to, co im zostało przekazane przez Ducha Bożego nie rozumieli lub nie mieli pełnego poznania tych spraw.

Uważam jednak, ze Jan napisał wszystko, co miał napisać, mimo że nie on sam o tym decydował a Duch Boży. Jego relacja zawiera najwięcej słów Isusa niż 2 pozostałe. I tylko on opisał dokładnie tak ważną dla nas sprawę, jak zawarcie przymierza Isusa z uczniami.

Cytat:
Heniu napisał
Trzeci, tym razem mały problem - wyrzucony... gdzie? Czy chodzi o wyrzucenie z nieba? A może chodzi o wyrzucenie z Ziemi na zewnątrz - do Otchłani po Armagedonie?


Szatan według przekazu biblii został wyrzucony na zewnątrz nieba – na ziemię.

Tu jest kolejne poświadczenie (dowód) dla ciężkiej pracy Mariuszai innych – a mianowicie, że szatan został wyrzucony na zewnątrz nieba i siłą rzeczy musiał „wylądować” na ziemi.

Nie ma tu żadnych zagadek, jasno jest napisane, że szatan wyrzucony został na zewnątrz nieba i zrzucony na ziemię.

J
Cytat:
ana 14: 30 - Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi, bowiem władca świata,
Jana 12:31 ….teraz władca tego świata będzie wyrzucony na zewnątrz.
Obj.12: 13 A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię,


Heniu dalej pisze;
Cytat:
Z drugim wersetem jest jeszcze gorzej!

Jana 1:19 Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.

Mamy w Objawieniu dwa czasy. Teraźniejszy oraz przyszły.

Rozumiem to tak. Czas teraźniejszy to czas współczesny Janowi. Czas przyszły to... czasy końca.

Proste pytanie. Która część Objawienia dotyczy czasu współczesnemu Janowi?

Odpowiedź jest raczej łatwa.

Listy do zborów.


Jeśli tak to sprawdźmy co w czasie teraźniejszym Isus mówi do zborów.

Cytat:
OBjw. 3 :21 -21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak
i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.


TU JASNO I WYRAŹNIE MÓWI ISUS ZE ZASIADŁ NA TRONIE!!!
a co za tym idzie musiał szatan już stamtąd wylecieć!

kolejny werset!

Cytat:
Obw 1 :17 Jam jest Pierwszy i Ostatni 18 i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
i mam klucze śmierci i Otchłan
i


Ale czy na pewno tylko w listach?

Jak już potwierdziliśmy słowa Isusa skierowane do zborów były słowami skierowanymi przede wszystkim do zborów w teraźniejszości Jana.

I tu jak rozumiem mamy konsensus.

Jak już podkreślałam, jest niczym nowym, że proroctwo jest zakotwiczone w teraźniejszości. Tłumaczyłam, to na przykładzie Danielowej „Głowy ze złota” w poprzednim poście.

Isus mówi tu o czynach dokonanych tych zborów – co znaczy o ich przeszłości.

Ale czyżby tylko „listy do zborów” tyczyły się przeszłości lub teraźniejszości ?

Cytat:
Obj 12: A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego,
Czy ten werset tyczy się przeszłości czy przyszłości?
Chrystus już zwyciężył szatana swą śmiercią, czy dopiero tego dokona?


Kolejny werset;
Cytat:
(Obj. 5:1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.
(2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?
(3) I nikt w niebie ani na ziemi; ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.
(4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.


Wyraźnie widzimy, że jest tu opisany czas, kiedy jeszcze Chrystus nie oddał siebie na ofiarę za wielu.

Cytat:
(5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.
(6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię


Te wersety też wskazują na czas przeszły – bo mówią o śmierci Chrystusa. Dzięki której stał się godzien otworzyć pieczęcie.

Poza tym zauważmy że OBJAWIENIE NIE BYŁO KSIĘGĄ ZAPIECZĘTOWANĄ od chwili kiedy Jan je otrzymał było otwarte i można było je analizować i rozpoznawać znaki!!!!

Kolejna sprawa;
Heniu pisze:
Cytat:
Rozdział 7 mówi nam i akcji pieczętowania 144.000. Są to najwierniejsi i najbardziej cenieni przez Chrystusa jego naśladowcy. Jest więc oczywiste ża są oni celem zaciekłych ataków szatana, który... ...oskarża ich dniem i nocą. Gdzie ich oskarża? Oczywiście w niebie w identyczny sposób w jaki oskarżał Hioba!


Owszem zgadzam się, że szatan pała nienawiścią do 144 000. Jednak w objw. 12:1- 12 oraz 13:6

Powiedziane jest, że szatan dniem i nocą oskarżał aniołów a nie 144000. Robił to on i bestia jemu podobna…

Cytat:
(13: 6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (Ważna kolejność zdarzeń.)


Cytat:
(Obj. 12:10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
(11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.


Świadczy o tym fakt, że słowa te wypowiedziano zanim szatan zaczął prześladować niewiastę.

Cytat:
(13) A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.


Powyższe wersety wskazują, że szatan pierw był wyrzucony z nieba, gdzie oskarżał przed Bogiem aniołów, a potem zaczął prześladować niewiastę ale jest napisane, że Bóg ją wysłał na pustkowie „z dala od oblicza węża” ,dlatego za nią wylał wodę, którą ziemia pochłonęła, a smok odszedł toczyć walkę z resztą jej potomstwa.

Cytat:
Cyt. Henia.
On zwodzi całą ziemię od początku stworzenia jej, czyli... temat nie warty debaty. Cała ziemia w jego szponach od Edenu do chwili obecnej i zwiedzeni niemal wszyscy.


Owszem szatan zwodził mieszkańców ziemi od najdawniejszych czasów, ale wcześniej na głównym celowniku szatana byli aniołowie, to ich oskarżał i ich też zwodził, próbował zwieść nawet Syna Bożego. Teraz może zwodzić tylko ludzi. Czy jednak temat nie wart debaty? Zobaczmy…

Słowa Isusa:
Cytat:
(12: 31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
(35) Na to rzekł im Isus: Jeszcze na małą chwilę światłość jest wśród was. Chodźcie, póki światłość macie, aby was ciemność nie ogarnęła; bo kto w ciemności chodzi, nie wie, dokąd idzie.
(36) Wierzcie w światłość, póki światłość macie, abyście się stali synami światła.

(Jana13: 30) Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

(14: 2) Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. (3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie. (7) Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.

(Cool A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, i o sprawiedliwości, i o sądzie;
(9) O grzechu, gdyż nie wierzyli we mnie;
(10) O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
(11) O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.
(12) Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;
(32) Oto nadchodzi godzina, owszem już nadeszła, że się rozproszycie, każdy do swoich, i mnie samego zostawicie; lecz nie jestem sam, bo Ojciec jest ze mną.


Chrystus od rozdziału 11 ew. Jana do 19 cały czas przygotowuje swoich uczniów na swoje odejście do Nieba, które będzie skutkować atakiem szatana ... na nich, wściekłego za wyrzucenie go z nieba. .

Mówi im nawet, co od niego zniosą, gdyby Hiob miał taką wiedze, jaką otrzymali Uczniowie od Chrystusa byłoby mu dużo łatwiej przejść swoją próbę.
Dlaczego Pan tak dużo czasu poświęcił na przygotowanie ich na przyjście szatana?
Czy mówił, by im o przyjściu szatana, gdyby to był taki sam atak jak zawsze od początku?
Mówiłby raczej coś takiego: Ja odchodzę, ale pamiętajcie szatan tu zostaje- czy jest, zawsze nas zwodził i nadal będzie…itp.

A jednak Isus mówił co innego – już cytowałam np. Jana 13:30.

Teraz ja zadam pytanie;
na jakich podstawach biblijnych ustalone zostało, że porwany do nieba chłopczyk, to 144000? W Ew. Jana, jest wiele wyjaśnień, kogo Isus miał za sobą zabrać do nieba.
Czy na pewno dobrze zostało zinterpretowane wszystko to, co tyczy się niewiasty?
Zostało poparte słowem Bożym - Isusa?

Moim zdaniem nie ma żadnego konfliktu miedzy zrzuceniem szatana w I wieku a porwaniem, czy wypełnieniem liczby 144000 lub pieczętowaniem ich.
Wszystko się zgadza i jest w jak największym porządku, co do trafności interpretacji słowa Bożego.
Szatan miał zwieść całą zamieszkałą ziemię i prześladować resztę potomstwa niewiasty nie znaczy, że miał ich wszystkich pozabijać, ale wyraźnie napisane jest- zwieść, a potomstwo jej prześladować..

Jedyne co się tu w całość nie układa i przeszkadza w jej logicznym ułożeniu - to tożsamość Chłopczyka, który został porwany do Pana.

Może, więc pora przeanalizować temat od nowa opierając się o słowa Isusa?

Henryk napisał
Cytat:
I tak szatan nie zdoła nas zwieść - Bóg nigdy nie ukarał ludzi za to, że zostali przez szatana oszukani
.

Czyżby? A Adam i Ewa, za co zostali ukarani?
A Judasza, kto go zwiódł?
Cytat:
Ew, Jana 13: 27 „A zaraz potem wszedł w niego szatan.”

Cytat:
(Mat. 24:11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.

Cytat:
(24) Powstaną, bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Tak, więc wszyscy możemy być zwiedzeni. Obronimy się przed tym jedynie, jeśli;

Cytat:
(Jan 4) Trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.
(5) Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.

Heniu słusznie mówi; , stoimy murem za Chrystusem; i tylko Jego słowo jest prawdą, droga i życiem dlatego musimy znać i rozumieć każde słowo Mesjasza.
Dlatego nie prowadzimy tu sporów a debatę - bo tylko w jedności ( Chrystus powiedział )- jest nasza siła. Jeśli jedno jesteśmy.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 18:42, 05 Sty 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 15:26, 14 Gru 2013    Temat postu:

Ojojojoj... znowu widzę wiele nad interpretacji i tekstów, które nie wynikają z wersetów.

Cały rozdział 12 Objawienia odnosi się do czasów końca i jest podana liczba 1260 dni czy też czas, czasy i połowa czasu.

Werset - (Objaw. 12 :10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.

Nie podaje nam czasu i najwyraźniej Isus nie objął władzy w niebie natychmiast po zmartwychwstaniu.

Cytat:
Dlaczego Isus tak mocno podkreśla w Ew. Jana to nadejście szatana, skoro zawsze on pałętał się po ziemi????

Mówi to; bo to nadejście szatana miało inne; jedyne w swoim rodzaju, znaczenie większe niż kiedykolwiek, mające wpływ na Królestwo Boże.
Isus mówi, że władca świata będzie wyrzucony! Kiedy???
Wyjaśniają to te wersety.


Moim zdaniem Isus podkreślił to dlatego, że...

Rev 12:12 Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.

Czyli że moment wypędzenia szatana odbije się natychmiast drastycznymi wydarzeniami dla całej ziemi i dla wszystkich ludzi. Tymczasem po zmartwychwstaniu Isusa nic drastycznego dla świata nie nastąpiło, co wskazywałoby na nagłą wściekłość szatana.

Rewolucja Październikowa, obie wojny światowe oraz nieustanne wojny w różnych miejscach w wielkim stopniu wskazują na wściekłe działania szatana, niemal 300 milionów ofiar - liczna bez precedensu w dziejach świata! Ale nie wiemy czy będzie III Wojna i większość to są ponownie spekulacje ponieważ nie znamy przyszłości.

Następny problem w takim rozumowaniu jest pewnik, że Chrystusy natychmiast przejął władzę po zmartwychwstaniu. Takiego wersetu nie ma.

Obj 12:10 Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych.

To się zgadza, ale nadal nie znamy czasu zrzucenia i przejęcia władzy przez Chrystusa. A trzeba pamiętać, że Chrystus nie znał dnia ani godziny, tylko Ojciec znał i jest wielce prawdopodobne, że otrzyma lub już otrzymał władzę w celu zaprowadzenia Królestwa Bożego.

Szatan zwodził całą ziemię od samego początku czyli kwestia zwodzenia nie daje nam żadnego przedziału czasowego. Czyli nadal nic nie mamy o czasie, poza spekulacjami.

Gdyby był zrzucony w czasach apostolskich, z apostołami i tak załatwił się szybko, bo było ich tylko 12 i cały impakt głoszenia przejął Paweł a oryginalni naśladowcy Chrystusa, apostołowie i uczniowie przestali istnieć.

Do takiej roboty szatan nie musiał opuszczać nieba. A reszta ziemi nie ucierpiała i świat nie ucierpiał poza apostołami Baranka.
Cytat:

Ale czyżby tylko „listy do zborów” tyczyły się przeszłości lub teraźniejszości ?


Listy były do zborów współczesnych Janowi.

Tutaj mamy zupełne nieporozumienie.

(Obj. 5:1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.
(2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?
(3) I nikt w niebie ani na ziemi; ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.
(4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.
(5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.
(6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię
Cytat:

Wyraźnie widzimy, że jest tu opisany czas, kiedy jeszcze Chrystus nie oddał siebie na ofiarę za wielu.
Te wersety też wskazują na czas przeszły – bo mówią o śmierci Chrystusa. Dzięki której stał się godzien otworzyć pieczęcie.


Niczego takiego w tym tekście nie ma!

Co jest ciekawe, Jan był świadkiem złamania przez Isusa pieczęci plag. Jan po prostu ubolewał W MOMENCIE wizji, ze nikt nie znalazł się godny otwarcia księgi oraz zerwania pieczęci. A jeden ze starców powiedział, żeby Jan nie rozpaczał bo zwyciężył lew z pokolenia Judy.

Czas tego prorockiego wydarzenia jest podany w dalszej części, Są to czasy bliskie końca, czasy czterech jeźdźców Apokalipsy i czasy złamania WSZYSTKICH pieczęci czyli plag!


Rozdział 6, czyli następny mówi nam o złamaniu 6 pieczęci. Czas?

Rev 6:12 I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew,
Rev 6:13 I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie;
Rev 6:14 I niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich.
Rev 6:15 I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich,
Rev 6:16 I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie,
Rev 6:17 I przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?

Oczywiście że czasy bliskie końcowi luyb czasy Wielkiego Ucisku.

Siódma pieczęć... opisana w rozdziale 8! Wielki Ucisk albo nawet początek Armagedonu. Zatem otwarcie księgi i złamanie pieczęci to definitywnie nie czas przeszły.

Cytat:
Powyższe wersety wskazują, że szatan pierw był wyrzucony z nieba, gdzie oskarżał przed Bogiem aniołów,


Nie można tego zanegować ale nie ma to potwierdzenia biblijnego. Biblia mówi nam, że jest on oskarżycielem braci naszych , a nie aniołów. Dlaczego się do niego przyłączyli? Z powodu szatana oskarżeń? Tego nie wiemy! A Biblia nam nie podaje takiej informacji.

Cytat:
Teraz ja zadam pytanie;
na jakich podstawach biblijnych ustalone zostało, że porwany do nieba chłopczyk, to 144000? W Ew. Jana, jest wiele wyjaśnień, kogo Isus miał za sobą zabrać do nieba.Z artykułu o porwaniu: [link widoczny dla zalogowanych]

Mamy werset wyraźnie sugerujący porwanie.

Cytat:
Objawienie 12:(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu. (6) I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

Ponownie mamy znamienny okres 42 miesięcy (3.5 roku) i wielu błędnie uważa, ze proroctwo to mówi o czas narodzenia Isusa z Marii, czyli owej Niewiasty oraz o Jego misji.

Ciekawe jest sformułowanie - porodziła chłopczyka z wersetu 13-tego. Tymczasem z taką interpretacją mamy poważny problem. Proroctwo to dotyczy ściśle czasów końca. Isus nie został nigdy porwany do nieba. On do nieba wstąpił z własnej woli i inicjatywy.

Jeżeli to nie Chrystus, kim więc jest ów chłopczyk?

Jego charakterystyczna cecha to rządy żelazną laską. Ten werset jest także mylnie dopasowywany do Chrystusa, który oczywiście także będzie rządził laską żelazną, która symbolizuje sąd! Porównajmy nasze dociekania z tym wersetem.

Objawienie 2:(26) Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami, (27) i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane; (2Cool taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.

Zwycięzca, czyli chłopczyk otrzyma władzę nad poganami. W wersecie wyraźnie jest mowa o grupie zwycięzców a nie pojedynczym człowieku - "temu, kto pełni aż do końca uczynki moje,".

Będzie rządził laską żelazną - oznacza także wykonywanie wyroków Bożych. Ostatnia sekwencja tego wersetu - słowa te mówi sam Isus, ponieważ On taką władzę otrzymał od swego Ojca i dzieli się ową władzą z chłopczykiem symbolizującym ród kapłański i królewski.


Cytat I tak szatan nie zdoła nas zwieść - Bóg nigdy nie ukarał ludzi za to, że zostali przez szatana oszukani jest wyrwany z kontekstu. Szatan w czasach końca nie zwiedzie nikogo, ponieważ aniołowie będą obwieszali Dobrą Nowinę, upadek Babilonu oraz dwóch świadków. W takiej sytuacji a zwłaszcza po porwaniu nie będzie szansy na zwiedzenie.

Dlatego szatan nie będzie miał wyjścia i bezie zamordyzm. Albo ścinamy głowy albo bierzecie znak Bestii.

Taka postawa oznacza, że nikt nie jest zwiedzony i zamiast siły argumentów trzeba posłużyć się argumentami siły. Ostatnia próba szatana.

W tej sytuacji jest oczywiste, że nikt nie będzie zwiedzony. Wszystko będzie jasne jak na dłoni. Czyli nikt nie zostanie zwiedzony.

Jest jeszcze jedna kwestia warta omówienia. Otóż Biblia używa słownictwa uproszczonego i w rezultacie mamy czasowniki niezupełnie pasujące do naszego, znacznie bardziej precyzyjnego sposobu wysławiania się. W języku polskim mamy trzy czasy - przeszły, teraźniejszy i przyszły a w angielskim mamy ich około 13! We francuskim jest ich znacznie więcej.

Dlatego tłumaczenia najczęściej prostszych czasów z greckiej Biblii na inne języki mogą posiadać wiele naleciałości czasów stosowanych w językach tych, którzy tłumaczyli z Greki na swoje języki.

Niemniej porównanie owych czasów oraz inne wskazówki określające dobitniej okoliczności proroctw pozwalają nam na bardziej precyzyjne określenie czasu ewentualnego wypełnienia się proroctw.

Najważniejsze jest to, że zdecydowana większość proroctw jest rozpoznawana po ich wypełnieniu.

Czyli według tej zasady szatan nie został wyrzucony, ponieważ nie możemy się w tej kwestii całkowicie zgodzić. DLACZEGO? Nie ma 100% DOWODÓW!


Very Happy


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 11:55, 22 Gru 2013    Temat postu:

Nadinterpretacja? ?

Owszem i ja ja widzę!

Cytat:
Cały rozdział 12 Objawienia odnosi się do czasów końca i jest podana liczba 1260 dni czy też czas, czasy i połowa czasu.


Na jakiej podstawie ten wniosek?że całe?

To nie prawda mamy tam tylko informację że po opisanych tam wydarzeniach - czyli między innymi przeniesieniu niewiasty na pustynię miała być tam karmiona przez 1260 dni. NIe wiem jak można zasugerować się, że wszystkie te wydarzenia mają się wydarzyć po 1260 dni.

Poza tym należy zrozumieć jedno - w objawieniu Isus mówi do Jana

Nie pieczętuj tych słów bo chwila jest bliska

Objawienie nigdy nie było zapieczętowane.

2000 lat temu objawienie było otwarte i niezapieczętowane - co to oznacza?

ano to że było od tej chwili gotowe do interpretacji i szukania wyjaśnień znaków.

Należy zrozumieć jeszcze jedno - Isus jest - to ostatni Adam on wypęłnił wszystko i po jego zmartwychwstaniu - masz rację Heniu - mamy czasy końca. I tak było i jest. Wiele z objawienia się wypełniło - tylko nie jest to jasne bo zbyt dużo mamy dowolnej interpretacji.

Cytat:
Cyt. Henia:

Nie podaje nam czasu i najwyraźniej Isus nie objął władzy w niebie natychmiast po zmartwychwstaniu.


Jak się mają słowa Twoje do słów Chrystusa??

Cytat:
Objw. 3:21 Isus mówi do zborów. (Sam ustaliłeś że są to słowa dotyczące spraw teraźniejszych Janowi)

Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.

Teraz temat Łukasza.

Cytat:
Łukasza 17:20 - 22
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im:
Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą:
Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest. Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie.

Ewangelia Łukasza jest posiana różnymi chwastami jednak ten werset podany powyżej stanowi zagrożenie dla wszystkich szukających Pana, większe niż się wszystkim wydaje.

Jak wiemy czekamy na KRÓLESTWO BOŻE - Isus modlił się o przyjście Królestwa Bożego. Łukasz zmienia cały sens tej nauki i zatraca znaczenie oczekiwania na przyjście Isusa i jego królowanie.

Niektórzy twierdzą, że pierwsi chrześcijanie byli napełneini duchem Bożym i że to co uznajemy za współczesne chrześcijaństwo wywodzi się od Chrystusa.

Nic bardziej mylnego!!

Należy oddzielić grubą kreską tych co chodzili z czystej prawdzie i w duchu Bożym - tych którzy stanęli na drodze rozwścieczonego szatana, który ich ścigał i wymordował. Odróżnić tych, którzy oddali swoje życie za jedność z Chrystusem z tymi Pawłowymi oszustami, którzy uczynili z prawdy Bożej i z syna Bożego szatańską konkolową naukę!!!

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:

Następcy Jezusa tworzyli prachrześcijańskie wspólnoty. Jednak wielu z tych, którzy nazywali się "chrześcijanami", starali się o wsparcie przede wszystkim u ludzi, zamiast czynić w swoim wnętrzu z Chrystusem i Bogiem to, czego nauczał Jezus z Nazaretu: "Królestwo Boże jest w was". Tak więc zamiast żyć z coraz większą konsekwencją, z pomocą wewnętrznej siły Bożej, według przykazań Bożych, coraz bardziej pozwalano sobie na słabości, niedbalstwo i wiele kompromisów. W ten sposób ludzie stawali się coraz mniej zakorzenieni w Chrystusie i mniej połączeni z Bogiem w swoim wnętrzu. Dlatego często dochodziło do niezgody w konkretnych sytuacjach i nie odróżniano już tego, co jest właściwe a co nie jest. I tak żywy "Duch Boży", który pierwszych następców Jezusa prowadził w ich wnętrzu i w ich wspólnocie, był wypierany przez ukształtowanych intelektualnie opiniodawców. Coraz większą wagę przypisywano religijnym formom i zewnętrznym regułom oraz uzgodnieniom. Taki kierunek osłabiał prachrześcijańskie wspólnoty. Już w krótkim czasie umożliwiło to intelektualistom i karierowiczom zdobycie dużych wpływów.

W końcu "Duch Boży" stał się coraz mniej wyczuwalny. W tej sytuacji coraz większe znaczenie miały głosy ludzi o silnym ego, aż powstała hierarchia, "dół i góra". W ten sposób byłe pragminy zaczęły się "instytucjonalizować".
Rola początkowych "starszych wspólnoty" (tzw. prezbiterów), którzy swoje zadania mogli wykonywać jedynie z racji wewnętrznego autorytetu, została zmieniona i uczyniono z nich mocno usadowionych księży i biskupów. Te "stanowiska" zatrzymywali oni również wtedy, kiedy nie nadawali się już do prowadzenia wspólnoty z racji swojego sposobu życia. Podobnie można scharakteryzować inne kulty tego okresu. Jednak Jezus nie życzył sobie nigdy instytucji. To byłoby dla Niego odrazą. Mimo to wspólnoty, które coraz bardziej bezprawnie na Niego się powoływały, coraz częściej od Niego się oddalały. Taki był czas narodzin Kościoła i to już w pierwszym wieku.


Mówienie o tym, że Duch Boży powoli odstępował od nich jest dużym nieporozumieniem. CI LUDZIE NIGDY NIE MIELI DUCHA BOŻEGO!!!
NIE MIAŁ GO PAWEŁ I JEGO NAŚLADOWCY GO NIE MIELI .

To oni głównie prześladowali prawdziwych naśladowców Isusa nazywając ich zwodzicielami i ich obarczyli zarzutem "religii fałszywej".

Można o tym przeczytać w licznych wypowiedziach Pawła, który nie tylko miał w pogardzie Apostołów ale i w nienawiści zbory które nie dały się jemu zwieść.

Nauka o tym że 'królestwo Boze jest wśród nas' miała za zadanie usankcjonować ich religię i kulty.
Przekonać ze działają z mocy Ducha.

Zgodne jest to z ostrzeżeniem Isusa z Jana 15:20 22

Cytat:
...W 380 roku wprowadzono karę śmierci dla niekatolików, co na przestrzeni wieków kosztowało życie setki tysięcy osób, a wliczając w to wojny, miliony ludzi. Ich majątki w większości przypadków przejmował Kościół i to do dnia dzisiejszego stanowi trzon niewyobrażalnie jego wielkiego bogactwa.


Takim sposobem diabeł pozbył sie prawdziwych naśladowców Chrystusa, choć na przestrzeni wieków powstawali - jeden po drugim, kościół Pawłowy, zawsze miał dla nich przygotowane stosy, szubienice, narzędzia kaźni, i wylewał za nimi całą swoja moc by ich zgładzić. Jestem przekonana na podstawie tylko połowicznej wiedzy, że Kościół ten przelał więcej krwi i zabił więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci.

Mam poważny problem z określaniem siebie Chrześcijanką. I tego nie robię...
Już od dawna mam zwykłą odrazę do tej nazwy.
Ponieważ całe Chrześcijaństwo jest oparte i mocno ugruntowane na PAWLE - nie na Chrystusie.
Jednym słowem to szatański konkol.

Nie chcę mieć z Pawłem i z tą nauką nic wspólnego.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 19:04, 05 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 12:09, 23 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
Mam poważny problem z określaniem siebie Chrześcijanką. I tego nie robię...
Już od dawna mam zwykłą odrazę do tej nazwy.
Ponieważ całe Chrześcijaństwo jest oparte i mocno ugruntowane na PAWLE - nie na Chrystusie.
Jednym słowem to szatański konkol.

Nie chcę mieć z Pawłem i z tą nauką nic wspólnego.


Moim zdaniem popadasz w przesadę.

Słowo chrześcijanin pochodzi od chrztu. Sam Isus przyjął chrzest od Jana.
Stąd nazwa chrześcijanie.

Potem zaś szatan nie mogąc zniszczyć chrześcijaństwo, stworzył jego fałszywą kopie.

Natomiast sam Isus powiedział, że po owocach mamy poznać kto jest jego uczniem a nie po nazwach.

Cytat:
Takim sposobem diabeł pozbył sie prawdziwych naśladowców Chrystusa,


Gdyby się pozbył całkowicie, to zwyciężyłby by.

Szatan tylko przez pseudo - chrześcijaństwo, podzielił i nadal dzieli uczniów Chrystusa. Dlatego też, tylko powtórne przyjście Chrystusa w chwale może zjednoczyć jego owczarnie.

Zauważ, że nowym przykazaniem dla uczniów Isusa, była wzajemna miłość. Miłość polegająca na prawdzie, czyli gdy brat zbłądzi to go napominanie. A tym bardziej przebaczanie i dawanie dobrego przykładu przez przestrzeganie przykazań Boga.

Natomiast moim zdaniem stworzenie przez Ciebie nowych nazw chrześcijanin i prawdziwy naśladowca Chrystusa, tylko pogłębia podział wśród owczarni i dla niektórych uczniów jest powodem do pychy.

Gdyż, już następuje podział na "my prawdziwy naśladowcy Chrystusa i jacyś tam chrześcijanie". Bowiem każdy podział sprawia, że wielu przedstawicieli jednej grupy chrześcijaństwa czuje się lepsza od drugiej.

A jak ktoś czuje się lepszy (czyli bardziej pyszny) to powoli zaniedbuje przestrzeganie przykazań Boga. Ten proces jest dostrzegalny w wielu dziedzinach. Bokser który wygrywa wiele walk, ma t.z.w. "syndrom mistrza" czyli uważa, że już lepiej wie od trenera jaki powinien być jego trening, i przez to przegrywa kolejną walkę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pon 13:49, 23 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
Moim zdaniem popadasz w przesadę.

Słowo chrześcijanin pochodzi od chrztu. Sam Isus przyjął chrzest od Jana.
Stąd nazwa chrześcijanie.


I tak i nie. Chrześcijan nazywano tych Pawłowych. Naśladowców Chrystusa nazywano najprawdopodobniej Ebionitami.

Istnieje wyraźna separacja naśladowców Chrystusa od tych posłusznych Pawłowi.

Z drugiej strony, mamy inne czasy i uważam że powinniśmy tę sprawę rozważyć pod pewnym niezwykle interesującym kątem.

Owszem, mamy wyraźne tendencje do separowania się od tych, którzy wiedzą mniej lub nie wiedzą niemal nic i nic do nich nie trafia. Musimy zdać sobie sprawę z jednej niezwykle ważnej moim zdanie rzeczy i dobrze to sobie przemyśleć.

Szatan nienawidzi Chrześcijaństwa. Wszyscy to wiemy.

Dlaczego szatan nienawidzi Chrześcijan?

Ponieważ doskonale wie, że Chrześcijaństwo, pomimo mnóstwa grzechów będzie ogólnie zbawione.

Biblia o tym wyraźnie mówi...

Cytat:
Ezechiela. 35:32 Nie ze względu na was to czynię - powiedział Pan Bóg - niech to wam będzie wiadome, wstydźcie się i rumieńcie się z powodu swojego postępowania, domu Izraela!


Druga rzecz - Chrystus powiedział:
Cytat:

Mateusza 6:19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną: 20 Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.


O jakich skarbach On mówił? Isus Chrystus mówił o skarbach dobrych uczynków, z których będziemy korzystali obficie w Królestwie Bożym. Oznacza to, że jedni będą ich mieli więcej, inni mniej. Jedni będą znacznie lepiej nagrodzeni niż drudzy.

Czyli my o tym wszystko wiemy i z tego powodu mamy wielką odpowiedzialność przed Bogiem.

Oni niewiele wiedzą ponieważ są pod olbrzymią ko0ntrolą umysłów i Bóg doskonale wie, ze nie są się w stanie wyrwać z tej kontroli.

Naszym więc zadaniem jest informować wszystkich braci, ponieważ my i oni - razem jesteśmy braćmi i siostrami.

Oni mogą nas odrzucać a nawet wyśmiewać czy do pewnego stopnia prześladować.

A my musimy im to wszystko wybaczać i jeżeli oni chcą z nami utrzymywać jakiekolwiek kontakty - nie możemy w żadnym wypadku dać im odczuć, że nimi pogardzamy czy nie uważamy ich za naszych braci.

Im robić to wolno z powodu ich niewiedzy.

Nam tego nie wolno z powodu posiadanej wiedzy! Nie wolno nam być ich sędziami


Dlatego Bóg wymaga od nas znacznie więcej. Ale w ten sposób gromadzimy sobie skarby w niebie.

Czyli my dostajemy wycisk nie tylko od szatana ale od wielu Chrześcijan. Nie możemy sobie pozwolić na odwzajemnianie sie czy separację.

Owszem, nie pójdziemy z nimi na bałwochwalcze święta ale musimy to zrobić z miłością i wielkim taktem.

To jest dla nas wielka próba.

W związku ze Świętami naszła mnie ciekawa myśl.

W jednym artykule przeczytałem, że wielu Chrześcijan uważa, że podczas Świąt było wiele świątecznego nastroju i wielu ludzi uważa, ze jeszcze nie tak dawno odczuwano Bożego Ducha w tych świętach. Sam to doskonale pamiętam - zwłaszcza pokój ludziom dobrej woli.

Aczkolwiek nie ma wyraźnego odzwierciedlenia w Biblii, świat szatana wie o tym także i stara się za wszelką cenę zniszczyć owe, jak to słusznie nazywamy, bałwochwalcze zwyczaje.

Ale Bóg doskonale wie, ze większość z nas jest zwiedzona i docenia wysiłki wielu Chrześcijan, którzy w ten właśnie sposób - ponieważ inaczej nie potrafią - chcą ukazać Chrystusowi swoje oddanie.

Właśnie dlatego szatan oskarża braci naszych nieustannie prze Bogiem. Nie naśladujmy więc szatana!

Czyli wiedząc już o tym, nie będziemy uczestniczyć w bałwochwalstwie ale nie potępiajmy w czambuł tych, którzy to czynią, bo nie wiedzą co robią ale z pewnością kochają i Boga i bliźniego.

Inaczej mówiąc - zacznijmy ICH traktować bardziej jak naszych braci i siostry. Oni są nadal zwiedzeni ale my już nie jesteśmy zwiedzeni.

Ale byliśmy kiedyś tacy sami!

Jeżeli Bóg obmyje ich grzechy w krwi Baranka, cóż nam pozostaje? Very Happy

Z innej beczki - odnośnie Łukasza i Pawła - zdałem sobie sprawę z tego, że werset zacytowany przez Esterę jest znacznie bardziej dewastujący, niż to na powierzchni widać.
Cytat:

Łukasza 17:20 - 22 Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą:
Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest. Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie.


Łukasz praktycznie unieważnił ofiarę Isusa, który oddał swoje życie za owce idące do Królestwa. A Łukasz z Pawłem Królestwo na ziemi zupełnie odrzucili. W ten sposób obaj odrzucili Ewangelię Chrystusa dając nam w zamian Ewangelię Pawła. Praktycznie unieważnili Jego ofiarę za owce Królestwa.

Dlatego tak niewielu Chrześcijan wierzy w Królestwo Boże na ziemi!

Obaj umieścili enigmatyczne Królestwo w niebie wraz ze wszystkim wiernymi i koncept ziemski zupełnie zniweczyli, czyniąc Ewangelię Królestwa czymś zupełnie niezrozumiałym, nielogicznym i nie do zaakceptowania.

Dlatego tak wielu zupełnie rozumie czym jest Dobra Nowina o Królestwie Bożym.

Winnymi są Łukasz i Paweł.

I całe niemal Chrześcijaństwo wierzy Łukaszowi i Pawłowi a Bóg postanowił ich jednak zbawić!

Proszę nie odczuwać tego postu jako przymawianie komukolwiek. Wszyscy ze mną włącznie jesteśmy nieco winni nadmiernej separacji.

Poznając dokładniej nauki Chrystusa powinniśmy wszyscy starać się zmienić nasze podejście do wszystkich tych, którzy miłują Chrystusa, ale są członkami fałszywych religii.

Przyjdzie czas, że ich oczy się otworzą!


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin