Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W jaki sposób powinniśmy traktować wszystkich Chrześcijan?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Śro 11:36, 12 Lut 2014    Temat postu:

Widzę, że trzeba to tłumaczyć do znudzenia, aż zrozumieją niektórzy, a palcem wskazywał nie będę, Very Happy Ale muszę mieć żelazną cierpliwość i skoro mam miłować nieprzyjaciół, nie mogę sobie pozwolić na niemiłowanie tych braci czy sióstr, którzy nie rozumieją.

Miałem dzisiaj w pracy niesamowite zdarzenie, a było to po źle przespanej nocy. Pewne informacje o Islamie mnie zbulwersowały, ale czy zdołam i to wyjaśnić!?

Jeden współpracownik siedział w pracy zupełnie przygnębiony i przybity. Mówię mu - hej, uśmiechnij się, Królestwo coraz bliżej. (On jest praktycznie ponownie narodzonym Chrześcijaninem.)

A on odpowiedział - eh... gdzie mnie do królestwa, trzeba być prawie doskonałym na cóż ja, taka ludzka ściera może liczyć?

Zacytowałem mu werset:

Rev 7:14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Zapytałem go - dlaczego prali swoje szaty?

Milczenie...

Nie gnębiłem go podatkowymi pytaniami tylko walnąłem z grubej rury.

Bo mieli szaty brudne, zaplamione wieloma grzechami, przerywaniami ciąży, bałwochwalstwem, cudzołóstwem, pijaństwem i wieloma innymi ludzkimi ułomnościami.

Zostali tak wychowani przez systemy polityczno religijne i do samego czasu końca nic tego nie mogło zmienić, oprócz samego Boga na podstawie ofiary Chrystusa.

On ich rozumie i ich miłuje i chce otrzeć z ich oczu wszelką łzę.

Rev 7:15 Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją. 16 Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał, 17 Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.

Szybko odszedłem bo widziałem że zaczyna płakać i nie chciałem, że czuł się nieswojo z powodu mojej obecności. Mnie to także bardzo poruszyło.

Paweł wydal osąd na wielu naszych braci ale Bóg obiecał nas uzdrowić. Ponieważ On doskonale wie, że bez Jego pomocy niewiele zdziałamy.

Dlatego pomaga On wszystkim tym, którzy ZGODNIE Z JEGO WOLĄ proszą Go pomoc.

Ale większość z nas chce wszystkich sądzić! Podobnie jak ten tłum, który złapał cudzołożnicę.

Nikt nie odważył się rzucić w nią kamieniem. Wszyscy się rozeszli.

I to jest właśnie przykład sądu Isusa. On wiedział dlaczego zgrzeszyła i wiedział co tkwi w jej sumieniu.

Ale tłum tego nie wiedział.

Dzisiaj jest identycznie. Są różni bracia i siostry. Jest pośród nich kąkol także.

Dlaczego Chrystus nie pozwolił ludziom usuwania kąkolu, tylko tę funkcję przeznaczył dla swoich aniołów?

Ponieważ nasze oceny mogą być zupełnie błędne. Czasami pozornie coś wygląda dobrze lub źle a przy bliższym poznaniu może być zupełnie odwrotnie. A o Isisie Biblia mówi wyraźnie, że wiedział co tkwiło w człowieku.

I nawet Jego świadomość tego nie była wystarczająca, ponieważ apostołów wybrał dla Syna Ojciec!!!

Dlatego sąd nie został dany człowiekowi i Sąd Ostateczny także jest sądem Boga.

Sprawdźmy:

Rev 2:2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.

Rev 2:6 Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i ja nienawidzę.

Nie ma w tych wersetach sądu. Owszem, uznano pewnych ludzi za fałszywych apostołów ale Objawienie nie podaje nam, czy oni sami odeszli, najprawdopodobniej tak, ponieważ Paweł sam pisał, że wszystkie zbory w Azji go opuściły.

Ale nie napisał, ze go ze zboru wyrzucono.

Czyli widząc, ze nie ma on posłuchu, sam odszedł.

Zwróćmy uwagę ponownie na Gawrońskiego czy Natanka.

Ludzie ci są tak wro0snięci w system religijny, że najprawdopodobniej jedynie Wielki Ucisk może im oczy otworzyć na Prawdę.

Czy mamy się z nimi bratać? Nie mam szansy ale nie potępiajmy ich w czambuł, zostawmy to Bogu.

Nie mamy prawa ich osądzać ale możemy napominać tu i ówdzie, że obaj tkwią w bałwochwalstwie.

Ale Bóg wyraźnie obiecał, że im to wybaczy! i że zmieni ich serca!

Czyli stanowimy wąska grupę ponownie narodzonych naśladowców Isusa Chrystusa, którzy są w wielu aspektach bardzo czyści duchowo. Być może część z nas może liczyć na porwanie czy specjalną Bożą ochronę.

Jest oczywiste że istnieje podział, pośród nas ale Biblia także o tym mówi i mówi w sensie pozytywnym.

Czyli... mając taką wiedzę jaką niektórzy mają, zacznijmy nieco inaczej myśleć o tych braciach i siostrach, których Bóg postanowił zbawić ponieważ On doskonale zna ich serca oraz przyczyny takiego a nie innego zachowania się pod wpływem masowego prania mózgów.

Temat prania mózgów jest bardzo duży ale znalazłem pewne poważne problemy z Islamem i muszę sie do tego na forum odnieść.

Także bardzo, bardzo poważna sprawa, którą trzeba poznać i się do niej zgodnie z wolą Bożą odnieść.

Ale o tym będzie w temacie o Islamie, i muszę to głębiej przemyśleć i przestudiować z modlitwą.

W tym temacie trzeba moich postów co najmniej 10 zanim ten temat będzie zrozumiany i problem rozpoznany.

Nie jest to łatwe i nie jest łatwo z tym walczyć.

Ale na wszystko przyjdzie czas! Smile


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 13:04, 12 Lut 2014    Temat postu:

Bo czym jest miłość,wynika ze miłością był wyrok boga Ojca na części Izraela wędrującego przez pustynie.Szaty, owszem wybielone w krwi Baranka,ale trzeba pilnowac ich,aby ktos nie skradł.Każdy moze wybielić swoje szaty,ale czy nie do czasu przyjscia Króla Chrystusa Pana,a gdy nas zastanie w naszych niegodziwościach?do głowy by mi nie przyszło inaczej traktować kazdego zwiedzonego człowieka inaczej niż wiernego Panu,ale bratem w Chrystusie dopiero mozemy być,gdy będziemy mili Bogu.Doskonale wiemy ze wszyscy mają podane na tacy jaka jest prawda o Bogu,a media co dzień trąbią o niegodziwosciach KK,jezeli ludzie pomimo to nie chcą nawet wniknać głębiej w temat,czemu mam nazywać takiego bratem w Chrystusie,mnie ranią ludzie którzy w sposób swiadomy nie chcą rozmawiać nawet o Bogu,albo kłamiąc o nim,czy jak powiem pomimo niemożności ścierpienia tego,[wszak i Chrystus popadał w emocje np rozwalając stragany lichwiarzom]że miłuje was,będę ok?,a moze moje emocje są właśnie miłością,a kwestia gry słów.Lepiej posłuchać Ciebie Henryku co masz do powiedzenia,bo w moim przypadku,milczenie jest złotem.Pozdawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Śro 13:05, 12 Lut 2014    Temat postu:

@jawa sen.
Cytat:
Ja myślałem ze tak należy,do momentu jak ktos palcem mi pokazał,ze nie należy…

Pytałem się, kogo Pan Bóg skierował do ciebie, żeby tobie pokazać niewłaściwe twoje postepowanie (chodzi mi o wyznanie). Był to anioł, czy taki sam człowiek (grzesznik) jak ja czy ty?
Cytat:
…pierwszego dnia juz pragnąłem więcej i więcej zrozumieć jaka jest prawda o Bogu.

Czy ty myślisz, że ten proces się już zakończył w stosunku co do ciebie czy do mnie?
Czy tobie się wydaje, że jesteś już „kryształowy” bez grzechów?
Otóż, nie jesteś ani ty kryształowy, ani ja nie jestem kryształowy. Codziennie wszyscy dalej grzeszymy, tylko nasze grzech są mniejszego kalibru i jest ich znacznie mniej.

Grzechy które teraz popełniamy, wynikają z naszej niewiedzy, z naszej nieświadomości i dlatego że jesteśmy tylko ludźmi i przyszło nam żyć w świecie rządzonym przez diabła.

Człowiek był stworzony do tego, żeby żyć w świecie rządzonym przez Pana Boga, a nie przez diabła. Dlatego człowiek, musi codziennie podejmować milion decyzji żeby ominąć pułapki zastawione przez diabła. Nie zawsze uda się te pułapki ominąć, i niema na ziemi takiego człowieka który by się ustrzegł tych wszystkich pułapek!

Te wpadki do sideł ptasznika, Pan Bóg nam wybacz, ponieważ czynimy to z nieświadomości, chyba, że ktoś czyni to świadomie wtedy taki grzech nie jest wybaczony, ale to może ocenić tylko sam Pan Bóg, nikt z ludzi.
Pan Bóg wybacz nasze grzech dlatego również, że widzi nasze staranie, że my nie chcemy grzeszyć.

Przechodząc do sedna sprawy, skoro sami popełniamy grzech to miejmy miłosierdzie i dla innych grzeszników, nie możemy ich odtrącać.
Powiem więcej, nawet takiego durnia jak nergal musimy próbować nawrócić (chociaż to Pan Bóg decyduje czy na jego drodze postawić kogoś takiego jak my).

KOCHAĆ TAKICH LUDZI NAM NIE WOLNO, MAMY KOCHAĆ TYLKO PANA BOGA I TYCH CO STARAJĄ SIĘ WYPEŁNIAĆ WOLE BOGA!!!

Jeżeli zaczęlibyśmy kochać wszystkich jednakową miłością, to zabrniemy w ślepą ulice, sami się pogubimy. Zatracimy drogowskazy Boże.

MAMY TAKIM LUDZIOM POMÓC WYJŚĆ Z BABILONU, MAMY SIĘ NAD NIMI LITOWAĆ, MAMY ICH UCZYĆ OMIJAĆ PUŁAPKI DIABŁA, DAWAĆ IM PRZYKŁAD, BYĆ DLA NICH WZOREM.

MAMY WYPOMINAĆ ICH GRZECHY I JE POTĘPIAĆ, TAK JAK TO ROBIŁA JAN CHRZCICIEL W STOSUNKU DO HERODA.

„Niedługo po spotkaniu i ochrzczeniu Jezusa Jan został wtrącony do więzienia za jawne krytykowanie niemoralnego małżeństwa tetrarchy Galilei, Heroda Antypasa. Na skutek spisku żony Heroda, Herodiady, Jan został ścięty ok. 32 roku.”
[link widoczny dla zalogowanych]

Jeżeli ktoś nie zechce iść między wilki, to znaczy, że chce zachować własne życie, jeżeli ktoś będzie chciał zachować życie to może je stracić.


Ostatnio zmieniony przez Waldek S dnia Śro 13:08, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 13:54, 12 Lut 2014    Temat postu:

Gdybyś chciał Waldku usłyszeć moje zdanie,to juz byś miał odpowiedzi,ale pomimo moich licznych postów ty ich nie widzisz,więc daremno moje pisanie.Uderzenie uderzeniu nie jest równe jedne prawie nie zauważymy drugie prawie powala,Tak i człowiek człowiekowi nie jest równy.Nie chodzi ze katolik,bo każdy jest inny,chodzi o serce bijące dla Boga,nie zwiedzenie.Tak Bóg Ojciec i Syn Jego to sędzia sprawiedliwy.oby wytrwac do końca w Chrystusie Panu.

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 15:04, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zipek
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 14:32, 12 Lut 2014    Temat postu:

Otóż, gdyby Bóg miał nasze (większości ludzi) podejście, to przenigdy nie przyszedł by nas ratować, a tylko wykonał by słuszny i sprawiedliwy wyrok śmierci i po sprawie. My mamy naśladować Chrystusa, który to przyszedł z pomocą nam, grzesznikom. W porównaniu do Niego jesteśmy ubrudzeni grzechem po same kości..A mimo to, przychodzi do nas i chce nam pomóc. Tak więc i my naśladując Go, powinniśmy wyrażać chęć pomocy nawet nieprzyjaciołom.

Jesteśmy przesiąknięci tym systemem i możemy inaczej rozumieć postępowanie Boga..
Bardzo dobrze pokazuje to przypowieść o robotnikach z winnicy, którzy pracowali różną ilość godzin, a dostali tyle samo (Mat 20:1). Oczywiście jak i my staramy się iść za Chrystusem już teraz, a niektórzy korzystają z życia (pełną parą – carpe diem), choć może opamiętają się z pomocą Bożą i dostaną tę samą nagrodę. Nie wolno nam być zawistnymi, tylko cieszyć się, że Bóg jest taki miłosierny. Bo mogłoby być zupełnie odwrotnie i wtedy z pewnością byśmy woleli dostać szansą nawrócenia się choćby w ostatniej chwili..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Śro 19:01, 12 Lut 2014    Temat postu:

Ja podchodzę do tematu w ten sposób, zastanawiam się co by było, gdyby wszyscy ludzie zachowywali się w dany sposób. Ja jestem z tego pokolenia, kiedy zaczęła się straszna nagonka na edukację, której i ja uległam. Tak będąc jeszcze na studiach zastanawiałam się, co by było, gdyby wszyscy studiowali. Bilans wyszedł mi ujemny, ponieważ opóźnia to założenie rodziny, kosztuje masę czasu i pieniędzy a do wykonywania 95% zawodów nie jest potrzebne.
Tak samo zastanawiałam się nad innymi zagadnieniami. Np. coby było, gdyby wszystkie kobiety pracowały zawodowo. Też jest nagonka na to, ponieważ jest równouprawnienie, nie można zabronić się rozwijać itd. ale tu znowu bilans jest ujemny, ponieważ część kobiet pracowałaby jako nianie, więc jest to tylko maskowanie bezrobocia. Negatywne skutki byłyby odczuwalne też w rodzinie.
Długo można by wymieniać np. homoseksualizm, aborcję, rozwody, socjalizm,oraz miłość
Kiedy poznałam Pana zorientowałam się, że to jest właściwy tok rozumowania. Tak właśnie skonstruowane jest prawo Boże. Kiedy każdy go przestrzega, to jednocześni daje to maksymalną możliwą wolność dla każdej osoby w społeczeństwie.
Rozpatrując temat traktowania innych w ten sposób, do każdej zwiedzionej osoby powinniśmy wykazać się miłością, wytłumaczyć ale oczywiście bez uczestnictwa w grzechu. Jeśli będziemy się zawsze i bezwzględnie odcinać bilans będzie ujemny. To samo zrobią zwiedzione osoby, odwrócą się plecami traktując nas jak czubków.
Kilka lat temu Henryk założył blog właśnie z powodu miłości. Mógłby przecież wielbić Boga w najbliższej rodzinie, odcinając się od wszystkich. Na szczęście np. dla mnie tak nie zrobił i rozpowszechnił swoją wiedzę. Teraz my wszyscy też staramy się robić to samo, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na forum.
Henryk dużo pisał o kontroli umysłów, ja jestem zdania, że jest to rezultat działania na nas zaklęć magii. Jest to swoisty rodzaj hipnozy, bardzo ciężko jest się z tego wyswobodzić. Dlatego upór śj, katolików oraz wyznawców innych religii wymyka się logice.
Pamiętam jak sama podejmowałam próby czytania Biblii, kompletnie nic z niej nie dotarło. Co z tego, że przeczytałam. Dopiero później Bóg pozwolił mi rozumieć, kiedy w jakiś sposób pokazałam, że mogą być ze mnie ludzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 23:11, 16 Lut 2014    Temat postu:

thewordwatcher napisał:

Z taką właśnie reakcją ludzi ogłupionych przez świat szatana mamy do czynienia i wydawanie na nich wyroków czy separowanie się od nich, ponieważ ... my jesteśmy lepsi a oni są gorsi to zupełna sprzeczność z tym, co głosił nasz Zbawiciel.

Niestety są pewne kroki w tym jakże niewłaściwym kierunku i to jest brak miłości czyli brak posłuszeństwa wobec przykazania - miłuj Boga i bliźniego.

Przykład Teocentryzmu.

Mariusz i ja także w pewnym stopniu podaliśmy olbrzymią ilość dowodów, że żyjemy we wnętrzu ziemi.

Nie ma ani jednego dowodu na to, że jest inaczej.

Nie ma ani jednego dowodu na obrót ziemi wokół osi ani na ruch wokół słońca.

Ale niewielu przekonywują przedstawiane dowody. Mało tego... nie zbija ich z tropu brak dowodów na Heliocentryzm!

Jeden Chrześcijanin powiedział: "Mnie te dowody nie przekonują."

Postawmy sprawę jasno.

Przekonują go szatańsko/syjonistyczne media i podręczniki, w których nie ma ani jednego dowodu na jakikolwiek ruch ziemi.

Wiem że przeczytał mój artykuł o geocentryzmie, gdzie jest kilka dowodów na to, że żaden z tych ruchów nie istnieje. Jest to udowodnione!!!

Inteligentny człowiek, zna dobrze Biblię ale nadal jest pod olbrzymią kontrolą umysłu i nie zdaje sobie z tego sprawy.

Na tym polega szatański trik, aby nas przeprogramować z czcicieli Boga na czcicieli szatana.

Teraz zmieńmy scenariusz pozostawiając tego typu rozumowanie.

Powiedz jakiemuś księdzu, powiedzmy Natankowi, że Matka Boska to Astarte i jest to ciężka forma bałwochwalstwa.

A on zastosuje identyczną logikę jak w/w brat - że... jego te argumenty, dowody i wersety nie przekonują.

I co teraz?


Bóg ma obydwu zabić w Armagedonie!?Jesli mam odpowiedzieć wersetem to powiem że tak , oboje idą "pod nóż"

Pytanie dlaczego:

a to dlatego:

Mat 7:

(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?

(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.dodajmy jeszcze "ślepy ślepego prowadzi i obaj wpadną do dołu"

Tu nawet medialne pranie mozgu nie zwalnia z odpowiedzialności. Sprany mózg "idzie pod nóż" razem z tym co mózg...pierze

To mamy komplet.

Oczywiście pod warunkiem ze Mateusz jest autentyczny ale co do niego są poważne wątpliwości przedstawione tutaj:

http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/czy-chrzescijanie-powinni-kochac-niegodziwych,1433-45.html

ostatni mój post na stronie i dalej.


Z drugiej strony w/w wersety zgrywają się ze Starym Testamentem :

Malachiasza 3:6

(6) Ja jestem Panem, twoim Bogiem, i ja się nie zmieniłem.

Czyli taki wniosek że Bóg jest niezmienny w ST i .... NT. Dlatego wybijanie "ślepych" jest na miejscu. Na taryfę ulgową z powodu prania mózgu nie ma ....miejsca.


Co do prania mózgów moim daniem jest to czynnik mało znaczący, ponieważ decydującą kwestią jest nastawienie i reakcja na prawdę ale to obecnie mam na etapie frezu i jak rozgryzę to to o tym napiszę.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 1:29, 17 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zipek
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 19:18, 17 Lut 2014    Temat postu:

Wszystkie wymienione powyżej cytaty ją 100% słuszne i w żadnym razie nie stoją w sprzeczności z przykazaniem miłości do bliźniego - każdego bliźniego.

Są ludzi, którzy tkwią po uszy w grzechach należąc do jakiegoś odstępczego kościoła, uprawiając bałwochwalstwo itp. itd.
Czy mamy ich miłować?
Tak, gdyż nikt z nas nie wie, czy ten czy tamten finalnie odwróci się od swoich grzechów i będzie wiernie służył swemu stwórcy (w większości przykładami jesteśmy my sami). Oczywiście, że wielu w owym dniu powie - Panie, Panie, czyż nie modliliśmy się do Ciebie? Czyż nie służyliśmy Tobie?, ale cóż z tego, jak ich przekonania nigdy nie odwróciły się w stronę Prawdy, a tkwiły do końca w odstępstwie. Powtórzę jeszcze raz, my nie wiemy i wiedzieć nie możemy jaką drogą podąży dany człowiek – tylko Bóg to wie.

Cytat:
„Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić, I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.” Ap 9:20


Potępiać możemy czyny, słowa danej osoby, ale nigdy nie daną osobę – taki osąd należy TYLKO do Boga.

Oprócz tego chciałem zwrócić uwagę na jedną z większych zasadzek szatana. Był na necie kiedyś taki filmik, jak znajdę go, to podrzucę linka. Chodzi o hasło „love, love, love” jak to śpiewali The Beatels. Wszyscy się kochają i tolerują i generalnie jeden wielki pokój i zgoda na wszystko. Każdy niech sobie robi co i jak chce. Jakże sprytnie to szatan wykombinował. Zrobił drogę prowadzącą na manowce, która to z początku wiedzie blisko Bożej drogi miłości i sprawiedliwości. Boża miłość to taka prawdziwa, opiekuńcza miłość, a nie taka, że jesteś spoko i rób na co masz tylko ochotę – miłość szatańska. Jeśli ktoś błądzi, grzeszy, robi naprawdę złe rzeczy, to my mamy go napomnieć z braterską miłością. To jest grubszy temat na osobny wątek. Jak znajdę wspomniany film, to takowy założę.

Z Bogiem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 0:54, 18 Lut 2014    Temat postu:

Bóg się nie zmienia ale jego podejście i metody się zmieniają.

Dlatego do dzieła przystąpił Jego Syn i znaleziono sposób na to, aby wyrok śmierci według Prawa nas nie objął.

Po Prawie Bóg dodał: miłosierdzia chcę a nie ofiary.

Czyli Prawo jest niezmienne ale Bóg dał nam możliwości, abyśmy dorośli do tego, aby sprostać Prawu.

Wyrok na nas dostał więc odroczony.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 3:00, 18 Lut 2014    Temat postu:

Heniu napisał;
"Bóg się nie zmienia ale jego podejście i metody się zmieniają.

Dlatego do dzieła przystąpił Jego Syn i znaleziono sposób na to, aby wyrok śmierci według Prawa nas nie objął. "

Heniu co Ty wypisujesz, już od dnia kiedy dokonał się grzech ludzi -Bóg oznajmił swój nie zmienny plan w Edenie, potem przez cały ST - nic się nie zmieniło od początku przez Abrahama plan był zawsze JEDEN NIEZMIENNY I ŻĄDNE METODY SIĘ NIE ZMIENIŁY !!!
Była tylko jedna!!! Ofiara doskonałego Syna Bożego!!!
Tobie to trzeba tłumaczyć???
Nic się nie zmieniło w założeniu Boga i nic się nie zmieni. Nam tylko zrozumienia brakuje!!!

Księga Malachiasza 3.6 mówi: „Zaiste, Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.”

Podobnie też Jakuba 1.17 podaje nam: „Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.”


1Sa 15:29 bw A doprawdy ten, który jest chwałą Izraela, nie kłamie i nie żałuje, bo nie jest człowiekiem, aby żałować.
Isa 45:23 bw Przysiągłem na siebie, z moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne...

„Jahwe miłuje tych, co zła nienawidzą,
On strzeże zycia swoich świętych,
wyrywa ich z ręki grzeszników.”
(Ps 97, 10)


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 3:23, 18 Lut 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 11:11, 18 Lut 2014    Temat postu:

Henryk sam sie pewnie wypowie,ale wydaje mi się,ze Henryk zastosował skrot myślowy.Co u człowieka nie możliwe,u Boga możliwe.Genesis 8(21) I poczuł Pan miłą woń. Rzekł tedy Pan w sercu swoim: Już nigdy nie będę przeklinał ziemi z powodu człowieka, gdyż myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego. Nie będę też już nigdy niszczył żadnej istoty żyjącej, jak to uczyniłem.

(22) Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo, zimno i gorąco, lato i zima, dzień i noc. Plan był taki,aby zwierzęta nas się nie bały,a jak jest teraz (2) A bojaźń i lęk przed wami niech padnie na wszystkie zwierzęta ziemi i na wszelkie ptactwo niebios, na wszystko, co się rusza na ziemi i na wszystkie ryby morskie; wszystko to oddane jest w ręce wasze.ludzie żyli po 900 lat,a jak jest teraz 6(3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.Jest więcej przykładów w całej biblii,ale jeśli nie zaczniemy widzieć i słyszeć,to na nic licytowanie się wersetami.Padł wyrok na Sodomę,lot pytał się z troską,czy ocaleje Sodoma jeśli znajdzie się tam paru sprawiedliwych,Bóg dał do zrozumienia iż jeśli się tacy znajdą to zmieni plany i nie zniszczy Sodomy.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 11:25, 18 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 11:43, 18 Lut 2014    Temat postu:

estera napisał:
Heniu napisał;
"Bóg się nie zmienia ale jego podejście i metody się zmieniają.

Dlatego do dzieła przystąpił Jego Syn i znaleziono sposób na to, aby wyrok śmierci według Prawa nas nie objął. "

Heniu co Ty wypisujesz, już od dnia kiedy dokonał się grzech ludzi -Bóg oznajmił swój nie zmienny plan w Edenie, potem przez cały ST - nic się nie zmieniło od początku przez Abrahama plan był zawsze JEDEN NIEZMIENNY I ŻĄDNE METODY SIĘ NIE ZMIENIŁY !!!
Była tylko jedna!!! Ofiara doskonałego Syna Bożego!!!
Tobie to trzeba tłumaczyć???
Nic się nie zmieniło w założeniu Boga i nic się nie zmieni. Nam tylko zrozumienia brakuje!!!

Księga Malachiasza 3.6 mówi: „Zaiste, Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.”

Podobnie też Jakuba 1.17 podaje nam: „Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.”


1Sa 15:29 bw A doprawdy ten, który jest chwałą Izraela, nie kłamie i nie żałuje, bo nie jest człowiekiem, aby żałować.
Isa 45:23 bw Przysiągłem na siebie, z moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne...

„Jahwe miłuje tych, co zła nienawidzą,
On strzeże zycia swoich świętych,
wyrywa ich z ręki grzeszników.”
(Ps 97, 10)


Wypisuję to, w Biblii przeczytałem. Zawsze, kiedy zmieniły się warunki, zmieniło się podejście Boga do ludzi. Czy to w Edenie... karą była śmierć za grzech, potem bywało inaczej i Bóg z większą pobłażliwością traktował Izraelitów, aż w końcu był zmuszony większość z nich wygubić, poniewiera przez 23 lata głoszenia Jeremiasz, Izajasza i Ezechiela i innych, nic do tych ludzi nie docierało.

Jest więc ewidentne, że Bóg nie stosował swego Prawa w pełnym wymiarze i był pełen wyrozumiałości, ale Izraelici przekroczyli wszelkie możliwe granice.

Owe ulgi są najwyraźniej podyktowane Jego miłosierdziem dla niedoskonałych Izraelitów.

Po śmierci Isusa i zmartwychwstaniu Bóg zapowiedział wypranie szat w krwi Baranka czyli jest zgodnie z Jego starotestamentowym programem zebrania całego Izraela z narodów, do których poszli - nie na podstawie ich dobrych uczynków ale ze względu na Jego święte imię, zbezczeszczone przez Grzesznych Chrześcijan!

Czyli Bóg zastosuje niezwykłe miłosierdzie w stosunku do wielu naszych braci ze względu na swoje imię.

Nie ze względu na was to czynię - powiedział Pan Bóg - niech to wam będzie wiadome, wstydźcie się i rumieńcie się z powodu swojego postępowania, domu Izraela! (Ezechiela. 35:32)

Znacznie więcej wersetów w linku - [link widoczny dla zalogowanych]

Dlaczego ciebie tak razi miłosierdzie Boga!? Czyżbyś była już doskonała?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 18:21, 18 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Heniu co Ty wypisujesz, już od dnia kiedy dokonał się grzech ludzi -Bóg oznajmił swój nie zmienny plan w Edenie, potem przez cały ST - nic się nie zmieniło od początku przez Abrahama plan był zawsze JEDEN NIEZMIENNY I ŻĄDNE METODY SIĘ NIE ZMIENIŁY !!!

Owszem metody ulegały zmianie:

Cytat:
(11) I ustanawiam przymierze moje z wami, że już nigdy nie zostanie wytępione żadne ciało wodami potopu i że już nigdy nie będzie potopu, który by zniszczył ziemię.

Ks. Rodzaju rozdz.9

Czy:
[quote](13) Wtedy rzekł Kain do Pana Boga: Moja wina jest zbyt wielka, aby mnie ją odpuszczono.

(14) Oto dziś wypędzasz mnie z tej ziemi i muszę ukryć się przed obliczem twoim. Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi, a każdy, kto mnie spotka, zabije mnie.
(15) I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.[/quote]

Ks. Rodzaju rozdz. 4

Bóg czyni wyjątek dla Kaina, choć w rozdziale 9 już mamy kategoryczne:
Cytat:
(5) Będę też żądał krwi waszej, to jest dusz waszych. Będę jej żądał od każdego zwierzęcia. A od człowieka będę żądał duszy człowieka, za życie brata jego.

(6) Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka.


Czyli masz przykłady gdzie Bóg, stosuje różne metody.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 3:32, 22 Lut 2014    Temat postu:

Mamy w tym linku artykuł niezwykle ciekawy, ukazujący nam zasięg satanizmu, który jest wszechobecny w polskim Sejmie i władzach, bez względu, na które Polacy będą głosowali.

[link widoczny dla zalogowanych]

Proszę obejrzeć filmy, bardzo pouczające.

Rytuał szatański został precyzyjnie opisany i sfotografowany.

Blog Gawrońskiego, głównie po angielsku.

[link widoczny dla zalogowanych]

Ujawnia on na blogu, że w Centralnej Afryce Francja finansuje Chrześcijańskie ugrupowania, które zaatakowały Muzułmanów. W ten sposób wywołano wielki konflikt w wyniku którego zginęło już ponad 1000 ludzi.

Nagłówek na pierwszej stronie - Ukraiński prezydent Wiktor Janukowicz ogłosił porozumienie z judeo-satanistami.

Czyli zaczyna się podsycanie nienawiści Chrześcijan do satanistów i odwrotnie. Jedni to robią w wyniku prania mózgów, inni robia to świadome w celu wywołania konfliktu.

My nie jesteśmy w stanie zorientować się, kto jest kim. Ale wiemy z Objawienia jedno - opis działania Bestii.

Cytat:
Rev 13:7 I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.

Rev 13:10 Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.

Owszem będą Chrześcijanie, którzy chwycą za broń. "Wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich."

Z pewnością będzie walka orężna Chrześcijan zwyciężanych przez siły Bestii. Owych zwyciężanych Objawienie nazywa... ŚWIĘTYMI!

Ale Objawienie ostrzega - kto zabija mieczem, musi zginąć od miecza. Czyli nie daje nam szans na zwycięstwo.

Czy owi święci to nasi bracia?

Oczywiście że tak!

Ale czy my powinniśmy z nimi razem zwalczać z bronią w ręku siły satanistyczne, czyli siły Bestii?

Oczywiście że nie!


Biblia nas zapewnia że walczący poniosą śmierć! Ale Biblia nazywa ich nadal świętymi, ponieważ są to ludzie zwiedzeni przez pranie mózgów, którzy nie znając Biblii i planów Bożych będą chwytali za broń w celu samoobrony.

Najwyraźniej Objawienie tego nie pochwala i Bóg nie obiecuje w tym swego błogosławieństwa. Wręcz przeciwnie, ale nie oznacza to utraty zbawienia.

To nam ukazuje, w jaki sposób Bóg widzi tę sytuację.

Jeżeli znamy Jego pozycję i trzymamy się z daleka od wszelkich konfliktów, możemy mieć szansę na porwanie lub przeżycie Wielkiego Ucisku - być może w niewoli ale żywi i cali.

Separowanie się od naszych braci, którzy wierzą w Boga i Jego Syna nie jest aktem miłości do bliźniego!

Nie oznacza to bratania się z nimi ale kontakty, w których stopniowo możemy ich zachęcać do zmiany poglądów. Możemy im wskazywać, o ile jest to możliwe, na wielkie grzechy Watykanu, jego bałwochwalstwa i innych ohydnych rzeczy.

Daniel napisał:

Daniela 12:3(PBG) Ale ci, którzy innych nauczają, świecić się będą jako światłość na niebie, a którzy wielu ku sprawiedliwości przywodzą, jako gwiazdy na wieki wieczne.

Czyli mając właściwe poznanie zamierzeń Boga możemy prowadzić wielu ludzi do sprawiedliwości czyli poszanowania Prawa Bożego.

Mając wiedzę mamy także obowiązek.

Wiedza to talent z przypowieści o talentach.

Będąc obdarowani talentem nie powinniśmy go chować pod ziemię.

Zastanówmy się dlaczego szatan chce usuwać nie tylko Biblię ale nawet bałwochwalcze krzyże? Przecież powinien się z bałwochwalstwa cieszyć?

Jednak on lepiej rozumie od wielu z nas postawę Boga to tych, którzy walczą o krzyże, jak ludzie protestujący na tym pierwszym filmie.

Szatan wie doskonale, kto będzie zbawiony!

Jest to 'oskarżyciel' braci naszych i oskarżając ich dowiedział się w jaki sposób ich widzi sam Bóg!


Miłość tych ludzi do krzyża czy obrazów jest tożsamą z miłością do Boga i Chrystusa. Tylko, że ludzie ci nie wiedzą, że Biblia tego kategorycznie zabrania, ponieważ oni jej nigdy nie czytali!

Musimy pamiętać o prostej kwestii.

Isus nazwał ludzi - owcami. Dlaczego? Ponieważ owce potrzebują opieki i kierownictwa. Tak jesteśmy stworzeni i za takich nas Syn Boży uważa.

Z tych przyczyn większość Chrześcijan, będą owcami szuka przewodników duchowych, czyli pasterzy, co jest naturalnym odruchem przeciętnego człowieka czyli... owcy.

Dlatego biegają do kościoła zwiedzeni przez fałszywych przewodników.

Bóg to doskonale rozumie i spodziewa się On, że my także to zrozumiemy i przestaniemy tych naszych braci osądzać i straszyć wiecznym ogniem.

Skoro On ich zbawi, jaką postawę powinniśmy mieć my, którzy znamy nieźle Biblię!?


Post został pochwalony 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Sob 21:10, 22 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Rev 13:10 Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.

Ten wers od dłuższego czasu mnie zastanawiał, i Heniek nakreślił właściwy kierunek w którym należy go rozumieć.
Dodam, że ten wers, moim zdanie jest skierowany do nas, czyli obeznanych z Biblią, ponieważ nam wolno mniej.
Dlaczego tak uważam?
W słowach; Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych, jest zawarte ostrzeżenie dla nas!
My znamy Prawdziwego Boga i wiemy czego od nas oczekuje, i dlatego musimy zaufać Panu Bogu!
W czym to się wypełni?
Nam niewolno będzie chwytać za broń i walczyć, ponieważ kto tak zrobi to znaczy, że zaufał swojej broni i sobie, a nie Stwórcy.
Kto zaufa Panu Bogu ten nie chwyci za broń, kto ze względu na Boga da się zabić albo pójdzie w niewole, tego Stworzyciel wynagrodzi.
Właśnie w taki sposób pokażemy swoją wiarę i zaufanie dla naszego Ojca.
Jeżeli zaczęlibyśmy zabijać, to stalibyśmy się takimi samymi jak i reszta.
Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin