Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biblia Mesjańska w programach e-Sword i The Word

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 21:14, 03 Sty 2014    Temat postu: Biblia Mesjańska w programach e-Sword i The Word

e-Sword 10.2.1 i The Word wersje nie wymagające instalacji.

e-Sword jest doskonałym programem biblijnym, który zawiera mnóstwo różnych przekładów Biblii, komentarze, słowniki, mapy i książki.
Nie wymaga instalacji, może być uruchomiony nawet z pendriva.
Jedyną wadą takiej wersji jest brak możliwości pobrania updatu z internetu i jakichkolwiek innych zmian w strukturze programu.

Dzięki inspiracji Biblią Mesjańską, zrobiłem moduł do programu e-Sword i The Word, który nazwałem Biblią Słowiańską.
W kolejnych wydaniach e-Sword i The Word będzie dodana oryginalna Biblia Mesjańska nad którą trwają nadal prace i będzie ona udoskonalana, oraz dalej tłumaczona z LXX ST i Greckich Pism NT.
W momencie wstawiania e-Sword nie ma jeszcze takiego modułu, więc zastępczo wstawiam e-Sword z Biblią Słowiańską, wzorowaną na BM.
Zachęcam wszystkich, aby wnieśli swój wkład w odkłamywaniu Biblii z przekrętów masoreckich i ich talmudycznych pogrobowców, aby Biblia była w końcu czystym Słowem Bożym.
W związku z tym proszę wszystkich, którym zależy na Słowie Bożym, aby pomogli kontynuować pracę nad Biblią Mesjańską i nadsyłali propozycje tłumaczeń na podstawie LXX, Brentona, czy oryginalnych Kodeksów NT. Masoreci przekłamali większość nazw miast, regionów, imion, nazw własnych itp, tylko po to aby wstawić swoje jehowizmy np miasto JASSA jest przez nich przekłamane na JAHAS,czyli w składni jest "JAH"-imię szatana, którego wyznawali. Posunęli się oni też dużo dalej zmieniając treść całych wersetów biblijnych, które po ich zmianach niewiele znaczą np. Iz 14:12 o druzgocącej klęsce lucyfera, przedstawili tak eufemistycznie, że nikt nie domyśli się o kogo w tym wersecie chodzi. Ich talmudyczni następcy wprowadzili do Nowego Testamentu i chrześcijaństwa, jehowizmy z liturgii żydowskiej synagogi tj: amen, alleluja, hosanna, jehova, jahwe, oraz sadystyczną doktrynę piekła. Najbardziej bolesne jest przerobienie imienia Zbawiciela na Jezus, co również zostało poprawione w Biblii Mesjańskiej i module biblijnym- Biblii Słowiańskiej na prawidłową wymowę grecką ISUS.

Bazowałem głównie na Biblii Mesjańskiej, LXX, przekładzie LXX Brentona i wielu przekładach NT, które są w wielu miejscach lepiej przetłumaczone, niż w Biblii Warszawskiej.

Wzorując się na Biblii Mesjańskiej zrobiłem moduł Biblię Słowiańską, która bazuje na Biblii Warszawskiej, ale nie zawiera jej błędów, nie ma więc:
1. Imię Jezus jest takie jak w greckich oryginałach, czyli Isus. Imię Zbawiciela Isus jest używane w liturgii, oraz w powszechnym użyciu wśród Słowian i Greków.
Imienia Isus używają: Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy, Chorwaci, Macedończycy, Rumuni, Rusini, Serbowie, Ukraińcy i Grecy. W oryginalnych Pismach Greckich NT występuje wyłącznie imię Isus, więc konsekwentnie wszędzie w tekście będzie występować imię Zbawiciela w tej właśnie formie.
2. Amen - "Niech się tak stanie"; podwójne amen,amen "Niech się tak stanie,Niech się stanie"
3. Hosanna -"Wysławiajcie Pana"
4. Piekło - "Kraina Umarłych, Gehenna, Tartar" w zależności od kontekstu
5. Niebieskie - "niebiańskie"
6. Jahwe,jehowa -"Pan, Pan Bóg"
Ponadto odrestaurowałem wiele przekręconych przez masoretów wersetów, imion i nazw własnych. W Nowym Testamencie, oprócz chrztu w imię Isusa zostały wprowadzone również poprawki- patrz LISTA OGÓLNYCH ZMIAN NT. Poprawki w ST są tak liczne, że przedstawię je w osobnym pliku tekstowym.

LISTA OGÓLNYCH ZMIAN NT w Biblii Słowiańskiej:


Amen, alleluja,hosanna,niebieskie -Bóg niebieski,wojska niebieskie,Jezus,piekło,zbawienie od Żydów -to wszystko i wiele innych rzeczy zostało zmienione.

Chrzest
Mt 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,

"Piekło"
Mt 5:29 Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe twoje ciało zostało wrzucone do Gehenny.
Mt 5:30 A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe twoje ciało znaleźć się w Gehennie.
Mt 11:23 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Aż na dno przepaści, zostaniesz strącone, bo gdyby się w Sodomie dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałaby jeszcze po dzień dzisiejszy.
Mt 5:39 A Ja wam powiadam: Nie zwalczajcie zła złem! Lecz jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
Mt 18:9 A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym w ogień Gehenny.
Mt 23:15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami.
Łk 10:15 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Nie! Aż do Krainy Umarłych będziesz strącone.
Łk 12:5 Ale wskażę wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który zabija i ma władzę strącić do Gehenny. Zaiste, powiadam wam: Tego się bójcie!
Jak 3:6 I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalony od ognia Gehenny.
Obj 1:18 I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Krainy Umarłych.
Obj 6:8 I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a cała Kraina Umarłych szła za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.
Obj 20:13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Kraina Umarłych wydały zmarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Podobne zmiany we wszystkich wersetach "piekielnych", są w całej Biblii.

"Niebieskie"
Mt 5:48 Bądźcie więc doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec, który jest w niebie.
Mt 6:26 Spójrzcie na ptaki na niebie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz który jest w niebie żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?
Mt 6:32 Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz który jest w niebie wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.
Mt 13:32 Jest ono, co prawda, najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem, tak iż przylatują ptaki latające pod niebem i gnieżdżą się w gałęziach jego.
Podobne zmiany w całej Biblii, np wojska niebieskie,zastępy niebieskie to wojska niebiańskie i zastępy niebiańskie.


Kwestie tłumaczenia
Mk 1:38 I rzekł im: Pójdźmy gdzie indziej, do pobliskich osiedli, abym i tam głosił Dobrą Nowinę, bo po to przyszedłem.
Mk 1:39 Poszedł więc i nauczał w ich synagogach po całej Galilei, i wypędzał demony.
Łk 3:35 Syna Seruga, syna Ragua, syna Faleka, syna Chebera syna Sala,
Łk 4:44 I nauczał w synagogach galilejskich.
Łk 14:26 Jeśli ktoś przyłącza się do mnie, a nie wyrzeknie się własnego ojca, matki, żony, dzieci, braci, sióstr, a nawet siebie samego, ten nie może być moim uczniem.
Jn 4:22 Wy wielbicie coś, czego nie znacie; my oddajemy cześć temu, którego znamy. To On daje zbawienie za pośrednictwem plemienia Judy. (czyli słynne- rzekome Zbawienie od Żydów, jak to jest w prawie każdym polskim przekładzie)
Jn 7:22 Wszak Mojżesz dał wam obrzezanie (nie jakoby było od Mojżesza, ale od przodków), a w szabat obrzezujecie człowieka.
Jn 7:23 Jeżeli człowiek w szabat przyjmuje obrzezanie, aby nie był naruszony zakon Mojżesza, to dlaczego się na mnie gniewacie, że w szabat uzdrowiłem całego człowieka?
1Ko 15:45 Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się żywym duchem, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym. (to nawiązuje do Rdz 2:7 i bardziej dosłownemu przetłumaczeniu istoty żyjącej, jako żywego ducha w LXX i u Brentona.)
Rdz 2:7 I uformował Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego oblicze życiodajny oddech. Wtedy stał się człowiek żywym duchem.
Obj 2:9 Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Naród Wybrany, a nim nie są, ale są synagogą szatana.
Obj 3:14 A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest świadkiem wiernym i prawdziwym, początkiem stworzenia Bożego:
Obj 22:20 Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech tak się stanie, przyjdź, Panie Isusie!
Obj 22:21 Łaska Pana naszego Isusa Chrystusa niech będzie z wszystkimi. Niech się stanie.

Hosanna
Mt 21:9 A rzesze, które go poprzedzały i które za nim podążały, wołały, mówiąc: Zbaw nas, Synu Dawida! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. Zbawienie na wysokościach!
Obj 19:1 Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Wysławiajcie Pana! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu,
Obj 19:3 I rzekli po wtóre: Wysławiajcie Pana! I dym jej unosi się w górę na wieki wieków.
Podobne zmiany w całej Biblii.

Przy pierwszym uruchomieniu programu e-Sword należy poczekać nawet do 40 sekund, aż się załadują wszystkie moduły biblijne. Przy kolejnym uruchomieniu program odpali się dużo szybciej. Exclamation

Za darmo do pobrania są trzy wersje e-Sword 10.2.1:

Wersja MULTI MAX (e-Sword 10.2.1 MULTI max) 677 MB:
Kod:
http://chomikuj.pl/Szreder97/*e2*96*ba+BIBLIA+*e2*97*84/e-Sword+r*c3*b3*c5*bcne+wersje+PORTABLE/e-Sword+10.2.1+MULTI+max+PORTABLE,3422843421.rar


Wersja STANDARD (e-Sword 10.2.1 MULTI std) 509 MB:
Kod:
http://chomikuj.pl/Szreder97/*e2*96*ba+BIBLIA+*e2*97*84/e-Sword+r*c3*b3*c5*bcne+wersje+PORTABLE/e-Sword+10.2.1+MULTI+std,3422901179.rar

Wersja LITE (e-Sword 10.2.1 PL+) 397 MB:
Kod:
http://chomikuj.pl/Szreder97/*e2*96*ba+BIBLIA+*e2*97*84/e-Sword+r*c3*b3*c5*bcne+wersje+PORTABLE/e-Sword+10.2.1+PL*2b,3422885764.rar

Za darmo do pobrania The Word 4.0.0.1342 PL PORTABLE (354 MB):

Kod:
http://chomikuj.pl/Szreder97/*e2*96*ba+BIBLIA+*e2*97*84/The+Word+4.0.0.1342+PL+PORTABLE/The+Word+4.0.0.1342,3423004850.rar

Adres linków należy wkleić do przeglądarki i pobrać wybraną wersję.
Wersje różnią się od siebie tylko przekładami Biblii, pozostałe moduły są takie same. Informacje o wersjach są zamieszczone na chomikuj:
Kod:
http://chomikuj.pl/Szreder97/*e2*96*ba+BIBLIA+*e2*97*84/e-Sword+r*c3*b3*c5*bcne+wersje+PORTABLE/INFORMACJE+o+e-Sword


Archiwum: RAR
Kompresja: maksymalna
Dane do weryfikacji: md5
Pełny opis i stosowanie: wewnątrz archiwum rar.

Zapraszam do pobierania i współpracy w tłumaczeniu, oraz sugestii korekcji ewentualnych błędów. Wink


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 22:54, 03 Sty 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin