Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwsze zwierzę z Apokalipsy 13 rozdział.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pią 10:13, 29 Lis 2013    Temat postu: Pierwsze zwierzę z Apokalipsy 13 rozdział.

W tym temacie spróbuję zinterpretować, pierwsze zwierzę z Apokalipsy Jana 13 rozdziału. Ten wątek jest „odnogą” innego mojego tematu o tytule:
http://www.zbawieniecom.fora.pl/proroctwa,3/apokalipsa-13-rozdzial,2199.html
Na samym początku zobaczmy co mówi 13 rozdział Apokalipsy, o tym zwierzęci:

Cytat:
(1)I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.

Zwierzę wychodzi z morza wszystkich ludzi, ma dziesięć rogów na których jest dziesięć diademów symbolizujących dziesięć państw, lub, że to będzie dziesięć państw >luźno< połączonych w jedno państwo.
W Księdze Daniela 2, te dziesięć państw jest przedstawione w wersie (42) jako dziesięć palców u nóg:
Cytat:
(42) A to, że palce u nóg były po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche.

Dalej czytamy w wersie (1) „…i siedem głów” na których są bluźniercze imiona! Siedem głów symbolizuje siedem państw imperiów światowych, bluźniercze imiona - to są bluźniercze panteony ich bluźnierczych bóstw.
Jakie to są te państwa imperia?
W Apokalipsie 17 czytamy:
Cytat:
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Sumując państwa z tego wersu mamy: pięciu upadło + jeden jest + inny jeszcze nie przyszedł = SIEDEM
„Pięciu upadło”- Apokalipsa była dana Janowi około setnego roku naszej ery, i już wtedy pięć potęg światowych nie istniało, trzeba się zastanowić jakie to państwa. Pierwsze to: Asyria, Egipt, Babilon, Medo Persja, Grecja. Kolejność tych państw zaczerpnąłem z Wikipedii poniżej.
[link widoczny dla zalogowanych]
Powyższa kolejność nie odzwierciedla ważności tych państw, żeby ustalić ważność to należy wziąć pod rozwagę proroctwa Daniela z (2) rozdziału dotyczące posągu z złota, srebra, miedzi, żelaza z gliną. W tym rozdziale mamy:
Cytat:
(31) Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd.

Cytat:
(32) Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,

Głowa z złota jest najcenniejsza – symbolizuje ona- Babilon. W wersach tegoż rozdziału (37) i (38) mamy:
Cytat:
(37) Ty, o królu, jesteś królem królów, któremu Bóg niebios dał królestwo, moc i siłę, i chwałę,
(38) W którego ręce na całej zamieszkanej ziemi dał ludzi, polne zwierzęta i ptactwo spod nieba, którego uczynił władcą tego wszystkiego, ty jesteś głową ze złota.

Dalej czytamy, jego pierś i ramiona z srebra. Tłumacząc, następnym państwem w kolejności po Babilonie który został pokonany przez Medo Persję.
Medo Persja jest o mniejszej wartości, ponieważ jest z srebra , potwierdzają to wersy z Księgi Daniela 6:
Cytat:
(1)A Dariusz Medyjczyk objął królestwo, mając sześćdziesiąt dwa lata.
(29) A Danielowi dobrze się powiodło za panowania Dariusza i za panowania Cyrusa, Persa.

Jak również w Księdze Daniela 8 wersety (3)(4);
Cytat:
(3) A gdy podniosłem oczy, widziałem, a oto baran stanął na brzegu rzeki; miał dwa rogi. Oba rogi były długie, lecz jeden był dłuższy od drugiego, a ten dłuższy wyrósł później.
(4) Widziałem, jak baran bódł na zachód i na północ, i na południe, a żadne zwierzę nie mogło mu się oprzeć i nikt nie mógł wyratować z jego mocy; robił co chciał, i był coraz silniejszy.

Wykładnią powyższego zdarzenia jest wers(20) z tegoż rozdziału:
Cytat:
(20) Baran z dwoma rogami, którego widziałeś, oznacza królów Medii i Persji.

Dalej w wersie (32) czytamy „… jego biodra i jego brzuch z miedzi”.
Następnym państwem o mniejszej wartości wchodzącym w skład posągu jest Grecja, która to podbiła Medo Persję. Grecja symbolizowana jest przez miedź. Potwierdzają to wersy (5,6,7,8) z Księgi Daniela 8:
Cytat:
(5) A gdy nad tym się zastanawiałem, oto nadszedł kozioł z zachodu po powierzchni całej ziemi, nie dotykając ziemi, a ten kozioł miał między oczami jeden róg.
(6) A gdy przyszedł do barana mającego dwa rogi, którego widziałem na brzegu rzeki, uderzył na niego z całej siły.
(7) I widziałem, jak natarł na barana, a rozjuszywszy się nań, uderzył na barana, złamał oba jego rogi; a baran nie miał siły, by mu sprostać; i rzuciwszy go o ziemię, zdeptał go, a nie było nikogo, kto by wyrwał barana z mocy kozła.
(8) A kozioł wyrósł bardzo; a gdy najbardziej spotężniał, złamał się wielki róg i na jego miejscu wyrosły cztery inne rogi na cztery strony nieba.

Wykładnia tych wersów jest w tymże rozdziale w wersach (21,22.):
Cytat:
(21) A kozioł, to król grecki, a wielki róg, który jest między jego oczami, to król pierwszy.
(22) A to, że został złamany, a cztery inne wyrosły zamiast niego, znaczy: Z jego narodu powstaną cztery królestwa, ale nie z taką mocą, jaką on miał.


Następne wersety odnoszą się do powstania Cesarstwa Rzymskiego (golenie z żelaza) z którego to powstanie dziesięć państw przy czasów końca (dziesięć palców wykonanych z żelaza i gliny).
Dlaczego tak uważam, można tak zinterpretować poniższe wersety (41,42) z Księgi Daniela 2:
Cytat:
(41) A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z gliną.
(42) A to, że palce u nóg były po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche.

Następnie mamy, że to żelazne królestwo „płynnie” przejdzie do czasów końca, potwierdzają to następujące wersy(44,45) z Księgi Daniela 2. :
Cytat:
(44) Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,

Ten wers odnosi się do dziesięciu państw przy czasach końca.
Cytat:
(45) Jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto. Wielki Bóg objawił królowi, co potem się stanie. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny.

Identycznie jest i z tym wersem.
Rzym definitywnie odrzucam jako pierwsze zwierzę. Rzym na razie nas nie interesuje.
Cytat:
(2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.

Zwierzę będzie zawierało w sobie również elementy zwierząt z Księgi Damiela 7:
Cytat:
(4) Pierwsze było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce.
(5) Potem pojawiło się inne, drugie zwierzę, podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną, a miało w paszczy między zębami trzy żebra, i powiedziano mu: Wstań, jedz dużo mięsa!
(6) Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę.

Poniższy wers z tegoż rozdziału dotyczy „naszego” zwierzęcia.
Cytat:
(7) Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Cytat:
(3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.

Ten wers, dotyczy jednocześnie całego pierwszego zwierzęcia z 13 rozdziału Apokalipsy przy czasach końca, i tegoż samego zwierzęcia z czasów starożytnych, przepowiedzianego przez Daniela w 2 rozdziale.
To jest jedno i to samo zwierzę które zaistnieje dwa razy w historii świata. Raz w starożytności następnie dostanie śmiertelną ranę i zniknie z sceny świata. Już w czasach Jana Ewangelisty nie będzie istniało, ale rana wygoi się przy końcu czasów i zwierzę pojawi się powtórnie na scenie świata jako pierwsze zwierzę z Apokalipsy 13 rozdziału. Dlatego cała ziemia będzie szła w podziwie za tym zwierzęciem.

Następnie co jest powiedziane w 17 rozdziale Apokalipsy o pierwszym zwierzęciu:
Cytat:
(8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

„Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma” – na to proroctwo należy patrzeć z perspektywy Jana, więc mamy, że to zwierzę wcześniej istniało, ale już w czasach Jana nie istniało, dalej mamy „…i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie.” Wniosek z tego taki, że to zwierzę zaistnieje dwa razy w historii świata, raz w starożytności następnie upadnie i przy czasach końca znów się pojawi.


Ostatnio zmieniony przez Waldek S dnia Pon 21:40, 02 Gru 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pią 15:12, 29 Lis 2013    Temat postu:

Rzym odpada ponieważ w czasach Jana istniał, odpadają wszystkie państwa po Rzymie do naszych czasów.
Pod uwagę należy brać tylko te państwa, które w czasach Jana już nie istniały.
Wcześniej w tym poście jest moja wypowiedz tej treści:
.............
Cytat:
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Sumując państwa z tego wersu mamy ich SIEDEM.
„Pięciu upadło”- Apokalipsa była dana Janowi około setnego roku naszej ery, i już wtedy pięć potęg światowych nie istniało, trzeba się zastanowić jakie to państwa. Pierwsze to: Asyria, Egipt (co do Egiptu to nie mam pewności), Babilon, Medo Persja, Grecja. Kolejność tych państw zaczerpnąłem z Wikipedii.

............
Tak jak przytoczyłem w powyższym moim cytacie, pierwszego zwierzęcia należy poszukiwać wśród tych pięciu państw, chyba, że będzie to jakiś „składak” co jest przedstawione w Apokalipsie 13- 2.
Cytat:
(11) A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.

Jak widać z tego wersu, zwierzę będzie ÓSMYM państwem, I JEST Z OWYCH SIEDMIU.
Czyli tak jak napisałem wcześniej, któreś z tych państw, musi wystąpić dwa razy na scenie świata, ewentualnie może być to „składak” kilku państw imperiów starożytnych.
Innej możliwości nie ma.
Pod uwagę można brać tylko państwa z przed narodzenia Chrystusa.
Ja osobiści „obstawiam” Babilon!
Ponieważ już raz w historii Babilon miał w niewoli naród wybrany, zmuszał ich do oddania pokłony posągowi wykonanemu ludzką ręką. I jak dojdzie do władzy ponownie to będzie to samo.
Tak było w starożytności Księga Daniela 3:
Cytat:
(1) Król Nebukadnesar kazał zrobić posąg ze złota, sześćdziesiąt łokci wysokości, sześć łokci szerokości, i postawił go na równinie Dura w prowincji babilońskiej.
(2) Potem król Nebukadnesar wysłał posłów, aby zebrano satrapów, namiestników, zwierzchników, skarbników, sędziów, doradców, urzędników i wszystkich zarządców prowincji, aby przybyli na poświęcenie posągu, który wzniósł król Nebukadnesar.
(3) Zgromadzili się więc satrapowie, namiestnicy, zwierzchnicy, doradcy, skarbnicy, sędziowie, urzędnicy i wszyscy zarządcy prowincji na poświęcenie posągu, który wzniósł król Nebukadnesar, i stanęli przed posągiem, który wzniósł król Nebukadnesar.
(4) A Herold zawołał potężnym głosem: Rozkazuję wam narody, plemiona i języki:
(5) W chwili, gdy usłyszycie głos rogu, fletu, cytry, harfy, lutni, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, padnijcie i oddajcie pokłon złotemu posągowi, który wzniósł król Nebukadnesar.
(6) Kto zaś nie upadnie i nie odda pokłonu, ten będzie natychmiast wrzucony do wnętrza rozpalonego pieca ognistego.
(7) Gdy tylko cały lud usłyszał głos rogu, fletu, cytry, harfy i dud oraz wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, narody, plemiona i języki upadły i oddały pokłon złotemu posągowi, który wzniósł król Nebukadnesar.
(8) Dlatego wtedy pewni mężowie chaldejscy wystąpili i złośliwie oskarżyli Żydów.
(9) Odezwali się i tak rzekli do króla Nebukadnesara: Królu, żyj na wieki!
(10) Ty, królu, wydałeś rozkaz, by każdy, kto usłyszy głos rogu, fletu, cytry, harfy, lutni i dud oraz wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, padł i oddał pokłon złotemu posągowi;
(11) Kto by zaś nie upadł i nie oddał pokłonu, ten będzie wrzucony do wnętrza rozpalonego pieca ognistego.
(12) Są mężowie judzcy, którym powierzyłeś zarząd prowincji babilońskiej: Szadrach, Meszach i Abed-Nego; ci mężowie nie zważają na twój rozkaz, o królu, nie czczą twojego boga i nie oddają pokłonu złotemu posągowi, który ty wzniosłeś.
(13) Wtedy Nebukadnesar w gniewie i złości kazał przyprowadzić Szadracha, Meszacha i Abed-Nego. Przyprowadzono więc tych mężów przed króla.
(14) Nebukadnesar odezwał się i rzekł do nich: Czy to prawda, Szadrachu, Meszachu i Abed-Nego, że nie czcicie mojego boga i nie oddajecie pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłem?
(15) Gdy więc teraz usłyszycie głos rogu, fletu, cytry, harfy, lutni, dud oraz wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, bądźcie gotowi upaść i oddać pokłon posągowi, który ja wzniosłem; bo jeżeli nie oddacie pokłonu, będziecie natychmiast wrzuceni do wnętrza rozpalonego pieca ognistego, a który bóg wyrwie was z mojej ręki?
(16) Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to.
(17) Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu.
(18) A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy.
(19) Wtedy Nebukadnesar bardzo się rozgniewał na Szadracha, Meszacha i Abed-Nega i wyraz jego twarzy zmienił się. Odezwał się więc i kazał rozpalić piec siedem razy bardziej niż go zwykle rozpalano.
(20) I najmocniejszym mężom w swoim wojsku rozkazał związać Szadracha, Meszacha i Abed-Nega i wrzucić ich do rozpalonego pieca ognistego.
(21) Wtedy związano tych mężów w ich płaszczach, tunikach, czapkach i w pozostałych ubraniach i wrzucono do wnętrza rozpalonego pieca ognistego.
(22) Ponieważ jednak rozkaz królewski był tak surowy, a piec był tak bardzo rozpalony, płomień ognia strawił tych mężów, którzy wnosili Szadracha, Meszacha i Abed-Nega.
(23) A ci trzej mężowie: Szadrach, Meszach i Abed-Nego wpadli związani do wnętrza rozpalonego pieca.
(24) Wtedy król Nebukadnesar przeląkł się, szybko powstał, odezwał się i zapytał swych doradców: Czy nie trzech związanych mężów wrzuciliśmy do ognia? Ci odpowiadając rzekli do króla: Prawda, królu.
(25) A on odpowiadając rzekł: Oto ja widzę czterech mężów chodzących wolno w środku ognia i nie ma na nich żadnego uszkodzenia, a wygląd czwartej osoby podobny jest do anioła.
(26) Wtedy Nebukadnesar zbliżył się do otworu rozpalonego pieca ognistego, odezwał się i rzekł: Szadrachu, Meszachu i Abed-Nego, słudzy Boga Najwyższego: Wyjdźcie i przyjdźcie tutaj! Na to Szadrach, Meszach i Abed-Nego wyszli ze środka ognia.
(27) I zgromadzili się satrapowie, namiestnicy, zwierzchnicy i doradcy króla, i widzieli, że ogień nie ogarnął ciał tych mężów i włos ich głowy nie był spalony, a ich odzienia nie były zniszczone ani też swąd ognia ich nie przeniknął.

Natomiast tak będzie przy czasach końca, Apokalipsa 13:
Cytat:
(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.
(15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
(16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

[link widoczny dla zalogowanych]
Tłumaczenie słowa Babilon to - brama boga! Zastanawiające.
[link widoczny dla zalogowanych]
Proszę zwrócić uwagę jak nazywali się królowie rządzący Babilonem, czyż nie są to bluźniercze imiona, imiona demonów?
W dzisiejszych czasach na terenie dawnego państwa Babilon, jest państwo Irak.
Jak wiemy głównymi agresorami na Irak były USA i Wielką Brytanie (teoretycznie kandydaci na drugie zwierzę z Apokalipsy 13).
[link widoczny dla zalogowanych]
Gdzie przypuszczalnie był Eden?
Wynotowałem cytat z Wikipedii:
„Tradycyjnie jednak położenie Edenu upatruje się gdzieś na Bliskim Wschodzie na terenach obecnego Iraku (Mezopotamia), Turcji (góry Taurus, dawniej Urartu), czy w północnym Iranie.”
[link widoczny dla zalogowanych](raj)


Ostatnio zmieniony przez Waldek S dnia Pią 15:24, 29 Lis 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pią 15:46, 29 Lis 2013    Temat postu:

W Apokalipsie 9, są ciekawe wersety:
Cytat:
(14) Mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.
(15) I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi.


„Uwolnij czterech aniołów, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.” – rzeka Eufrat przepływa przez środek Iraku!!! Aniołowie są spętani – czyli muszą być źli, dobrych nikt by nie pętał.
Są przygotowani na KĄKRETNĄ godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok. Czyli wszystko zadziała jak w szwajcarskim zegarku, będzie przykładowo: 15, lipiec, 2020 roku, godzina 20” i ci źli/ wściekli aniołowie będą rozwiązani.

W Księdze Rodzaju 10, mamy takie informacje o Babilonie:

Cytat:
(8) A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym gigantem na ziemi.
(9) Był on gigantem myśliwym przed Panem. Dlatego mówi się: Nimrod gigant myśliwy przed Panem.
(10) A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad i Kalne w kraju Synear.
(11) Z tego kraju wyruszył do Asyrii i zbudował Niniwę i Rechowot-Ir, i Kalach
(12) Oraz Resen, wielkie miasto między Niniwą a Kalach.


Myślę, że Babilonowi należy przyjrzeć się bardzo dokładnie.
Osobiście jestem zaszokowany tym co mi „wyszło” z moich rozważań. Jeszcze z przed założeniem tego tematu, w życiu bym nie przypuszczał, że może to być Babilon albo jakiś „składak” państw z tamtego rejonu.


Ostatnio zmieniony przez Waldek S dnia Nie 21:44, 01 Gru 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Nie 23:34, 01 Gru 2013    Temat postu:

Poniżej jest następny ciekawy wers, dotyczący Babilonu w Apokalipsa 16:
Cytat:
(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.

W Księdze Daniela 4, mamy sen proroczy Nebukadnesar dotyczący jego królestwa - Babilonu.
Czy ten sen może odnosić się do czasów końca? Jednoznacznie trudno to stwierdzić, ale mogę tylko przypuszczać, że tak. Przemawia za tym wers (13) zwłaszcza jego końcówka:
(13)… I niech przejdzie nad nim siedem wieków! – ludzkie życie nie trwa siedem wieków!
Musi się w tym znajdować jakieś proroctwo.

Inny wers nad którym warto się zastanowić to (12). W tym przypadku pierwsza część zdania jest interesująca:
(12) Lecz jego pień korzenny pozostawcie w ziemi, w obręczy żelaznej i miedzianej na niwie zielonej;…
W tym proroctwie Babilon symbolizowany jest przez wielkie drzewo, które zostanie ścięte , ale pień zostanie zachowany, żeby mogło się odrodzić.
Jeżeli w miejsce słowa drzewo - wstawić Babilon , to mamy, że w starożytności Babilon był potężnym państwem (drzewem), następnie został pokonany (ścięty), ale jego pień został zachowany, żeby mógł się kiedyś znów odrodzić.
Taka wykładnia zgadza się z tym, co wcześniej pisałem o Babilonie.
Symboliczne jest, że na pień jest nałożona obręcz żelazna (tutaj może chodzić o Rzym) i miedziana ( miedź symbolizuję imperium greckie Aleksandra Macedońskiego) . Sama obręcz, może symbolizować, że te państwa nie pozwalają się odrodzić Babilonowi aż minie siedem wieków.
Symboliczne jest również to, że pień w obręczy żelaznej i miedzianej będzie na niwie zielonej;
Kolorem islamu jest kolor zielony.
" Zieleń to ważny kolor islamu. Ulubionym kolorem Mahometa był właśnie zielony. Znajduje się on na wielu flagach krajów islamskich, często podłogi w meczetach są tej barwy, zaś w Koranie znajduje się opis Raju i wizji zbawienia: "Będzie nosił szatę z zielonego jedwabiu".

[link widoczny dla zalogowanych]

" W średniowieczu zieleń uważano za kolor symbolizujący katastrofę i zło, była kojarzona z samym diabłem. Istniał nawet przesąd, że ubieranie się na zielono może ściągnąć złe moce i pecha. Niektóre negatywne znaczenia przetrwały w zmienionej formie do dziś – jaskrawa zieleń kojarzy się z trucizną, zaś blada, zmieszana z niewielką ilością błękitu lub szarości – z chorobą."

Sen Nebukadnesar.
Cytat:
(7) A oto co widziałem na moim łożu: Widziałem, a oto w środku ziemi było drzewo, a jego wysokość była duża.
(8) Drzewo to rosło i było potężne; jego wysokość sięgała nieba, a było widoczne aż po krańce całej ziemi.
(9) Liść jego był piękny, owoc jego obfity i był na nim pokarm dla wszystkich. Zwierzęta polne szukały pod nim cienia, a w jego gałęziach gnieździło się ptactwo latające pod niebem i żywiło się z niego wszelkie ciało.
(10) A oto co jeszcze oglądałem w widzeniach na swoim łożu, Oto anioł święty zstępował z niebios.
(11) Wołał donośnym głosem i tak rzekł: Zetnijcie to drzewo i obetnijcie jego gałęzie, zerwijcie jego liść i rozrzućcie jego owoc: niech się rozbiegną spod niego zwierzęta i ptactwo z jego gałęzi.
(12) Lecz jego pień korzenny pozostawcie w ziemi, w obręczy żelaznej i miedzianej na niwie zielonej; niech rosa niebiańska go zrasza i niech ma udział ze zwierzętami polnymi w ziołach ziemi!
(13) Jego ludzkie serce niech się odmieni, niech mu będzie dane serce zwierzęce! I niech przejdzie nad nim siedem wieków!

Wykładnia tego snu.
Cytat:
(17) Drzewo, które widziałeś, które rosło i było potężne, którego wysokość sięgała nieba, a było widoczne na całej ziemi,
(18) Którego liście były piękne, a owoc obfity, i które miało pokarm dla wszystkich, pod którym mieszkały zwierzęta polne, a w jego gałęziach gnieździły się ptaki spod nieba
(19) To jesteś ty, królu: rosłeś i stałeś się potężny, twoja wielkość urosła i sięga nieba, twoja władza rozciąga się aż po krańce ziemi.
(20) A to, że król widział anioła, świętego, zstępującego z nieba i mówiącego: Zetnijcie to drzewo i zniszczcie je, lecz jego pień korzenny pozostawcie w ziemi, w obręczy żelaznej i miedzianej, na niwie zielonej, aby rosa niebiańska go zraszała i by miał udział ze zwierzętami polnymi, aż przejdzie nad nim siedem wieków!
(21) Taki jest wykład, królu, i takie jest rozstrzygnięcie Najwyższego o królu, moim panu:
(22) Wypędzą cię spośród ludzi, mieszkać będziesz ze zwierzętami polnymi i jak bydło trawą karmić cię będą; będzie cię zraszać rosa niebieska, siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że daje je temu, komu chce.
(23) A to, że polecono pozostawić pień korzenny drzewa, znaczy: Królestwo twoje będzie ci zachowane, gdy poznasz, że władza należy do niebios.

Księga Daniela 4.


Ostatnio zmieniony przez Waldek S dnia Nie 23:38, 01 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 11:27, 02 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
„A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu …” (Obj 17:11).


1. Egipskie

2. Asyryjskie

3. Babilońskie

4. Perskie

5. Macedońsko – Greckie

Cytat:
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.


Szóste, które było za czasów Jana Rzymskie.

Zastanawia mnie kwestia 5 pierwszych Królestw, wszystkie mają trzy cechy wspólne:
1. Znajdują sie na terenach bliskiego wschodu,
2. w swym panowaniu zajmowały Babilon oraz wchłonęły, czy podbiły wcześniejsze mocarstwo - wraz z Babilonem i Izraelem.- I zajęły jego terytorium.
2. dziś mają jedną cechę wspólną - są to kraje muzułmańskie.

Nie pojmuję dlaczego Rzym nie jest jakby kontynuacją tych pięciu?

Z map podbojów Rzymu wynika jeden "mały problem" że Rzym nie podbił tych terenów, które pierwotnie zajmował Babilon, tak jak to było w przypadku wcześniejszych mocarstw ??

A jednak Jan mówi - "jeden jest" !


[img]http://rzymmmska.republika.pl/terytorium.htm[/img]


Cytat:
obj 17:16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.


Cytat:

(21) I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.


wychodzi na to, ze spustoszenie Babilonu to jedna krótka "akcja" i raczej nie będzie to meteoryt jak wielu twierdzi.....z względu na 17:16 "i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogni"
Co do Aniołów na rzeką Eufrat - mam takie samo zdanie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pon 21:23, 02 Gru 2013    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych](Ancient_Near_East_1450_B.C.).jpg
Powyżej jest mapka szczytu potęgi Egiptu zaczerpnięta z poniższego linku . Egipcjanie chyba nigdy miast Babilon nie zdobyli.
[link widoczny dla zalogowanych]
Czego nie można powiedzieć o:
Asyrii.
Persji.
Grecji Aleksandra Macedońskiego.
Te imperia łączy jedno (jak słusznie zauważyłaś ), że zdobyły miasto Babilon (inaczej bramę bogów).
Ciekawe co tam było przed potopem?
Rzym i Egipt tego miasta nie zdobyły.
Dlatego w rozważaniach na temat pierwszego zwierzęcia z 13 rozdziału Apokalipsy, ja odrzucam te imperia.
W poniższym linku bardzo dobrze widać zasięg poszczególnych imperiów.
[link widoczny dla zalogowanych]
Cytaty dotyczące Babilonu, zaczerpnąłem z linku poniżej.
[link widoczny dla zalogowanych]
Cytat:
Ani ludność, ani przywódcy religijni [w Babilonie] nie wyobrażali sobie, żeby coś, co raz zostało powołane do istnienia, można było całkowicie unicestwić. Śmierć była dla nich przejściem do innego życia.
o Źródło: The Religion of Babylonia and Assyria, s. 556.
• Chaldejczycy [Babilończycy] osiągnęli wielki postęp w dziedzinie astronomii przez próby odczytywania przyszłości z gwiazd. Sztukę tę nazywamy 'astrologią'.
o Autor: R.M. Engberg, The Dawn of Civilization and Life in the Ancient East, Chicago 1938, s. 230.
• Charakterystyczną cechą tej [babilońskiej] religii było odróżnianie kapłana od laika.
o Źródło: Encyclop&aelig;dia Britannica, 1948, t. 2, s. 861.
• Cywilizacja Sumeru [który wchodził w skład Babilonii] była zdominowana przez kapłanów; na czele państwa stał lugal (dosł.: „wielki człowiek’), przedstawiciel bogów.
o Źródło: The Encyclopedia Americana, 1977, t. 3, s. 9.
• Egipt, Persja i Grecja odczuły wpływ religii babilońskiej (...) Spora domieszka elementów semickich zarówno we wczesnej mitologii greckiej, jak i w greckich kultach jest teraz w świecie nauki tak powszechnie uznawana, że nie wymaga dalszego komentarza. Owe elementy semickie są po większej części typowo babilońskie.
o Autor: Morris Jastrow junior, The Religion of Babylonia and Assyria, Boston 1898, ss. 699, 700.
• Miasto [Babilon] zdobyli Persowie pod wodzą Cyrusa Wielkiego w roku 539 przed Chr. Później Aleksander Wielki zamierzał uczynić Babilon stolicą swego wschodniego imperium, ale po jego śmierci Babilon zaczął coraz bardziej tracić na znaczeniu.
o Źródło: The Encyclopedia Americana, 1956, t. 3, s. 7.
W Babilonie są w sumie pięćdziesiąt trzy świątynie wielkich bóstw, pięćdziesiąt pięć kaplic Marduka, trzysta kaplic bóstw ziemskich, a sześćset bóstw niebieskich, sto osiemdziesiąt ołtarzy bogini Isztar, sto osiemdziesiąt ołtarzy bóstw Nergala i Hadada i dwanaście ołtarzy rozmaitych bóstw.
o Źródło: starożytny napis klinowy, cyt. za: Werner Keller, A jednak Pismo Święte ma rację, PAX, Warszawa 1959, s. 245.
• [W] religii starożytnej Babilonii (...) każdy przedmiot i każda siła natury miały swego zi, czyli ducha, którym za pomocą magicznych zaklęć mógł kierować szaman albo kapłan-czarownik.
o Źródło: Archibald H. Sayce, The History of Nations, Nowy Jork 1928, t. 1, s. 96

Bardzo ciekawy jest ten cytat o ilości „świętych ”miejsc w Babilonie starożytnym.
Liczbę mieszkańców szacowana była na 100 tysięcy.
[link widoczny dla zalogowanych]
Przeliczyłem jakie było zagęszczenie tych „świętych” miejsc do liczby mieszkańców;
Babilonie są w sumie pięćdziesiąt trzy świątynie wielkich bóstw (53) + pięćdziesiąt pięć kaplic Marduka (55)+ trzysta kaplic bóstw ziemskich(300) + a sześćset bóstw niebieskich(600) + sto osiemdziesiąt ołtarzy bogini Isztar (180) + sto osiemdziesiąt ołtarzy bóstw Nergala i Hadada(180) + dwanaście ołtarzy rozmaitych bóstw.(12) = 1380 świątynek.
100 000 /1380 = 72,5 osoby na jedną świątynkę !
Wniosek - ludzie tam żyjący mieszkali chyba w tych świątynkach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Wto 22:31, 03 Gru 2013    Temat postu:

W moim mniemaniu, Babilon odegra główną role w powstawaniu pierwszego zwierzęcia z 13 rozdziału Apokalipsy, chyba, że on sam będzie tym zwierzęciem.
Dlaczego tak uważam, ponieważ Babilon był pierwszym „tworem” na ziemi po potopie, który zbuntował się przeciwko Panu Bogu. W Księdze Rodzaju 10, czytamy:
Cytat:
(8) A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym gigantem na ziemi.
(9) Był on gigantem myśliwym przed Panem. Dlatego mówi się: Nimrod gigant myśliwy przed Panem.
(10) A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad i Kalne w kraju Synear.
(11) Z tego kraju wyruszył do Asyrii i zbudował Niniwę i Rechowot-Ir, i Kalach
(12) Oraz Resen, wielkie miasto między Niniwą a Kalach.


Zastanawiające jest, jak to się mogło stać, że już w trzecim pokoleniu po Noem, jego wnuk Kusz „zrodził” Nimroda giganta?
Chociaż w „oficjalnym” rodowodzie Kusza niema Nimroda wers (7)!, to w wersie (8) jest. Bardzo ciekawa sytuacja, sprawa godna bliższego przyjrzenia. W jakiż to sposób Kusz mógł zrodzić giganta po potopie? Może któraś jego córka obcowała z upadłym aniołem i z tego powstał Nimrod. Dlatego być może, niema go w „oficjalnym” rodowodzie Kusza.
Poniżej jest to przedstawione.
Cytat:
(1) Oto dzieje rodu synów Noego: Sema, Chama i Jafeta, gdy po potopie urodzili się im synowie.
(6) Synami Chama są: Kusz, Misraim, Put i Kanaan.
(7) Synami Kusza są: Seba, Chawila, Sabata, Raema i Sabtecha. Synami Raemy są: Szeba i Dedan.
(8) A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym gigantem na ziemi.

Z dziesiątego wersu tegoż rozdziału możemy się dowiedzieć, że Babilon był zaczątkiem królestwa Nimroda. I to on był najprawdopodobniej tym budowniczym (inicjatorem) wierzy Babel, proszę zobaczyć wersy z 11 rozdziału Księgi Rodzaju:
Cytat:
(1) Cała ziemia miała jeden język i jednakowe słowa.
(2) Podczas swojej wędrówki ze wschodu znaleźli równinę w kraju Synear i tam się osiedlili.
(3) I mówili jeden do drugiego: Nuże, wyrabiajmy cegłę i wypalajmy ją w ogniu! I używali cegły zamiast kamienia, a smoły zamiast zaprawy.
(4) Potem rzekli: Nuże, zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby aż do nieba, i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi!

Z powyższego wersetów wynika, że miast i wieża były na równinie Synear, jeżeli skojarzy się te wersy z poniższymi z 10 rozdziału Księgi Rodzaju to widać, że była to „robota” Nimroda.
Cytat:
(9) Był on gigantem myśliwym przed Panem. Dlatego mówi się: Nimrod gigant myśliwy przed Panem.
(10) A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad i Kalne w kraju Synear.

Jak wiemy takie działanie Nimroda nie znalazło uznania w oczach Pana Boga, o czym można się dowiedzieć w wersie (8) jedenastego rozdziału.
Cytat:
(8) I rozproszył ich Pan stamtąd po całej ziemi, i przestali budować miasto.

Jak widać z tego wywodu - Babilon już od założenia, był nieprawy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Śro 0:15, 04 Gru 2013    Temat postu:

Teraz warto przyjrzeć się wizji Nebukadnesar z Księgi Daniela 2:
Cytat:
(31) Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd.
(32) Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,
(33) Jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny.
(34) Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je.
(35) Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię.

Poniżej wykładnia tego snu przez Daniela:
Cytat:
(37) Ty, o królu, jesteś królem królów, któremu Bóg niebios dał królestwo, moc i siłę, i chwałę,
(38) W którego ręce na całej zamieszkanej ziemi dał ludzi, polne zwierzęta i ptactwo spod nieba, którego uczynił władcą tego wszystkiego, ty jesteś głową ze złota,
(39) Ale po tobie powstanie inne królestwo, słabsze niż twoje, a potem trzecie królestwo z miedzi, które opanuje całą ziemię.
(40) Czwarte królestwo będzie mocne jak żelazo, bo żelazo wszystko kruszy i łamie; i jak żelazo, które kruszy, tak i ono wszystko skruszy i zdruzgocze.
(41) A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z gliną.
(42) A to, że palce u nóg były po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche.
(43) A że widziałeś żelazo zmieszane z gliną, znaczy: będą się mieszać z nasieniem mężczyzn, ale nie będą się trzymać razem, tak jak żelazo nie miesza się samo z gliną.
(44) Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,
(45) Jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto. Wielki Bóg objawił królowi, co potem się stanie. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny.

Werset (38) mówi, że Babilon jest najcenniejszy wśród imperiów świata, ponieważ jest z złota. Teraz należy się zastanowić, czy jest najcenniejsza w znaczeniu pozytywnym, czy negatywnym?
Ja uważam, że tutaj mowa jest o znaczeniu negatywnym. Babilon dla siła zła jest najcenniejszy.
Co z tego może wynikać dla nas?
Załóżmy, że moje przemyślenia idą w dobrym kierunku i Babilon odrodzi się i zaistnieje ponownie na scenie świata przy czasach końca, wtedy będzie głównym „aktorem” na scenie.
Jeżeli będzie głównym graczem, to w imieniu zwierzęcia literka B - jak Babilon będzie pierwszą literą w nazwie zwierzęcia!!!!
Co do reszty liter z nazwy zwierzęcia to mogą to być pierwsze litery, stowarzyszonych państw z Babilonem z tamtego rejonu ( tereny starożytnych imperiów Asyryjskiego i Perskiego ) ponieważ w rozdziale 13 Apokalipsy mamy wers (2) który opisuje zwierzę, w następujący sposób:
Cytat:
(2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa.

Widać z powyższego wersu, że zwierzę jest „składakiem” z kilku zwierząt, dokładnie z trzech: pantery, niedźwiedzia i lwa. Tak samo jak posąg w widzeniu króla Babilońskiego składał się z kilku państw, tak samo i to zwierzę będzie składać się z kilku państw z tamtego rejonu(może nie tylko).
Podam przykład jaka może być nazwa zwierzęcia;
Babilon - jako główny gracz na scenie więc będzie pierwszy, następnie.
Asyria – lub jakieś państwo na literkę - a, następnie.
Arabia Saudyjska – lub jakieś inne państwo na literkę - a, następnie to całe towarzystwo połączymy w.
Ligę – Babilońsko Asyryjsko Arabska Liga – tak przykładowo może nazywać się ten twór w pełnej nazwie, ale jeżeli weźmiemy pierwsze literki składowe państw uczestników to mamy - BAAL.

W taki sposób może powstać nazwa zwierzęcia, równie dobrze w skład tych państw mogą wchodzić państwa o innych nazwach i wtedy będzie nazwa innego bożka, ale pierwszą literą zawsze będzie literka > B – jak Babilon.<
Liga tych państw będzie „liczbą człowieka” - ponieważ będzie stworzona przez ludzi, i będzie zarządzana również przez ludzi, a jednocześnie będzie miała imię diabła, i kto oda chwałę tej lidze, to tak jakby oddał cześć dla diabła.
W taki sposób to widzę, w bardzo wielkim uproszczeniu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 10:38, 04 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
Liga tych państw będzie „liczbą człowieka” - ponieważ będzie stworzona przez ludzi, i będzie zarządzana również przez ludzi, a jednocześnie będzie miała imię diabła, i kto oda chwałę tej lidze, to tak jakby oddał cześć dla diabła.


Wątpliwe, czy będzie zarządzana przez ludzi.

Nimrod był gigantem, hybrydą. Przywódca tego tworu, jak i cały zarząd będą hybrydami czy upadłymi aniołami.

Szatan nie powierzy władzy nad Bestią ludziom, ponieważ ludzie mają sumienia.

Moim zdaniem, aby zrozumieć formę Bestii to trzeba przeanalizować rozdział 12.

Cytat:
(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.


Ten wers odnosi się do szatana, który przegrał wojnę w niebie, został strącony na ziemie i ma mało czasu. Dodatkowo jego atak na niewiastę - Izrael, też będzie stratą czasu, gdyż będzie chronił niewiastę Bóg.

W takich warunkach, nastąpi przekazanie władzy Bestii.

Cytat:
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?


Co jest mocą szatana?? Prawdopodobnie jego władza nad upadłymi aniołami, a także władza nad ziemią. A zatem Bestia zostanie zasilona w zastępy upadłych.

Szatan wie, że także Bestia ma mało czasu, dlatego w pozbędzie się Nierządnicy i da całą władzę Zwierzęciu.

Tutaj przypomina mi się artykuł prof. Wolniewicza o możliwym sojuszu judaizmu z islamem.

Moim zdaniem zniszczenie Izraela przez Bestie to idiotyzm, w obliczu szybko zbliżającej się interwencji Isusa.

Wyniszczenie się wzajemne syjonizmu i islamu to plan szatana który ma realizować Nierządnica. Jednak szatan nie będzie miał szanse na realizacje tegoż planu, po utracie wpływów i miejsca w niebie i małej ilości czasu. Trzeba będzie sklecić na prędze wszelkie środki, i ogłupić propagandą jak największą ilość ludzi.

A jak największa liczba ludzi, to wyznawcy islamu. A największe środki to syjonistyczni żydzi, którzy posiadają banki - które zagarną nierządnicy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Śro 12:31, 04 Gru 2013    Temat postu:

Nie przeczę, że może tak być, jak ty to widzisz w tym zagadnieniu, ponieważ gdzieś są ci ludzie (jeżeli można ich tak nazwać) którzy nie są zapisani w księdze życia Baranka.
Ja starałem się tylko nakreślić szeroką perspektywę zagadnienia, na dopracowanie szczegółów mamy czas.
Chociaż nie wiem jak byśmy się „naprężali” jeżeli nie przyszedł na to czas, to i tak nic nie zrozumiemy, ani nie przewidzimy. Na wszystko jest odpowiedni czas miejsce i pora ustalony przez Pana Boga.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Śro 15:06, 04 Gru 2013    Temat postu:

Znalazłem ciekawy artykuł/książkę wart przeczytania.
Polecam czytanie zacząć od nagłówka „NAGŁA CYWILIZACJA (Część I)” to co powyżej tego nagłówka nie jest warte czytania.
Mowa jest o cywilizacjach przed Babilońskich, a w większości o Sumerze (być może cywilizacji z przed potopu).
Potop zniszczył tylko ludzi i zwierzęta natomiast budynki, i inne rzeczy materialne pozostały nawet do naszych czasów.
[link widoczny dla zalogowanych]
Poniżej jest link o odkryciach archeologicznych na Bliskim wschodzie.
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Czw 12:13, 05 Gru 2013    Temat postu:

Poniżej jest cytat przedstawiający jaki stosunek miał nimrod do Pana Boga, według tradycji żydowskiej. Widać z tego wyraźnie, kim on był!

„Pomimo tego, że Biblia jasno tego nie stwierdza, według tradycji żydowskiej to właśnie Nimrod zainicjować miał budowę miasta Babel i tamtejszej wieży. Józef Flawiusz – żydowski historyk z I wieku n.e. - napisał o Nimrodzie: „Stopniowo zaprowadził w państwie ustrój despotyczny; sądził bowiem, że jedynym sposobem oderwania ludzi od bojaźni Bożej jest całkowite uzależnienie ich życia i pomyślności od potęgi władcy. A groził również, że gdyby Bóg chciał jeszcze raz zalać ziemię, potrafi on już sobie przeciw Niemu poradzić: zbuduje wieżę wyższą, niż zdoła dosięgnąć woda, i pomści nawet zagładę przodków. Pospólstwo ochoczo poddało się nakazom (...) [Nimroda], uległość wobec Boga uważając za niewolę. Zaczęli budować wieżę i (...) wieża dźwigała się w górę nadspodziewanie szybko” (Dawne dzieje Izraela, I, IV, 2, 3)”

[link widoczny dla zalogowanych]

W powyższym cytacie jest ciekawe zdanie odnoszące się również do czasów nam współczesnych:

„Stopniowo zaprowadził w państwie ustrój despotyczny; sądził bowiem, że jedynym sposobem oderwania ludzi od bojaźni Bożej jest całkowite uzależnienie ich życia i pomyślności od potęgi władcy.”

Współczesne państwa są zbudowane na takiej zasadzie jak robił to Nimrod. Zwłaszcza w ostatnich latach widać to bardzo dokładnie, niech przykładem będzie RP.
Widać coraz większą biedę, rządzący starają się w taki sposób zarządzać państwami, żeby bieda była jak największa. Z tego powodu coraz więcej ludzi musi być na „garnuszku ” państwa w ten sposób uzależniają się od tegoż.
Różnego rodzaju pomoce społeczne, wszelkiego rodzaju programy pomocowe UE, dopłaty dla rolników, SAPARD, dopłaty UE, i wiele innych tym podobnych programów pomocowych służy uzależnieniu ludzi od państwa.
Ludzie którzy korzystają z takich pomocy nie będą się przeciwstawiać państwu, jeżeli państwo będzie chciało wprowadzić jakiś ustawy sprzeczne z Prawem Bożym. Nie będą tego robić (chociaż wiedza, że jest to złe) z obawy, że stracą taką pomoc państwa. Ten strach opanował petentów korzystających z Caritasu po wielkie firmy korzystające z wielki sum pomocowych.
Na naszym przykładzie widać bardzo dokładnie, mechanizm działania tej zasady wymyślonej przez Nimroda. Państwo staje się bezczelne i wprowadza bluźniercze ustawy nie zważając na obywateli, i jak widzimy niema większego sprzeciwu społecznego przeciw tym ustawom.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pią 0:56, 06 Gru 2013    Temat postu:

Proszę obejrzeć te dwa filmy poniżej i porównać z tym co jak pisałem w tym wątku.
Nie z wszystkim się zgadzam z tych filmów, ale z większością.

http://www.youtube.com/watch?v=nSj6kUL85-s
http://www.youtube.com/watch?v=7pMLD18AzJs
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Pią 1:51, 06 Gru 2013    Temat postu:

Ten Irański film można zobaczyć w linku poniżej.

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek S
Gość


PostWysłany: Sob 23:05, 07 Gru 2013    Temat postu:

Poniżej jest link do bardzo dobrego opracowania, na temat czasów ostatecznych widzianych z pozycji koranu.

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin