Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozdz. 12 Apokalipsy - intepretacja.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 11:48, 06 Kwi 2013    Temat postu: Rozdz. 12 Apokalipsy - intepretacja.

W rozdziale 12 Apokalipsy, jest przedstawiona chronologia wydarzeń, kluczowa do zrozumienia przyszłych wydarzeń.

Jan ma widzenie, niewiasty, jej potomka, jej dzieci, oraz smoka i aniołów.

Niewiasta to zaginiony Izrael . Jej syn, to 144 tysięcy wybranych współkróli. Jej dzieci to ludzie z innych narodów czy ras któzy wypełniają prawo Boga i dają świadectwo chwały Boga.
Smok, to sztan, gwiazdy na niebie to aniołowie.

Przejdzmy jednak do samej treści.

Cytat:
(1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

(2) A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

(4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.


Wers drugi, to moim zdaniem aluzja do prześladowań Izraela to może rasy białej, poprzez które powstaną owych 144 tysięcy wybranych.

Pomimo trudności bowiem owi wybrani będą trwardo trwali w wypełnianiu prawa Boga.

Moim zdaniem ma to głęboki sens, zobaczmy na trening żołnierzy - komandosów. Ich trening jest morderczy, trudny, ale dzięki temu stanowią elitę kazdej armii. nie zapominajmy że owi wybrani mają walczyć z Bestią pod wodzą Isusa Chrytusa.

Co robi szatan??
Zbiera swoje siły z nieba. Czyli jedną trzecią aniołów i sprowadza ich na ziemie, aby obserwować Izrael kiedy owi wybrani zostaną porwani.

Tutaj jednak nie następuje strącenie szatana na ziemie, ale on sam ze swoimi upadłymi aniołami, wybiera się na nią.

W tym czasie, zapewne szatan z upadłymi aniołami wzmocni Bestie. Zapewne poprzez danie jej nowych technologii, informacji, tak, że w końcowej fazie jak pisze w 13 rozdziale:
Cytat:
(2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.


Mamy tutaj pierwsze pojawienie się szatana na ziemi.

Potem co nastąpi pisze dalej w księdze 12:
Cytat:
(5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.

(6) I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

(7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,

(Cool Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.

(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.


Tutaj gdy owi współkróle już zostaną wybrani, to zostają oni porwani do nieba. Co robi szatan. Rusza on i jego siły w pościg za nimi, aby ich zlikwidowac. Tutaj jednak Michał z całą armią aniołów, wydaje walną bitwę i ją wygrywa.

Szatan przegrał i po raz drugi został znalazł się na ziemi. Tym razem został do tego zmuszony. I zapewne jego siły w skutek bitwy są o wiele słabsze, nie zdolne do walki z Michałem (zapewne wiele upadłych aniołów polegnie w bitwie). Dlatego:

Cytat:
(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.

(13) A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.

(14) I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pól czasu, z dala od węża.

(15) I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą strumień wody, aby ją strumień porwał.

(16) Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy.

(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.

(1Cool I stanąłem na piaszczystym wybrzeżu morskim


Smok zapałał gniewem. Staracił sporą część swojej armii, jego klęskę widzieli wszyscy, i stało się to przez niewiastę. Teraz szatan ją będzie bezpośrednio atakował, ale Bóg ją uchroni.

Wtedy szatan skupi się na walce z resztą ludzkości wiernej Bogu.

I zrobi to za pomocą Bestii. Dlaczego?? Dlaczego odda jej swoją całą moc, autorytet czy tron - władzę nad resztą upadłych aniołów, siłę??

Ponieważ Bóg, zapewne pozwoli Bestii, aby wypróbować resztę ludzkości, zwyciężać świętych a nawet zabić dwóch świadków Boga oraz będzie posiadała na pewien okres władzę nad każdym narodem na ziemi:
Cytat:
(7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.


Wnioseki zatem są takie:
W księdze 12 mamy opisane dwa pobyty sztana na ziemi. Jeden dobrowolny drugi przymuszony.

Zapewne jesteśmy w okresie pierwszego powrotu. Stąd działąnia w zakresie fałszowania nieba, aby nie widzieć ziemi otoczonej przez armie upadłych aniołów. Być może w roku 1833 ów powrót nastąpił.

Stąd być może, nagle wzrosła siła Bestii, wybuchło wiele konfliktów zbrojnych o charakterze masowego ludobójstwa oraz wzrstają prześladowania na rasie białej - owe męki i bóle porodowe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 3:07, 13 Kwi 2013    Temat postu:

Ciekawa analiza - zwłaszcza pod kątem tożsamości owej niewiasty.

Może to być więc zaginiony Izrael czyli wszystkie 12 pokoleń Izraela, ale także może to być... Chrześcijaństwo wewnątrz 12 pokoleń Izraela.

Owe 2 powroty szatana nie za bardzo mają sens. Objawienie, oraz inne proroctwa nie są pisane w sposób chronologiczny - po kolei.

W 12 rozdziale są 3 wizje, które nie są w chronologii ale są ukazane jako osobne wydarzenia, które posiadają wspólne elementy.

Moim zdaniem wygląda to tak.

Szatan ma dostęp do nieba i do ziemi. Było tak od początku i najprawdopodobniej jest tak (jeszcze!?) nadal. Sytuacja Hioba to potwierdza.

Bóg gra z szatanem bardzo uczciwie i reaguje na jego każdy argument. A szatan jest przede wszystkim zawziętym oskarżycielem braci naszych.

Cytat:
Obj 12:10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
Obj 12:11 A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.Większość nam mówi, że szatan chce być jak Bóg - ale to należy rozumieć w innym kontekście. On chce być dla nas, jak Bóg, czyli wziąć rolę Boga dla ludzkości i według swoich praw (które są bezsensem) prowadzić ludzkość.

On nigdy nie kwestionował Jego mocy
!

Wszelkie działania Boga oraz ustępstwa są dla ukazania wszystkim stworzeniem Bożym, ze szatan się bardzo myli i jego nieposłuszeństwo powoduje olbrzymi chaos - tak w niebie jak i na ziemi.

Koniec pobytu w niebie oznacza wyrzucenie siłą szatana z nieba na ziemię. Koniec oskarżania, wszelkie argumenty zostały obalone - wynocha z nieba. Wystarczy.

Cytat:
Obj 12:10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
Obj 12:11 A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. Obj 12:12 Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie: Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.


Czyli szatan zamierzał prześladować 'chłopczyka' od momentu jego narodzenia się.

Szatan nie zdążył uderzyć na 'chłopczyka' ponieważ został on porwany do Boga. Oczywiście szatan się wściekł z takiego obrotu sprawy.

Ta wizja z kolei zastępuje wizję, jak doszło do wyrzucenia szatana. Jan cofa się w czasie nieco do tyłu i ukazuje nam klęskę szatana w niebie.

Czyli trwała wojna w niebie pomiędzy szatanem i jego aniołami a Michałem i wiernymi Bogu aniołami.

Szatan się wściekł z powodu porwania, stracił wszelkie argumenty i zaczęła się wtedy otwarta wojna.

Dlatego wojna, ponieważ wszelkie oskarżenia nie miały już meritum i Bogu postała jedyna opcja. Wyrzucenie z nieba. Nawet Chrystus nie musiał być w tym użyty, ponieważ orędownik ludu Bożego, archanioł Michał (Daniela o nim mówi!) wyrzucił szatana z nieba.

I teraz jest ciekawa sytuacja. 'Chłopczyk' czyli 144.000 został już porwany, a na ziemię spadł szatan wraz z armią aniołów.

Dyskusje i argumenty z Bogiem skończyły się i szatan już nie gra żadnej uczciwej gry - nie robi nawet żadnych pozorów.

Zaczyna się na ziemi na ostro.

Czyli biada ziemi, bo zstąpił na was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.


I teraz mamy trzecią wizję w tym rozdziale, tym razem wizje szatana po przybyciu na ziemię.

Znowu Jan nieco się cofnął w czasie i opisuje działanie szatana.

Z tego wygląda, ze 'dziecię' zostało porwane albo w momencie pobytu szatan na ziemi, mającego nadal dostęp do nieba albo zaraz po jego wyrzuceniu z nieba.

Najwięcej przemawia za tym, ze 144.000 zostało porwanych tuż przez wojna w niebie i to właśnie wydarzenie było początkiem wojny w niebie. Szatan się wściekł z powodu porwania i uznał to za cios poniżej pasa, wielką przewagę Boga i nieuczciwą zagrywkę.

Zniszczenie Babilonu oraz porwanie 144.000 to pierwsze akty Boga na ziemi os śmierci i zmartwychwstania Isusa.

Wojna w niebie to trzeci akt Boga i szatan już wie, że skończyły się żarty i trzeba będzie niedługo pójść do więzienia na 1000 lat - najprawdopodobniej do Agharty. Wszelkie negocjacje i dyskusje z Bogiem się skończyły.

Wygląda na to, że Bóg doskonale wie, że szatan natychmiast zaatakuje 144.000 więc jemu to uniemożliwił czyniąc wcześniej porwanie.

Dopiero wtedy - po zrzuceniu na ziemię szatan nie mając żadnej opcji, zaatakował Niewiastę, bo 144.000 już na ziemi nie było.

Wygląda więc, że Niewiasta jako Chrześcijaństwo Izraela RZECZYWISTEGO dozna niedługo specjalnej pomocy i przejdzie bez większego szwanku przez Wielki Ucisk. A razem - Niewiasta i jej potomstwo będzie potem stanowić Wielką Rzeszę, która przeżyje do Królestwa Bożego

Myślę, że to ma duży sens. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Sob 3:10, 13 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zipek
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 10:31, 13 Kwi 2013    Temat postu:

Interpretacja opisu z księgi objawienia (niewiasta – lud Boży, chłopczyk – jako część, która wyłania się z niewiasty, czyli wybrani do ominięcia wielkiego ucisku i szatan strącony po porwaniu 144tys czyli początek wielkiego ucisku) jest rzeczywiście pasująca do tego opisu. Brawo Wink

Tutaj chyba poprawka – że nie „niewiasta”, tylko „chłopczyk”:
„Wygląda więc, że Niewiasta jako Chrześcijaństwo Izraela RZECZYWISTEGO dozna niedługo specjalnej pomocy i przejdzie bez większego szwanku przez Wielki Ucisk”

Odmienne mam jednak zdanie co do tej interpretacji:
„Większość nam mówi, że szatan chce być jak Bóg - ale to należy rozumieć w innym kontekście. On chce być dla nas, jak Bóg, czyli wziąć rolę Boga dla ludzkości i według swoich praw (które są bezsensem) prowadzić ludzkość.”
Wydaje mi się, że prorocy Izajasz (14, 12) i Ezechiel (28, 12) wystarczająco dobitnie podkreślili pychę szatana.
Gdy jednak nie udało mu się „zrównać z Najwyższym”, to postanowił na ziemi zrobić swoje królestwo (jako wynik niemocy zrównania się z Bogiem). Jednak pomimo wszystko, bardziej zależy mu nie na zrobieniu tutaj królestwa, a przekierowaniu jak największej liczby ludzi w stronę potępienia, w czym jedno globalne królestwo może mu tylko pomóc..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 13:50, 07 Wrz 2013    Temat postu:

Właśnie zrobiłem nowszą, znacznie łatwiejszą w zrozumieniu wersję artykułu o Porwaniu.

Moim zdaniem zrozumiałem ową kwestię tak dogłębnie, że nie mogę uwierzyć, że praktycznie nikt tego tematu nawet w anglojęzycznym świecie nie rozumie.

Przyczyny są raczej oczywiste i proste.

Dowody biblijne, które udało mnie się znaleźć są wręcz niesamowite i sam jestem w szoku, że coś takiego jest tak prosto ukazane w Biblii i niem,al nikt tego nie widzi.

Link do artykułu - [link widoczny dla zalogowanych]

Fragment:

Z powodu braku zrozumienia najważniejszej doktryny biblijnej w tym temacie panuje wyjątkowy nieporządek i nominalne religie są ostatnimi, które chciałyby wyjaśnić istotę porwania oraz uprowadzenia czy też ucieczki.

Różne religie różnie rozumieją czas porwania:

porwanie przed uciskiem
porwanie podczas ucisku
porwanie na chwilę przez Armagedonem
o uprowadzeniu czy też ucieczce nie mówi niemal nikt

Owo nieporozumienie wynika z zupełnego braku zrozumienia celu oraz istoty porwania i uprowadzenia.

Mylone są dwa pojęcia: przybycia Isusa jak złodzieja w nocy, oraz Jego powrotu. Są to dwa osobne wydarzenia.

Wersety nie są sprzeczne ze sobą ale nie są one właściwie zrozumiane. Brak zrozumienia tematu Królestwa Bożego jest tego główną przyczyną. Mamy więc dwa osobne wydarzenia.
Przybycie pierwsze - niewidzialne - widzialne jedynie dla wybranych.

Nie jest to Jego powrót ale potajemnie przybycie w celu porwania wybranych 144 000 do nieba. Są oni tzw. pierwocinami żniwa. Będą oni dobrze przygotowywani do powrotu z Isusa na początku Czasów Końca. Dla 144.000 jest to niezwykły przywilej - nagroda za czuwanie oraz uświadamianie innych o planach Chrystusa. Właśnie dla nich Isus przygotował porwanie jako ucieczkę przed nienawistnymi atakami szatana.
Przybycie drugie - powrót - widzialny dla wszystkich, w celu przejęcia władzy nad Ziemią

Jest to powrót Chrystusa z porwanymi wcześniej 144 000 współ króli w celu uwolnienia Ziemi od Bestii, jej armii oraz władców. Jest to czas ustanowienia Królestwa Bożego na ziemi, które usunie wszystkie ziemskie rządy i ich zbrojne armie. Będzie ostateczna bitwa, zwana Armagedonem - bitwa armii Isusa Chrystusa i jego armii 144 000 na ziemi przeciwko siłom szatańskim.

Czyli pierwszym wydarzeniem będzie porwanie 144 000 a po około 3.5 roku nastąpi powrót Chrystusa i jego armii współkróli, najwyraźniej przygotowanych w tym okresie do boju z siłami szatana.
Potrzeba prawidłowego zrozumienia proroctw

Głównym problem, który blokuje właściwe rozumienie wielu innych proroctw to prawidłowe rozpoznanie głównego tematu Biblii, Królestwa Bożego na Ziemi. Ewangelia jest to dobra nowina o planowanym Królestwie Bożym czyli powrót Chrystusa na ziemię w celu ustanowienia 1000 letniego Królestwa Bożego na ziemi. To wydarzenie nieuchronnie wiąże się z usunięciem obecnych rządów ziemskich, które są odpowiedzialne za wszystkie wojny i zbrodnie szatańskiego świata.

(Artykuł w linku dokładnie wyjaśnia główny temat Biblii - Królestwo Boże)

krolestwo

Większość religii, sekt czy kościołów nie rozumie, czy raczej nie chce zrozumieć tego, że tematem Biblii jest nadejście Królestwa Bożego. Niestety wszelkie inne dociekania są skazane na niepowodzenie i niemal wszystko traci sens, z Ewangelią i całą Biblią włącznie.

Pozostaje nam interesujące pytanie.

Dlaczego niemal wszystkie wyznania chrześcijańskie, poza Świadkami Jehowy nie rozumieją i nie głoszą Królestwa Bożego?

Odpowiedź jest prosta. Temat ten jest znienawidzony przez szatana i wszelkie informacje ujawniające owe szczegóły są jemu wyjątkowo niewygodne. Głównym celem szatana są... religie chrześcijańskie, które są niemal całkowicie przez niego kontrolowane . Czy to oznacza, że Świadkowie Jehowy to prawdziwa religia? A skądże! Praktycznie Królestwo Boże jest jedną z niewielu prawd biblijnych, głoszonych przez tą masońską religię, czy też sektę.

Skoro Królestwo Boże głoszą tylko ŚJ - jedynie oni są w stanie zrozumieć precyzyjnie temat Porwania. Ale ich Towarzystwo Strażnica nawet o Porwaniu nie wspomina.
Czyli reszta religii chrześcijańskich - nie rozumiejąc celu Królestwa Bożego - nie jest także w stanie zrozumieć tematu Porwania.

Zamknięte koło!


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 20:37, 07 Wrz 2013    Temat postu:

Super artykuł! Dużo mi się rozjaśniło.


Swoją drogą, w Apokalipsie 12:5-6 mamy

Cytat:
I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


a w Daniela 12:11

Cytat:
Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.


Skąd ta różnica 30 dni w okresie czasu, czasów i połowy czasu? I czym może być stała ofiara codzienna?

Kolejny werset też zastanawiający

Cytat:
Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.


Jak to rozumiecie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Nie 2:35, 08 Wrz 2013    Temat postu:

Nie jestem pewien odpowiedzi ale z pewnością chodzi o jeden miesiąc poza okres Wielkiego ucisku - czyli 30 dni.

Być może Armagedon i oczyszczanie ziemi będzie trwał cały miesiąc.

Cytat:
Daniela 12:(9) Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.

(10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.

(11) Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.


Stała ofiara codzienna to publiczne wielbienie Boga - w zborach, kościołach na zgromadzeniach. Zniesienie owej ofiary oznacza Wielki Ucisk i w tym samym czasie zostanie umieszczony na Syjonie posąg lub znak Bestii z liczbą jej imienia.

Następny werset...

Cytat:
Daniela 12:(12) Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.


Czyli werset ten dodaje nam jeszcze dwa tygodnie plus jeden dzień do ustanowienia Królestwa Bożego na ziemi.

Czyli Daniel podaje nam potrzebę szczególnej wytrwałości przez 1.5 miesiące po zakończeniu oficjalnym Wielkiego Ucisku.

Co się wydarzy w owych dniach - nie sadzę że ktokolwiek wie i wszelkie wyjaśnienia byłyby czystą spekulacją.

Być może jest to związane z Objawieniem...

Cytat:
Objawienie 19:(1) I widziałem innego potężnego anioła zstępującego z nieba, odzianego w obłok, z tęczą wokoło głowy, którego oblicze jaśniało jak słońce, nogi zaś jego były jak słupy ognia;

(2) A w ręku swoim miał otwartą książeczkę. I postawił prawą nogę swoją na morzu, lewą zaś na lądzie.

(3) I krzyknął głosem donośnym jak ryk lwa. A na jego krzyk odezwało się głośno siedem grzmotów.

(4) A gdy przebrzmiało siedem grzmotów, chciałem pisać; lecz usłyszałem głos z nieba mówiący: Zapieczętuj to, co powiedziało owych siedem grzmotów, a nie spisuj tego.

(5) Anioł zaś, którego widziałem stojącego na morzu i na lądzie, podniósł prawą rękę swoją ku niebu

(6) I poprzysiągł na tego, który żyje na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim, i ziemię, i to, co na niej, i morze, i to, co w nim, że to już długo nie potrwa,

(7) Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.


Hmmm.. jest prawdopodobne, że ową tajemnicę znał także Daniel ale i jemu nie pozwolono jej ujawnić.

Pozostaje nam zaufanie do Boga w tej sprawie. Very Happy


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 0:42, 06 Sty 2014    Temat postu:

Objawienie jest pisane znakami;

Cytat:
Objw. 1:1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.


Znaki te występują już w całości Biblii i można je "skojarzyć"

Niewiasta to lud Boży

Opis Objw. 12 rodziału mówi, że:
Cytat:
Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta2 obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.


Cytat:
A Niewiasta zbiegła na pustynię,
gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga,
aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


Cytat:
A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię,
począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę


Chcę zwrócić uwagę na werset mówiący o tym że była brzemienna i w bólach rodziła chłopczyka - mężczyznę


Cytat:
Ap 12 .....A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia


Ja nie umiem wymyślać co jest czym ale czasami przykuwają moje uwagę duże podobieństwa w wersetach.I tak ten werset z Ap. dla mnie jest analogiczny z wersetem z Ew Jana;

Gdzie Isus porównuje ich sytuacje do rodzącej w ucisku niewiasty....

Cytat:
Jana 16 :21- Gdy kobieta rodzi, jest zasmucona, ponieważ

nadeszła jej godzina,+lecz gdy urodzi dziecię, [color=red]o udręce
( przekład interlinearny- o UCISKU)[/color] już nie pamięta z radości, że się człowiek na świat narodził.


22 Teraz więc i wy co prawda się smucicie, ale ja was znowu zobaczę i wasze serca będą się radować,+ a waszej radości nikt wam nie odbierze. 23 I w owym dniu+ nie zadacie mi już żadnego pytania.”Analogii objawienia z ew Jana jest więcej. Powyższy werset w Jana jest tożsamy z objawieniem, potem dodatkowo tłumaczy się, że Apostołowie będą mieli wiedzę, poznanie i radość przy Chrystusie i taką chwałę jaką on otrzymał.

ale są i inne wersety

Cytat:
Jana 15:26,27 Kiedy przybędzie wspomożyciel, którego ja wam poślę od Ojca; duch prawdy, który wychodzi od Ojca — ten będzie świadczył o mnie;+ 27 ale i wy macie świadczyć,+ ponieważ jesteście ze mną, odkąd rozpocząłem.


Apostołowie stali się przyjaciółmi Isusa – byli z nim od początku.

Isus przy wieczerzy nazywa "dziateczki". Mieli świadczyć o Mesjaszu, ale gdy przyjdzie Duch Boży, wspomożyciel, on będzie świadczył o Nim.

Cytat:
Jana 14: 18- 21
Nie zostawię was osieroconych.+ Przyjdę do was. 19 Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy,+ ale wy mnie zobaczycie,+ ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie.
20 W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami .


Isus zapowiedział uczniom, że będą żyć – tak jak on żyje! Mieli poznać jedność syna z ojcem i sami mieli być w tej jedności. Mieli zasiąść na 12 tronach i stać się filarami świątyni Bożej. Mieli sądzić 12 pokoleń Izraela.

Cytat:
Jana 13: 31-36
Kiedy więc wyszedł, Jezus powiedział: „Teraz Syn Człowieczy zostaje otoczony chwałą+ i Bóg zostaje otoczony chwałą w związku z nim.

32 A Bóg sam otoczy go chwałą+ i otoczy go chwałą [u]natychmiast[/u].

33 Dziateczki,(nawiązanie do dziecka urodzonego przez niewiastę?)+ jeszcze trochę jestem z wami. Będziecie mnie szukać; i jak rzekłem Żydom: ‚Gdzie ja idę, wy przyjść nie możecie’,+ tak też obecnie mówię do was.

34 Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem,+ żebyście wy też miłowali się wzajemnie.+ 35 Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość&.

36 Szymon Piotr rzekł do niego: „Panie, dokąd idziesz?” Jezus odpowiedział: „Gdzie ja idę, ty teraz pójść za mną nie możesz, ale potem za mną pójdziesz


Chrystus wypęłnił swoje dzieło i odchodzi do nieba ale jednoznacznie mówi, że Apostołowie jeszcze muszą pozostać na ziemi, bo oni też muszą dokonac swojego dziela. tak jak Isus uwielbił ojca a ojciec Jego, tak i uczniowie musza dopełnić swojego dzieła by uwielbić Boga i Syna by wszyscy byli w jedności.

Cytat:
Jana 14:1- 6 „Niech wasze serca się nie trapią.+ Wierzcie w Boga,+wierzcie też we mnie.
2 W domu mego Ojca jest wiele pomieszczeń. W przeciwnym razie byłbym wam powiedział, bo idę, żeby wam przygotować miejsce.
3 A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to przyjdę znowu+ i przyjmę was do siebie,+ abyście gdzie ja jestem, wy też byli.+
4 A gdzie ja idę, drogę znacie;.
5 Tomasz+ powiedział do niego: ;Panie, nie wiemy, dokąd idziesz.+ Jakże możemy znać drogę?;6 Jezus mu rzekł: ;Ja jestem drogą+ i prawdą,+ i życiem.+Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.


jest tu mowa o powtórnym przyjściu - niewidzialnym i zabraniu apostołów do siebie, gdzie mają przygotowane miejsce przez Boga i co im Isus obiecał i o co prosił Ojca.

Cytat:
Obj 12 3-6 „I było widać inny znak na niebie: a oto wielki smok+ barwy ognistej, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;
4 a jego ogon+ wlecze trzecią część gwiazd+ nieba — i zrzucił je na ziemię.+ I smok stał przed niewiastą,+ która właśnie miała urodzić,+ aby mógł, gdy już ona urodzi, pożreć+ jej dziecko.

5 I urodziła syna,+ mężczyznę, który ma paść wszystkie narody rózgą żelazną.+ I dziecko jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.+

6 A niewiasta uciekła na pustkowie,+ gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono+ tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.+


Cytat:
Mat 19:28 - Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również [color=red]na dwunastu tronach[/color], sądząc dwanaście pokoleń Izraela.


„25 Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli+ usłyszą głos+ Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli.+ 26 Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie,+tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie.+ 27 I dał mu władzę sądzenia,+ gdyż jest on Synem Człowieczym.
Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29 i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.Czy nie jasno wersety te wskazują kto jest apokaliptycznym chłopczykiem - mężczyzną, który ma być z Chrystusem i który ma żądzić laską zelazną - jak to Isus im obiecał???

Przecież biblia jasno wskazuje że apostołowie nie tylko mieli zasiąść na tronach ale i mieli królować z Chrystusem i sądziec 12 pokoleń.

[/quote]
Jest to zgodne z
Cytat:
Rodzaju 3: 15- I Bóg przemówił do węża:+ … 15 I ja+ wprowadzę nieprzyjaźń+ między ciebie+a niewiastę+ i między twoje potomstwo+ a jej potomstwo.+Ono+ rozgniecie ci+ głowę,+ a ty+ rozgnieciesz mu+ piętę”.


Jest tu napisane że potomstwo niewiasty (lud, Boży, Kościoł Boży - różnie się formułuje)

Słyszałam interpretację, że Isus szatanowi rozgniata głowę w obj. 20: 10; ale czy na pewno?

Szatan wrzucony do jeziora ognia niczego już nie może zrobić, zotaje tam na zawsze i bedzie unicestwiony!!
Zwróćmy uwagę na kolejność tego proroctwa…

1.Ono+ rozgniecie ci+ głowę,+

2.a ty+ rozgnieciesz mu+ piętę”.

I tak było.

Cytat:
I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka
i dzięki słowu swojego świadectwa
i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.
[quote]Mat 26:63 - A najwyższy kapłan rzekł do Niego: «Poprzysięgam Cię na Boga żywego, powiedz nam: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży?» 64 Jezus mu odpowiedział: «Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam:

Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego19, i nadchodzącego na obłokach niebieskich».

Cytat:
Jana 12:31,32 –„ Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata+ zostanie wyrzucony precz.+ 32 Ja jednak, jeśli będę z ziemi uniesiony+ w górę, pociągnę ku sobie ludzi wszelkiego pokroju”.+


Cytat:
Jana 5: 25 „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli+ usłyszą głos+ Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli.+ 26 Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie,+tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie.+ 27 I dał mu władzę sądzenia,+ gdyż jest on Synem Człowieczym.


Wiem, wszyscy mówią, ze to dopiero będzie a ja mam w związku tym wersetem i wersetem poniższym pytanie;

Cytat:
Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga


oraz
Cytat:
Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody


Jest tu powiedziane, że Ci którzy zostaną raz zmartwychwzbudzeni więcej już nie umrą.

wiemy jednak, że przy śmierci Isusa z grobów powstali ludzie do życia ( czyli doznali pierwszego zmartwychwzbudzenia) mówi o tym szerzej kilka apokryfów np. ew. NIkodema oraz ewangelię.

Jak wiemy, pisał o tym nawet Paweł; gdzie pisał, że zna jednego człowieka który zmartwychwstał i został zabrany do nieba i Paweł też żywił taką nadzieję.

Więc co z tymi, którzy wtedy zmartwychwstali- doznali drugiej śmierci?
czy nie kłóciłoby sie to z obietnicą Isusa?

... wszystko to raczej świadczy, że zostali zabrani do nieba, a my źle interpretujemy Apokalipsę.

Jak widać wszystkie wersety tu przytoczone ( a jest ich trochę więcej) wskazują, że Chłopczykiem są Chrystusa Apostołowie i i uczniowie Chrystusa, którzy dochowali wierności w ucisku i dochowali wierności
Bogu.

a resztą jej potomstwa ?
Cytat:

17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa11,
z tymi, co strzegą przykazań Boga
i mają świadectwo Jezusa
.Są to pierwsi naśladowcy Chrystusa prawdopodobnie siedem zborów z Apokalipsy Chrystusa, Ci którzy usłuchali napomnienia i wytrwali w wierności tak jak Antypas.

Cytat:
Jana 17:
(1) To powiedział Isus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie;

(2) Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem, aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś
(5) A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

(22) A Ja dałem im chwałę, którą mi

dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy


(24) Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną,

gdzie Ja jestem
, [b]aby oglądali chwałę

moją
, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem

świata
.[/b]


To ma swoje potwierdzenie w Objawieniu, gdzie przy zburzeniu babilonu Isus cieszy się wraz z Apostołami -

Cytat:
Objw 18: 20 20 Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo przeciw niej Bóg rozsądził waszą sprawę».


tak apostołowie weselą się, ze zburzenia babilonu, bo to on pił krew świętych, którzy na ziemi pozostali, gdy Apostołowie już byli u Pana i dlatego będąc w niebie mogą oglądać chwałę Boga i cieszyć się z jego zwycięstw.

(Ap 21:10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
(11) mające chwałę Boga. źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu:
(12) Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. (13) Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. (14) A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.

W pierwszych postach tego tematu czytałam bardzo trafne wyjaśnienia ale myślę, że trzeba zrozumieć, że Apokalipsa dana Janowi nie była zapieczętowana - co to znaczy?- że można było ją od razu odczytywać i odnajdywać znaczenie znaków oraz obserwować wydarzenia.

Daniel miał księgę zapieczętowaną do końca czasu to znaczy, że gdy Chrystus dokonał swego dzieła a Apostołowie wygrali z szatanem i nie wyrzekli sie Jego do śmierci - juz wszystko się dokonało

- "głowa szatan została zmiażdżona" został osądzony i wywalony z nieba i juz nie może wchodzić przed oblicze Boga bo zapanowało tam królestwo Isusa.
Bo objawienie mówi, że nastało panowanie Pomazańca - bo został zrzucony szatan

kolejnym dowodem, że Isus zapanował (zasiadł na tronie )w niebie (prócz tych, które już podałam w dziale rozważania biblijne - temat o Łukaszu- są słowa Isusa skierowane do zborów)

Cytat:
Objaw 3:21 21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.


Ten post pisałam w emocjach i na szybkiego więc przepraszam za pomyłki i brak części materiału...jest on obszerny i konieczny do ponownego opracowania.

Isus jest prawdą i życiem i wszystko jest napisane - nie trzeba wymyślać co czym jest.


Dowód;
NIewiasta z Ap. została przeniesiona na pustynie i jest tam żywiona przez Boga.

Objw. to znaki -

z czym się wam to kojarzy - to że została przeniesiona na pustynię i jest tam żywiona przez Boga?

Kto został zabrany na pustynię i żywiony tam przez Boga ?

Tak- naród wybrany!

Cytat:
Dowód sen Józefa
1 Mojż 37: 9 A potem miał on jeszcze inny sen i tak opowiedział go swoim braciom: «Śniło mi się jeszcze, że słońce, księżyc i jedenaście gwiazd oddają mi pokłon».

I co oni tam na tej pustyni zrobili ?

(Za to żywienie i wyprowadzenie.) Za wyprowadzenie i opiekę Bożą?

Ulepili sobie cielca dopuścili się bałwochwalstwa, grzechu przeciw Bogu !

A co się stało z niewiastą ?

Nic?

jak to nic wszystko jest napisane....

zrobiła to samo co naród wybrany

aaa.... mamy jeszcze w ST nierządnicę, którą Bóg kazał wziąć za żonę prorokowi i przez którą cierpiał, która się jemu "puszczała" - czy to też nie jest kolejnym odniesieniem do niewiasty !

Co do niewiasty jest jeszcze jedno "ale"..

Jan w objawieniu widzi jedną po drugiej zadziwiającą i przerażającą wizję.
Obserwuje je w dużych emocjach.

Jednak jedynie w chwili kiedy anioł po raz drugi przenosi go na pustkowie
Jan jest zadziwiony tym co zastał, dlaczego??

Cytat:
(Obw. 17: 6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Isusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.

(7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się?


Prekład interlinearny odaje to tak;
Cytat:

I zdziwiłem się zobaczywszy ją zdziwieniem wielkim


inne przekłady mówią zdumiałem się wielce

czy nie jest to zaskakujące, że Jan nigdzie się nie dziwi a tu widząc na pustkowiu (pustyni) nierządnice jest tak zaskoczony??


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 16:38, 19 Sty 2014, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin