Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Jezus i Bóg Jahwe to ta sama osoba?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 8:53, 15 Lis 2010    Temat postu:

Cytat:
Najważniejszy powód, dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług. Jedynie Bóg mógł wziąć na siebie grzechy całego świata (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21), umrzeć i zmartwychwstać, co dowodzi, że Jezus zwyciężył nad grzechem.

Mateusza 1:23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy:"Bóg z nami".


Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że Emmanuel znaczy "Bóg z nami". Wyraźnie i dobitnie Mateusz nam mówi o Chrystusie, że jest On Bogiem.

Jana 8:24 Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich».

Ja Jestem czyli... Jahwe!

[link widoczny dla zalogowanych]

Panie Henryku proszę ustosunkować się do swoich słów. Więc dlaczego w pańskim artykule, którego trudno znaleźć są całkiem przeciwne słowa. A teraz wywija pan kota ogonem umniejszając Jezusowi!

Cytat:
Ewangelia wg św. Jana 1:1 mówi: „Bogiem było Słowo”. Ta sama księga, rozdział 1, werset 14 mówi, że: „Słowo stało się ciałem”. To oznacza jednoznacznie, że Jezus jest Bogiem pod postacią człowieka. Dzieje Apostolskie 20:28 zachęcają: „Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”. Kto odkupił Kościół swoją własną krwią? Jezus Chrystus. Skoro powyższy werset ogłasza, że Bóg swoją własną krwią odkupił Kościół, Jezus jest Bogiem!


Cytat:
Uczeń Jezusa, Tomasz, nazwał Go: „Pan mój i Bóg mój!” ( Ewangelia wg św. Jana 20:2Cool. Jezus go nie poprawia. W Liście św. Pawła do Tytusa 2:13 jesteśmy zachęcani, by oczekiwać przyjścia „...wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa” (zobacz także 2 List św. Piotra 1:1). W Liście do Hebrajczyków Ojciec mówi o Jezusie: „Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego”.

W Apokalipsie anioł nakazał apostołowi Janowi uwielbiać jedynie Boga (Apokalipsa 19:10). Kilkakrotnie w Piśmie Świętym Jezus zostaje uwielbiony (Ewangelia wg św. Mateusza 2:11; 14:33; 28:9,17; Ewangelia wg św. Łukasza 24:52; Ewangelia wg św. Jana 9:3Cool. Nigdy nie karci ludzi za to, że Go wielbią. Gdyby Jezus nie był Bogiem, powiedziałby ludziom, by Go nie wielbili, tak jak zrobił to anioł w Apokalipsie. Jest wiele innych wersetów i cytatów, które potwierdzają, że Jezus jest Bogiem.


Więc proszę odpowiedzieć na pytanie.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 9:00, 15 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 11:42, 15 Lis 2010    Temat postu:

Powiem tak.

Dalej stoimy w tym samym miejscu i raczej nie ruszymy ani centymetr dalej.

Temat chyba trudniejszy od samego Objawienia.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 11:43, 15 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 14:24, 15 Lis 2010    Temat postu:

Może już na samym początku powinnam przeprosić, że włączam się do dyskusji, bo chyba "o centymetr dalej " jej nie posunę.

Chciałam tylko powiedzieć, że już wiele lat temu "poległam" na tym temacie, jak i w wielu innych, a szczególnie na Ksiedze Daniela i Objawieniu, które były moim konikiem.

Bóg "przymusił" mnie, żebym najpierw zajęła się sprawami swojej miłości, sprawiedliwości, wiary.... i poznała te tajemnice Królestwa Niebios.

Boga "być może" można poznać od strony Jego "formalnej budowy" i stuktury i pod tym względem rozlożyć Go na czynniki pierwsze, ale gdy czytamy Jana 17:3:
" A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś"

to tu chyba jednak Bóg ma na myśli inne poznanie Go niż to opisane powyżej.

Myślę, że bez rozkładania Boga na czynniki pierwsze pod względem jego struktury, można "doskonale" wypelnić Boży nakaz (Jan 5:23)

"Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał".

Bohaterowie wiary z 11. roz. Listu do Hebrajczyków otrzymali świadectwo, że podobali się Bogu, choć wielu z nich nie miało pojęcia o
rzeczach, które my teraz wiemy i nie miało Biblii.

Myślę, że to, co napisałam powyżej jest dla wszystkich "oczywistą oczywistością", ale i rzeczy oczywiste trzeba przypominać po to, żeby nie tracić równowagi.

W temacie tym nie mam kropki nad i , choć już wiele lat zbieram swoje

"odkrycia" i zachowuję w sercu, to w cierpliwości czekam na objawienie

Jezusa Chrystusa w tej sprawie, jeśli oczywiście zechce mi takowe dać
(Mat 11:27)

Serdecznie pozdrawiam, Aga
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:24, 15 Lis 2010    Temat postu:

thewordwatcher napisał:
denuo
Może cię to zmartwi, ale Żydzi są ostatnimi ludźmi, z którymi polemizował bym na temat Słowa Bożego.
.


Tematem tego wątka jest Jezuus a nie żydzi.
Zrobiłeś mi wykład na temat Żydów i pewnie nie przeczytałeś nawet tego co pisze chrześcijanin Meno Kaliszer dlatego że jest Żydem? Czy Żydzi nie mają prawa poznać Chrystusa dowiadywać się o Nim i mieć na Jego temat swoje zdanie?
Apostoł Paweł napisał że niektórzy Żydzi ponownie będą wszczepieni do krzewu winnego jakim jest Chrystus i ponieważ są naturalnym szczepem to lepiej się przyjmą.
Lepiej się przyjmą to znaczy też że ich poznanie Jezusa będzie dokładniejsze i głębsze.

Rom 11:24 bpd (24) Bo jeżeli ty z natury przynależny do dzikiej oliwki zostałeś odcięty i wbrew naturze wszczepiony w szlachetne drzewo oliwne, o ile bardziej w swoją własną oliwkę będą wszczepieni ci, którzy odpowiadają jej naturze.

Czy to nie jest oznaką pogardy że nie przeczytasz i się nie odniesiesz do szczerej pracy innego chrześcijanina tylko dla tego że jest Żydem? Czy pamiętasz o tej przestrodze?

Rom 11:19-21 bpd (19) Powiesz jednak: Odłamane zostały gałęzie, abym ja mógł być wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś pozostajesz dzięki wierze; nie wzbijaj się w pychę, ale raczej się bój. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi zgodnych z naturą, może nie oszczędzić i ciebie.


thewordwatcher napisał:

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Adam był Synem Bożym jak Jezus i dlatego ofiara Jezusa było równoważna za grzech Adama.


Nie zgadzam się z tym że Adam był takim samym Synem Bożym jak Jezus.
Jezus jest jednorodzony i taki może być tylko jeden a Adam to stworzenie dlatego też wartość ofiary Jezusa przewyższa wartością nie tylko Adama ale życie wszystkich ludzi w historii ziemi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:27, 15 Lis 2010    Temat postu:

thewordwatcher napisał:

Obraz czegoś nie jest tym czymś ale jest obrazem. Jezus jest więc odzwierciedleniem Boga Ojca czyli nie jest ojcem.


Jeżeli Jezus jest obrazem Boga i jego odbiciem to musi być identycznym Bogiem co Jego Ojciec inaczej nie byłby dokładnym odbiciem Jego i obrazem tylko jako odzwierciedlenie pokazywałby kogoś mniejszego niż oryginał.
Nie biblijnie jest też mówić o Jezusie jako o kimś kto nosi jedynie tytuł Boga bo to by oznaczało że nie jest On Bogiem ale jedynie aniołem albo człowiekiem. Cała Biblia poświadcza jednak że Jezus jest Bogiem
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 19:20, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha napisał:


"Stwörzmy czlowieka na nasz obraz" wiemy, ze zanim Bog cokolwiek stworzyl
stworzyl wpierw osoby podobne sobie. Pierworodna Osoba Stworzenia

uczestniczyla wraz z Bogiem Ojcem w stwarzaniu wszechswiata i innych istnien. Dlatego zapisano: UCZYNMY czlowieka.

.


Tabitho Jezus nie jest stworzeniem bo istniał tak samo jak Bóg Ojciec przed stworzeniem i w nim jest początek całego stworzenia Bożego. Jezus jest Bogiem takim jak Bóg Ojciec.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 19:31, 15 Lis 2010    Temat postu:

[quote="anncyn"]
Cytat:
Najważniejszy powód, dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług. Jedynie Bóg mógł wziąć na siebie grzechy całego świata (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21), (...)

[link widoczny dla zalogowanych] (koniec cytatu Henryka)

"Panie Henryku proszę ustosunkować się do swoich słów. Więc dlaczego w pańskim artykule, którego trudno znaleźć są całkiem przeciwne słowa. A teraz wywija pan kota ogonem umniejszając Jezusowi! (pytanie anncym:
"


Kazdy z nas ma prawo do wlasnych rozwazan i wlasnych bledöw. Sama chetnie korzystam z wiedzy i wiadomosci Henryka - nawet gdy w pewnych
sprawach mam odmienne zdanie.

Obecnie tresc tego artykulu, nie znajduje sie w witrynie, poniewaz najwidoczniej Henryk zmienil poglad w tej sprawie.

Odniose sie do tego powyzszego cytatu tak: Jezus nazwany jest w Biblii
drugim Adamem - a jak wiemy Adam nie byl Bogiem - tak wiec chodzi

tu NIE tyle o BOSKOSC Jezusa ale o NIESKAZITELNOSC z jaka zostal röwniez Adam obdarzony przez Boga zanim zgrzeszyl.

„Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym” (1 Kor. 15:45-49 ).

Czy Jezus jest Bogiem? - oczywiscie! Biblia nadaje mu szereg "TYTULÖW"
lub FUNKCJI :


"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem:

Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość PANA ZASTęPÖW tego dokona. (Iz 9, 5-6) "

Czy Jezus to Jahwe Bög Wszechmogacy PAN ZASTEPÖW - zdecydowanie NIE.

Ksiega Objawienia möwi wyraznie, ze Jezus zasiada po prawicy Boga Ojca.
Jedna i ta sama OSOBa zasiadalaby zdecydowanie na jednym TRONIE.

Bög nie ma poczatku ani konca. Tymczasem Jezus ma swoj poczatek jako
Pierworodny Stworzenia - tymczasem PAN ZASTEPÖW nie zostal przez

nikogo stworzony. Pierworodny Stworzenia - byl "Slowem Bozym"
rzecznikiem i wykonawca jego woli, niczego nie czynil sam od siebie, ale czynil wszystko to, czego nauczyl sie od Boga Ojca.

Razem z nim stwarzal SWIAT.
„Ojcze, nadeszła godzina. Obdarz chwałą swego Syna, aby i Syn Ciebie obdarzył chwałą. 2 Przekazałeś Mu władzę nad wszystkim, co żyje, aby On dał życie wieczne wszystkiemu, co Mu dałeś. 3A życie wieczne polega na tym, aby wszyscy poznali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga i Tego, którego posłałeś – Jezusa Chrystusa. 4 Ja obdarzyłem Cię chwałą na ziemi przez wypełnienie dzieła, które Mi zleciłeś do wykonania. 5 Teraz zaś Ty, Ojcze, obdarz Mnie u siebie tą chwałą, jaką miałem u Ciebie przed zaistnieniem Świata.

Zauwazmy, ze w Ksiedze Objawienia Jezus po 1000 latach PRZEKAZUJE
doskonala ludzkosc pod PANOWANIE Boga Ojca.

Gdyby Jezus byl Jahwe nic nie musialby nikomu PRZEKAZYWAC - a wtedy napisano by, ze ZATRZYMUJE wladze a nie jak napisano przekazuje.

Jana 10:
31 I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować
32 Odpowiedział im Jezus: "Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?" 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: "Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga".
34 Odpowiedział im Jezus: "Czyż nie napisano w waszym Prawie:

Ja rzekłem: Bogami jesteście?

35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić -

36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"
37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie!

38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu".

To ostanie zdanie jak i wiele innych - nie swiadcza jednak, ze SA JEDNA I TA SAMA OSOBA.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 19:51, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha napisał:

Czy Jezus jest Bogiem? - oczywiscie! Biblia nadaje mu szereg "TYTULÖW"
lub FUNKCJI :


Tabitha Jezus ma naturę boską a nie tytuł czy funkcję Boga

Tabitha napisał:


Bög nie ma poczatku ani konca. Tymczasem Jezus ma swoj poczatek jako
Pierworodny Stworzenia - tymczasem PAN ZASTEPÖW nie zostal przez

nikogo stworzony. Pierworodny Stworzenia - byl "Slowem Bozym"
rzecznikiem i wykonawca jego woli, niczego nie czynil sam od siebie, ale czynil wszystko to, czego nauczyl sie od Boga Ojca.


W Biblii niema nic o dacie urodzin Jezusa ale że na początku przed całym stworzenie Słowo był i Bóg był.

Co oznacza słowo pierworodny?

Pierworodny jest zaprzeczeniem słowa „jednorodzony” bo sugerowało by że wszyscy po Jezusie mieliby takie same pochodzenie co On, ale Jezus jest jednorodzony to znaczy że nikt inny więcej nie pochodzi od Boga Ojca.
Jezus Jako jednorodzony z Boga Ojca jest w swej naturze taki sam co Jego Ojciec.
Jezus nie jest swoim ojcem i niema Jego pozycji
Co więc oznacza „Pierworodny wszelkiego stworzenia”. (Kol.1:15-16)
W Biblii Być pierworodny oznacza otrzymać prawo pierworodnego.
Niektórzy chcąc pokazać, że Jezus jest stworzeniem, używają argumentu, opartego na Kol.1:15, gdzie Jezus nazwany został "pierworodnym wszelkiego stworzenia". Takie rozumowanie trzeba odrzucić z powodu całego szeregu błędnych założeń, na jakich opiera się to rozumowanie.
Np. zrodzenie nie jest w żadnym przypadku analogią stworzenia. Taką analogią jest poczęcie w łonie matki. W momencie urodzin nie zostaje nagle stworzone dziecko, lecz tylko wychodzi ono z łona, w którym już istniało od dobrych 9 miesięcy! Rodzi się zawsze to, co już istnieje od momentu poczęcia i właśnie w poczęciu można by już prędzej dopatrywać się analogii do stworzenia niż w narodzinach.
Kolejnym nieporozumieniem jest utożsamianie pierworodnego jako pierwszego (w czasie) narodzonego. Np. Pismo mówi, że Izaak, syn Abrahama miał dwóch synów bliĽniaków: Ezawa i Jakuba. Pierwszy urodził się Ezaw (Gen.25:25-26) i on był nazwany pierworodnym. (Deut.21:15-17). Lecz potem mamy ciekawą sytuację. Ezaw sprzedaje Jakubowi swoje pierworództwo tracą tym samym prawo do bycia pierworodnym. Bóg, który zmienił imię Jakuba na Izrael powiada póĽniej, że jego pierworodnym jest teraz Izrael, a nie Ezaw (Ex.4:22b) Cóż tu zaszło? Ano pierworodny i pierworództwo nie oznacza tylko stwierdzenie faktu wcześniejszych narodzin. Pierworodny wg Biblii to władca, dziedzic, tzn. ten, który posiada prawo pierworództwa (prawo do dziedziczenia wszystkiego po ojcu) czyli władzę. Ezaw sprzedał swoje pierworództwo i przestał być pierworodnym wraz z wszystkimi tego konsekwencjami.
W innym miejscu czytamy, że syn Izraela, Józef miał dwóch synów: pierworodnego Manassesa i urodzonego póĽniej Efraima. Gdy doszło do błogosławieństwa które miał udzielić chłopcom Izrael "gdy Józef zobaczył, że ojciec jego położył swą prawą rękę na głowie Efraima, a to mu się nie podobało, ujął rękę ojca swego, aby ją przełożyć z głowy Efraima na głowę Manassesa. I rzekł Józef do ojca swego: Nie tak, ojcze mój, gdyż ten jest pierworodnym, na jego głowę połóż prawicę swoją. Ale ojciec jego wzbraniał się i rzekł: Wiem, synu mój, wiem; także on stanie się ludem i on będzie wielki, lecz młodszy brat jego będzie większy od niego, z potomstwa jego wyjdzie mnóstwo ludów." (Gen.48:17-19). Znowu na skutek zrządzenia Bożego stało się tak, że dla Boga młodszy Efraim jest pierworodnym a nie starszy Manasses (zobacz: Jer.31:9b).
Kolejny przykład mamy w Ps.89:28, gdzie Bóg mówi: "Ja zaś go [Dawida] uczynię pierworodnym, najwyższym wśród królów ziemi". Wiemy, że Dawid nie był pierworodnym, lecz ósmym, najmłodszym synem Jessego (1Sam.16:10-11)
We wszystkich tych przykładach pojawia się ten sam motyw. Pierworodnymi zostawały osoby młodsze od swoich braci. Pierworództwo można było zaprzepaścić (jak to zrobił Ezaw), lub otrzymać na skutek decyzji suwerennego Boga (Efraim i Dawid). Pierworodny w Biblii oznacza przede wszystkim WŁADCĘ, a nie tylko pierwszego urodzonego syna.
Kol.1:15 mówiący o tym że Jezus jest pierworodnym wobec wszelkiego stworzenia znaczy tyle, że jest władcą nad całym stworzeniem, prawowitym władcą, gdyż jak wyjaśnia następny (16) werset jest tak, gdyż Jezus PONIEWAŻ wszystko powołał do istnienia jako Bóg Stwórca.
Tu chciałbym podkreślić fakt fałszowania Biblii przez Świadków Jehowy, którzy za wszelką siłę chcą przeforsować swoje odgórnie przyjęte koncepcje. W swoim przekładzie (Nowego Świata) pododawali słowo "inny", które nie występuje nigdzie w żadnym z greckich manuskryptów. Jedynym powodem tego, była chęć pomniejszenia roli Syna Bożego, który jest prawowitym władcą świata, który stworzył. W przekładzie Biblii ŚJ Kol.1:15-16 brzmi:
"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne - czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystk inne zostało stworzone przez niego i dla niego." (Kol.1:15-16 NWT)
Towarzystwo Strażnica swoją robotę wykonało dosyć niechlujnie, bo zapomniało także "poprawić" fragmentu z J.1:3, który zaprzecza temu, co zrobili w Kol.1:15-16 i który mówi o Jezusie, że:
"Wszystko zaczęło istnieć przez niego, a bez niego nic nie zaczęło istnieć."
Spełnia się na nich to słowo z Jer.9:8 "Jakże możecie mówić: Jesteśmy mądrzy i znamy zakon Pana? Zaiste: W kłamstwo obrócił go kłamliwy rylec pisarzy." Dobrze, że fałszerstwo Biblii wykonali w tym wypadku niekonsekwentnie i niechlujnie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 20:07, 15 Lis 2010    Temat postu:

denuo:)

Duzo piszesz - zaczne moze tak. Czy twoim zdaniem Aniolowie sa stworzeniami
czy Bogami ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:08, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha napisał:


Ja rzekłem: Bogami jesteście?

35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić -Czy zauważasz różnicę między tymi co zostali nazwani bogami a Jezusem.
„Jednorodzony Syn Boży”- oznacza że Jezus w naturze swojej jest taki sam jak jak Jego Ojciec.
Ponadto Biblia podaje bezpośrednio o naturze Boskiej Jezusa, o tym że w Nim mieszka cała pełnia Boskości i że jest Bogiem prawdziwym że jest obrazem Boga a obrazem Boga może być tylko Bóg. Czy można powiedzieć to samo o tych którzy są nazwani bogami?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:22, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha napisał:
denuo:)

Duzo piszesz - zaczne moze tak. Czy twoim zdaniem Aniolowie sa stworzeniami
czy Bogami ?


jan 1:1 ns (1) Na początku był Słowo, a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem.

Na początku czyli przed całym stworzeniem Był Słowo i Bóg
Aniołowie należą do stworzenia podobnie jak ludzie. Jezus nie jest aniołem podobnie jak garncarz nie jest garnkiem który ulepił. Proszę nie mylić Boga prawdziwego z Jego dziełem.
Brzuch też został nazwany bogiem czy można porównać go z Jezusem?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 20:39, 15 Lis 2010    Temat postu:

Hbr 1,1-14

1. Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;

2. ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, PRZEZ KTóREGO także wszechświat stworzył.


5. Do którego bowiem z ANIOLóW powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?

13. A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

(BW)

1.) odpowiedz mi czy slowo Aniol zostalo tutaj moze sfalszowane?

2.) jezeli nie to o jakiego ANIOLA tutaj chodzi?

3.) i czy Aniol jest STWORZENIEM czy tez BYTEM samorodnym ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:48, 15 Lis 2010    Temat postu:

On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia*,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze*.
Wszystko przez Niego i dla Niego* zostało stworzone.
17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.

A mianowicie Jeden Bóg, w którym istnieje również Chrystus. Jest to niezwykła relacja, którą my ludzie nie możemy pojąć.

anncyn napisał:
Jeden Bóg dzięki, któremu istniejemy i jeden Chrystus, dzięki, któremu istniejemy. Jeden Bóg , w którym istnieje Chrystus.A nie Jeden Bóg przez, którego istnieje Chrystus. W Bogu istnieje jego Syn, a nie za sprawą Boga.

Muszę przyznać, że jest to dość interesujące. Chrystus jako Syn Boży i Bóg Jahwe, w którym istnieje Syn Boży. W nim od samego początku.

Jednak Bóg nie ma początku i końca, a co za tym idzie, jako, że jest jeden Bóg, w którym istnieje Chrystus, nasz Zbawiciel również nie ma początku i końca.


1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
4 W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.

12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili.
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.


Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat* Go nie poznał*.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
- naprawdę to świat nadal go nie poznaje po mimo takiego wzrostu wiedzy.

Jezus jest jednocześnie:
- Synem Bożym
oraz
- Jednym Bogiem, w którym istnieje Chrystus.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:54, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitho
No właśnie do żadnego z aniołów tylko do Jezusa nie widzisz tego?
To spójrz na hebrajczyków 2:5

heb 2:5 bt (5) Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy.

A z kontekstu dowiadujemy się że przyszły świat poddany jest Chrystusowi. Nie pasowałoby gdyby był aniołem

Przeczytaj jeszcze raz cały pierwszy rozdział do Hebrajczyków cały i zobaczysz właśnie że Paweł uwypukla różnicę między Jezusem a aniołami
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:00, 15 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha

anncyn napisał:
Mateusz jeśli zaczynamy od Hebrajczyków to bardzo ważny jest ten fragment. I daje duży obraz na sprawę.

Hbr 1,1-14

1. Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;

2. ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

3. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

4. i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.

5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?

6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.

7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia;

8. lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.


9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.

10. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;

11. one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,

12. i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.

13. A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

14. Czy nie są oni wszyscy służebnymi duchami, posyłanymi do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia?


"...przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył." Czyli jest wyraźnie powiedziane, że Jezus był przy tworzeniu wszechświata. Czyli Jezus również nie ma początku i końca.

" Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; Czyli mówimy Pan mój Jezus Chrystus oraz Bóg mój Jahwe. Więc słowa Tyś, Panie prawdopodobnie skierowane są na osobę Chrystusa. Co wskazywałoby, że Jezus ugruntował ziemię i niebiosa.


Ten fragment nawiązuje,że Chrystus jest umiłowanym Synem Boga, jak również ukazuje, że Jest Jeden Bóg, w którym istnieje Syn Boży

Dość istotny też jest psalm

Ps 102,26-28

25. Rzekłem: Boże mój, nie zabieraj mnie w połowie dni moich, Wszak lata twoje trwają z pokolenia w pokolenie.

26. Tyś z dawna założył ziemię, A niebiosa są dziełem rąk twoich.

27. One zginą, Ty zaś zostaniesz, I wszystkie jak szata się zużyją; Jak szata, która się zmienia, one się zmienią.

28. Ale ty pozostaniesz ten sam I nie skończą się lata twoje.

Psalm jest potwierdzeniem autora listu do Hebrajczyków.

Według tego autora słowa psalmu obrazują Majestat i Prawdę o Jezusie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin