Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VEwangelia- czy szatan spisał ewangelię?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 9:13, 03 Lis 2010    Temat postu: VEwangelia- czy szatan spisał ewangelię?

V ewangelia, zwana również pod nazwą " Ewangelia życia doskonałego", bądź " Ewangelia świętej dwunastki".

Jest uznana za pratekst wszystkich czterech greckich ewangelii kanonicznych. Greckie pisma ponoć na przełomie wieków zatraciły swoje walory przesłania, tracąc prawdziwe znaczenie. Czy aby na pewno?

Wiemy również, że w roku 1881 została przyjęta i spisana przez G.J. Ouseley'a. Wspomniał on również: "Ta Praewangelia jest przechowywana w jednym z buddyjskich klasztorów w Tybecie, gdzie została ukryta przez jednego ze społeczności eseńczyków, aby zachować w bezpieczeństwie przed rękami fałszerzy. Została ona teraz po raz pierwszy z tekstu aramejskiego przetłumaczona".

Zawiera ona słowa i wydarzenia, które greckie pisma nie zawierają, jak również w niektórych przypadkach pokrywa się z nimi niemal tak samo.

I nasuwa nam się pytanie, czy aby na pewno to pratekst greckich pism?
Trzeba zwrócić również uwagę na język , w którym została spisana. Jest nim mianowicie aramejski. Język ten był uznawany za wczesny hebrajski, czyli nasuwa nam się myśl, w końcu ewangelia spisana w ojczystym języku Jezusa. Mogło to by być wiarygodne.

Po za tym autor tejże ewangelii nie jest znany. Choć chodzi pogłoska, że był nim nie kto inny jak sam Jezus.

Czy w tej formie szatan może zachwiać wiarę w prawdziwość Greckich Pism?

Czy Szatan posłuży się tą ewangelią w przyszłości?

I w końcu, w jaki sposób sprawdzić, czy V ewangelia była pierwsza, czy może Greckie Pisma( kanoniczne cztery ewangelie)?

Kto przyjdzie i V ewangelię obwieści jako prawdziwe przesłanie Jezusa?

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Śro 10:54, 03 Lis 2010    Temat postu:

anncyn dzięki za link. Pobierznnie go przejrzałem ale już widać że jest do dokument propagujący ideę New Age. Cytuje:

Cytat:
2 Wtedy uczynił On ze sznurków bicz z supłami, przepędził ich, mówiąc: "Ziemię tę stworzył mój Ojciec-Matka dla radości i rozkoszy, a wy swoimi gwałtownymi czynami i okrucieństwem zamieniliście ją w piekło". I uciekli od oblicza Jego.

[link widoczny dla zalogowanych]

A zatem Jezus tutaj określa Boga nie jako tylko ojca ale i matkę.

Zresztą z tego co wyczytałem dokument ten to ewidentna fałszywka pisana pod zamówienie. Połączono wszystkie cztery ewangelie, opisane w niej wydarzenia i sprytnie dodano mimochodem elementy propagujące nauki New Age.
Kiedyś stworzono zdaje się Ewangelie wg Barnaby aby udowodnić ze Jezus zapowiadał przyjście Mahometa.

Także zacytuje cały rudział z tej V ewangelii:
rozdział 34 napisał:
Miłość Jezusa do wszystkich stworzeń

1 A gdy Jezus się dowiedział, że faryzeusze szemrali i ubolewali nad tym, że zdobywał On więcej uczniów i chrzcił niż Jan, opuścił Judeę i poszedł do Galilei.

2 I przyszedł Jezus do jednego drzewa, pod którym spędził kilka dni. Wtedy przyszły tam Maria Magdalena i inne niewiasty, przyniosły one Mu dary, a On nauczał każdego dnia wszystkich, którzy do Niego przychodzili.

3 A ptaki gromadziły się wokoło Niego i pozdrawiały Go swoim śpiewem, i inne zwierzęta przybliżały się do Jego stóp i jadły z Jego ręki.

4 A gdy odchodził, błogosławił niewiasty, które okazywały Mu swoją miłość, a wtedy zwrócił się do drzewa figowego i błogosławił je także. Rzekł: "Ty udzieliłeś Mi schronienia i cienia przed palącym upałem, a do tego wszystkiego dawałeś Mi także pożywienie.

5 Bądź błogosławione, rośnij i bądź urodzajne i dozwól wszystkim, którzy do Mnie przychodzą, by znaleźli spokój, cień i pożywienie i dozwól ptakom powietrznym, by znalazły w twoich gałęziach radość swoją".

6 I oto drzewo to rosło i rozwijało się niezwykle, a gałęzie jego rozrastały się zawsze więcej ku górze i ku dołowi, tak że podobnego drzewa o takiej piękności i wielkości nie można było znaleźć, by rodziło tak wiele smacznych owoców, jak owe drzewo.

7 A Jezus przyszedłszy do wsi, zobaczył tam małego, bezpańskiego kota, który był głodny i miauczał żałośnie. I wziął go w swoje ręce i przytulił go swoją szatą i pozwolił mu spocząć na swojej piersi.

8 A kiedy wszedł dalej do wsi, dał kotu pożywienie i picie, a on jadł i pił i okazywał Mu wdzięczność. Potem oddał go swojej uczennicy, pewnej wdowie imieniem Lorenca, która go dalej pielęgnowała.

9 A niektórzy z ludu mówili: "Człowiek ten troszczy się o wszystkie zwierzęta. Czy one są braćmi i siostrami Jego, że tak je kocha?" A On rzekł do nich: "Za prawdę, to są wasi bracia i siostry z wielkiego gospodarstwa Bożego, wasi bracia i siostry, posiadający od Wiekuistego ten sam dech żywota.

10 I kto troszczy się zawsze o tych najmniejszych Jego i daje pożywienie i napój, którego one potrzebują, ten czyni to dla Mnie, a kto toleruje, że one cierpią głód i nie chroni ich, gdy są maltretowane, i może patrzeć na to zło - to jakby Mnie to wszystko wyrządził. Albowiem cokolwiek uczyniliście w tym życiu, podobnie odpłacone wam będzie w przyszłym żywocie".


Tutaj mamy zamiast przeklęcia drzewa figowe jego pobłogosławienie. I ciche wspieranie kultu duchów drzew i zwierząt, czyli pogaństwo.

Jezus także skupia się na kocie i na okrucieństwie do zwierząt.
Zdajmy sobie sprawę że w tamtych czasach byt ludzi zależał od zwierząt i żaden człowiek mający zwierzę nie maltretował go ponieważ straciłby źródło dochodów. Ludzie zatem dbali o owce, koty, konie (zwłaszcza żołnierze, którzy mogli być okrutni dla ludzi ale dla konia byli czuli ponieważ to był ich towarzysz broni). A tutaj mamy oderwaną od tamtejszych realiów fikcyjną sytuację jak Jezus daje kotu pożywienie. Sam mieszkam na wsi i wiem że kotu dać wystarczy mleka a resztę sam upoluje (np. mysz czy inne szkodniki).

anncyn ta ewangelia w sprytny sposób przemyca ideę rodem z New Age poprzez połączenie czterech ewangelii. Jest groźna dla tych którzy nie znają prawdziwych Ewangelii.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Cyryl dnia Śro 10:55, 03 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 21:21, 03 Lis 2010    Temat postu:

Cyryl bardzo dobrze skojarzone fakty.Nie chciałam nikogo naprowadzać, jeszcze do końca nie przejrzałam tejże ewangelii.

Jak wiadomo szatan chce wprowadzić nową religię pod nazwą Ruch New Age.
Co ta religia mówi, mianowicie jej głównym przesłaniem jest Miłość do wszystkiego i wszystkich. Jak również to, że ludzie są stworzeni przez obcych, byty z innych galaktyk. A głównym zamiarem tychże istot jest by człowiek stał się na równi z bogami( Bogiem). O Armagedonie mówią, że prawowity Konstruktor chce odzyskać tą planetę. Ziemia na której żyjemy jest przez nich uznana za centrum wszechświata oraz, że my ludzie musimy odzyskać swoja moc poprzez transcendencje.

Następną wskazówką, że ta religia, ruch jest mocno związana z V ewangelią znajdujemy w modlitwie, którą każda osoba zna z prawdziwych Ewangelii.

Mianowicie " Ojcze Nasz", jest ona trochę zmieniona. W tej ewangelii pojawia się trzykrotnie w rozdziałach: "Jezus uczy się modlić" , " Kazanie na górze" oraz " Ostatnia wieczerza".

W pierwszym i trzecim rozdziale możemy zauważyć pewien szczegół

Cytat:
Ojcze-Matko nasz, który jesteś nad nami i w nas, święć się Imię Twoje w podwójnej Trójcy.

Przyjdź Królestwo Twoje do nas w mądrości, miłości i zgodzie. Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na Ziemi.

Daj nam codziennie Twój święty chleb i owoc żywej latorośli winnej.

A jak Ty nam odpuszczasz nasze winy, tak abyśmy i my mogli odpuścić wszystkim, którzy przeciw nam zawinia. Zlej swoja dobroć na nas, abyśmy tez podobnie czynili. W godzinie pokuszenia zbaw nas ode złego.

4 Albowiem Twoje jest Królestwo, Moc i Chwała: na wieki wieków. Teraz i po wszystkie wieki. Amen.


Cytat:
"Ojcze-Matko nasz, któryś jest nad nami i w nas, święć się imię Twoje w podwójnej Trójcy.

Przyjdź Królestwo Twoje do wszystkich w prawdzie, miłości i sprawiedliwości.

Bądź święta wola Twoja zawsze na Ziemi jako w niebie.

Daj nam codziennie z Twojego świętego chleba i Twojego ożywiającego wina.

I jak pragniemy innych udoskonalić, tak uczyń nas doskonałymi w Twoim Pomazańcu.

Udziel nam Twojej dobroci, abyśmy innym podobnie czynili. W godzinie pokuszenia uwolnij nas od złego.

21 Albowiem Twoje jest Królestwo, Moc i Chwała: Na początku, teraz i po wszystkie wieki. Amen'


Należy zwrócić uwagę na te słowa:"święć się imię Twoje w podwójnej Trójcy.

Trójca wiadomo o co chodzi, ale to nie jest takie istotne.

Trójca przedstawia 3 osoby. Podwójna trójca, przedstawia również trzy osoby. I teraz należy się nad tym czy chodzi o pomnożenie tejże trójcy, co da nam 6 ( początkowa liczba imienia człowieka z Apokalipsy 666). Albo bardzie bym do takiej spostrzegawczości skłaniała: podwójna, czyli napisana obok siebie 33.

Czyją jest liczba33 i kto ma 33-stopniowe wtajemniczenie? Mianowicie Masoneria.

Nasuwa się następujące pytanie. Dlaczego ta modlitwa jest powtórzona trzykrotnie?

A może dlatego by nieświadomy czytelnik zainteresował się tą wersją modlitwy, a odszedł od prawidłowej?

W oryginalnej wersji początkowe słowa brzmią:

Ojcze nasz...

W sfałszowanej :
Ojcze-Matko nasz...

Dlaczego w dwóch przypadkach zaimek osobowy występuje w rodzaju męskim ? A dlaczego w drugim przypadku nie występuje bezosobowo?

Może dlatego, że nie wszystko da się sfałszować, albo nie chcą wzbudzać podejrzeń?

Bo jeśliby napisali w formie nijakiej nie uznawali by Stworzyciela za rozumną istotę, ale za energię, wówczas nie było by domysłów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Czw 2:29, 04 Lis 2010    Temat postu:

Przejrzałem pobieżnie pierwszy rozdział i wielkie zbieżności z rzeczywistymi Ewangeliami wskazują wyraźnie, ze owe Ewangelie były doskonale znane pisarzowi tej ewangelii.

Fakt napisania jej po aramejsku wskazuje na jakiegoś faryzeusza, który w ten sposób chciał zwalczać Mesjasza. Poganie aramejskiego nie znali.

Jak wiemy - i z historii i z Biblii, ludzie podający się za Żydów byli i sa nadal ogólnie najbardziej zaciekłymi prześladowcami Chrześcijaństwa.

Użycie języka aramejskiego byłoby niekonsekwencją Chrystusa.

Ponieważ inspirowane Jego Duchem wszystkie księgi NT były napisane po grecku. V 'ewangelia' pisana po aramejsku najwyraźniej posiadała zawężoną grupę odbiorców. Byli nimi tylko i wyłącznie Żydzi. Czyli język aramejski wyklucza chęć ewangelizacji nie Żydów.

Najwyraźniej celem owej 'ewangelii' było sianie zamieszania pośród Żydów Chrześcijan, którzy byli bardzo niewygodni faryzeuszom i kapłanom żydowskich a nauka Chrystusa zataczała coraz większe kręgi w Izraelu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 15:52, 05 Lis 2010    Temat postu:

Dziwne, ze te wszystkie odkryte rewelacje z röznych zrödel - wykorzystuja
rözne fragmenty Biblijne, dajac jakas NIEJASNA wypadkowa. Inaczej möwiac
nie pokrywaja sie. Zacytowane fragmenty tej ksiegi, i jej styl pisania jest zupelnie inny od znanego nam Biblijnego zapisu.

Pojawiaja sie okreslenia "matka ziemia" "era wodnika" czy "reinkarnacja" -
obce calemu kontekstowi Biblijnemu. W poslowiu tlumaczy sie, ze dopiero teraz
nachodzi czas, aby odkryc "prawde", na ktöra wczesniej ludzie nie byli gotowi.

Natomiast Biblia wyraznie od samego poczatku, möwi o smierci i zmartwychwstaniu a nie o przechodzeniu w REINKARNACJE,
czy tez kontynuowania zycia po smierci w jakies tam gestosci czy tym podobnym.

Gdyby te wszystkie czynniki mialyby byc naszym udzialem - Bög nie mialby
powodu - robic z tego wielkich tajemnic - przez tyle tysiecy lat.
Gdyby to bylo prawda, o czym möwia odkryte dziela - byloby TO

zdecydowanie zapisane w Biblii, i z pewnoscia zadne pokolenia - nie doznalyby szoku z tego powodu. Przykladem tego byl
prorok Daniel, ktöry zapisywal dla potomnych to, czego sam nie potrafil do konca zrozumiec.

My wlasnie poznalismy Boga, ktöry jest prawda i niczego przed nami nie skrywa, ale OBJAWIA. Kaze trzymac sie swoim slugom
z dala od czaröw astrologii i cudzych bogöw. To co chcial nam przekazac

zawarl w Biblii. Jezeli ktos podejrzewa ta Ksiege jako ludzkie dzielo lub jej
dobör Ksiag - pragne dodac, ze Bög na przestrzeni dziejöw poslugiwal sie
nawet ludzmi wyznajacymi innych bogöw ; jak to mialo chociazby miejsce

z Nabuchodonozorem - czy z Balaamem, ktöry wbrew pragnieniu swojego serca zamiast przeklinac - blogoslawil Izraelowi.
Pamietajmy, ze zadne slowo nie wraca z ust Bozych bezowocnie, zanim nie
dokona tego, co Bög mu nakazal. Amen

Dziekuje za linka:)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tabitha dnia Pią 16:13, 05 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 17:07, 05 Lis 2010    Temat postu:

Tabitha jeszcze co do diabelskiej nauki o reinkarnacji to mozna dodac ze 2000 lat temu w ówczesnej Judei wielu jej mieszkanców było wyznawcami reinkarnacji :

" Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego ? A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. " Mateusza 16:13-14

W przypadku Jan Chrzciciela , Jeremiasza czy innych prorokow niektorzy ludzie wyznawali cos na podobienstwo reinkarnacji , dzisiaj nazwani by byli wyznawcami New Age
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 19:59, 05 Lis 2010    Temat postu:

Według mnie ta ewangelia jest przykładem, co nas czeka w przyszłości i jakie rewelacje przedstawi nam szatan przez człowieka bezprawia. Właśnie takimi słowami będą nam chcieli zamydlić oczy na prawdę, którą dobrze znamy:

Cytat:
"Wszystkowybaczająca miłość naszego Zbawiciela, obejmuje nie tylko ludzkość, ale również te tzw. niższe stworzenia boskie, które dzielą z nami oddech życia, i które znajdują się z nami na ścieżce do Wyższego. Nigdzie nie jest Opatrzność, z jaką Najlitościwszy czuwa nad ludźmi i zwierzętami, jaśniej i jednoznaczniej wyrażona niż w słowach JEZUSA: "Czy nie sprzedają pięciu wróbli za dwa grosze? A ani o jednym z nich Bóg nie zapomina". Jak byłoby możliwe wątpić w to, że Zbawiciel współczuł i litował się nad stworzeniami, które swój ból bez słowa milcząco znosić muszą? Czy nie byłoby bluźnierstwem przeciwko BOGU twierdzić, że przyglądał się ON złemu traktowaniu bezbronnych zwierząt bez współczucia lub własnej interwencji? Nie, gdy światu zatopionemu w egoizmie, skamieniałości serca i nędzy przynosił ON zbawienie i głosił Swoją Ewangelię wszechogarniającej miłości, nie mogło być więcej miejsca dla bezlitosnej skamieniałości wobec innych stworzeń boskich, które jak sam Zbawiciel powołane zostały do życia ze zdolnością do odczuwania zarówno radości jak i cierpienia. Zaiste kto nosi znamię Zbawiciela, stosuje też w życiu Jego wszechogarniającą miłość. I jak znikome jest to minimum współczucia dla bezsilnych stworzeń, współczucia, którego żąda się od nas! Tylko abyśmy innych stworzeń nie dręczyli! żebyśmy im pomagali, jeśli znajdują się w biedzie albo jeśli proszą o naszą pomoc! Jednakże jak mało jesteśmy przepojeni tą boską nauką miłosierdzia i współczucia! Jak licznym bolesnym torturom poddawane są zwierzęta pod pretekstem naukowej konieczności albo dla zaspokojenia nienaturalnej żądzy lub własnej próżności! Ewangelia ta służyć będzie jako przewodnik do wyższego chrześcijaństwa. Przekazuje nam ona kobiecą delikatność jak i męską siłę doskonałego CHRYSTUSA.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 20:16, 05 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 23:54, 12 Lis 2010    Temat postu:

Co jest najbardziej istotnego i niezwykłego w tej ewangelii.
Mianowicie tajemne imię Jezusa. Dość trudno je znaleźć jeśli dana osoba nie zna go.

Z tą ewangelią miałam styczność w wieku 16 lat, jednak zauważyłam, że na przełomie lat, choć ta ewangelia została rozpowszechniona wymazano jeden istotny werset. Chodzi mi o rozdział 17 werset 12

Poniżej dowód na to, że tego wersetu nie ma:
[link widoczny dla zalogowanych]

W tłumaczeniu dosłownym brzmiał on mniej więcej tak:
"Amen, Amen. Moje Imię poprzez wieki jest ABERAMENTHO. Jeśli chcecie znać pierwszą tajemnicę - wołajcie do Mnie imieniem, nadanym Mi przez Ojca".

I teraz pytanie. Dlaczego został wymazany jeśli ewangelia mija się z prawdą?
Confused

Cytat:
Ta wiedza, iż dusza ma inne imię niźli imię ciała - znana była każdej rasie na świecie, za wyjątkiem naszej obecnej rasy anglosaskiej. Nawet nasz amerykański Indianin znał tajemne imię, którym przywoływał swe dziecko... Analogicznie starożytni Irlandczycy oraz Hindusi. Imię duszy było imieniem ukrytym i Jezus podawał to imię tym, których wprowadzał w tajemnicę, aby Go mogli przywoływać, jeżeli zajdzie tego konieczność.


[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 1:30, 13 Lis 2010    Temat postu:

ta bzdurna ewangelia nie przejdzie, malo kto sie nabierze, nawet na stronie ekumenicznej pisza ze to bzdura
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin