Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odnaleziono zaginione 10 pokoleń Izraela!
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Czw 11:18, 28 Lut 2013    Temat postu: Odnaleziono zaginione 10 pokoleń Izraela!

Temat jest dostępny w tym linku...

[link widoczny dla zalogowanych]

Fragment...

Trafiłeś na temat, który jest absolutnym tabu, troskliwie chronionym przez władze oraz wszelkie świeckie i religijne autorytety.

Oni robią wszystko, abyś nigdy się o tym nie dowiedział. W rezultacie zdecydowana większość Chrześcijan nigdy nawet nie słyszała o zaginięciu 10 pokoleń Izraela.

Na domiar złego w owej pracy dywersyjnej współpracują gorliwie fałszywi pasterze Chrześcijaństwa i Judaizmu: księża, pastorzy, starsi i... rabini.

Tymczasem wiele proroctw biblijnych wyraźnie wskazuje na to, że w czasach końca będzie istniał na ziemi cały 12-to pokoleniowy Izrael. Zapowiada to proroczo wielu proroków Starego Testamentu, a także zapowiada to księga Objawienia. Biblia wyraźnie nam wskazuje na istnienie pokolenia Judy (tzw. Żydów) w czasach bliskich końca. Biblia zapowiada także, że wszystkie pokolenia Izraela będą połączone z Judą w jedno państwo. Z owych pokoleń izraelskich Bóg wybierze osobiście rząd przyszłego Królestwa Bożego na ziemi. Nie ma także najmniejszej wątpliwości, że współczesny Izrael nie zawiera wszystkich 12 pokoleń. Z tej prostej przyczyny nie może on być spełnieniem się biblijnych proroctw.

Królestwo Boże będzie kontynuacją starożytnego Izraela. Królem będzie sam Isus Chrystus, jako członek z pokolenia Judy i króla Izraela, Dawida.

Brak 12 pokoleń Izraela w czasie obecnym byłby dowodem na to, że zbawienie nie jest możliwe. Bez 12 pokoleń Izraela Królestwo Boże nie może istnieć!

Kwestia pokoleń jest więc fundamentalną kwestią i stawia na szali naszą wiarę w Boga. Brak owych pokoleń byłby dowodem na mylność proroctw biblijnych i Boży plan zbawienia swojego ludu nie miałby szansy na realizację.
Proroctwa zapowiadające kompletny Izrael

Mamy w Biblii zapewnienie, że wszystkie pokolenia Izraela będą istnieć w chwili obecnej na ziemi. Bóg na kartach Biblii - poprzez swoich proroków mówi nam zawsze prawdę. Musimy więc zaufać Bogu i Biblii i zacząć poszukiwania owych zaginionych plemion. Zwrócimy więc uwagę na wersety z Objawienia, które wyraźnie mówią nam o istnieniu 12 pokoleń Izraela w czasach końca.

Objawienie 7:4 I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich: 5 Z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy, 6 Z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy, 7 Z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy, 8 Z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.

Czyli widać wyraźnie, że Bóg opieczętuje swoich wybranych ludzi z pośród 12 plemion Izraela. Co jest ciekawe, w owej liście nie ma pokolenia Dana. Jest za to Menasses - syn Józefa.

Wersety biblijne, które wyraźnie mówią o przyszłym zjednoczeniu 12 plemion Izraela w czasach końca.

Jeremiasza 31:35 Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię: 6 Jeżeliby te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną po wszystkie dni. 37 Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan.

Zwróćmy uwagę na niezwykle mocne słowa Boga w powyższych wersetach. Przeczytaj je kilkakrotnie, powoli i przemyśl. Bóg stawia pewnik. Jeżeli On stworzył wszechświat to On ma moc zachowania potomstwa Izraela. Jeżeli Bóg nie jest w stanie zachować potomstwa Izraela w dniu dzisiejszym, możesz Biblię natychmiast wyrzucić na śmietnik!

Izajasza 11:11 I stanie się w owym dniu, że Pan ponownie wyciągnie swoją rękę, aby wykupić resztkę swojego ludu, która pozostanie z tych z Asyrii i z Egiptu, i z Patros, i Etiopii, i Elamu, i z Szinearu, i z Hamatu, i z wysp na morzu. 12 I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata.

Ezechiela cały 20 rozdział. W szczególności:

Ezechiela 20:(40) Gdyż na mojej świętej górze, na wysokiej górze izraelskiej - mówi Wszechmocny Pan - tam służyć mi będzie cały dom izraelski, wszyscy, którzy są w kraju. Tam przyjmę ich łaskawie i tam będę żądał od was danin i pierwocin waszych darów wraz ze wszystkimi świętymi darami. (41) Przyjmę was łaskawie jako przyjemnie woniejącą ofiarę, gdy was wyprowadzę spośród ludów i zgromadzę was z ziem, w których zostaliście rozproszeni; i dowiodę na was mojej świętości na oczach narodów. (42) Wtedy poznacie, że Ja jestem Pan, gdy zaprowadzę was do ziemi izraelskiej, do ziemi, którą przysiągłem dać waszym ojcom. (43) I tam przypomnicie sobie swoje postępowanie i wszystkie swoje czyny, którymi się splamiliście; i poczujecie wstręt do siebie z powodu wszystkich swoich złych czynów, które popełniliście. (44) I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy postąpię z wami przez wzgląd na moje imię, nie według waszego złego postępowania i według waszych przewrotnych czynów, domu izraelski - mówi Wszechmocny Pan.

Wyrażenie - na mojej świętej górze - chodzi o Syjon w Jerozolimie. Ezechiela rozdział 34 mówi o złych pasterzach. Jest to nawiązanie do współczesnych przywódców Chrześcijaństwa i Judaizmu!

Potwierdza to Jeremiasz w 23 rozdziale. Dopiero sam Bóg odłączy owce od złych sprzedajnych pasterzy, służących szatanowi.

Ezechiela 34:10 Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto ja wystąpię przeciwko pasterzom i zażądam od nich moich owiec, i usunę ich od pasienia moich owiec, i pasterze nie będą już paść samych siebie. Wyrwę moje owce z ich paszczy; nie będą już ich żerem. 11 Gdyż tak mówi Wszechmocny Pan: Oto ja sam zatroszczę się o moje owce i będę ich doglądał. 12 Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak ja zatroszczę się o moje owce i wyratuję je z wszystkich miejsc, dokąd zostały rozproszone w dniu chmurnym i mrocznym. 13 Wyprowadzę je spomiędzy ludów i zbiorę je z ziem; przyprowadzę je znowu do ich ziemi i będę je pasł na górach izraelskich, w dolinach i na wszystkich równinach kraju.

Ezechiela rozdział 36 przyszła odnowa Izraela (11-15) Specjalny werset 20! Także 26,27)

Ezechiela 36:20 Lecz gdy przybyli do narodów, wtedy tam, dokądkolwiek przybyli, znieważali moje święte imię, gdyż mówiono o nich: Oni są ludem Pana, musieli wyjść z jego ziemi. 21 Wtedy żal mi było mojego świętego imienia, które znieważył dom izraelski wśród ludów, do których przybył. 22 Dlatego tak powiedz domowi izraelskiemu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ja działam nie ze względu na was, domu izraelski, lecz ze względu na moje święte imię, które znieważyliście wśród ludów, do których przybyliście. 23 Dlatego uświęcę wielkie moje imię, znieważone wśród narodów, bo znieważyliście je wśród nich; i poznają ludy, że Ja jestem Pan - mówi Wszechmocny Pan - gdy na ich oczach okażę się święty wśród was. 24 I zabiorę was spośród narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem; i sprowadzę was do waszej ziemi, 25 I pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was. 26 I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. 27 Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je. 28 I będziecie mieszkać w ziemi, którą dałem waszym ojcom; i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem

Zwróćmy uwagę na dwa największe grzechy współczesnych Izraelitów. Nieczystość moralna oraz bałwochwalstwo.

Sprawdź także rozdziały Ezechiela, 37. 38. 39.

Ezechiela 37:19) Wtedy powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja biorę drewno Józefa, które jest w ręku Efraima i jego bratnich plemion izraelskich, i przykładam je do drewna Judy, i uczynię z nich jeden kawałek, tak że w moim ręku będą stanowić jedno. (20) Obydwa kawałki drewna, na których umieścisz napis, będą na ich oczach w twoim ręku. (21) Potem powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zbiorę synów izraelskich spośród narodów, do których przybyli, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ich ziemi. (22) I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa. (23) I już się nie skalają swoimi bałwanami i swoimi obrzydliwościami, i żadnymi swoimi występkami. Wybawię ich z wszystkich ich odstępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem. (24) A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je. (25) I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki. (27) I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (2Cool I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.

Trudno o bardziej wyraźny werset (2Cool w którym Bóg przysięga na samego siebie. Wersety te są powtórzone także w księdze Objawienia.

I niezwykle ważny werset!

Ezechiela 36:32 Nie ze względu na was Ja działam - mówi Wszechmocny Pan - niech to wam będzie wiadome. Wstydźcie się i rumieńcie się z powodu swojego postępowania, domu izraelski!

Bóg wyraźnie daje do wiadomości, że jako Chrześcijaństwo powinniśmy się wstydzić i nasze wybawienie jest możliwe tylko dlatego, że Bóg musi ratować swoje imię, które jest zbeszczeszczone pomiędzy wrogami Boga. Z powodu najdzikszych wyznań Chrześcijaństwa bezbożnicy szydzą z Boga! Pokazują nielogiczne i zupełnie sprzeczne ze sobą doktryny 'chrześcijańskie', śmiejąc się głośno z Autora Biblii, który rzekomo zezwala na takie sprzeczne ze sobą interpretacje Jego słów.

Któż jest winien zniesławiania imienia Boga?

Odstępcze Chrześcijaństwo wraz z Judaizmem z zaprzedanymi szatanowi pastorami, starszymi, księżmi i rabinami, często uwikłanymi w jeden z najbardziej odpychających grzechów na ziemi - pedofilię, która cechuje kler katolicki, syjonistów a także Świadków Jehowy. (Pedofilia jest szczytową cechą satanizmu!) Na dokładkę szkalują imię Boga przypisując im jedno z imion szatana.

Nic dziwnego, że czeka nas Wielki Ucisk i Bóg na ów ucisk wyrazi zgodę. Ekumena jest także kompromisem z samym szatanem.

Za takie przymierze z szatanem czeka Chrześcijaństwo i Judaizm Wielki Ucisk.

Trzeba także podkreślić, że Wielki Ucisk dotyczy tylko Chrześcijan oraz Żydów ortodoksyjnych. Świat już jest w wielkim ucisku przez tysiące lat.

Niestety zdecydowana większość Chrześcijan jest przekonana o tym, że Objawienie jest księga duchową i dotyczy jedynie spraw duchowych, które w duchowy sposób będą wypełniane i w duchowy sposób powinny być rozważane. Nic dalszego od prawdy!

Nie mamy ani jednego proroctwa w Starym Testamencie, które wypełniłoby się w sposób 'duchowy'.

Objawienie należy więc traktować jako proroctwo literalne, a finałową bitwę Armagedonu jako rzeczywistą walkę fizycznych sił Chrystusa z fizycznymi siłami szatana - tutaj na fizycznej ziemi. Objawienie to usiana symbolami wizja fizycznego przejęcia władzy przez Chrystusa na ziemi, na której obecnie panuje szatan, odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia ludzkie - z śmiercią i chorobami włącznie. Zbawienie to także uwolnienie nas od fizycznej śmierci i chorób!

Temat 12 pokoleń Izraela jest więc fundamentalną doktryną dla każdego człowieka ufającego Bogu, ponieważ istnienie tych pokoleń oznacza dla nas zbawienie. Ich brak jest... nikłą szansa na zbawienie.

Jeżeli Bóg nie zachował Izraelitów - czy może zachować nas!?

Wszystko to brzmi niezwykle dramatycznie, ale Chrystus objawił nam Dobrą Nowinę!

Wszystkie 12 pokoleń Izraela istnieją i nigdy nie zaginęły! To świat szatański stara się je przed nami ukryć, podważając w ten sposób Boży plan zbawienia i zachwiać naszą wiarę w Boga.

Znacznie więcej dowodów w linku - [link widoczny dla zalogowanych]

W tym linku toczyła się na żmijowym forum dyskusja, w której starano się za wszelką cenę podważyć przedstawiane dowody w tym artykule.

[link widoczny dla zalogowanych]

Czy udało im się owe dowody podważyć? Ależ skąd!

W końcu niewygodny temat dla rzekomego 'narodu wybranego' umieszczono w sekcji - Spiski! Żeby jak najmniej ludzi dowiedziało się, że obietnice Boga są NIEPODWAŻALNE i Jego wszystkie proroctwa sie wypełnią.

Żydzi jakoś nie cieszą się z odnalezionych braci! Surprised

Ostatnio znalazłem werset, który mnie wręcz zdumiał.

Jakuba 1:1 Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu.

Czyli według Jakuba, a także samego Chrystusa w tym właśnie czasie istnienie wszystkich 12 pokoleń Izraela najwyraźniej było znane!

Wiemy dzisiaj, że wiele dokumentów oraz manuskryptów Septuaginty LXX żydzi z I wieku ne. usuwali, niszczyli i palili. Zmartwychwstanie Isusa i nauka o Nim doprowadzały Żydów ówczesnych a także dzisiejszych do szału.

Ich postawa do tych dowodów - w okresie I w. n.e. oraz w czasach obecnych jest wymownym dowodem na niezwykłą trafność proroctwa z Apokalipsy 2:9 oraz 3:9.

Obj 2:9 Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

Dokładnie jak na tym bluźnierczym forum! [link widoczny dla zalogowanych]!

Ale te wersety są jeszcze ciekawsze!

Obj 3:9 Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
10 Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi. 11 Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

To owego Jeruzalem wypatruje Watykan swoim największym na świecie optycznym teleskopem, nazwanym LUCIFER.

A możne papieża jakiś widok z teleskopu tak wystraszył?

Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 12:21, 01 Mar 2013    Temat postu:

Czy Polacy między innymi są potomkami starożytnych Izraelitów?

Czy nigdzie ta wiedzia wcześniej nie była publikowana?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 12:27, 01 Mar 2013    Temat postu:

siwcu napisał:
Czy Polacy między innymi są potomkami starożytnych Izraelitów?

Czy nigdzie ta wiedzia wcześniej nie była publikowana?


Tak , Polacy miedzy innymi są potomkami starożytnych Izraelitów

Nie nie była w necie polskojęzycznym , a wiesz dlaczego?, bo aureola "narodu wybranego" , by ......zgasła. Laughing
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zipek
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 23:36, 25 Mar 2013    Temat postu:

"Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz." Jan 10:16

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 2:15, 26 Mar 2013    Temat postu:

Nie ważne jest już jakiej narodowości jest dany człowiek, a jego czyny i wiara. Narodowość jest formą mającą na celu segregować ludzi by łatwiej się nimi zarządzało.
Ostatnio zobaczyłem czym różnię się od moich przyjaciół. Nie potrafię tak jak oni kpić z drugiego człowieka, być agresywnym słownie. Czasem próbuję nadrobić brak agresji łaciną podwórkową. Zachowuję się jak ktoś kto z polską nie miał do czynienia, choć cały czas smakowałem gorycz tego kraju. Większość ludzi których znam wykształciła w sobie agresywne odruchy (za nasze słowa będziemy sądzeni), z którymi walczę i nie chodzi tu o bicie tylko o słowa. To nie narodowość czyni z kogoś dobrego lub złego człowieka, a on sam.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 1:42, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:21, 07 Kwi 2013    Temat postu: Słowianie pochodzą z plemienia Issachara

Issachar "robotnik najemny" czy to wam coś przypomina??

dowody: Issachar - hired (Gen. 30:1Cool. "God hath given me," said Leah, "my hire (Heb. sekhari)...and she called his name Issachar." He was Jacob's ninth son, and was born in Padan-aram (comp. 28:2). He had four sons at the going down into Egypt (46:13; Num. 26:23, 25).

Issachar, Tribe of, during the journey through the wilderness, along with Judah and Zebulun (Num. 2:5), marched on the east of the tabernacle. This tribe contained 54,400 fighting men when the census was taken at Sinai. After the entrance into the Promised Land, this tribe was one of the six which stood on Gerizim during the ceremony of the blessing and cursing (Deut. 27:12). The allotment of Issachar is described in Josh. 19:17-23. It included the plain of Esdraelon (=Jezreel), which was and still is the richest portion of Palestine (Deut. 33:18, 19; 1 Chr. 12:40).

The prophetic blessing pronounced by Jacob on Issachar corresponds with that of Moses (Gen. 49:14, 15; comp. Deut. 33:18, 19).

Dowody językowe / (na forum angielskim językowym wyśmiano mnie)

Języki słowiańskie- Starohebrajski
mniej - mene
dla- dua
gorący- gara /khara/ (typowo semickie)- w tym przypadku nie mogło nastąpić zapożyczenie (gor-ący ) bo zapożyczenia się skraca
dobry - dob
czekać - keka
jak- kaka
tak jak- kak kak
droga- derek ( typowo semickie)
haraszo- garaszi "ulubiony"
słać- szela
kochać- gain "lubić"
lód - glid
dzielić / delit - dela
lubju- lehow "kochać"
jeleń- ajl
obłok- abla
kum (rozum) - kum "rozumieć"
gród- qart
miejsce- makom
śmierć- mort
słoneczny- syjon
badać- bdika
błoto- boc
jako/ wajco- bejca ( nie występuje w j.europejskich)
cały - kol
choroba- hora / nowo hebrajski : hole ( nie ma podobieństwa z j.europy)
czas-kes ( nie ma podobieństwa z Europą , j.polski jest j.semickim)
god- got "okres czasu"
opuchnięty - ta'puch "opuchnięty owoc" - jabłko w j.hebrajskim
czyj-kej
czy- ha
datek- tet
dany- ten
do-ad
dobosz- toap
sąd- sadaq
dopaść- tapas
drapać- derep
zimny- sime
drygać- dereg / nowo hebrajski : deleg
ciapać- tapa "deszcz"
drzewo- tirza "drewno"
duda-deda
dwór- dejra "mieszkać"
gęba- gabija
grzbiet- gab
grób- gereb
skała - sela "skała"
głos - qol
golić- gilea
gora/har/hora-har
gorszy- garua /kharua/
gorzki- gara
grubas- geleb
ja - jod/ji
koło-gul
głowa-gulgota
jaskinia/ prasłowiański: bez *j -szeken
kadzenie -qada
kapelusz-kepa
karzeł, krótki-kacar "krótki"
kąt- kace
kasza - qasz "słoma"
kawałek- qereb /kłereb/
kieszeń-kijs
kląć- kiles
czuć- gusz
kobieta- ne'keba "niewieści"
kolano-kera
komar-kijnia
koń/ komen -staropolski -gamoar "osioł"
kosa-qacar
koza-kez
kraniec-qeren
krąg-gegol
kożuch-kuc "ukryty"
kraść-gezel
krzesło-kisaj
byk- baqar /bakłar/ "krowa" ( typowo nie Europejskie słowo)- i się lingwiści głowią ?? Razz
kupa-gahb
kubek-gabea
ład- arec (l>r, d>c)
las- go'resz "drewno"
leźć- lez
lico- liki "policzek"
lizać -laszoan "język"
mąka- qe'mak "mąka"
mięso-majs "padlina"
mieszać- maszag
miód- matoaq "słodki"
młode- mload "urodzony"
mnogi- moan ( typowo słowiańskie i semickie , nie występuje w j.europejskich)
morze-majim
mowa- mar "mówić" lub nij "mowa"
naciąć- neqe
przykrzać-pacar
sad-sad "żyzny ogród"
nieść-nasa
nerka - ki'noar
noc- nakat "odpoczynek"
nużący - mus
okno-kina
otchłań-tohat
okrąg- gilgal
suchy- sach
osełka - selka
miotła- matale ( aramejski)
osiem- szmoan
osłabienie- sapel
ostry-car
palec-pelak "kawałek"
pępek - bib "pępek"
pękać-paqa
piec-apa
pierwszy-parac
pieszo-pesa
pisarz- aper "pisać"
praca-pelak "służba"
mknąć-muk
przez- eber
rok- reja "miesiąc"
rano- rina "wczesny śpiew ptaków"
rodny-lod
rodzić-loda
sądzić- sedeq
sięgać-hi'sig
słaby-szapel
skulić-zakal
sen-szena
siedzieć-szat
sam-sem/cem
sierota- sarit "niedobitek"
służąca- szerus
żona / żywić- szona "ta która żywi"
śmiech-samajak
sroka- sakoar
gołąb- gareb "kruk"
sus- sus "koń"
sypać-szipok
szpon- ceporen/seporen
tatuś-doad "wujek"
sześć-szesz
spać -sapada "leżeć"
trzy- tlas (aramejski)
trzoda- edar [tutaj lingwiści też się głowią skąt pochodzi słowo "trzoda" i nie wiedzą] ;P
ugoda-eged
ty - ata
widzeć- bid
w, we- b , be
wczoraj- gabar
wcześnie [w-cześnie]- beker [be-ker]
wieczór- szakowr
żaba- saba
że- sze
zad - cad "strona"
cód -ud
zdrowie - sadar
ziarno - zar
żniwo- zaneb
etc.....

Polski- Staro Arabski
gotować-gata
zły- zalan
nom/ no - nam
dym- dun
grad- galad (typowy śnieg)- arabski syryjski
róg- rug

Polski- Asyryjski
dozorca- donozor
zerkać-zor
jeden - jehet ( hebrajski : hat)Gramatyka słowiańska uległa silnemu wpływowi języka awestyjskiego ( staroperski)

np. jestem - perski: hastam itp.
jest-hast etc.

miałem 16 lat gdy to odkryłem , gdy się czyta biblię hebrajską z komentarzem polskim podobieństwo jest uderzające ,
(Paweł Szul , Rymanów)
mój e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 2:35, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:22, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Polski-Aramejski
tam-szam

Słowiańskie-Hebrajski
stanowit- sadtan
łabędź "biały ptak" <prasłow. labed - laban "biały"
biały- baal "jasny"
czinit- tiqun
portki/brjuki- pereq
czitat- hi'git
da- jo'adaj
dawaka (tłum)- dagaf
duma - dun "sąd"
gawa(rit)- pa(rat)
gorlo-garoan
gibel"ruina"- gibel
golij- gola "goły"
goret/gorzeć- gara
kazna - ganuz
koren- eqor "korzeń"
korop (rosyjski)- klaf
kost- gesem
krow "krew"- qaroan "krew krewnego"
luna - lebana "księżyc"
ljogoje- ruag
małako- malaq "mleko"
osioł- asaon
panimat- bijna
posle- basar "po" (aramejski)
prawda - barij "czysto"
pepel- ajfer
pryskut/pryskać- priza
reka/rzeka- riq "wylewać"
risa /rzęsa- risa
robotja - raboad
rugat-lag
rosza "gąszcz" - rsza "lasek" (aramejski)
sekacz- sagasz
sewir/siewierz- safoun "północ"
szum/szumić - szema "dzwięk"
skola "ile" - szaqel "waga"
śnieg- seleg
sumka "torba"- saq
tufjel "but" - telef
cwet/kwiat- cewa "kolor"
tjotja /ciocia - doada
ustali "zmęczony" - asel "leniwy"
werit/wierzyć- barij
(w)nuk - neg
(w)nuczka - neged
zachjwat - soger
zima - sina


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 2:41, 06 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 3:04, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:23, 07 Kwi 2013    Temat postu:

To jest szok.
Oznacza to,że słowianie a właściwie 12 000 z nich będzie należało do 144 000 jak wynika z Apokalipsy jest tam plemię Issachara,może nawet ktoś z nas,któż to wie.
Co Ty na to Henryk.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 6:37, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:24, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Czy masz Tubtuś informacje co do pozostałych zaginionych plemion gdzie dzisiaj są?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 6:37, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:24, 07 Kwi 2013    Temat postu:

To jest możliwe i runy słowińskie to w pewnym sensie potwierdzają.

Ale jest jeden poważny problem, który wymaga natychmiastowego wyjaśnienia.

Język paleo-hebrajski czy też staro hebrajski jest podobny i w alfabecie i w niektórych słowach.

Ale Aramejski nazywany dzisiaj nowoczesnym Hebrajskim nie jest podobny.

Tuptuś właśnie pisze, że aramejski jest podobny i nic dziwnego, że go wyśmiano, co sam przyznał.

Tuptusiu - sprawdź dokładnie, co analizujesz ponieważ jest już w wielu kręgach znane, że Aramejski/Hebrajski nie ma nic wspólnego z paleo-hebrajskim.

Najprawdopodobniej pisząc o Aramejskim miałeś na myśli paleo-hebrajski.

Podobnie teksty Etrusków odczytano właśnie z tych samych powodów - uderzające podobieństwo alfabetu do paleo-hebrajskiego, oraz język brzmiący jak słowiański.

Wiedz, że sprzedaje się nam kłamstwo stawiając znak równości pomiędzy Hebrajskim i paleo-hebrajskim, ale to jest kłamstwo, łatwe do udowodnienia.

Sprawdź kilka dowodów.

[link widoczny dla zalogowanych]

Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 11:53, 06 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Nie 1:25, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Światło świata napisał:
Czy masz Tubtuś informacje co do pozostałych zaginionych plemion gdzie dzisiaj są?


Miałem na myśli staro hebrajski - czyli hebrajski biblijny .
Przypuszczam iż Efraim i Menassem mają do czynienia z Sasami , ale nazwa starożytnych Niemiec to Assyria - w językach germańskich przodkiem Germanów był Askr(indentyfikowany z Aszur) lub Tysk (Tyr): [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

To by spełniło się proroctwo gdy Assyria ponownie atakuje Jude w Polsce - II wojna światowa : [link widoczny dla zalogowanych]
Również Assyryjczycy palili ludzi żywcem : [link widoczny dla zalogowanych] ( tutaj o torturach)


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 11:56, 06 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 22:09, 10 Kwi 2013    Temat postu:

Więcej dowodów iż Słowianie to Lewici- Issachar: (haplogrupa R1a1a- typowa dla Lewitów)
Genetic Evidence Gives Credence To The Lost Tribes Of Israel Are Europeans Theory
Posted on May 17, 2012 by johnthewitness

When one looks at modern day Jews genetically, one will be left confused regarding the racial identity of the people today who call themselves Jews. Amongst the Ashkenazi Jews, roughly 23% have European haplogroups.Quick breakdown of most prevalent haplogroups amongst the Ashkenazi population.

I – 4% Caucasoid / Shem (white)
R1a – 10% Caucasoid / Shem (white)
R1b – 9% Caucasoid / Shem (white)
G – 9.5% Mongoloid / Japheth (turk)
J1 – 19% Caucasoid / Shem (Middle Eastern)
J2 – 19% Caucasoid / Shem (Middle Eastern)
E – 20.5% Caucasoid / Shem (North African)

A quick look at the above information would lead one to conclude that modern Jews are overwhelmingly Middle Eastern and North African from a genetic perspective. There is significant white admixture though as represented by the R and I haplogroups.

A further piece of information indicates something very interesting.

A 2003 study of the Y-chromosome by Behar et al. points to multiple origins for Ashkenazi Levites, a priestly class who comprise approximately 4% of Ashkenazi Jews. It found that Haplogroup R1a1a (R-M17), uncommon in the Middle East or among Sephardi Jews, originating in Central Asia and dominant in Eastern Europe, is present in over 50% of Ashkenazi Levites

[link widoczny dla zalogowanych]

The Levites are a segment of the Ashkenazi Jews who are descendants of Levi, who was one of the twelve sons of Jacob (who’s name was changed to Israel). The Levites are an elect priestly class of Jews. This abnormal status acted as a driving force for tribal inbreeding. The Levites would breed with each other rather than breed with other Israelite tribes / non-Israelite peoples for similar reasons that European nobility would breed amongst themselves.

Therefore, if one wanted to know what the Jews were originally from a racial perspective, one needs only to look at the Levite haplogroups. We find that these Levitical Jews have a very high amount of Eastern European (R1a) DNA. In fact the only people in all of Eastern Europe who have higher are the Poles of Poland. Stunning! This genetic evidence helps confirm our beliefs that white people are the Lost Tribes of Israel.

Lets look at the haplogroup information again.

I – 4% Caucasoid / Shem (white)
R1a – 10% Caucasoid / Shem (white)
R1b – 9% Caucasoid / Shem (white)
G – 9.5% Mongoloid / Japheth (turk)
J1 – 19% Caucasoid / Shem (Middle Eastern)
J2 – 19% Caucasoid / Shem (Middle Eastern)
E – 20.5% Caucasoid / Shem (North African)

What does this chart tell us about the Khazar theory? The Khazars were a Mongoloid people. The G haplogroup seems to imply that perhaps modern Jews have some Khazar admixture. Glancing at this haplogroup information would lead one to believe that, while there may be some truth to the Khazar theory, most Jews are not descendants of Khazars. It certainly seems like any Khazar admixture is negligible and insignificant. What should we make of this Khazar theory? I think its highly probable that the Khazar theory is Satan’s creation. In a similar way that Satan does not want the world to know that whites are Israelites, he also does not want whites to accept the fact that Jews are Israelites. He wants whites to be hostile to the Jews so that fewer Jews will find their way to God.

God has not abandoned Judah. The Bible states that Judah will be amongst the 12 tribes gathered in the End Times.

And I heard the number of them which were sealed: and there were sealed an hundred and forty and four thousand of all the tribes of the children of Israel.

Of the tribe of Juda were sealed twelve thousand. Of the tribe of Reuben were sealed twelve thousand. Of the tribe of Gad were sealed twelve thousand. (Revelation 7:4-5)

Notice that the tribe of Dan is left out. The Bible codes imply that the tribe of Dan is no longer considered Israelites.

The first example from the left at a sequence of 12 shows “SHEVETDAN” i.e. Tribe of Dan;
The source is Isaiah 40:15-16 which verses speaks of Island and Lebanon. Elsewhere we have associated “Lebanon” with the name “Albion” meaning Britain.
Shows Tribe of Dan surrounded by SEA and Islands.
At the very top and at the very bottom we have the word “GOYIM” varioulsy translateable as “people”, “nations”, “Gentiles”.
It was prophesied that the Lost Ten Tribes would in effect become Gentiles.
On the right hand side towards the middle we have the word “NACHASH” meaning “snake” or “serpent” which was a symbol of Dan.
On the left hand side we have word “TUL” perhaps derived from the Hebrew “TaL” meaning dew or moisture. This could also be the origin of the name “Thule” the legendary Northern Isle recalled by the Romans. Thule has often been identified with Scandinavia in general which the Romans mistook for an island.

Second example at a sequence of 235 from 2-Samuel ch.17 and the rebellion of Absalom also shows the Tribe of Dan with the adjoining word LAISH to the right and DaN (snake, serpent) to the left. with the word Nachash (snake, serpent) just below it to the left. The snake was a symbol of Dan. LAISH was the name of a Danite center in the north of the Land of Israel that was conquered by the Danites and renamed “Dan” (Judges 1Cool.

Dan in Bible Codes

Many white Christians will have a hard time accepting that Jews are indeed Jews. Lets see if the bible provides evidence that modern Jews are in fact descendants of the ancient tribe of Judah.

The envy also of Ephraim shall depart, and the adversaries of Judah shall be cut off: Ephraim shall not envy Judah, and Judah shall not vex Ephraim. (Isaiah 11:13)

The above passage speaks of the End Times. It states that the Lost Tribes will be envying Judah. It also states that Judah will be vexing the Lost Tribes. Consider the Jewish banking control, media control, Eastern European slave trade etc. This verse seems to be a pretty accurate representation of the situation between whites and Jews in these End times.

We also proved that Israel is Mystery Babylon the Great. In that article we learned that Mystery Babylon the Great was referred to as an adulterous woman. In the Old Testament, when one of the houses of Israel became adulterous, it was referred to as an adulterous woman.

“You have also committed FORNICATION with the Egyptians your neighbours, great of flesh; and have increased your WHOREDOMS, to provoke me to anger… 28 You have played the WHORE also with the Assyrians, because you were unsatiable; yes, you have played the HARLOT with them, and yet couldest not be satisfied. 30 How weak is thine heart, saith the Lord God, seeing you doest all these things, the work of an imperious WHORISH WOMAN; 31 In that you buildest thine eminent place in the head of every way, and makest thine high place in every street; and have not been as an HARLOT, in that you scornest hire; 32 But as a WIFE that committeth ADULTERY, which taketh strangers instead of her husband!” (Ezekiel 16:26-32)

If one were to believe that Israel is Mystery Babylon the Great, then one would also have to believe that modern day Jews are in fact the descendants of the tribe of Judah. Many of the Mystery Babylon the Great prophecies depend on this acknowledgment.

“I know thy works, and tribulation, and poverty, (but thou art rich) and I know the blasphemy of them which say they are Jews, and are not, but are the synagogue of Satan. Fear none of those things which thou shalt suffer: behold, the devil shall cast some of you into prison, that ye may be tried; and ye shall have tribulation ten days: be thou faithful unto death, and I will give thee a crown of life.” (Rev. 2:9-10)

The Bible warns that many Jews had embraced Satanism. Therefore, finding Satanic influences within modern day Judaism should help give credence to our theory that the people who call themselves Jews are in fact Jews. Sure enough, we find that elements within Judah have long embraced the Cabala black magic mystical system.

If modern day Jews are not the ones spoken of in the Bible, then who are? Who else fulfills as many prophecies? Please read this article for more information that provides evidence that those who claim to be Jews today, are in fact the real descendants of the tribe of Judah.

I will also write a similar article later that provides more Bible verses that help provide more evidence.
z : [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 22:39, 10 Kwi 2013    Temat postu:

nauka hebrajskiego dla początkujących: [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Czw 0:42, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Język hebrajski jest nam potrzebny jak dodatkowa dziura w głowie.

Oprócz szatańskich tekstów masoreckich, czyli Kodeks Leningradzki nie mamy żadnych części Bibli po hebrajsku ale wyłącznie w języku greckim.

Mamy grecką Septuagintę oraz Chrześcijańskie Pisma Greckie.

Chyba, że ktoś chce poznawać oszustwa masoreckie.


Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusia
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 73 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: W-wa

PostWysłany: Nie 12:43, 12 Maj 2013    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]


"Dwaj Europejczycy mieszkający w dowolnych częściach naszego kontynentu mieli wspólnych przodków jeszcze tysiąc lat temu. Potwierdziły to badania genetyczne, opisane w „PLOS Biology”. "


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Sekcja priorytetowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin