Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzbudzenie zmarłych podczas śmierci Chrystusa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 8:30, 19 Sie 2013    Temat postu: Wzbudzenie zmarłych podczas śmierci Chrystusa

Witam wszystkich!

Zawsze zastanawiam się nad tym fragmentem z Mateusza 27: 52-53

I groby się otworzyły i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych; I wyszli z grobów po jego zmartwychwstaniu i weszli do świętego miasta i ukazali się wielu

Zastanawiam się jak to mogło wyglądać. Zostali wskrzeszeni jak Łazarz, odzyskując swoje ciała, życie i ponownie za jakiś czas umierając czy tak jak Chrystus wstąpili do nieba?

Podobnie Mateusza 17 rozdział mówiący o ukazaniu się Mojżesza i Eliasza. Należy rozumieć dosłownie, że Mojżesz i Eliasz wstąpili do nieba? w ST jest mowa o porwaniu Eliasza, ale o Mojżeszu chyba nie ma wzmianki.

Jaki jest Wasze zdanie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 15:20, 19 Sie 2013    Temat postu:

W liście Judy:9 jest opisana sytuacja z apokryficznej księgi Wniebowzięcie Mojżesza - jak jest w komentarzu w mojej BT. Mojżesz był obecny na Górze Przemienienia a to znaczy, że apokryf jest prawdziwy.

A co do otwarcia grobów i zmartwychwstania, to ciekawe, czy to też można udowodnić jakimś historycznym dokumentem. Chociaż nie jest konieczny, wystarczy opis z wiarygodnej Ewangelii – a to przecież też dokument.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 19:09, 17 Sty 2014    Temat postu:

Biblia wielokrotnie mówi o obietnicy Bożej dotyczącej zmartwychwstania umarłych. Dużo w tym temacie uczynił i powiedział Isus.
Apokalipsa jednak, po raz pierwszy określa nam tę kwestię wyraźnie - dokładnie ją opisując.

Cytat:
Ap 20:--4
I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.

Ap 20:5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.Cytat:
Ezechiel 37:12 Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» - wyrocznia Pana Boga.Cytat:
(Ps 75,7). A któż zerwał owe sidła, jeśli nie Ten, który jako jedyny im nie podlegał? Będąc zaś wolnym pomiędzy umarłymi, zwyciężył tego, który panował nad śmiercią, i wyrwał mu jeńców, których ten chciał zatrzymać w śmierci. I nie tylko sam powstał z martwych, ale zarazem wskrzesił tych, którzy byli uwięzieni w śmierci, i kazał im wraz z sobą zasiąść w niebiosach.


a to mówi mateusz 27:52

Cytat:
51 A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. 53 I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.


oraz Jan,

Cytat:
Jn5:24-29
Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą.


O zmartwychwstaniu umarłych po śmierci Chrystusa miał dużo do powiedzenia również Paweł, zajmując temu tematowi sporo swej uwagi.

Sam stwierdza, że widział człowieka, który został wskrzeszony i zabrany do nieba, sam tez uważał, że on i jego zbory za życia zostaną zabrani do nieba, jednak znów można się u Pawła potknąć o sprzeczności wzajemnie się wykluczające ponieważ, również on stwierdza;

Cytat:
2 Tym. 2:17-18
17. A nauka ich szerzyć się będzie jak zgorzel; do nich należy Hymeneusz i Filetos,
18. Którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych.


Można tu postawić śmiały wniosek, że wśród ludzi I wieku istniała wiedza o ludziach powstałych z martwych.

Potwierdzają to również apokryfy oraz pisma nie chrześcijańskie. Miedzy innymi Ew. Nikodema oraz Zstąpienie Jezusa do otchłani, "Papirusy", sprawozdania Piłata, pierwszych "biskupów kościoła i inne.

[quote]Najstarsze z nich -- pochodzący rzekomo z ok. 108 roku - to miedzy innymi listy św. Ignacego do Magnezjan - identyfikuje owych wskrzeszonych jako proroków Starego Testamentu, a sam fakt ich wskrzeszenia zdaje się pojmować jako wydarzenie realne.

Odnalazłam informację na stronach "episkopatu", że w archiwach i bibliotece watykańskiej jest sporo takich pism, które mówią o zmartwychwstaniu dużej ilości osób po śmierci Chrystusa, jak również o tym, ze widziano jak te osoby zostały zabrane do nieba. Niestety wiele z nich nie jest tłumaczona na języki obce a inne nawet nie są publicznie udostępnione.

Wypowiedź Orygenesa kończąca trzecią księgę jego Wykładu Pieśni nad pieśniami: ""<Sid>"


Apokryf opisuje, co stało się po śmierci Isusa i że widziano wielu zmarłych którzy powstali ze swoich grobów. A że Uczeni w piśmie byli tym przerażeni i nie dowierzali, że to na pewno byli zmarli, zaczęli prowadzić własne śledztwo;

Cytat:
Apokryf - 4 Wtedy też zaraz powziąwszy plan postanowili wybrać odpowiednich mężów bojących się Boga, którzy wiedzieli, kiedy oni pomarli i gdzie zostali pogrzebani, aby dokładnie zbadali i sprawdzili, czy jest tak, jak usłyszeli. Podążyli zatem ci mężowie w liczbie piętnastu, którzy obecni byli przy ich zejściu z tego świata, i stanęli tam, gdzie oni zostali pogrzebani i obejrzeli ich groby. I przechodząc znaleźli ich groby otwarte i bardzo wiele innych i nie znaleźli ani śladu kości, ani odrobiny prochu. A wracając z pośpiechem opowiedzieli, co zobaczyli.


Cytat:
6 I oto nagle pokazał im się wielki tłum ludzi schodzących z gry Amalech, około dwunastu tysięcy mężów, którzy wraz z Panem powstali z martwych. A oni rozpoznając wśród nich bardzo wielu, nie mogli nic do nich powiedzieć ze strachu i przez to anielskie widzenie, i stanęli z dala patrząc i słuchając, jak oni szli śpiewając i głosząc:
"Powstał Pan z martwych tak, jak powiedział, cieszmy się i radujmy wszyscy, ponieważ On króluje na wieki". Wtedy pełni podziwu ci, co byli posłani, padli ze strachu na ziemię i otrzymali odpowiedź od nich, by Karinusa i Leuciusa szukali w ich domach
.


Jednym z tekstów starożytnych - świeckich na ten temat, pochodzący rzekomo dopiero z wieku V jest apokryf pt. Raport Piłata.
Tekst wkłada się pod pióro Piłata opowiada o cudach, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, zaś o interesującym nas temacie rzekomy Piłat pisze rzecz następującą:

Cytat:
"Wśród tego lęku pojawili się umarli, którzy zmartwychwstali -- jak o tym świadczyli sami Żydzi -- i mówili, że są to Abraham, Izaak i Jakub, i dwunastu patriarchów, i Mojżesz, i Hiob, którzy już umarli, jak oni sami to mówią, przed trzema i pół tysiącami lat".


Piłat pisze ten raport dla swego rzymskiego zwierzchnika więc zrozumiałe jest jego wycofanie, jednak w tym samym apokryfie zmienia front i pisze, że sam wielu spośród tych Świętych spotkał i widział na własne oczy; co więcej, że wielu wrogów Chrystusa zapadło się wówczas pod ziemię

Oczywiście pamiętamy też osoby, które zmartwychwzbudził Isus podczas swojej 3 i pół letniej służby.

Bardzo zainteresował mnie ten temat, ale ciągły brak czasu uniemożliwia mi poszukiwania innych informacji dotyczących zmartwychwstania umarłych w czasie Isusa.

Materiał, który odnalazłam oraz tekst samej biblii w tym apokalipsy przekonuje mnie, że to zmartwychwstanie było faktem !!

To znów pobudziło mnie do zastanowienia się nad wagą tego wydarzenia i zrozumienia jakie wydarzenie miało miejsce w kontekście proroczym.

Poza tym duży problem stanowiły dla mnie słowa Biblii zapewniające o tym, że nad osobami doznającymi pierwszego zmartwychwstania ŚMIERĆ DRUGA NIE MA MOCY!!!

Cytat:
Jan 17,24. BW[Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.]


Cytat:

Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć NIE ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat.I tu zaczęłam zastanawiać się; co zatem stało się z tymi ludźmi, którzy wtedy doznali zmartwychwstania?

Jak również, co stało się z Łazarzem i córka Jaira?


Wnioski są proste - Pan nie może kłamać. Jeśli zmartwychwstali ci ludzi, nad nimi śmierć druga nie miała mocy!!

Musieli doznać tego, co Isus wielokrotnie opisywał...

Cytat:
2:7 - Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga.
2:10 - Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. 11 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.


Szatan robi wszystko by zmienić na "czasy i proroków" - jasnym jest że będzie tuszował przeszłość i zatajał prawdę.
Zmartwychwstanie sprawiedliwych - tych co usłyszeli głos Pana - miało miejsca - jesteśmy w innym czasookresie i szatan dokonuje swego ostatecznego zwiedzenia i zwodzi nas "ułuda dobrobytu" i uwikłaniem w system.
Nie wiem jak długo trwało zmartwychwstanie; jednak Ci, którzy wtedy zostali zmartwychwzbudzeni nie zaznali drugiej śmieci, bo śmierć druga to jezioro ognia.


Ostatnio na forum poruszam wiele tematów, które wszystkie świadczą o tym, że dzień końca rozpoczął się ze zmartwychwstaniem Isusa oraz że wiele rzeczy dokonało się widzialnie lub jawnie w tym czasie.
Apokalipsa nie była zapieczętowana dana pierwszym zborom miała im służyć. Zmartwychwstanie Isusa i odejście do nieba to kulminacja najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. To wszystko jest już faktem i wydarzyło się i biblia to potwierdza. Dziwi mnie, że spotykam się z takim brakiem reakcji w każdym dotkniętym temacie, przecież mają one ogromną wagę. ja też wierzyłam we wcześniejsze interpretacje i nigdy nie spodziewałam się że mogę sama coś zobaczyć...
Wszystko jest logiczne i połączone ze sobą kolejnością zdarzeń i proroctw je przepowiadających.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 11:26, 18 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 15:40, 18 Sty 2014    Temat postu:

Bardzo ciekawy post, zwracasz Estero uwagę na bardzo istotną sprawę.

Mam pytanie: cytat
Cytat:
(Ps 75,7). A któż zerwał owe sidła, jeśli nie Ten, który jako jedyny im nie podlegał? Będąc zaś wolnym pomiędzy umarłymi, zwyciężył tego, który panował nad śmiercią, i wyrwał mu jeńców, których ten chciał zatrzymać w śmierci. I nie tylko sam powstał z martwych, ale zarazem wskrzesił tych, którzy byli uwięzieni w śmierci, i kazał im wraz z sobą zasiąść w niebiosach.

Mam trudność w odnalezieniu tego fragmentu, w LXX i w TM
werset 7 z Psalmu 75 brzmi
Cytat:

(7) Bo nie ze wschodu ani z zachodu, Ani z pustyni, ani z gór przychodzi sąd,

Podobne odniesienie znalazłem w artykule
[link widoczny dla zalogowanych]

W kwestii dotyczącej zmartwychwstania zastanawia mnie jedno. Chrystus jak rozumiem miał być pierwszym, który miał zmartwychwstać. Jak wspomniałaś był bez grzechu i winy dlatego zmartwychwstał. Nie można tego powiedzieć o ludziach, których wskrzeszali prorocy oraz Isus przed zmartwychwstaniem ze Swoimi Apostołami. Dopiero ofiara Chrystusa umożliwiła zmartwychwstanie ludziom - jeśli chodzi o cytat z ewangelii Mateusza to zgadzałoby się, choć Chrystus jeszcze wtedy nie zmartwychwstał, to jednak dokonał już ofiary.

Wydaje mi się, że pierwsze zmartwychwstanie odnosi się do zmartwychwstania przed powstaniem zmarłych na sąd ostateczny wg. cytatu z ks. Objawienia 20:4-5. Wzbudzeni na sąd będą rozliczani ze swoich uczynków, a zmartwychwstali przed sądem także z uczynków, ale może też i ze swojej wiary? na pewno sytuacja ludzi w pierwszym zmartwychwstaniu jest nieco inna.

Co do nazewnictwa (oczywiście greckie koine)
1) słowo anastasis - oznacza podnoszenie się by stać/ do stania, jest także użyte jako zmartwychwstanie
2) oraz słowo egeiro - o podobnym znaczeniu: przebudzać się, wstawać, powstawać, być czujnym

Oba te słowa zdają się być używane zamiennie w przypadku odnoszenia się do zmartwychwstania. Trudno mi zatem rozróżnić te przypadki jak ożywienie córki Jairusa i Lazarusa (Łazarza) a zmartwychwstanie Pana oraz Jego świętych tak jak to czynią tłumacze
(np. wskrzeszenie - zmartwychwstanie w polskich przekładach).

Mimo, że 1) jest używane oficjalnie do zmartwychwstania, jak w rozmowie Isusa z Saduceuszami albo gdy Marta mówi o powstaniu zmarłych na sąd ostateczny (albo w przytoczonym wersecie z ew. Jana rozdz. 5), to Aniołowie u grobu i Chrystus używają słowa 2) które najczęściej pojawia się w kontekście wyruszenia, przebudzenia ze snu (nie śmierci).

Przyznam, że nie mam dużego zrozumienia w tym temacie, dlatego wyrażam swoje zdanie i wątpliwości.


Cytat:
Ostatnio na forum poruszam wiele tematów, które wszystkie świadczą o tym, że dzień końca rozpoczął się ze zmartwychwstaniem Isusa oraz że wiele rzeczy dokonało się widzialnie lub jawnie w tym czasie.
Apokalipsa nie była zapieczętowana dana pierwszym zborom miała im służyć. Zmartwychwstanie Isusa i odejście do nieba to kulminacja najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. To wszystko jest już faktem i wydarzyło się i biblia to potwierdza. Dziwi mnie, że spotykam się z takim brakiem reakcji w każdym dotkniętym temacie, przecież mają one ogromną wagę. ja też wierzyłam we wcześniejsze interpretacje i nigdy nie spodziewałam się że mogę sama coś zobaczyć...
Wszystko jest logiczne i połączone ze sobą kolejnością zdarzeń i proroctw je przepowiadających.


To może ja przerwę brak reakcji Estero Very Happy. Zgodzę się, że Objawienie obowiązywało już od jego podania. Np. jeśli chodzi o jeźdźców to na pewno już działają od dłuższego czasu jak np. pierwszy z nich - na białym koniu, zwycięzca, co ma łuk ale chyba bez strzał - wielu odnosi go do papieży, albo trzeciego jeźdźca to "czarnego"/Jezuickiego generała.

Nie pamiętam niestety gdzie występuje cytat mówiący, że są teraz czasy ostateczne, dlatego proszę o waszą pomoc Very Happy
Pamiętam z Łukasza wzmiankę o "czasie pogan" ale Łukaszem nie ma co się przejmować Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 14:31, 19 Sty 2014    Temat postu:

Dziękuje Ci Elar serdecznie Smile

W Kwestii psalmu... przypuszczam, ze jest znów różnica w numeracji psalmów. Jednak to nie stanowi w temacie dużej różnicy ponieważ możemy z tego psalmu zupełnie zrezygnować i zastąpić go całym szeregiem innych wersetów.

Należy zwrócić moim zdaniem na coś innego w kwestii zmartwychwstania -

mianowicie na jego spójność z innymi wydarzeniami apokalipsy takimi jak; zburzenie Jerozolimy i przegnanie Zydów- ucisk jakiego wtedy doznano,objęcie władzy w niebie przez Isusa, zrzucenie szatana, zabranie do nieba "chłopczyka".

Należy również pamiętać o mentalności ówczesnych Żydów i uczniów Isusa --obietnica zmartwychwstania nierozerwalnie wiązała się dla nich z Dniem Ostatecznym.

Cytat:
Jana 11:23 Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie». 24 Rzekła Marta do Niego: «Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym». 25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» 27 Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat».


Zydzi tak mocno wierzyli, że zmartwychwstanie wiąże się z końcem czasów, że nie mogli w to uwierzyć nawet po zmartwychwstaniu Isusa.

Trudno się im dziwić ponieważ kontekst biblijny rzeczywiście tak wskazuje.
Czy można więc uznać, że dni po zmartwychwstaniu Isusa są dniami ostatecznymi?

Nie znalazłam w Biblii jak dotąd niczego co by stało w sprzeczności z tym twierdzeniem.


Wracając do apokryfów. Nie mam dostępu do tych pism, z internetu udało mi się wyszukać zaledwie kilka.

Znalazłam poza tym jako takie opracowania tematu. np;

Cytat:
Epifaniusz i inni wcześniejsi ojcowie Kościoła nauczali, że święci rzeczywiście ożyli i wraz ze wskrzeszonym Jezusem odeszli do nieba.

“jest zanotowane przez kronikarzy młodego Kościoła, że zostali oni wniebowzięci do Nieba, lub przynajmniej do miejsca tymczasowego stanu spoczynku i szczęśliwości często zwanego “rajem”, gdzie prawi ludzie z czasów starotestamentowych czekali na zmartwychwstanie
Jezusa.”
Tak należy rozumieć słowa Hieronima, że “nie zmartwychwstały one przed Zmartwychwstaniem Pana”.Cytat:
Tak oto Augustyn, jak się zdaje, uważa, że wskrzeszeni mieli umrzeć ponownie. Zagadnienia tego dotyczy przypuszczalnie odnośny komentarz Hieronima, że “jak Łazarz zmartwychwstał, podobnie zmartwychwstało wiele ciał świętych, dla uwydatnienia Zmartwychwstania Pana”


Opis z ewangelii Mateusza potwierdza tz. "Ewangelia piata"

Cytat:
10 A podczas trzęsienia ziemi groby się otwierały, i wielu świętych, którzy zostali pogrzebani, wyszło ze swoich grobów po ich zmartwychwstaniu i poszło i ukazało się wielu w mieście.


Ty jak pamiętam też zapytałeś o kwestie pierwszeństwa zmartwychwstania...

Wielu twierdzi, że zmarli wstali z tych grobów po zmartwychwstaniu Isusa,

jednak nie trzeba naciągać faktów tylko...

biblia mówi że' do nieba nie wszedł nikt ( jako pierwszy) tylko ten, który z nieba przyszedł'

potem wskazując, że ludzie Ci ożyli dzięki krwi Chrystusa oraz ich świadectwu o nim.

Te i inne wersety wskazują, że choć to zmartwychwstanie może przebiegać w różnym czasie i przestrzeni to pierwszym, który
do NIEBA WSZEDŁ i co za tym idzie zajął tron - stał się zbawieniem dla innych -JEST ISUS CHRYSTUS.

To pierwszeństwo należne mu dotyczy wszystkiego:
- jest pierwszy przed aniołami, ludźmi i wszystkimi wydarzeniami, ponieważ jak to się mówi o przetarł szlak - umożliwił innym pójście tą drogą.

Jaki sens miałoby zmartwychwstanie Łazarza, czy uczniów Pana, gdyby zostali pozostawieni na ziemi - i nie zabrani do królestwa Chrystusa?

Byłaby to dla nich okropna kara i czekałaby ich śmierć druga, ( czy byłoby to zgodne z Bożą sprawiedliwością?)- przecież to Isus mówił, że Ci, którzy usłyszą jego głos będą z nim królować.


Warto sobie znów przeczytać pierwsze rozdziały apokalipsy, gdzie Isus bardzo często zapewnia zbory;
Cytat:

Ap 1:1 -aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem,


Cytat:

5 i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego,
Pierworodnego umarłych
i Władcy królów ziemi3.
Temu, który nas miłuje
i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,
6 i uczynił nas królestwem - kapłanami4 dla Boga i Ojca swojego,


Cytat:
Ap 1 :7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.


czy to metafora, przenośnia- a może tak było??

Tak samo zastanawiają mnie ostatnie słowa EW. Jana - gdzie Isus mówi do Piotra pytającego co będzie z Janem...
Isus odpowiedział mu...

Cytat:
22 Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?


Wychodzi na to, że to nie była żadna ściema...

Cytat:
9 Ja, Jan, wasz brat
i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie,
byłem na wyspie, zwanej Patmos,
z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa.


Wiemy, że wszyscy apostołowie Isusa umarli wcześniej i Jan pozostał jako ostatni a Pan mu obiecał, że nie umrze śmiercią męczeńską.

Czy Jan doczekał Pierwszego (ukrytego) powrotu Isusa?? Po to by zabrać swoich współkróli do królestwa na sąd pokoleń Izraela?

I co mu Isus mówi o sobie -
Cytat:

Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
i mam klucze śmierci i Otchłani


Jan dowiaduje się, że Isus ma klucze śmierci i otchłani - więc nimi włada.

Cytat:
Ap 2: 10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście próbie zostali poddani,
a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.


Cytat:
A zwycięzcy
i temu, co czynów mych strzeże do końca,
dam władzę nad poganami,
27 a rózgą żelazną będzie ich pasł:
jak naczynie gliniane będą rozbici -
28 jak i Ja to wziąłem od mojego Ojca -
i dam mu gwiazdę poranną.


I tak dalej itd. Te obietnice były dane 7 zborom i takie mieli dary za swoją wierność otrzymać.

Co z resztą potwierdzają słowa Isusa

Cytat:
"Wtedy Piotr rzekł do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi." (Mt 19, 27-30)


Ta obietnica tyczy sie 12- stki. Te z Ap. tyczą sie pierwszych naśladowców i uczniów Isusa.

Wystarczy gruntowna analiza apokalipsy i ew. Jana by dowiedzieć się kiedy to się dokonało.
Cytat:

Ap 3:21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.A co było z przemienieniem na górze? czy to była tylko wizja?
Czy Mojżesz i Eliasz już wtedy mogli powstać, tak jak powstał Łazarz czy córka Jaira?

Ciekawe są słowa Isusa wypowiedziane po rozmowie z Samarytanką.


Cytat:

Jana 4: 35
Czy nie mówicie, że są jeszcze cztery miesiące do nadejścia żniw?

Oto mówię wam: Podnieście oczy i popatrzcie na pola, że są białe ku zżęciu.
Już żniwiarz otrzymuje zapłatę i zbiera plon ku życiu wiecznemu, tak by siewca i żniwiarz razem się radowali.

37 Zaiste, pod tym względem prawdziwa jest wypowiedź:

Jeden jest siewcą, a drugi żniwiarzem. 38 Ja was wysłałem, abyście żęli to, nad czym się nie natrudziliście. Inni się natrudzili, a wy odnieśliście pożytek z ich trudu”.


Wcześniejsze wersety wskazywały że 12 tronów przy Chrystusie było przygotowanych dla Apostołów ale wiemy że tronów jest 24.

Patriarchów ST było 12 i 24 proroków ST.

Temat Ap. jest jak morze ciągle nie odkryte...
dziwi mnie, że latamy na księżyc, a nic nie wiemy o naszym "morzu" ...

Mam nadzieję, że nie tylko Elar dołączy się do "frezowania" tematów Apokalipsy. Smile

Jednego jestem pewna w analizie wszystkich tematów biblijnych należy unikać jak ognia tekstów Pawłowych. Niczego nie zrozumiecie jeśli będziecie analizować teksty z tymi tekstami. Zaobserwowałam to na wielu tematach, że gdy już ludzie dochodzą do pewnych biblijnych wniosków które są logiczne i proste ale próbują potem tę wiedzę dostosować do nauki Pawłowej - żeby się zgadzało - i cała robota do kosza. Nie da się pogodzić nauki Bożej z tym zamętem...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 16:40, 19 Sty 2014    Temat postu:

estera napisał:

W Kwestii psalmu... przypuszczam, ze jest znów różnica w numeracji psalmów. Jednak to nie stanowi w temacie dużej różnicy ponieważ możemy z tego psalmu zupełnie zrezygnować i zastąpić go całym szeregiem innych wersetów.

Chodziło mi po prostu o to, żeby włączyć ten werset do listy wersetów, które uczę się żeby zapamiętać Very Happy


estera napisał:

Jaki sens miałoby zmartwychwstanie Łazarza, czy uczniów Pana, gdyby zostali pozostawieni na ziemi - i nie zabrani do królestwa Chrystusa?

Byłaby to dla nich okropna kara i czekałaby ich śmierć druga, ( czy byłoby to zgodne z Bożą sprawiedliwością?)- przecież to Isus mówił, że Ci, którzy usłyszą jego głos będą z nim królować.


Zawsze mi się wydawało, że zostali wskrzeszeni - przywróceni z powrotem do życia, że Chrystus przedłużył ich śmiertelne życie, które normalnie miało się skończyć przez chorobę. Jednak nie mam pewności żeby to było już pierwsze zmartwychwstanie, wydaje mi się, że Chrystus wywyższyłby wtedy te osoby, powiedziałby o tym Apostołom (tak jakby powiedział że Paweł będzie Apostołem gdyby tak miało być). [to znaczy pewności nie mam]


estera napisał:

Cytat:
Ap 1 :7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.


czy to metafora, przenośnia- a może tak było??

Tak samo zastanawiają mnie ostatnie słowa EW. Jana - gdzie Isus mówi do Piotra pytającego co będzie z Janem...
Isus odpowiedział mu...

Cytat:
22 Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?


Wychodzi na to, że to nie była żadna ściema...

Cytat:
9 Ja, Jan, wasz brat
i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie,
byłem na wyspie, zwanej Patmos,
z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa.


Wiemy, że wszyscy apostołowie Isusa umarli wcześniej i Jan pozostał jako ostatni a Pan mu obiecał, że nie umrze śmiercią męczeńską.

Czy Jan doczekał Pierwszego (ukrytego) powrotu Isusa?? Po to by zabrać swoich współkróli do królestwa na sąd pokoleń Izraela?


Że zobaczą Go ci którzy Go przebili, może się odnosić do dnia sądu, gdy wszyscy ludzie zmartwychwstaną na sąd - zobaczą Syna Boga i przypomną sobie co względem Niego zrobili, uważali, czy wierzyli itp.

Co do Jana wydaje mi się, że chodziło o przekazanie mu objawienia właśnie. Żył, ominęła go śmierć męczeńska bo Pan chciał mu się objawić aby z kolei przekazać objawienie od Ojca naszego. Uważam, że to miał na myśli Chrystus.

Nie wiem czy można to podpiąć pod pierwsze przyjście Pana - proroctwa raczej wypełniają się po ich ogłoszeniu.

Cytat:
ks. Objawienia 4:1
(1) Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem.


Ostatnio wnikając w tekst objawienia doszedłem do wniosku, nie wiem czy właściwego, że słowa te, które Pan przekazał po słowach do zborów, oznaczają, że po przeminięciu zborów, lub ich czasu próby (tak jak rozpadł się zbór w Jerozolimie po akcjach Saula z Tarsu) miały nastąpić wydarzenia z 4 rozdziału i dalej.
Jeżeli pierwszym jeźdźcem jest cała linia papieży - którzy zaczęli działać zależnie od założenia od pierwszych biskupów Rzymu lub od ustanowienia chrześcijaństwa oficjalną i jedyną religią Rzymu czyli stosunkowo niedługo po listach do zborów. Ustanowienie chrześcijaństwa oficjalną religią było związane z prześladowaniami prawdziwych naśladowców Isusa i zbory na skutek tych prześladowań mogły zostać zniszczone (zabite).

Patrząc przez ten wniosek nie jest to takie głupie - zbory zostają doświadczone czy wywiązały się z nakazów Isusa, a po nich następują wydarzenia opisane w pozostałej części Objawienia: Isus łamie pieczęcie na zwoju, czy robi to raz za razem czy w odstępach czasowych, Szatan zostaje zrzucony itd., chociaż twoje argumenty że został wcześniej zrzucony są przekonywujące.


estera napisał:

Cytat:
A zwycięzcy
i temu, co czynów mych strzeże do końca,
dam władzę nad poganami,
27 a rózgą żelazną będzie ich pasł:
jak naczynie gliniane będą rozbici -
28 jak i Ja to wziąłem od mojego Ojca -
i dam mu gwiazdę poranną.


I tak dalej itd. Te obietnice były dane 7 zborom i takie mieli dary za swoją wierność otrzymać.


Większość tekstów Biblijnych ma więcej niż jedno znaczenie, np. fizyczne znaki ukazywane przez proroków zapowiadały wydarzenia, które się wydarzą w przyszłości, np. rozerwana szata Samuela przez Saula, zakucie w kajdany Jeremiasza, było tego sporo. Na tej podstawie także uważam, że listy były skierowane do określonych zborów, ale że zostały objęte w jednym objawieniu oznacza, że nakazy i przestrogi tyczą się wszystkich wiernych ze względu na to, że są bardzo uniwersalne. Np. list do Efezjan, chwali za odrzucenie fałszywych proroków i samozwańczych Apostołów (Paweł z Tarsu), ale w efekcie ich miłość osłabła przez konfrontacje i ból które wynikły z odrzucenia kąkolu.


estera napisał:

A co było z przemienieniem na górze? czy to była tylko wizja?
Czy Mojżesz i Eliasz już wtedy mogli powstać, tak jak powstał Łazarz czy córka Jaira?


Przemienienie na górze jest trudnym tematem, ale do wizji bym tego nie zaliczył. Czy Mojżesz i Eliasz ukazali się żywi, czy to były tylko ich duchy? jak w przypadku pojawienia się ducha Samuela Saulowi (1 Samuela 2Cool:15. Jak nagle się pojawili tak też nagle zniknęli, przez co osobiście skłaniam się ku drugiej opcji, ale nie zamykam się na pierwszą jeżeli się mylę.


estera napisał:

Jednego jestem pewna w analizie wszystkich tematów biblijnych należy unikać jak ognia tekstów Pawłowych. Niczego nie zrozumiecie jeśli będziecie analizować teksty z tymi tekstami. Zaobserwowałam to na wielu tematach, że gdy już ludzie dochodzą do pewnych biblijnych wniosków które są logiczne i proste ale próbują potem tę wiedzę dostosować do nauki Pawłowej - żeby się zgadzało - i cała robota do kosza. Nie da się pogodzić nauki Bożej z tym zamętem...

Święte słowa Very Happy


Kwestie, które ostatnio poruszasz bardzo skłaniają do myślenia i do własnych poszukiwań za co ci osobiście dziękuję.
Na pewno dojdziemy do dobrych interpretacji z pomocą także innych forumowiczów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 20:36, 19 Sty 2014    Temat postu:

Szybkich przemyśleń ciąg dalszy...proszę od razu nie kamieniować Smile Pierw tłumaczyć!Biblia wskazuje nam, że zmartwychwstanie to długi proces wyraźnie podzielony na dwie części.

Trzeba to uporządkować !

Z Apokalipsy wyraźnie wynika, że istnieją dwa zmartwychwstania.

Pierwsze to zmartwychwstanie tych, którzy mieli tworzyć królestwo Boże w niebie. Być królami i kapłanami.


Drugie to zmartwychwstanie na sąd sprawiedliwych i niesprawiedliwych,tak zwany" powszechny" które dopiero nastąpi.

Jednak podział zmartwychwstania na „pierwsze” i tak zwane „powszechne”- drugie, po 1000 królestwie jest faktem.

Cytat:
Ap 20:--4
I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.

Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
------------------------------------------------

Ap 20:5

A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.

6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat
.
-----------------------------------------------
Objawienie wyraźnie dzieli- rozdziela proces zmartwychwstania na dwie części.

Pierwsze zmartwychwstanie:

Daniel widzi dusze zbitych dla Chrystusa, którzy nie przyjęli znamienia Bestii i nie oddali jej pokłonu, którzy zostali zabici za świadczenie o Chrystusie.

Zaznacza tu, że ten, kto zazna pierwszego zmartwychwstania – nie zazna śmierci drugiej- to jest jeziora ognia, do którego trafi również szatan i fałszywy prorok.

Ludzie, którzy doznali pierwszego zmartwychwstania otrzymują najwyższy zaszczyt bycia w jedności z Chrystusem.
Spełniają służbę kapłańską i królewską w 1000 letnim królestwie.
W czasie, kiedy szatan został zamknięty w „więzieniu” na ten właśnie okres.

W tym opisie (po I zmartwychwstaniu i rozpoczęcia Królowania Chrystusa) można zauważyć jeszcze jedną sprawę;

- opis zwraca naszą uwagę na kwestię sądu tz. mowa, tu o sądzeniu 12 pokoleń Izraela.

W tym okresie nie odbywa się żaden sąd nad tymi, którzy mieli być osądzeni po okresie 1000- letniego Królestwa Chrystusa. - czyli sąd niesprawiedliwych!

W tym też okresie szatan zostaje zamknięty, ale na ziemi zostawia swoją Bestię, która spełnia jego zamierzenie.
Cytat:
(Ap 20:3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.Drugie zmartwychwstanie:


Apokalipsa podaje, ze po tysiącletnim panowaniu Isusa i jego współkróli i kapłanów nastąpi kolejny ( durugi) etap zmartwychwstania do sadu i co za tym idzie wykonania wyroków czyli; ostatecznego zniszczenia szatana i jego popleczników.

Cytat:
"Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych, aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy" (Jd.14-15)


Po 1000 letnim panowaniu Chrystusa dochodzi do …

Cytat:
20:7
A gdy się skończy tysiąc lat,
z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
8 I wyjdzie, by omamić narody
z czterech narożników ziemi,
Goga i Magoga,

by ich zgromadzić na bój,
a liczba ich jak piasek morski.


9 Wyszli oni na powierzchnię ziemi
i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane;
a zstąpił ogień od Boga z nieba
i pochłonął ich.
10 A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.

I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wiekówZ 1000 letniego więzienia zostaje wypuszczony szatan, by omamić – (sł. J.pol. zwieść kogoś fałszywymi pozorami) narody Goga i Magoga (Ez r-38,39)

"Gog i Magog" symbolizują w Apokalipsie nieprzyjaciół ludu Bożego.

Szatan zgromadza ich na bój z Bogiem. Przerażająca jest ich liczba…

Jednak w tej walce nie walczą oni (szatan i spółka) już ze świętymi Pana i nie zwyciężają ich, bo oni już doznali chwały przy Bogu i 1000 lat królowali z Chrystusem. W tej walce zwycięży Bóg i szatana wrzuci do jeziora ognia – to jest śmierć druga.

Po czym nastaje czas zaślubin Baranka z Oblubienicą, odnowienie ziemi i nieba.

Po pierwsze – Isus objął tron i powołał swych świętych do siebie. Biblia wyraźnie wskazuje jak, gdzie i kiedy Chrystus objął panowanie oraz gdzie Króluje przez te 1000 lat – ( już o tym pisałam- jak umiałam…)
Po 1000 letnim panowaniu Boga i świętych Bożych, które opisuje szerzej Apokalipsa, szatan zostaje wypuszczony, by omamić i zgromadzić wszystkie narody od narożników Goga i Magoga na wojnę z Chrystusem. Nastaje wojna z Bogiem.
Co wyraźnie wskazuje, ze ziemie zamieszkują nieświadome narody- skoro można je omamić. Po tym nastaje stracenie szatana, fałszywego proroka i wszystkich ich popleczników. Drugie zmartwychwstanie i sąd ” powszechny” dla ziemi i na ziemi.

Chrystus zapewnił, że kto dozna pierwszego zmartwychwstania nad tym śmierć druga nie ma mocy!!

To o czym tu wcześniej pisaliśmy – to właśnie Pierwsze
zmartwychwstanie.


To, po 1000 lat -to drugie zmartwychwstanie.

Szatan po 1000 letnim więzieniu pręży się by zwieść cały świat – daje nam „cywilizaję”,( dziwne? prze 5 tyc lat latamy z mieczami, jeździmy na koniach - a tu od 2 wieków mamy taką technologię że sami za niż nie możemy nadążyć) uzależnia od systemu, rządzi tu z nefilimami- zabija, oszukuje nas zwodząc ogólną ułuda dobrobytu, fałszywą nauką i fałszywą religią. Jego elita dobrze wie komu to zawdzięcza...

Wszędzie szerzy się niemoralność, sodomia upadek moralny – jak za czasów Noego.

Ludzie jedzą piją, żenią się i za mąż wydają. Szatan gromadzi przeciwników Boga z narożników Goga i Magoga… a liczba ich jak piasek morski. Więc świat ludzki się do tej pory kręcił jak się kręcłi.

Isus przyjdzie jak złodziej w nocy - nikt nie wie kiedy ...

Dlatego szatan tak kształtuje sytuacje polityczną Goga i Magoga, by je omamić i by chcieli stanąć do tej walki!!

Czyli mamy kolejny podział -Królestwo Boże pierw obejmuje Niebo a dopiero po tym okresie schodzi na Ziemie.

Wszystko to zgadza się z opisem Biblijnym i ma logiczną kontynuację i powiązanie zdarzeń.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 21:38, 19 Sty 2014    Temat postu:

estera napisał:
Szybkich przemyśleń ciąg dalszy...proszę od razu nie kamieniować Smile Pierw tłumaczyć!

Nikt nie zamierza Very Happy

estera napisał:

Biblia wskazuje nam, że zmartwychwstanie to długi proces wyraźnie podzielony na dwie części.

Trzeba to uporządkować !

Z Apokalipsy wyraźnie wynika, że istnieją dwa zmartwychwstania.

Pierwsze to zmartwychwstanie tych, którzy mieli tworzyć królestwo Boże w niebie. Być królami i kapłanami.


Drugie to zmartwychwstanie na sąd sprawiedliwych i niesprawiedliwych,tak zwany" powszechny" które dopiero nastąpi.

Jednak podział zmartwychwstania na „pierwsze” i tak zwane „powszechne”- drugie, po 1000 królestwie jest faktem.

Cytat:
Ap 20:--4
I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.

Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
------------------------------------------------

Ap 20:5

A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.

6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat
.
-----------------------------------------------
Objawienie wyraźnie dzieli- rozdziela proces zmartwychwstania na dwie części.

Pierwsze zmartwychwstanie:


Zgadzam się w zupełności, ale w takim razie z rozdziału 20ego wynika, że pierwszego zmartwychwstania dostąpią także zabici wierni, którzy nie przyjmą znamienia Bestii.

Mam tu pewien problem. Zniszczenie Nierządnicy oraz bitwa na wyżynie Megiddo, wrzucenie 1szej i 2ej bestii do jeziora ognia mam miejsce przed związaniem Szatana na 1000 lat. Jeżeli żyjemy w czasach gromadzenia Goga i Magoga to w takim razie zastanawiam się kim była Nierządnica, bo jak na razie do tej roli pasuje Watykan (Kościół matka itd.), "kobieta która mówi że nie jest wdową" i jak na razie trwa w najlepsze. W maju papież planuje odbyć nabożeństwo w miejscu śmierci naszego Pana.
Przy okazji właśnie w maju będzie miało miejsce unikalne na skalę całej historii znak na niebie - tetrada krwawych księżyców, które tylko kilka razy występowały w całej historii, i to tylko w święta Israela! - paschy i namiotów. Tetrada czyli "krwawy" księżyc występujący w te święta pod rząd w ciągu roku (od 1szej paschy do 2ego święta namiotów).
Cały fenomen który będzie miał miejsce w tym roku od kwietnia, a podobno ma się nie powtórzyć w bliskim czasie
youtube.com/watch?v=eYzOcmhkhDw#t=76
youtube.com/watch?v=pbJYfYtN2pQ
[link widoczny dla zalogowanych]
https://www.youtube.com/watch?v=V9LoqALNRSY

Równocześnie pozostaje kwestia znamienia Bestii, obecnie wyłaniają się pewne poszlaki, które wskazują czym będzie ten znak jak np. elektroniczny tatuaż zaprezentowany przez Google. Nurtuje mnie też w takim przypadku postać ostatniego króla - małego rogu. Epifanes jest jego obrazem/ typem (zapowiedzią). Kandydatem jest książę William, są teorie, że jest klonem z krwi z całunu turyńskiego.

Jak mówi chińskie przysłowie "Obyś żył w ciekawych czasach". No właśnie są ciekawe jak cholera Very Happy coraz bardziej z każdym dniem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:31, 19 Sty 2014    Temat postu:

Wszystko się zgadza..
nie ma tu sprzeczności tylko kilka narzuconych błędów interpretatorów biblijnych, które bez gruntownego sprawdzenia przyjęły się!

Cytat:
Elar Zgadzam się w zupełności, ale w takim razie z rozdziału 20ego wynika, że pierwszego zmartwychwstania dostąpią także zabici wierni, którzy nie przyjmą znamienia Bestii.


Chrystus zarówno w ewangeliach jak i w objawieniu świadczy, że stał się królem Królestwa Bożego np;

Cytat:
(Objw. 3:21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.


Z Objw. rozdziału 12 wiemy że;

(Obj 12:10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.

Tak więc Chrystus króluje bo został zrzucony szatan, który ma mało czasu

i wtedy nastaje ucisk jakiego już nie będzie,-( musimy tu przyjrzeć się zarówno Izraelowi , jak i pierwszym zborom - mimo że szatan próbuje ukryć przed nami te wydarzenia - trudno ich nie nazwać uciskiem. Izrael przestaje istnieć, podczas oblężenia i zniszczenia Jerozolimy matki jadły własne dzieci, trupy siały się wszędzie, ludzie pragnęli śmierci... Dopełnia się Proroctwo Daniela o 70 tygodniach. Dopełniła się misja zbawienia. Apostołowie i uczniowie Chrystusa za których umarł oddają życie za swojego zbawiciela. To im wszystko tłumaczył Pan w "mowach do zborów". Szatan, krótki czas ściga niewiastę oraz jej potomstwo - wypuszcza za nią "wodę" - ludzi, którzy mieli ich pozabijać i prześladować. sieje konkol - fałszywą naukę Pawłową, która zmienia cały sens Królestwa Bożego. Jednak jest 7 zborów które trwają to im Pan obiecuje za wytrwałość miejsce w Królestwie- wystarczy przeczytać 4 rozdziały Objawienia.

Jednak Bestii pozwolono wszcząć walkę ze świętymi i ich zwyciężyć.
I tak na arenie światowej pozostaje tylko fałszywy kościół pospolicie zwany - nierządnicą- pijaną krwią świętych, ujeżdżającą szkarłatną bestię.

W objawieniu mamy odniesienie niewiasty do narodu Izraelskiego, który jak ona był na pustyni i był żywiony przez Boga. On( naród wybrany) wtedy zbudował sobie cielca i dopuścił się bałwochwalstwa- bałwochwalstwa, którego nigdy Bóg nigdy nie zaakceptuje!!!
Objawienie również mówi nam że mimo strasznych doświadczeń ludzie nie odwrócą się od swoich bożków ze złota, drewna, metalu. Będą nadal dopuszczać się bałwochwalstwa!
To samo tyczy się niewiasty ale to długi temat, który też opisywałam wcześniej.
Tak więc słusznie mówisz, że nic tak pięknie nie pasuje nam w znakach Ap. jak tożsamość NIerządnicy- nie ma tu innej możliwości.

więc, czekamy na jej zniszczenie i wojnę armagedonu.
Wszystko inne już się dokonało...

My jesteśmy w okresie kiedy szatan został wypuszczony z więzienia i szykuje się na wojnę zbierając tych z narożników Goga i Magoga.

Wiem, że to szokuje, ale wystarczy sprawdzić powiązania sytuacyjne tematów apokalipsy i znaczenie znaków.
Już to pisałam... my analizujemy Apokalipsę jakby była napisana wczoraj a ona nie była pieczętowana wypełnia się od dnia jej nadania!!

A większości wypełniła się na pierwszych naśladowcach Chrystusa, -są jako pierwociny.
To o nich mówił Isus w przypowieści o robotnikach, którzy pracowali godzinę ale otrzymali tę samą zapłatę jak starotestamentowi słudzy, którzy pracowali dla Boga całe życie.

To oni wołali w białych sztach....jak długo ...będziesz zwlekał z zapłatą. Potwierdza to analogiczny werset
Cytat:
Ks. Rodzaju.- 4:10 "Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi"


każda nauka Isusa podczas jego służby przygotowywała nas do zrozumienia ks. Objawienia a co za tym idzie nauki o Królestwie Bożym.
Nie można tego rozdzielać.
Chrystus mów,i że dobry gospodarz wyciąga ze swego skarbca - stare i nowe rzeczy.

W gruncie rzeczy powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w takim czasie.

Chrystus ma powrócić jak złodziej w nocy!!!

Gdyby się miały spełnić te wszystkie rzeczy, które przepowiadają różni interpretatorzy - to znaczy; wielki ucisk, zrzucenie szatana, znamię bestii, porwanie, zburzenie babilonu, grad z nieba, palące słońce itd - to wszystko - na raz - to ten powyższy werset byłby zwyczajnym kłamem, - każdy nawet niewierzący wiedziałby dobrze, że Isus wraca. A przecie Isus sam mówił: że będzie jak w czasie Potopu ---
JEDLI PILI I BAWILI SIĘ AŻ NASTAŁ POTOP I NIE ZORIENTOWALI SIĘ !!!!
Nie usłuchali Noego, który głosił - nie musieli nic robić - mieli tylko wejść do arki - nie chcieli.
Teraz jest tak samo!!!!


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 22:45, 19 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zipek
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 116
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 10:53, 20 Sty 2014    Temat postu:

Chciałem tylko zwrócić uwagę na widoczność tych znaków w czasach końca..

Można patrzeć na jeden cytat, a inaczej go interpretować...

„Chrystus ma powrócić jak złodziej w nocy”
czyli po cichu, że mało kto się zorientuje? Czy możne jednak chodzi tutaj tylko o poziom zaskoczenia?
To samo z potopem?
Oczywiście wiemy, że potop przyszedł również jak „złodziej w nocy”, ale jak już przyszedł, to wszyscy się zorientowali. A bezbożni notabene najlepiej to wiedzieli/odczuli.

Znaki końca będą widoczne dla wszystkich, ale jedni niewierzący się nawrócą, a inni nie odwrócą się od swoich grzechów..

Cytat:
„Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko” Ap 1:7


Tak więc, jestem pewny, że wszyscy będą widzieli to przyjście, a gdyby ktoś na forum napisze, że to już.. to ja wkleję ponownie taki cytat:
Cytat:

„Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,” Mat 24:26


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 12:59, 20 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:
Zipek napisał-
To samo z potopem?
Oczywiście wiemy, że potop przyszedł również jak „złodziej w nocy”, ale jak już przyszedł, to wszyscy się zorientowali. A bezbożni notabene najlepiej to wiedzieli/odczuli.


Bardzo słusznie mówisz- wszyscy się zorientują dokładnie, tak jak w potopie, czy w Sodomie, czy przy zburzeniu Jerozolimy !!!!

Tylko zauważ co im z ich tak "rychłego" zorientowania przyszło???

[b]Umierali z pełną świadomości. [/b]

Ci, których Noe prosił, by weszli do arki, którzy śmiali się z niego i szydzili uciekali w góry i zapewne "włosy z głowy rwali", że nie usłuchali Noego!

Było już dla nich za późno!!!!

W Sodomie żona Lota została w kamień solny zamieniona, bo mimo, że zostali przez aniołów wyprowadzeni, to jej się tego niszczonego przez Boga świata żal zrobiło.

W Jerozolimie uwierzyli nauką - przepowiedniom Chrystusa o jej zburzeniu, gdy bramy były zamknięte a wojska rzymskie pod nimi... Lecz Ci co usłuchali siedzieli w górach i Bogu dziękowali i że usłuchali nakazów Pana co do tych dni.
Więc dlatego Isus wprost wymusza na nas, by się karmić nim jak manną Jego słowem - by każde jego słowo wyryć na sercu,

Apokalipsa - mówi Błogosławieni którzy odczytują i ci co słuchają.
Isus w Ew, Jana woła do uczniów by pamiętali, każde jego słowo i WSZYSTKO ZACHOWALI i przestrzegali !!!

Isus nawołuje i tłumaczy w przypowieściach -BY CZUWAĆ -tu mamy przypowieść o złodzieju, o słudze, o Pannach mądrych i głupich - bo inaczej możemy z pełną świadomością zginąć w szatańskim systemie lub z nim pozostać i doświadczyć jego losu.

Ja jednak wolałabym czuwać, niż przeżyć to co ci, którzy Noego nie słuchali.
I się przekonali że miał rację - ich przekonanie w niczym już im nie pomogło!!!

Cytat:
Zipek - Znaki końca będą widoczne dla wszystkich, ale jedni niewierzący się nawrócą, a inni nie odwrócą się od swoich grzechów..


I tu się z Tobą zgodzę a nawet powiem
...że znaki są widoczne od dawna, tyle, że szatan robi wszystko, by nam zmienić czasy i pory byśmy słuchając innych myśleli, że jesteśmy dalej niż rzeczywiście jesteśmy.

A nawet byśmy myśleli, że Pan zwleka...

Przez nieznajomość Słów Isusa, źle interpretując pewne wydarzenia mogliśmy przegapić wiele wydarzeń, nie odczytać wieku znaków, a niektóre uznać za zbyt "słabe".

Niektórzy czekają na wielki "fajerwerki czasów końca" a co jeśli przez 2000 lat, te wydarzenia rozłożone w czasie są dziś nieanalizowane i okaże się, że nas dzień Pański zaskoczy.

Tak zrobili faryzeusze - znając dobrze pisma prorocze nie poznali Mesjasza, bo im nie pasował do ich interpretacji, do ich wizualizacji pozycji Mesjasza.
Mając własne wyobrażenie- pominęli wyobrażenie Boże i jego plan zbawczy!!

I co - zabili Zbawiciela!!!

Więc nie uważajmy, ze już wszystko wiemy ale ciągle - nieustannie badajmy i wykonujmy co jest napisane.

Panny głupie przez to o czym właśnie piszę (przespanie kwestii ważnych) nie weszły na ucztę i Pan młody ich się wyparł.

Ludzkość przez całe stulecia przechodzi przez ogromne doświadczenia, kataklizmy światowe, epidemie, wojny, głody mory itd.

I co odwrócili się od swoich bożków drewnianych - nie mają oczy szeroko zamknięte!!!

Czy większy koszmar tym albo obrzucają Boga kalumniami, ze im to uczynił albo tym bardziej lgną do swojego bałwochwalstwa.

Tak miało być Bóg to przewidział.

A powiedz mi - jakim sposobem znając słowo Isusa możesz dokonywać bałwochwalstwa???

Nie ma takiej możliwości - poznając Boga - wiesz od razu że bałwochwalstwa Bóg nie odpuści. jednak trzeba chcieć przyjść do Chrystusa - nie da się z kimś wejść w bliższe relację - więź - jeśli nie nawiązujesz z nim kontaktu, nie słuchasz co on do Ciebie mówi....

Więc nie śpijmy - czuwajmy, badajmy i analizujmy czy czasem szatan nas nie oszukał i nie zmienił czasów i proroków.
Oby dzień Pański nas nie zaskoczył!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 21:36, 20 Sty 2014    Temat postu:

Estero zasadniczym problemem jest znamie Bestii czym ono dokładnie jest.

Tutaj trafiłem na ciekawą intepretacje:

[link widoczny dla zalogowanych]

Moim zdaniem ma to sens.

Pierwszym przymierzem Boga z całą ludzkością, było przymierze z Noem. Oto jego treść:

Cytat:
(5) Będę też żądał krwi waszej, to jest dusz waszych. Będę jej żądał od każdego zwierzęcia. A od człowieka będę żądał duszy człowieka, za życie brata jego.

(6) Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka.


Wiadomo, że od czasu zburzeni świątyni w Jerozolimy, wszelki porządek światynny został przeniesiony do nieba. Na ziemi rządzi szatan który ma mało czasu.

Przymierze z Izraelem zostało przez Izrael zerwane. Tak samo Królestwo Judy, wraz ze zniszczeniem światyni, za odrzucenie swojego prawowitego króla Isusa, zerwało przymierze.

Jednak jedno przymierze obowiązuje nadal, jest to przymierze Boga z Noem i jego potomstwem.

Cytat:
(12) Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy;


W tym przymierzu nie ma słowa o bałwochwalstwie ale o mordzie na bliźnim. Jest to fundament prawa Bożego dla człowieka.

Otóż, moim zdaniem, mord na bliźnim lub wspieranie tego mordu może być przyjęciem znamienia Bestii.

Sam Isus wspomniał, co sprawia, że ludzie stają się dziećmi diabła:


Cytat:
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Isus w swoich naukach, o wybaczeniu nie stawianiu oporu złemu, nastawianiu drugiego policzka modlitwie za nieprzyjaciół, miał też taki cel, aby maksymalna liczba ludzi był zdolna do odrzucenia znamienia Bestii.

zastanówmy się. Cały świat czci tak naprawdę przemoc. Obecnie człowiek ma nieograniczony dostęp do broni. Ludzi zachęca się do mordów (poprzez sport, rozrywkę, historie). A także promuje się religie morderców jaką jest islam.

Człowiek nie dość, że zyje krótko to jeszcze jest zachęcany aby większość swego życia poświęcał na co??? Na naukę zabijania i promocje mordów.

Celem szatana jest zachęcenie maksymalnej liczby potomków Neogo (czyli w zasadzie wszystkich ludzi) do mordach na niewinnych, bliźnich.

Dlaczego Bóg ustanowił takie przymierzez z Noem po potopie?? Ponieważ za czasów Noego, mordy były na porządku dziennym. Ziemia była napełniona przemocą.

Np głowy Bestii:
Cytat:
(10) Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.


Siódma głowa jak ulał pasuje do nazizmu. Tak jawnego zachęcania do mordów jakie dawał nazizm nie było w historii.
[link widoczny dla zalogowanych]

Planowe wyniszczeni Słowian, chrześcijan, żydów.

Co ciekawe Himleler, stwierdził że islam będzie armią kiedy, twierdził, że naziści powrócą. Dariusz Kwiecień pokazuje, jak to naziści sprowadzili islamsitów na ziemie chrześcijan, po 2 wojnie światowej.

W zasadzie ósmy król, już ma solidne fundamenty dla swojej władzy.

Do tego celu zapewne wykorzysta się islam, jako kult potomstwa Ismaela. Ismael dla Boga był dziki. A czym jest dzikość jak nie checią skłonnością do łamiania prawa Bożego.

Widocznie mamy kolejne elementy układanki które się powoli kleją...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 23:00, 21 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie: więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem. Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: «Patrz, to coś nowego» – to już to było w czasach, które były przed nami. (Koh 1,9-10)


Werset ten, jest dodatkową wykładnią, w jaki sposób należy podchodzić do interpretacji Objawienia.

Cyryl uważam, że Twoja analiza jest bardzo dobrym podejściem i należy się mocno i dokładnie nad nią pochylić.

Słowo Apokalipsa oznacza odsłonięcie, należy, zatem rozumieć, że jest to księga odsłaniająca nam rzeczy wcześniej zakrytych i wyjaśnienie tych, które zostały wcześniej niewyjaśnione!!!


Jestem przekonana, że objawia nam wszystko, co jest konieczne dla naszej wiedzy – jednak tylko- tym, kto ma społeczność z Chrystusem, bo On jest winoroślą, On mówi, że bez niego niczego nie dokonamy!!! Obyśmy byli „mądrymi Pannami”.
Chrystus mówi, że będąc w jedności z nim- przestrzegamy jego przykazań i wydajemy obfity owoc.
Odebrał nas światu…

Myślę sobie, że naszym ciągłym problemem w poprawnym odczytaniu Objawienia jest małe zrozumienie Starego Testamentu.

Znalazłam taką statystykę, wskazującą, że Ks. Objawienia zawiera 404 wersety i 800 odniesień do ST.

Dlatego uważam drogę takiej analizy za słuszną.


Cytat:
Cyryl - Sam Isus wspomniał, co sprawia, że ludzie stają się dziećmi diabła:

Cytat:
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


W zupełności się z Tobą zgadzam, faryzeusze uważali się za dzieci Abrahama – ale Pan od razu wytknął im, że nie postępują jak Abraham, gdyż nie wierzą Synowi, - ale spełniają uczynki diabła.
Nie tylko chcieli zabić Syna Bożego,( i zabili) ale chcieli nawet zabić Łazarza, bo był świadectwem mocy Bożej Isusa.

Warte uwagi jest ich zachowanie przed Piłatem –sami potwierdzają, ze ich prawo zabrania zabijać więc zmusili Rzym, by uczynić to jego rękami.

Cytat:
(18:31) I rzekł im Piłat: Weźcie go i osądźcie go według waszego zakonu. Rzekli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabijać;
(19:6) A gdy go ujrzeli arcykapłani i słudzy. krzyknęli głośno: Ukrzyżuj, ukrzyżuj! Rzekł do nich Piłat: Weźcie go wy i ukrzyżujcie, ja bowiem winy w nim nie znajduję.


Cytat:
(11) Odpowiedział Isus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry; dlatego większy grzech ma ten, który mnie tobie wydał.
(12) Odtąd Piłat starał się wypuścić go, ale Żydzi krzyczeli głośno: Jeśli tego wypuścisz, nie jesteś przyjacielem cesarza; każdy bowiem, który się królem czyni, sprzeciwia się cesarzowi.
(13) Piłat tedy, usłyszawszy te słowa, wyprowadził Isusa na zewnątrz i zasiadł na krześle sędziowskim, na miejscu zwanym Kamienny Bruk, a po hebrajsku Gabbata.
(14) A był to dzień Przygotowania Paschy, około szóstej godziny; i rzekł do Żydów: Oto król wasz!
(15) A oni zawołali: Precz, precz, ukrzyżuj go! Rzekł do nich Piłat: Króla waszego mam ukrzyżować? Odpowiedzieli arcykapłani: Nie mamy króla, tylko cesarza.


Czytając ten fragment zawsze się zastanawialam, czy oni w tym momencie nie przyjęli zamienia Bestii? Zabijając własnego Króla – syna Bożego – a swoim królem czyniąc cesarza?

Ponadto, uważam, że cała nauka Isusa chroni nas w zupełności przed wzięciem znamienia Bestii.

Możemy sobie gdybać na każdy temat, ale temat wzięcia znamienia Bestii, ściśle uzależnia życie wieczne.

Zgadzam się również z Tobą z tym, że to, co promuje ówczesny świat ma na pewno związek z wzięciem znamienia.

Jednak ze względu na to, że uznaję, że Apokalipsa była „otwarta” od pierwszego dnia, kiedy była dana zborom, zastanawiam się czym było wzięcie znamienia w czasach pierwszych zborów Chrystusowych?
I widzę to wyraźnie, Oni idąc za nauką Isusa trzymali się mocno nakazów Pana zwłaszcza danych w dniu założenia przymierza.

Najważniejszym nakazem Chrystusa było trzymanie się 2 przykazań; tz. przykazań miłości.

Będziesz miłował Boga swego ze wszystkich sił oraz bliźniego swego jak siebie samego.

Szatan zawsze działa w specyficzny sposób … chcąc się stać równym (podobnym) Bogu – „kopiuje” – przekształcając Jego prawo i przymioty, tak by sobie je przypisać. – tak jest np. z kultem solarnym itd.

Dlatego wszystko, co on robi niesie za sobą ułudę „dobrych intencji” w sprawie ludzkości.
W ten sposób zwiódł Ewę i Judasza… Jak to się kończy wszyscy dobrze wiemy.
Tak jest i ze znamieniem Bożym – wciąż będzie chodzić o odrzucenie nakazów Boga i Chrystusa a przyjęcie jego „praw” łamiących Boze prawa.
Tak, cały świat jest przesiąknięty przemocą i tak jak za czasów Noego, czy Sodomy – całe społeczeństwo idzie w tę modłę…

Tak jak w ST pieczęcią Boga było znanie i stosowanie się do prawa Boga tak szatan będzie chciał, by narody znały i stosowały jego prawo – nawet prawo zabijania.

Wspomniałeś Kaina i jego znamię, nie odczytuje tego, by on biegał z jakąś „pieczątką” na głowie. Znamię, to specyficzna ochrona lub przekleństwo Boga. Szatan dając swoje znamię uczynił to samo – napiętnował tych ludzi specyficznymi predyspozycjami do zła a przede wszystkim do przyjmowania tego zła!!

Musimy dokładnie rozpatrzyć te starotestamentowe kwestie…

Nas obowiązuje przymierze Chrystusowe. Dlatego szatan pod hasłami – wolności, bezpieczeństwa, zachowania prawa, praw człowieka (ONZ) itd. Będzie wypełniał swoją misję.

Nie będę cytować nakazów przymierza – wszyscy je znamy są obszernie zapisane w Ew. Jana rozdz. 15- 18.

Mnie nurtuje jednak sama Bestia. Mowa o Bestii rozpoczyna się w rozdziale 11. Ap. Kiedy to wychodząc z czeluści zwycięża i zabija 2 świadków. Bestia ma znamiona wszystkich potęg widzianych przez Daniela, ma ich atrybuty… Jednak w rozdziale 13: 5 czytamy;
(5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez [b]czterdzieści i dwa miesiące
.[/b]

Oznacza to, że od zwyciężenia i zabicia 2 świadków istnieje ona 42 miesiące.

Czy jest to okres sięgający naszych czasów?

O tym, kim są rozmawialiśmy w innym dziale.--2 świadków – 2 drzewami oliwnymi, 2 świecznikami - symbolizującymi władzę królewską i kapłańską.

http://www.zbawieniecom.fora.pl/proroctwa,3/dwoch-swiadkow-ap-11,2333.html

Teraz okazuje się, jak istotne jest pewne ustalenie tych rzeczy. Twierdzi się, że 2 świadków jest synonimem Mojżesz i Eliasza, znów się okazuje, że znajomość ST jest konieczna… by wyciągać ze skarbca nowe i stare rzeczy.

Po tym okresie wszczyna Bestia wojnę ze świętymi i zwycięża ich. Ja twierdzę, że ten przekaz jest dla nas przekazem historycznym…
We wskazanym okresie zwycięża i zabija świętych, ale i dano jej władzę nad każdym szczepem i plemieniem. Każdy kto nie jest zapisany w ks. Życia odda pokłon władcy.

Swojemu przyjacielowi i bratu tłumaczyłam kiedyś, że Apokalipsa jest pisana w wymiarze 3 D i tak jest, wskazuje nam pewne wydarzenie w wielu ujęciach – wymiarach, należy jednak dobrze rozumieć założenia ST, które wciąż traktujemy po macoszemu.
Ja mam swoje zrozumienie, nie spodziewałam się, że kiedys coś takiego mnie dotknie, ale jestem Bogu wdzięczna.

Myślę również, że głównym założeniem szatan było zniszczyć prawdę i prawdziwych naśladowców Isusa. Zrobił to po to, by wprowadzić fałszywy bałwochwalczy kult, który bezwiednie przyjmie i uznaje jego naturę zabójcy.

Czy nie ciekawe jest to, że po 2 stronach frontu - ludzie - chrześcijanie z wyszytym napisem na pasach " w imię Boga" idą zabijac się wzajemnie!!
czy tak by postąpił Chrystus???
czy taki owoc mieliśmy wydawać??
a prawdziwa wojna dopiero przed nami!Uważam jednak, że tak jak Isus wpajał JEDNOŚĆ w swoich uczniów i my w jedności otrzymamy pełne zrozumienie, jeśli w miłości będziemy analizować Pisma a nie kierować swą energię na personalne ataki. Nikt z nas nie ma mądrości – mądrość pochodzi od Boga i poznanie również.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 10:38, 22 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin