Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maryja - Królową Polski?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Nauka a Biblia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 21:41, 17 Cze 2010    Temat postu: Maryja - Królową Polski?

Jak widzicie, w tytule jest znak zapytania. Podobno Maryja nazwała siebie tak w jakimś objawieniu kilkaset lat temu. Pod Grunwaldem śpiewali już o Bogurodzicy. Jaki jest Wasz stosunek do Matki Boskiej? Czy należy ją czcić? Nie mówię tu o samym szacunku ale o kulcie.
W wielu objawieniach Maryja powołuje się na Jezusa jakoby Jego ręka była ciężka a Jej trudno już ją udźwignąć. W Fatimie i wielu innych miastach straszy przepowiedniami , które jakby nie było są końcami czasów ostatecznych.
Czy wszystkie te objawienia to pokazy demoniczne?
Np. w Fatimie zanim ujrzeli tą rzekomą Maryję wcześniej Słońce zaczęło skakać i ujrzeli dysk na niebie jakiś okrąg świetlny...
Rozsądek mi podpowiada że to kosmici( nie wiem czy dobrzy czy źli, więc nie mówię tu o demonach czy aniołach) byli (przynajmniej w tym przypadku). A podszyli się pod świętego z wiadomych powodów, by nie przestraszyć dzieci katolickich. Wiadomo że każda inna postać była by potępiona przez Kościół i ludzi , a dzieci mogły by się przestraszyć i uciec, więc tylko w takim przebraniu mogli dotrzeć do ludzi. W samą treść objawień już nie wnikam bo sami do końca jej nie znamy.
Po za tym do dzisiaj są ludzie , którzy mają kontakty z Maryją czy nawet Jezusem. Z tego co mi wiadomo w Biblii nie pisze nic o kontaktach z Maryją czy Jezusem przed końcem czasów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 21:57, 17 Cze 2010    Temat postu:

uwazam, ze pokazy demoniczne.
ufoki=demony


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 8:30, 18 Cze 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:01, 17 Cze 2010    Temat postu:

thewordwatcher napisał:
Znam osobiście osoby, którym Jezus 'ukazuje się osobiście' podając na przykład płeć nienarodzonego dziecka czy inne tego typu 'proroctwa'. Często w wyraźny sposób pomaga 'on' im w codziennym życiu, dostarczając często niezwykle 'użytecznych' informacji o innych czy wspomagając ich w zwykłych sprawach doczesnych. Nazywa się to... odbieraniem błogosławieństw od Pana. Oczywiście osoba tak omamiona jest zupełnie bezbronna, i nie sprawdza w Słowie Bożym że ów 'Jezus' to nikt inny, jak... Szatan.

Słowo Boże nie wspomina o takiego rodzaju pomocy w czasach końca od Chrystusa!

Zastanówmy się nieco nad tym niezwykłym zjawiskiem.

Słowo Boże niezwykle dobitnie ostrzega przed Szatanem przyjmującym postać anioła światłości oraz jego sługami!

Tacy słudzy istnieli już w czasach apostolskich!

2 Koryntian 11:13 Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. 15 Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.

Przeanalizujmy nieco tego typu wydarzenia.

Jeżeli Ja-szua zadecydował na osobisty kontakt z daną osobą, chrześcijaninem, musiała być ku temu wyjątkowa przyczyna! Jeżeli władca świata kontaktuje się ze zwykłym człowiekiem, jest to wydarzenie na skalę światową! Ja-szua nigdy niczego nie traktował ani nie traktuje pobieżnie czy frywolnie.

Załóżmy, że takie spotkanie z Panem ma miejsce. (Dzieje Apostolskie, 9 rozdział).

Co należy zrobić w takim przypadku. Słowo Boże mówi wyraźnie o sprawdzaniu duchów. Należy więc to sprawdzić. Jeżeli ukazuje się Ja-szua, należy z całym szacunkiem zapytać, czy wielbi On swego Ojca, Boga i jest jego poddanym. Wiadomo nam ze Słowa Bożego, ze demon (najprawdopodobniej!) nie jest w stanie czegoś takiego wypowiedzieć.

W znanym większości z nas przypadku biblijnym Ja-szua ukazał się Szawłowi (Paweł). Cóż się niezwykłego stało? Przede wszystkim odbyło się to w obecności świadków. Następnie świadkowie ci mieli możliwość zaobserwowania cudu. Paweł stracił wzrok i nikt nie był go z tego wyleczyć. Aby Paweł odzyskał wzrok, Ananiasz musiał go uzdrowić tą samą mocą. Znamy werset biblijny, który mówi, że nie słyszano, aby ktokolwiek "otworzył oczy śleponarodzonemu".

Ja-szua miał konkretne zadanie oraz misję dla Pawła. Przekazał mu niezwykle istotne informacje, niezbędne dla do pracy ewangelizacyjnej. Pod wpływem objawienia Chrystusa Paweł stał się najbardziej wymownym oraz produktywnym pisarzem biblijnym, który wyjaśnił wiele proroctw oraz prawd dotychczas zapieczętowanych przed nami.

Widać wyraźnie, że Ja-szua dokonał wielkiego czynu i dzięki Jego akcji Słowo Boże wzbogaciło się o kilka dodatkowych ksiąg, listów apostoła Pawła.

Treść owych listów wskazuje niezbicie na nadzór Ducha Bożego i nieomylność przesyłanego orędzia przez Pawła dalej umacnia nas w przekonaniu, że wszystkie jego listy są natchnione Duchem Bożym i wszystko, co pisał Paweł jest pozbawione błędów.

Czy w chwili obecnej są ludzie twierdzący, że mają kontakt z Ja-szua?Oczywiście że tak! Ale we wszystkich owych kontaktach nie widać ani jednego przykładu posiadającego wszystkie cechy opisane przez Łukasza w Dziejach Apostolskich.

Nikt nie otrzymał precyzyjnych proroctw, ani nikt nie doznał cudownego uzdrowienia, nikt nie napisał niczego, co posiadałoby wszystkie nieomylne cechy Prawdy objawionej przez Ducha Bożego.

Niemal wszyscy 'nawiedzeni' w ten sposób wcześniej czy później okazali się fałszywymi prorokami!


Któż więc przybierał w tych przypadkach postać anioła światłości?Nie muszę chyba odpowiadać na to czysto retoryczne pytanie.

Dziwnym trafem nigdy nie słyszałem o proroctwach ostrzegających przed 911 czy innymi poważnymi konfliktami!!!

Nie słyszy się także, aby chrześcijanie posiadali dokładną wiedzę jakichkolwiek wydarzeń światowych czy katastrof. Sami stają się często ich ofiarami. Problem z Szatanem polega na tym, że Szatan nie jest w stanie podać dokładnych proroctw, ponieważ on nie kontroluje jeszcze całkowicie wszystkich wydarzeń światowych.


Odpowiedzi na twoje pytania znajdują się... w Słowie Bożym aras.
Ale znam taki film na temat objawień "maryjnych":
http://www.youtube.com/watch?v=9r1CMqrzxC0

Co do tego że ten demon został obwołany "królowa polski" to podejrzewam że Polska
jako naród(nie poszczególni ludzie!) leży pod przekleństwem - jest to naród pogański, naród bałwochwalczy i żyjący w rozwiązłości i grzechu (przypominam że chodzi tu o większośc!- nie wszystkich i wszystko)

Inaczej mówiąc Polska = mini-Kanaan
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:40, 17 Cze 2010    Temat postu:

Kult Marii -> patrz przykazanie pierwsze

Tak - to pokazy demoniczne - w świetle Słowa można by rzec - "baczcie by ktoś was nie zwiódł". Kosmitów nie ma : >

Nie wiem jak można mieć jakikolwiek kontakt z Marią. Według mojej wiedzy - ona umarła i śpi jak wszyscy. A kontakty z Jezusem? Może i są ale czy prawdziwe?

Z tego co mi wiadomo - Maria - tak jak wszyscy potrzebuje Zbawiciela.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:45, 17 Cze 2010    Temat postu:

Dzięki pest
to by wyjąśniało dlaczego Polska zawsze była tak rządzona , rozkradana i gnębiona. No ale Polska nie jest jedyna , większość państw podlegało Watykanowi i było "ochrzczonych" i jakoś nie mieli tak ciężkiej historii , więc do końca nie wyjaśnia to klątw nad Polską.
Są też takie proroctwa które mówią że Polska ma być jakoś szczególnie chroniona podczas 3 wojny światowej. Jeśli takowa wybuchnie to sami się przekonamy. Chociaż wolałbym nie...
Pewnie przed 2 wojną światową też wszyscy wierzyli, że Polskę ocali Maryja, Anglia i Francja Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:51, 17 Cze 2010    Temat postu:

A z kąd pochodzą owe trzecio-wojenne proroctwa? Cool

Ciekawym przykładem mocy "bojowników upadłych" jest znana lub mniej znana historia jak to "maryja" broniła jasnej góry przed bombami!

Jesli to prawda to nie dziwi mnie to - aniołowie to też są zastępy wojenne - i podejrzewam że ci upadli i wszelkie demony mogą tego rodzaju "cud" dokonac...

co do "wirującego słońca" to to jest iluzja - słońca ten pryszcz nie poruszył,
demony mają po prostu sposób abyśmy widzieli to co ONE chcą abyśmy widzieli,
w tamten dzień ponoc padał deszcz i były chmury - zakrywające prawdziwe słońce,
więc sednem tej iluzji mogło byc to że na tle tych chmur wychodzi - słońce-fałszywe.

Jeśli to was podnieca to poczekajcie aż szatan zacznie ściągac ogień z nieba Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 22:52, 17 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:52, 17 Cze 2010    Temat postu:

Jack
Oczywiście że są kosmici . Problem między nami jest taki że oboje rozumiemy i patrzymy na to z trochę innej strony. Wink
Niekoniecznie muszą to być istoty z innej planety ( chociaż Biblia nie wyklucza takiej opcji , chyba że się mylę to mnie popraw). To mogą być istoty z innego wymiaru, które mogą przywdziewać fizyczną formę.
Demony - źli kosmici, anioły - dobre. To nie jest łatwo zrozumieć , kiedy jesteśmy uwięzieni w 3 wymiarze. Dołączam link do bardzo ciekawego wykładu. Każdy powinien go zobaczyć.
http://www.youtube.com/watch?v=zhCHiwVRPXo&feature=related


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 22:54, 17 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:56, 17 Cze 2010    Temat postu:

cos mi sie wydaje ze wlasnie w polsce kult maryjny jest najbardziej rozpowszechniony
btw ogladalem kiedys dokument Billa Mahera pt. Religulous, ktorego celem bylo wysmiewanie religii (nie tyko katolikow, duzo tego bylo, nie zauwazylem natomiast zeby wysmiewal Boga(no chyba ze Xenu xD)), prowadzil on tam wywiad z jednym ksiedzem w watykanie, i ten ksiadz mowil, ze przeprowadzona zostala ankieta, do kogo ludzie sie najczesciej modla, Jezus byl na... (tadam) 6 miejscu
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:11, 17 Cze 2010    Temat postu:

A ja Ci mówię że dzisiaj większość babć modli się do Maryi z wiadomych względów. Bardzo szybko rozrasta się kult JP2 przez wielu nazywanego już Wielkim albo Świętym. Tylko poczekać do beatyfikacji , jak zaczną się do niego modlić. Pewnie już dzisiaj się modlą, tak jak do całych zastępów świętych. Wiecie co , nawet poganie nie mają tylu bożków ile kościół katolicki. Dzisiaj każda babcia ma pełno obrazków , nie tylko z Bogiem czy Jezusem, ale też z papieżami czy rozmaitymi świętymi.
Powinni wydać przewodnik i poradnik po świętych i wskazówki:
Pamiętaj:
Jak coś zgubisz i nie możesz odnaleźć - módl się do św. Antoniego
Jak jesteś w samochodzie módl się do św. Krzysztofa
itd. itd. itd.
Najbardziej nie mogę zrozumieć tego rozróżniania i wymieniania Maryi.
O co w tym wszystkim chodzi???!!!
Matka : piekarska, częstochowska, czarna madonna, wrocławska, fatimska, la sallette i setki innych matek i u każdej możesz coś innego wyprosić. Zależy tylko która działała na jakim terenie i czego dokonała.
Nawet w swojej rodzinie ciągle wysłuchuje jak to św Antoni pomógł odnaleść rzecz. .Oczywiście to efekt placebo i nic poza tym. Ostatnio matka przekonywała mnie abym modlił się do antoniego czy Faustyny. Jak mówię że to grzech i trzeba się modlić bezpośrednio do Boga , to mi odpowiada jak większosć że nie modlimy się do świętych tylko o wstawiennictwo przez nich do Boga.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 23:14, 17 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:19, 17 Cze 2010    Temat postu:

ostatnio jak bylem na mszy (taa, chodze, przyjalem taktyke dzialania na ludzi powoli, gdyz im wiekszy nacisk tym wiekszy opor, a sprawa wymaga subtelnosci i czasu), to ksiadz na kazaniu mowil o tym, ze modlac sie do maryi otrzyma sie wieksze laski niz modlac sie do jezusa, a potem jeszcze wymienil spora liste, do kogo jeszcze warto sie modlic
a jak juz chodze na msze czasami to moge robic za szpiega xD
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:28, 17 Cze 2010    Temat postu:

Ryba, toś mnie z tym zaskoczył. Jeszcze nigdy nie słyszałem czegoś takiego z ust księdza katolickiego. Chociaż nie chodzę do kościoła od ponad roku.
W Biblii bardzo niewiele pisze o niej a robią z niej boga namber łan.
Spytałbym się takiego księdza czy słyszał kiedyś o Lilith czy Semiramis Very Happy
Podobno te boginie mają wokół siebie 12 gwiazd. I w jakiś dziwnych okolicznościach 12 gwiazd jest na wielu obrazach wokół Maryi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:31, 17 Cze 2010    Temat postu:

Panowie jesli myslicie ze Polacy przoduja w kulcie maryjnym to musze was zawiesc.
Meksykanie nas bija na leb. No i dlatego tam tak dobrze sie mieszka i tylu gringo emigruje z USA.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:31, 17 Cze 2010    Temat postu:

ja tam wole z ksiedzami nie gadac... troche glupio szpiegowi sie tak od razu ujawniac xD
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:34, 17 Cze 2010    Temat postu:

A sie martwisz Ryba..... wyrwij chwasta Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 23:36, 17 Cze 2010    Temat postu:

Nie wiem czy zauwazyliście ale im bardziej religijne państwo tym więcej w nim przestępczości , biedy i nienawiści . Przykłady : Polska, Meksyk, Brazylia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Nauka a Biblia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin