Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ekonomia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości ze świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gedeon720
Gość


PostWysłany: Czw 22:03, 02 Wrz 2010    Temat postu:

observer napisał:
Moim zdaniem da się wykazać ciągłość pomiędzy Starym Testamentem a Talmudem. Między nimi nie ma sprzeczności, jest to co najwyżej ewolucja.


Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Czy masz dostęp do Talmudu? Chętnie bym go przeczytał ale podobno jest zabroniony dla Gojów. Z tego co czytałem to Talmud nie ma nic wspólnego ze Starym Testamentem po za tym że sa osoby które chciałyby byśmy wierzyli że jest inaczej.

Żydzi odeszli od prawdy już dawno. Już nasz Pan powiedział
Jana 8: (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

O systemie finansowym również wypowiedział się ostro a nawet nie ograniczył się do słów lecz zrobił niezłą zadymę.

Jana 2: (14) W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. (15) Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. (16) Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!


Oczywiście chodziło o świątynie ale jestem pewien że gwałtowność reakcji miała związek z tym że ten złodziejski system już w tedy był wyjątkowo zły. Relacje inny Ewangelistów podają ze padły słowa

Łukasza 19: (45) I wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali, (46) mówiąc do nich: "Napisane jest: ,A dom mój będzie domem modlitwy', lecz wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców".

Czyli nasz Pan zauważył przebiegłość finansistów i odpowiednio zareagował. Ten fakt w połączeniu z tym że Żydzi nie przyjęli Mesjasza świadczy o tym że już SYSTEM SZATAŃSKI działał.

Pisma hebrajskie pisali mężowie cieszący się uznaniem Boga a Talmud pisali odstępcy. Naprawdę to robi dużą różnicę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pią 2:49, 03 Wrz 2010    Temat postu:

Talmus obnażony.

[link widoczny dla zalogowanych]

Początek artykułu....

....................................

Zawartość:

* Talmud jest najświętszą książką judaizmu
* Kilka nauczań żydowskiego Talmudu
* Obraza przeciw Marii
* Talmud atakuje chrześcijan
* Palenie chrześcijańskich książek
* Chore i obłąkane nauczania żydowskiego Talmudu
* Opowiadania o rzymskim holocauście
* Ujawniające dopuszczenie Faryzejskie rytuały
* Wielki rabin oszukuje kobietę
* Ludobójstwo poparte przez Talmud
* Żydowska talmudyczna Doktryna: „Goje nie są ludźmi”
* Nauczania Maimonides
* Oszukiwanie i udawanie
* Chrześcijańska odpowiedź na Talmud.

Talmud jest judaizmu najświętszą książką (faktycznie kolekcją książek). Ma on pierwszeństwo przed Starym Testamentem w judaizmie. Dowód tego można znalezć w samym Talmudzie, Erubin 21b (Wydanie Soncino): „Mój syn, jest troskliwszy w przestrzeganiu słowa Skrybów niż w słowach Tory (Stary Testament).” Zwierzchnictwo Talmudu ponad Biblią w izraelskim stanie może też być widoczne w wypadku czarnych etiopskich Żydów. Etiopczycy mają więcej wiedzy Starego Testamentu niż Izraelczycy. Jednak ich religia jest tak starożytna, że wyprzedza Talmud Skrybów , o którym Etiopczycy nie mają żadnej wiedzy.


Według do N.Y. Times z września. 29, 1992, p.4:

„Problemem jest to, że etiopska żydowska tradycja nie idzie wcale dalej niż Biblia albo Tora; późniejszy Talmud i inne komentarze, które tworzą podstawę nowoczesnych tradycji, nigdy się nie schodziły”. Ponieważ oni nie handlują talmudycznymi tradycjami, czarni etiopscy Żydzi są dyskryminowani przez syjonistów i zabronione są dla nich małżeństwa, pogrzeby i inne usługi w izraelskim stanie. Rabin Joseph D. Soloveitchik jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych rabinów 20-tego stulecia, „nie kwestionowanego lidera” ortodoksyjnego judaizmu i najwyższej międzynarodowej władzy na halakha (żydowskie religijne prawo). Soloveitchik był odpowiedzialny za nauczanie i wyświęcenie więcej niż 2000 rabinów, „całego pokolenia” żydowskiego przywództwa. Religijny reporter „N.Y. Times”, Ari Goldman, opisał podstawę władzy rabina: „Soloveitchik pochodził z długiej linii znakomitych talmudycznych uczonych. Aż do jego wczesnych lat 20-tych poświęcił się prawie wyłącznie badaniom Talmudu. Wstąpił do Uniwersytetu Yeshiva Elchanan’a na Teologiczne Seminarium, gdzie pozostał czołowym nauczycielem w Talmudzie. Dzierżył tytuł Leib Merkin profesora Talmudu, siedzącego ze skrzyżowanymi stopami przed stołem, trzymając otwarty tomTalmudu”.
(N.Y. Times, kwiecień 10, 1993, str. 3Cool. Goldman nigdzie nie odnosi się do Biblii, jako podstawy wiedzy Soloveitchika, jednego z czołowych, światowych autorytetów żydowskiego prawa. Wszystkie listy uwierzytelniające rabina są orzeczone w oparciu o jego mistrzowską znajomość Talmudu. Wszystkie inne studia są wyraźnie drugorzędne. Żydowska Kronika Brytanii z 26 marca, 1993 stanowi o tym, że w religijnej szkole (yeshiva), Żydzi są „oddani Talmudowi z wykluczeniem wszystkiego innego”. Żydowscy Skrybowie twierdzą, że Talmud jest częściowo zbiórem tradycji Mojżesza, które im on przekał w ustnej formie. Nie były one zapisane w czasach Jezusa. Chrystus potępił tradycje Mishnah (wczesny Talmud) i tych, którzy je nauczali (Skrybów i faryzeuszy), ponieważ Talmud unieważnia nauczania Świętej Biblii. Shmuel Safrai w Literaturze Mędrców Części Jedna (p.164), wskazuje, że w rozdziałach 4 i 5 z Talmudu Gittin Traktatu, Talmud anuluje biblijne nauczanie w sprawie pożyczania pieniędzy: „Hillel dekretował prozbul dla poprawy świata’. ‘prozbul’ jest fikcją prawną, która pozwala, żeby długi były zebrane po Sabatowym roku i to był zamiar Hillel’a, by przez to pokonać obawę przed utratą pieniądzy, którą mieli lichwiarze. Sławne ostrzeżenie Jezusa Chrystusa o tradycji ludzi, którzy unieważniali Pismo Święte (Marek (7:1-13), co jest używane przeciw katolikom przez protestantów, faktycznie ma bezpośrednie odniesienie do Talmudu, lub dokładniej, jego pierwszej części, Mishnah, która istniała w ustnej formie za życia Chrystusa , zanim została podana w formie pisanej. Rozdział. Marek 7, od wiersza 1-13, przedstawia ostre potępienie Mishnah przez Naszego Pana.

Znacznie więcej w linku - [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 9:02, 03 Wrz 2010    Temat postu:

Talmud jest dostępny w Internecie, tylko że po angielsku.

Oczywiście są to tłumaczenia odpowiednio podrasowane, nie ma w nich określenia “Goyim” chociażby. Ale przeczytać można.

Ze względu na naturę tego dzieła (wiele różnych ksiąg) nie mogę podać jednego linku. Ale sporo jest tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gedeon720
Gość


PostWysłany: Wto 9:22, 07 Wrz 2010    Temat postu:

Film który poniżej zamieściłem pokazuje że władcy tego świata mają nieograniczony dostęp do pieniędzy podatników USA.

LINK FILMOWY: [link widoczny dla zalogowanych]

Możesz być więc Chrześcijaninem a mimo to przekazujesz swoje pieniądze ludziom służącym złemu i te pieniądze idą na krzewienie jego idei. Ty będziesz z ledwością wiązał koniec z końcem a oni będą za Twoje pieniądze opływać w luksusach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 22:43, 09 Wrz 2010    Temat postu:

Gedeon720 robi to chyba w ramach performance.

Na pewno reporterzy Bloomberga (swoją drogą – fajne nazwisko) przeprowadzą rzetelne dziennikarskie śledztwo i dojdą do wniosku, że Goldman, Morgan, Sachs, Schiff i inni (też fajne nazwiska) otrzymali pieniądze które powinni oddać. Bloomberg nie zadowoli się samymi nazwami spółek i ustali nazwiska rodzin kotrnolujących owe instytucje finansowe. Sąd Najwyższy zaś wyda sprawiedliwy wyrok i zmusi złą Rezerwę Federalną do ujawnienia danych na które czekają wszyscy obywatele.

Reporterzy przeprowadzą niezależne śledztwo a Bloomberg wyemituje program w prime time z potwierdzi reputację niezależnej i rzetelnej telewizji.


Jeszcze raz zacytuję niezawodne żydowskie mądrości z Księgi Wyjścia (12):

(35) Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty
(36) Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób Izraelici złupili Egipcjan.Wystarczy zastąpić “Egipt” przez “Stany Zjednoczone” i mamy – wypisz, wymaluj – cały bailout. Śledztwa Bloomberga są tylko częścią planu wzbudzania życzliwości Amerykanów, o którym wspomina Pismo. Zresztą może to tak samo wyglądało?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 13:39, 10 Wrz 2010    Temat postu:

Ciekawy argument Erwin.
Z jenym spostrzezeniem.
Izraelici nie przestrzegali Prawa. Naciagali je i skonczyli jak skonczyli.
Henryk doskonale opisal koniec Starego Przymierza. Blogoslawienstwa zarezerwowane dla Izraela przeszly na rozproszona trzode. W miejscach gdzie owieczek jest wiecej jest wiekszy dobrobyt. Pasterz nie chce zeby owieczki cierpialy niedostatek i zapewnia im byt. Tak jak dobry Ojciec dba o swoje dzieci. Owszem, niektore panstwa byly obdarzone dobrobytem w roznych czasach. Mysle ze obecnie ustaje obietnica co do panstw a przechodzi na indywidualnych ludzi.
Jahwe ma plan i my o tym wiemy. Nie znamy tylko detali i pozostaje nam wiara ze to co On czyni jest najlepszym rozwiazaniem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gedeon720
Gość


PostWysłany: Pią 22:37, 10 Wrz 2010    Temat postu:

Wyciągacie takie wnioski jakie chcecie pytanie tylko dlaczego?

Ostatni pomysł jaki by mi przyszedł do głowy po przeczytaniu księgi Wyjścia 12: 35,36 to sugestia że Bóg kazał Izraelitom okradać inne narody

Izrael nie stosował żadnych sztuczek, niczego nie obiecywał Egipcjanom wystarczyło że o cos poprosili a oni im dawali. Egipcjanie chcieli by Żydzi jak najprędzej sobie poszli i byli gotowi im dać wszystko by tylko już szli.

Czy wiecie ile czasu Izrael pracował w charakterze niewolnika w Egipcie? Kilkaset lat. Według prawa bożego kiedy niewolnik odzyskiwał po 6 latach niewoli wolność musiał dostać od swego Pana różne dobra. Bóg nakazywał by uwolnieniu towarzyszyło obdarowanie.

Pow. Prawa 15: (9) Uważaj, żeby w twym sercu nie powstało nikczemne słowo, mówiące: 'Przybliżył się siódmy rok, rok uwolnienia', i żeby twoje oko nie stało się skąpe dla twego ubogiego brata, tak iż nic byś mu nie dał, a on musiałby wołać do Jehowy przeciwko tobie, i byłoby to grzechem z twojej strony. (10) Masz mu bezwarunkowo dać, a twe serce nie ma być skąpe w dawaniu mu, gdyż za to Jehowa, twój Bóg, będzie ci błogosławił w każdym twoim czynie i w każdym twoim przedsięwzięciu. (11) Ubogiego bowiem nigdy nie zabraknie w tej ziemia. Dlatego ci nakazuję, mówiąc: 'Masz szczodrze otworzyć rękę przed swym uciśnionym i ubogim bratem w twej ziemi'. (12) "Gdyby ci został sprzedany twój brat, Hebrajczyk lub Hebrajka, i służył ci sześć lat, to w siódmym roku odeślesz go od siebie jako człowieka wolnego. (13) A gdybyś odsyłał go od siebie jako człowieka wolnego, nie wolno ci go odesłać z pustymi rękami. (14) Zaopatrzysz go w coś ze swej trzody i ze swego klepiska, i ze swej tłoczni oliwnej i winnej. Dasz mu stosownie do tego, jak ci pobłogos1awił Jehowa, twój Bóg. (15) I pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej, a Jehowa, twój Bóg, cię wykupił. Dlatego ci to dzisiaj nakazuję.

Kiedy czytamy
Wyjścia 12: (35) I synowie Izraela postąpili zgodnie ze słowem Mojżesza, prosząc Egipcjan o przedmioty ze srebra i o przedmioty ze złota oraz o płaszcze. (36) A Jehowa sprawił, że lud znalazł łaskę w oczach Egipcjan, tak iż dali im to, o co prosili; i ogołocili Egipcjan.

To dowiadujemy się że w tym przypadku Bóg zadbał o sprawiedliwość i zadośćuczynienie za lata niewolniczego wykorzystywania Żydów.Powtórzonego Prawa 15:6 to tylko obietnica ze jeśli będą posłuszni Ja(h)we to nigdy nie będą pożyczać od kogoś tylko komuś i nie będą pod cudzą władzą. Dobrze wiemy że nie spełnili wymagań i Bóg odebrał im błogosławieństwo aż w końcu zupełnie wyrzekł się ich. Byli więc łupieni, mordowani i okradani. Taj jak wszystkie inne narody którym Bóg nie pomagał.

To że garstka Żydów znalazła doradcę w postaci przeciwnika który pokierował ich tak by ostatecznie zdobyli władzę nie świadczy że miało to cokolwiek wspólnego z Ja(h)we i jego błogosławieństwem. Żydzi w tym celu posługiwali się oszustwem, morderstwem, zdradom itp. Ich metody świadczą o tym kto jest ich przewodnikiem i bogiem.

Jana 8: 44 Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Również 28 rozdział na który się powołujecie zaczyna się od słów określających warunek (1) "A jeśli będziesz bezwarunkowo słuchał głosu Jehowy, swego Boga, dbając o wprowadzanie w czyn wszystkich jego przykazań, które ci dzisiaj nakazuję, to Jehowa, twój Bóg, wyniesie cię wysoko ponad wszystkie inne narody ziemi.

Dopiero pod tym warunkiem mieli być tak bogaci ze niczego im miało nie brakować mogli więc nadmiar pożyczać innym narodom. Żydzi okazali się nieposłuszni a Bóg wypluł ich ze swego błogosławieństwa.

Rada da wszystkich którzy na podstawie wypowiedzi innych chcą budować swoją wiedzę i wiarę sprawdzajcie podawane cytaty i czytajcie kontekst by dać odpór tym co w złym świetle stawiają naszego Stwórcę lub jego syna

Bóg Jahwe nie ma nic wspólnego z dzisiejszym Izraelem a większość ich prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z Jakubem (ojcem Izraelitów). Prawdopodobnie więcej krwi izraelskiej płynie w Palestyńczykach niż wśród tych co głoszą się potomkami Jakuba. Ci którzy dziś mają władzę mogą w ogóle nie mieć korzeni od Jakuba, prawdopodobnie są hybrydami czyli rodem pochodzącym od demonów i kobiet które z nimi współczuły po potopie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 20:15, 11 Wrz 2010    Temat postu:

Cytat:
Poruszacie bardzo poważne tematy jestem nimi bardziej zaciekawiony niżby komukolwiek przyszło do głowy.

To to jest prawdziwa nauka ekonomii.. Ekonomia eschatologiczna rzekłbym. Ciężki temat.


Cytat:
Mam jednak uwagę do twierdzenia że "błogosławieństwo dla Izraela ciągle obowiązuje" Otóż to nie jest zgodne z faktami. Izrael jako naród utracił swoją uprzywilejowaną pozycję przed Bogiem Jakuba i Izaaka.

Izrael rzeczywiście miał różne perturbacje z Jahwe. Jak widze jednak bieżącą rzeczywistość to trudno mi uwierzyć, że Izrael stracił swoją uprzywilejowaną pozycję.


Cytat:
Oni to w pewnym momencie pojęli i dlatego zwrócili się do kabały czyli poszli w czary i zaklęcia które Bóg Jahwe kategorycznie zabronił pod karą śmierci.

Z tymi czarami to są różne wersje – kto się nimi posługiwał i kiedy. Przedstawię fragment Pisma:


(1) Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz.
(2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud,
(3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im,
(4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy.
(5) Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego.
(6) Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie.
(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi -
(8) jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego -
(9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa.
(10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.
(11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(12) Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.


(Ks. Powt. Prawa 13:1-12, Biblia Tysiąclecia)


To jest najprawdopdobniej instruktaż postępowania z Chrustusem. Chrustus nie został ukamienowany, jak nakazał Jahwe, gdyż kamienowanie wówczas było w Jerozolimie nielegalne. Karę śmierci mogli wymierzać tylko Rzymianie, a oni mieli inne sposoby. Stąd krzyż (czy pal).


Z wbijanej nam do głów chronologii wynika, że fragment ten powstał setki lat przed Chrystusem. Nie musi to być prawda. Mechanizm przechowywania Słowa Bożego powodował, że fragment Powtórzonego Prawa mógł powstać już po Chrystusie.

Ja rozumuję tak - treść tego fragmentu Słowa Bożego to ostrzeżenie przed uleganiem wszelkim reformatorom religijnym. Jahwe daje wskazówkę: owi reformatorzy dla uwiarygodnienia swoich słów mogą posługiwać się magią. Izrael pownien takich reformatorów zabić. Uznanie Chrystusa za reformatora religijnego jest oczywiste.

Dalej:

(1) Jeśli fragment ten faktycznie powstał przed Chrystusem, to nie można mieć pretensji do Żydów o zamordowanie Chrystusa. Przeciwnie – jako pobożny i bogobojny lud - postąpili zgodnie z nakazami Pisma.

ALBO

(2) Fragment ten został dodany później, po całym wydarzeniu, do tekstu o setki lat wcześniejszego. Jeśli tak było to do całego tekstu współczesnej Biblii należy podchodzić z dystansem.Osobiście przychylam sie do drugiego poglądu. Zertknąłem się kilkakrotnie z opiniami, że tekst Biblii (ST) jest sfałszowany na poziomie przekładu. Nowy Testament zaś to w dużym stopniu fabrykacja – nawet w języku polskim to widac.

Podobno wystarczy hebrajski aby przez tą barierę przejść. Podobno z Księgi Rodzaju naprawde można wyczytać kawałek historii świata. Tylko że nie można czytać europejskich przekładów.
Cytat:
Swoje bogactwo zdobywają w sposób nieuczciwy metodami które prawdziwy Bóg potępiał. Można je poznać czytając Talmud kradzież, oszustwo a nawet zabójstwo nie jest tam grzechem jeśli jest przeciw gojom. Takie metody wyraźnie pokazują że jeśli oni służą jakiemuś bogu to jest to bóg tego świata. Takie określenie znajdujemy w Biblii (2 Kor 4:6) i być może ta postać duchowa im błogosławi ale nie ma to nic wspólnego z błogosławieństwem prawdziwego Boga.


Być może Izrael zdobywa bogactwa w sposób nieuczciwy. To zależy od kryteriów uczciwości. Talmud mówi że wszystkie bogactwa świata należą do Żydów, więc jeśli nawet coś zabierają, to idą po swoje. Gdzie tu nieuczciwość?

Talmud mówi że wszystkie bogactwa świata należą do Żydów, a Jahwe w Biblii obiecuje Izraelowi, że posiądzie miasta, których nie wybudował (tez chyba to cytowałem). Dlatego uważam, że pomiędzy Biblią a Talmudem nie ma sprzeczności. Talmud to - w dużym stopniu - rozwinięcie doktryny bibilijnej.

W każdym razide można wykazać z łatwością, że "nieuczciwy" sposób zgobywania bogactw i potęgi został przedstawiony Izraelowi przez Jahwe (poniekąd to zrobiłem). To Jahwe nakazał Izraelowi niszczyć i wyzyskiwać gojów.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 20:21, 11 Wrz 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 0:21, 12 Wrz 2010    Temat postu:

No to może ja teraz posmęcę Smile
Gdy czytałem ST o ludzie Izraela bardzo cząsto są tam zamieszczone nazwy rodów lub potomkowie kogoś konkretnego, synow i córki tego a tamtego, lud taki a taki. Czyli, że konkretne linie rodowe są wyszczególniane a słowo boże dotyczy obietnicy danej ich przodkom. A skoro tak to jeśli już powołujemy się na obietnice dane kilka tys. lat temu to dotyczą one potomków Abrahama bo tylko im było cokolwiek obiecywane i w biblii jest wszystko szczegółowo wymienione co komu i kiedy, czyli na jakich warunkach. Tymczasem obecni obywatele państwa Izrael są kimś zupełnie innym. Ludzie ci etnicznie są mieszanką ludów słowiańskich i tureckich z lekkim zabarwieniem semickim. Szlomo Sanda wywołał skandal swoją książką "Wymyślenie żydowskiego narodu” gdzie zawarł tą oczywistą oczywistość. Jeśli już szukamy potomków to prędzej znajdziemy ich w eksterminowanych obecnie Palestyńczyków.
Druga nurtująca mnie sprawa to sprawa zadłużenia, które już nie osłabia lecz przeraża. Nie spodziewałbym się żadnego ucisku który ma nadejść bo on już jest i ma się dobrze. Sądzę, że dług jest jest jedynie symptomem czy może rezultatem zniewolenia ludzi. Bo nie chodzi o to aby niewolnika bić czy poniewierać. Istotą niewolnictwa jest to aby niewolnik i jego dzieci pracowali dla swojego pana. Obecnie aby spłacić długi europejskie należało by sprzedać kontynent kilkanaście razy. Wtedy spłacono by długi budżetowe, instytucjonalne, firmowe i prywatne. Co ciekawe tylko Watykan i Białoruś nie ma długów w Europie. Jednakże czy międzynarodowi lichwiarze mają majątek kilkunastokrotnie przewyższający bogactwa Europy, że nam pożyczyli? Chyba nie. Natrzepali jakieś kwoty z powietrza i karzą pracować na spłatę. System jest banalnie prosty i widać wyraźną granicę między niewolnikami a ich właścicielami.
Ciekawym wskaźnikiem jest dzień wolności podatkowej który można obliczyć co do godziny, ale... to są podatki widoczne na papierze a do tego należy dodać podatki pośrednie, koncesje, koszty itd. I tak z dnia wolności podatkowej gdzieś w lipcu przesuwamy się na październik, więc w sumie niewolnik może zarobić na tzw. fajki i browar. Dług to pieniądz wirtualny nawet już bez pokrycia w papierze. Te resztki pieniądza drukowanego krążą jeszcze w gospodarczy aby niewolnikom łatwiej było wywiązać się z narzuconych zobowiązań.
I tak: Kowalski ma pensję i co jeszcze? Mieszkanie na krechę do końca życia, samochód już psujący się ale jeszcze nie spłacony. Żona idzie do roboty bo kieszonkowe przeciętnego Kowalskiego nie starcza na spłatę długów, opłat na rzecz budżetu i innych podatków. A dzieci? Nie wiadomo czy starczy kieszonkowego i Kowalskiego i jego żony. Jeśli rodzice nie pomogą będzie ciężko. A jeśli rodzice mają obcięte emerytury i targną się na hipotekę odwróconą?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 1:35, 12 Wrz 2010    Temat postu:

Trzecia sprawa to upadek USA. Wbrew pozorom mogłoby to mieć w dłuższej perspektywie pozytywne skutki dla świata. Po pierwsze odpadłby dolarowy podatek światowy. Do$ar jest ustawicznie od dziesięcioleci osłabiany inflacją, czy dodrukiem. Każde państwo używa dolarów w wymianie międzynarodowej więc musi trzymać pewne rezerwy tej waluty. Euro nie zmieniło tego stanu rzeczy bo Usa pilnuje petrodolara jak oka w głowie. Myślę, że ważniejszym od ropy powodem napaści na Irak było porzucenie rozliczeń w petrodolarach. Iran wrogiem numer jeden stał się zaraz po zapowiedzi, że otworzy giełdę naftową gdzie będzie się rozliczał w ojro. Po groźbach gangsterów zza wielkiej wody otwarcie giełdy przesuwano trzy razy, aż w końcu otwarto ale bez ojro.
Ogromne zadłużenie Usa nie jest dla tych gangsterów żadnym utrudnieniem. Manewr pozbycia się długu był już grany. Ktoś tu wspomniał, że Hitler i jego doradcy rozkręcili szybko gospodarkę Niemiec. Zwracam uwagę na fakt iż, Niemcy byliby bankrutami pewnie do dzisiaj z powodu traktatu wersalskiego który narzucał spłatę odszkodowania za IWS w wysokości 132 mld marek w złocie. Ci doradcy mówiący po angielsku z nowojorskim akcentem zdenominowani markę poniżej wartości papieru na którym była drukowana, dzięki czemu spłata zadłużenia sprowadzała się do jakiś symbolicznych wielkości złota. A świat obiegły zdjęcia pokazujące Niemkę palącą w piecu markami. Tak, ta hiperinflacja to nie wypadek przy pracy a jedynie wygrzebanie się z zobowiązań. Usa mogłaby w miesiąc pozbyć się długów. Amerykanie zgrzytaliby zębami może max dwa lata i gospodarka znów stałaby na nogach. Chińczycy w których upatruje się konkurentów i wrogów Usa też nie kwapią się do konfrontacji. Gdyby wypuściliby swoje ogromne rezerwy "zielonych" spowodowaliby światową powódź finansową która zmyłaby Usa, ale co wtedy? Usa to ich odbiorca numer 1 a ich rynek wewnętrzny mimo, że ogromny ludnościowo to jeszcze za słaby aby utrzymać się samodzielnie. Do militarnej konfrontacji z Usa, największym gangsterem nikt się nie kwapi, również Chiny. Więc skośni mogą tylko patrzeć jak Usa denominuje ich rezerwy i sponsorować dalej kosztem własnego obywatela. Próbują pozbywać się jakoś rezerw dolarowych ale powoli, tak aby nie naruszyć filarów piramidy finansowej.
Podsumowując, upadek dolara, kolaps, czy inna trauma finansowa która straszą ekonomiczni "fachofcy" najbardziej na rękę byłaby zwykłemu szaremu obywatelowi jakich jest 99% na świecie, ale nie międzynarodowej oligarchii finansowej. Niewolnicy są już podzielini między ciemiężców. Gdyby było im to na rękę już dawno by tego dokonali! Tymczasem realizują jakiś pełzający kryzys, coraz bardziej oczynszowując świat. To się ciągnie w nieskończoność, leci jak krew z nosa. Nie chodzi o to aby kogoś mocno przestraszyć tak aby uciekł czy z wrażenia zmarł. Chodzi o to aby ludzie żyli w strachu i się bali.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gedeon720
Gość


PostWysłany: Nie 11:50, 12 Wrz 2010    Temat postu:

observer napisał:
Cytat:
Poruszacie bardzo poważne tematy jestem nimi bardziej zaciekawiony niżby komukolwiek przyszło do głowy.

To to jest prawdziwa nauka ekonomii.. Ekonomia eschatologiczna rzekłbym. Ciężki temat.


Cytat:
Mam jednak uwagę do twierdzenia że "błogosławieństwo dla Izraela ciągle obowiązuje" Otóż to nie jest zgodne z faktami. Izrael jako naród utracił swoją uprzywilejowaną pozycję przed Bogiem Jakuba i Izaaka.

Izrael rzeczywiście miał różne perturbacje z Jahwe. Jak widze jednak bieżącą rzeczywistość to trudno mi uwierzyć, że Izrael stracił swoją uprzywilejowaną pozycję.


Cytat:
Oni to w pewnym momencie pojęli i dlatego zwrócili się do kabały czyli poszli w czary i zaklęcia które Bóg Jahwe kategorycznie zabronił pod karą śmierci.

Z tymi czarami to są różne wersje – kto się nimi posługiwał i kiedy. Przedstawię fragment Pisma:


(1) Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz.
(2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud,
(3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im,
(4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy.
(5) Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego.
(6) Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie.
(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi -
(Cool jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego -
(9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa.
(10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.
(11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(12) Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.


(Ks. Powt. Prawa 13:1-12, Biblia Tysiąclecia)


To jest najprawdopdobniej instruktaż postępowania z Chrustusem. Chrustus nie został ukamienowany, jak nakazał Jahwe, gdyż kamienowanie wówczas było w Jerozolimie nielegalne. Karę śmierci mogli wymierzać tylko Rzymianie, a oni mieli inne sposoby. Stąd krzyż (czy pal).


Z wbijanej nam do głów chronologii wynika, że fragment ten powstał setki lat przed Chrystusem. Nie musi to być prawda. Mechanizm przechowywania Słowa Bożego powodował, że fragment Powtórzonego Prawa mógł powstać już po Chrystusie.

Ja rozumuję tak - treść tego fragmentu Słowa Bożego to ostrzeżenie przed uleganiem wszelkim reformatorom religijnym. Jahwe daje wskazówkę: owi reformatorzy dla uwiarygodnienia swoich słów mogą posługiwać się magią. Izrael pownien takich reformatorów zabić. Uznanie Chrystusa za reformatora religijnego jest oczywiste.

Dalej:

(1) Jeśli fragment ten faktycznie powstał przed Chrystusem, to nie można mieć pretensji do Żydów o zamordowanie Chrystusa. Przeciwnie – jako pobożny i bogobojny lud - postąpili zgodnie z nakazami Pisma.

ALBO

(2) Fragment ten został dodany później, po całym wydarzeniu, do tekstu o setki lat wcześniejszego. Jeśli tak było to do całego tekstu współczesnej Biblii należy podchodzić z dystansem.Osobiście przychylam sie do drugiego poglądu. Zertknąłem się kilkakrotnie z opiniami, że tekst Biblii (ST) jest sfałszowany na poziomie przekładu. Nowy Testament zaś to w dużym stopniu fabrykacja – nawet w języku polskim to widac.

Podobno wystarczy hebrajski aby przez tą barierę przejść. Podobno z Księgi Rodzaju naprawde można wyczytać kawałek historii świata. Tylko że nie można czytać europejskich przekładów.
Cytat:
Swoje bogactwo zdobywają w sposób nieuczciwy metodami które prawdziwy Bóg potępiał. Można je poznać czytając Talmud kradzież, oszustwo a nawet zabójstwo nie jest tam grzechem jeśli jest przeciw gojom. Takie metody wyraźnie pokazują że jeśli oni służą jakiemuś bogu to jest to bóg tego świata. Takie określenie znajdujemy w Biblii (2 Kor 4:6) i być może ta postać duchowa im błogosławi ale nie ma to nic wspólnego z błogosławieństwem prawdziwego Boga.


Być może Izrael zdobywa bogactwa w sposób nieuczciwy. To zależy od kryteriów uczciwości. Talmud mówi że wszystkie bogactwa świata należą do Żydów, więc jeśli nawet coś zabierają, to idą po swoje. Gdzie tu nieuczciwość?

Talmud mówi że wszystkie bogactwa świata należą do Żydów, a Jahwe w Biblii obiecuje Izraelowi, że posiądzie miasta, których nie wybudował (tez chyba to cytowałem). Dlatego uważam, że pomiędzy Biblią a Talmudem nie ma sprzeczności. Talmud to - w dużym stopniu - rozwinięcie doktryny bibilijnej.

W każdym razide można wykazać z łatwością, że "nieuczciwy" sposób zgobywania bogactw i potęgi został przedstawiony Izraelowi przez Jahwe (poniekąd to zrobiłem). To Jahwe nakazał Izraelowi niszczyć i wyzyskiwać gojów.


Pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź w całości żebyś nie manipulował jej edycją. Ujawniłeś się jako przeciwnik Chrystusa usprawiedliwiając (w idiotyczny sposób) zabicie Jaszu (Jezusa) Pokazałeś że Twój sposób rozumowania idzie w parze z pokrętną logika Faryzeuszy.

Zakwestionowałeś również wartość Słowa Bożego

Cytat:
Osobiście przychylam sie do drugiego poglądu. Zertknąłem się kilkakrotnie z opiniami, że tekst Biblii (ST) jest sfałszowany na poziomie przekładu. Nowy Testament zaś to w dużym stopniu fabrykacja – nawet w języku polskim to widac.


W dodatku składasz fałszywe świadectwo przeciw Ja(h)we

Cytat:
W każdym razide można wykazać z łatwością, że "nieuczciwy" sposób zgobywania bogactw i potęgi został przedstawiony Izraelowi przez Jahwe (poniekąd to zrobiłem). To Jahwe nakazał Izraelowi niszczyć i wyzyskiwać gojów.


A ja wykazałem na kilku przykładach ze manipulujesz fragmentami nadając im fałszywą interpretacje.

WNIOSEK.
Jesteś tu po to by bronic sług przeciwnika i podważać sprawiedliwość Ja(h)we
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Nie 12:56, 12 Wrz 2010    Temat postu:

observer

Hmmm... być może Gedeon podsumował cię nieco ostro, ale w rzeczywistości nie znasz zbyt dobrze Biblii, i z tej prostej przyczyny współczesny Izrael jest dla ciebie największym wrogiem, a co w logicznej kolejności po tym następuje, to wrogość do Bibli i Boga, ponieważ to Bóg wybrał Naród Wybrany, czyli według twojego sposobu rozumowania Bóg popełnił poważny błąd i co najgorsze, nadal On ów błąd powiela i nadzoruje.

Na tym forum jesteśmy oddani Prawdzie i to jedynej Prawdzie jaka istnieje we wszechświecie - czy Prawdzie biblijnej, która jest z kolei prawdą samego Boga.

Najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Bóg w rzeczywistości wybrał Izrael jako Naród Wybrany, ale w momencie śmierci Chrystusa naród ten został całkowicie odrzucony jako Narów Wybrany, co poniosło straszliwe dlań konsekwencje - totalne zrównanie Jerozolimy z ziemią w roku 70 n.e. W straszliwej rzezi zginęło w Jerozolimie ponad 1.1 miliona Żydów.

Po owej rzezi następcy owych Żydów są nazywani w Biblii - Synagogą Szatana!

Bądź łaskaw sprawdzić ten artykuł oraz podane w nim wersety biblijne.

[link widoczny dla zalogowanych]Tak na marginesie... dlaczego mnie tak interesuje sprawa złota?

Ponieważ wiem, że głównym właścicielem złota jest i zawsze był Watykan.

Banki szwajcarskie to jego banki i on ma pod swoją kontrolą Bank Federalny USA oraz Bank Angielski czy australijski.

Synagoga Szatana oraz Masoneria to ramiona Watykanu w którego bankach obie te organizacje trzymają swe fundusze.

Do tej pory wykonywały one posłusznie rozkazy Watykanu ale rozpoczął się pomiędzy nimi konflikt, który stale się nasila. Szczytem jest obecnie morderstwo Smoleńska!

Sprawdź i dokładnie przewertuj tę witrynę.

[link widoczny dla zalogowanych]

Ta witryna mówi o wielu zbrodniach Watykanu ale jak zwykle nie mówi o zbrodniach ich największego narzędzia - żydomasonerii.

BTW. Biblia zabrania lichwy!

Co jest najgorsze dla wielu - właśnie żydomasoneria zniszczy KRK a potem zostanie sama zniszczona przez Boga.

Nie trafiłeś na zwykłych fundamentalistycznych Chrześcijan, ale na takich, którzy odrzucają niemal wszystkie religie i wierzą jedynie Bogu.

Sprawa złota interesuje mnie szczególnie, ponieważ podejrzewam, że złoto Żydzi ukradli Watykanowi.

Jeżeli pójdziesz tym tropem, coś na pewno w tej kwestii znajdziesz!

Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 16:11, 12 Wrz 2010    Temat postu:

Co do demotywatora po części prawda,ale ja mam znajomych którzy opowiedzieli mi kiedyś masee dowcipów o żydach,tak zwany czarny humor to był.Złoto na pewno ma Watykan,kiedy odkrywano nowe lądy od razu interesował się nimi jakiś król a co za tym idzie potem Watykan,więc miał on możliwośc pozyskiwać surowce już od dawna,z nowych ziem,oczywiście zawsze był pretekst który zwał się nawracaniem,nie jestem nawet sobie w stanie wyobraźić jaki jest bogaty Watykan,tyle tragedii na ziemii a nigdy nie słyszałem by pomogli komuś z tych pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 18:34, 12 Wrz 2010    Temat postu:

thewordwatcher napisał:

Sprawa złota interesuje mnie szczególnie, ponieważ podejrzewam, że złoto Żydzi ukradli Watykanowi.
Proszę o rozwinięcie tego zagadnienia gdyż do tej pory wszelkie tropy wskazywały na Watykan jako największego posiadacza złota. Prawdopodobnym miejscem może być Szwajcaria. III Rzesza sprzedawała ogromne ilości złota SNB (Schweizerische Nationalbank), szacunkowo 8 krotnie więcej niż wynosiły Niemieckie rezerwy złota przed wojną. Szwajcarzy dostali w swoje ręce złoto zgrabione ze wszystkich krajów okupowanych przez Niemcy. Obecnie nie wiadomo ile złota jest w "Fort Knox" i czy w ogóle jest tam jeszcze złoto. W ostatnich latach większość banków centralnych pozbywało się złota, do czego same usa mocno zachęcało samemu jednocześnie go nie sprzedając. W dodatku ostatnio wybuchła afera gdy Chińczycy skapnęli się, że zamiast złota na rynku krąży sporo sztabek złoconego wolframu.
A to oficjalne nie koniecznie prawdziwe rezerwy złota na świecie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pon 3:36, 13 Wrz 2010    Temat postu:

Cytat:
Proszę o rozwinięcie tego zagadnienia gdyż do tej pory wszelkie tropy wskazywały na Watykan jako największego posiadacza złota.


Ja także chciałbym więcej o tym wiedzieć! Smile

Odnośnie Hitlera... krążą pogłoski, ze znał on doskonale angielski i być szkolony przez... syjonistów brytyjskich do roli Kanclerza. Istnieje książka autora z Nowej Zelandii, który ujawnia te rzeczy. Nazwiska nie pamiętam... tytuł chyba był - Hitler - British Agent.

Jeżeli wiemy cokolwiek o Baulfoura deklaracji o przywróceniu Izraelowi Palestyny, czyli kreacji Izraela w 1948. W tym świetle zaczyna być jasne, dlaczego Anglicy mieliby szkolić Hitlera. Zwłaszcza, że brytyjskie powiązania okultystyczne są jednymi z najmocniejszych na globie ziemskim.

Dalej, wiele wskazuje na Watykan jako szefa Banku Federalnego USA, z administracja Rockefellerów, Shiff, Sachs i JP Morgan.

Wielka depresja USA rozpoczęła sie w roku 1929 i trwała do roku 1939.

Powodem był... brak pieniędzy na rynku.

Klechistan wycofał masę pieniędzy z rynku USA i większość z nich trafiła do... Nemiec! Część także poszła do Rosji, która rozpoczęła swoje przygotowania do II WŚ.

Podczas II WŚ pociągi ze złotem jeździły do banków w Szwajcarii oddając Watykanowi dług.

Nie było żadnego cudu gospodarczego w Niemczech.

Jedynie nagły OLBRZYMI zastrzyk pieniędzy mógł wynieść Niemcy na szczyt świata w ciągu zaledwie 6 lat!


Cudów w gospodarce nie ma! Nie ma także nigdzie przepisu na taki gwałtowny wzrost gospodarczy, jakich doświadczyły Niemcy. Hitler nie był żadnym geniuszem gospodarczym i nigdzie nie ma żadnych śladów jakichkolwiek nowych pomysłów na tak piorunująco szybki rozwój państwa.

Z reguły ekonomiści wiedzą, gdzie są problemy ale władze rzadko z ich wiedzy korzystają, ponieważ celem nie była i nie jest pomyślność narodów.

Mogła być tylko jedyna przyczyna niemieckiego 'cudu'. Nagły zastrzyk olbrzymich kwot pieniężnych z banków Watykanu. Wsparcie Watykanu dla III Rzeszy nie podlega dyskusji.

Wielką pomoc dla Hitlera dawał także Henry Ford oraz dziadek Busha juniora, Prescott Bush.

Jedna ważna ciekawostka odnośnie złota.


Była masa złota pod (Południową!?) wieżą w Nowym Jorku. 9/11.

W filmie z Brucem Willisem Die Hard podczas kradzieży tego złota bohaterski Bruce ponownie uchronił USA przed olbrzymią kradzieżą.

Owe ciężarówki wywoziły złoto właśnie z podziemi Południowej Wieży!

Co się stało z tym złotem podczas ataku 9/11?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości ze świata Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin