Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tora czy Chrystus?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 3:24, 01 Mar 2015    Temat postu: Tora czy Chrystus?

Jeremiasz 8 : ( 8 ) Jakże możecie mówić: Jesteśmy mądrzy i znamy zakon Pana? Zaiste: W kłamstwo obrócił go kłamliwy rylec pisarzy.


Jremiasz 7: (21) Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso,

(22) Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych,

(23) Lecz TYLKO TO PRZYKAZANIE dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!

(24) Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą.

Z tych wersetów jasno wynika, że Bóg im nie nadawał takich przykazań, lecz oni zaczęli jeszcze gorzej postępować, niż ICH OJCOWIE, których Bóg wyprowadził z Egiptu, krwawe ofiary zwierząt im nie wystarczyły i zaczęli składać baalowi swoje dzieci.


Ozeasz 8(12) Chociaż spisałem mu wiele Moich wskazań, to jednak lekce je sobie ważyli jako coś obcego.

(13) Lubią ofiary rzeźne i chętnie je składają, także mięso, i chętnie je jedzą, lecz Pan ich sobie nie upodobał. Będzie teraz pamiętał o ich przewinie i karać ich będzie za ich grzechy! Powrócą do Egiptu!


Syrach 35: 1 Kto zachowuje Prawo, mnoży ofiary, a kto zważa na przykazania, składa ofiary dziękczynne. 2 Kto świadczy dobrodziejstwa, przynosi ofiary z najczystszej mąki, a kto daje jałmużnę, składa ofiarę uwielbienia. 3 Oddalenie się od zła jest upodobaniem Pana, a oddalenie się od niesprawiedliwości jest jak ofiara przebłagalna. 4 Nie ukazuj się przed Panem z próżnymi rękami, wszystko to bowiem [dzieje się] według przykazania. 5 Dar ofiarny sprawiedliwego namaszcza ołtarz tłustością, a przyjemny jej zapach unosi się przed Najwyższego.

Z powyższych wersetów widać czym są te OFIARY, zachowując i przestrzegając Prawo- to nasza ofiara dziękczynna, świadcząc dobrodziejstwa- przynosimy ofiarę z najczystszej mąki, dając jałmużnę- składamy ofiarę uwielbienia. Największą ofiarę, jaką można złożyć Bogu, to nie krew i cierpienie innej istoty, lecz podporządkowanie się Mu, słuchanie tylko Jego, strzegąc Jego przykazania, pomaganie sierocie, wdowie, głodnemu i spragnionemu. Jedyną rzecz jaka nam Bóg dał we własność, to wolna wola, zaś składanie krwawych ofiar, nie "przelewając" wówczas swojej krwi, jest żadną karą, bo cierpi niewinne zwierzę, nie zaś grzesznik. Tym powinny być ofiary dla Boga.

Jeremiasz 14: (14) A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; NIE POSŁAŁEM ICH ani nie dałem im poleceń, ani NIE MÓWIŁEM do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują.

Ostrzeżenia dotyczące "proroków" i ich fałszywych widzeń mamy jeszcze w Jeremiaszu 23:25; 29:8; Ezechiel 13:6-7 i inne)

Ostrzeżenie dotyczące fałszywych objawień, widzeń, nauk. Chrystus Przyszedł, aby to Prawo wypełnić i tym samym pokazać, jak wyglądało pierwotnie, prawdziwe Prawo, gdyż Sam Mówi : "Słyszeliście, ze powiedziano oko za oko, a Ja wam Mówię..."- sugeruje tutaj na fakt, że Prawo pierwotnie było inne i tegoż Prawa nauczał- Miłuj Boga, miłuj bliźniego.
Tora jest bliższa islamowi poprzez kamienowanie natychmiastowe bez możliwości szansy na poprawę, niż do drugiej połowy Pisma tzw ST, gdzie Bóg daje czas na nawrócenie się nawet kilka lat, wówczas gdy Tora nie daje możliwości nawrócenia, jak już człowiek zgrzeszy, dlaczego? (żeby czasem nie zdążył się nawrócić?) Albo Tora kłamie albo Chrystus, gdyż wobec Tory Chrystus zgrzeszył, bo np nie kamienował grzesznika, przebywał z grzesznikami, uzdrawiał w Szabat, gdzie zabronione jest nawet nosić nosze w Szabat. Niektórzy pozostawiają nauki Chrystusa Miłuj Boga i bliźniego na rzecz nienawiści do tych, którzy popełnili błąd w życiu.

A jeśli nie tak, to czemuż nas dziwi i serce się kraje, kiedy słyszymy, że islamiści kogoś kamienują, ich zasady (abstynencja i nie jedzenie wieprzowiny) są takie bliskie Torze... Jak również kamienowanie niewiernych i traktowanie kobiet jak zwierząt? Nie powinno nas zatem to wzruszać, czyż nie tak?

Wierzę Chrystusowi i Jego Słowom, a ostrzeżenia są jasne. Wiem, że to jest nadzwyczaj delikatny temat, ale Biblia jaką dziś mamy, nie istniała w takiej formie jak dzisiaj. Przykazania o krwawych ofiarach znajdują się w Mojżeszu, prorocy to już inne zwoje, istniały oddzielnie. Kiedy Bóg ostrzegał Izraelitów przed zburzeniem Jerozolimy, nikt nie wierzył, bo mieli swoich proroków, którzy zwiastowali pokój. Tak i my nie rozważywszy wersety z ostrzeżeniami upodobnimy się do nich.

A jeśli nie tak, to czemu nie znajdziemy w Biblii ani jednego wersetu o tym, żeby Chrystus zabijał zwierzęta i składał je jako ofiarę (nie za grzechy!) lecz dziękczynną? Dlaczego podczas nauczania w świątyni nie kropił ją krwią zwierząt? Dlaczego pozwalał na wchodzenie do świątyni każdemu, choć wg przepisów Mojżesza mogli tam wchodzić i służyć tylko kapłani Lewiego? Wiele pytań, żadnej odpowiedzi. Sami rozsądźcie czy Mesjasz wykonywał Torę, jak jest napisane, czy czynił zupełnie coś innego, wskazując na to, że Prawo Boże to przede wszystkim sprawiedliwość i miłość i przebaczenie, a nie kamienowanie, zapuszczanie brody i krwawe rytuały...

Czy warto te ostrzeżenia o kłamliwym rylcu pomijać?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez irihe dnia Nie 12:22, 01 Mar 2015, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bushi
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 12:00, 01 Mar 2015    Temat postu:

Zwrot : "krwawe ofiary" dotyczy zwierząt nie ludzi. Najwidoczniej składali je wszystkiemu czemu się dało. Zapewne składali je po swojemu nie według instrukcji. Dlatego Bóg przez Jeremiasza używa tutaj sarkazmu :

"Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso, "

Czyli przykład nie przestrzegania szczegółowych przepisów z Tory. Coś w stylu

"Weźcie i złóżcie wszystkie ofiary rzeźne w jednym czasie i upchajcie się tym mięsem"

Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Dlatego dalej jest

Cytat:
Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiarkrwawych


Bóg zaznacza że czynności ofiarnicze przekazał później Izraelowi, po wyjściu z Egiptu nie było tego prawa, ale było zawsze jedno którego uczył całego Izraela od samego początku aż do dziś :

Cytat:
Lecz TYLKO TO PRZYKAZANIE dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu


Jak widać co jest ważniejsze od samych ofiar, które nakazał, ..ważniejsze jest posłuszeństwo, a oni ubijali bydło nie patrząc na przepisy , czyli okazywali nieposłuszeństwo, lub niewiedzę. To tak jak z nakazem Chrystusa: "nie bądźcie wielomówni w modlitwie, albowiem tak czynią poganie, mniemają że z swej wielomówności zostaną wysłuchani". Dokładnie tak widocznie postępowali z ofiarami. Im więcej ofiar tym więcej przebaczenia czy darów otrzymają.

Jeśli chodzi o fałszywych proroków, to należy wziąć pod uwagę czas w jakim spisywał te słowa Jeremiasz. To było wtedy gdy on ostrzegał o nadchodzącej karze od Boga, a inni prorocy Mówili od siebie i uspokajali grzeszny Izrael :

"Niczego takiego nie będzie Bóg nie zniszczy swego Izraela"


To o tych fałszywych proroków Chodzi.

Cytat:
Tora jest bliższa islamowi poprzez kamienowanie natychmiastowe bez możliwości szansy na poprawę, niż do drugiej połowy Pisma tzw ST, gdzie Bóg daje czas na nawrócenie się nawet kilka lat, wówczas gdy Tora nie daje możliwości nawrócenia, jak już człowiek zgrzeszy, dlaczego? (żeby czasem nie zdążył się nawrócić?) Albo Tora kłamie albo Chrystus, gdyż wobec Tory Chrystus zgrzeszył, bo np nie kamienował grzesznika, przebywał z grzesznikami, uzdrawiał w Szabat, gdzie zabronione jest nawet nosić nosze w Szabat. Niektórzy pozostawiają nauki Chrystusa Miłuj Boga i bliźniego na rzecz nienawiści do tych, którzy popełnili błąd w życiu.


To islam jest bliski Torze. Co nie znaczy że Tora to ludzki wymysł. Tora oznacza po hebrajsku : INSTTRUKCJE Są tam dokładnie instrukcję jak postępować w bardzo bliskim miejscu POBYTU FIZYCZNEGO BOGA. Po prostu jest to awaryjny system przepisów, jak żyć, mieszkać, postępować mieszkając z Bogiem, by go nie zbezcześcić swoimi zwyczajowymi działaniami ludzkimi.

Kiedy Bóg mieszka w namiocie obok, mordowanie kogoś to hańbienie miejsca pobytu Boga, okazywanie braku szacunku. Dlatego prawo było bardzo rygorystyczne, tyczyło się to wszelkich dziedzin życia ludzkiego. To że Islam stosuje: "oko za oko" , ponieważ religii morderców jest to wygodne , nie wińmy za to Tory. Nie znaczy że Isus przyszedł unieważnić te INSTRUKCJE. Inaczej, on je przyszedł dopełnić ją. Ale powiem jedno, kiedy by Bóg znowu zamieszkał na ziemi, na przykład w okolicach twojego miasta, INSTRUKCJE Tory nadal zaczęły by funkcjonować. Oko za oko było by jak najbardziej sprawiedliwą karą za bezczeszczenie Boga.


Post został pochwalony 2 razy

Ostatnio zmieniony przez Bushi dnia Nie 12:11, 01 Mar 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 12:53, 01 Mar 2015    Temat postu:

Zgadzam się z Tobą w 100%, nie kwestionuję Prawa Bożego, jakim jest Miłuj Boga i bliźniego, Chrystus Sam mówił, że na tych dwóch opiera się cały zakon i prorocy. Jednakże ostrzeżenia są aktualne do dzisiaj, sama ta świadomość o tym, że zjawiali się wtedy ludzie i mówili, ze Bóg ich posyłał, choć Bóg nic im nie nakazywał pokazuje, ze ufać nie należy człowiekowi, lecz samemu Bogu i tylko Jemu. Ale sam werset, gdzie mówi o fałszywym rylcu, który zmienił Prawo Boże w kłamstwo oznacza nie tylko zmianę Prawa Bożego, ale również jego nauczanie innych. Zaczęli żyć tak, jak nauczyli ich OJCOWIE (tychże ojców wyprowadził Bóg z Egiptu), składanie ofiar, krwawe rytuały, zapominając o tym, że "Będziesz miłować Boga i bliźniego" opiera się na sprawiedliwości i miłości wobec Boga i bliźniego, nie zaś przelewaniem krwi.

Długo męczyłam ten temat i nie potrafiłam odpowiedzieć na jedno pytanie: Dlaczego w Mojżeszowej bylo kamieniowanie bez szansy na nawrócenie, zaś w prorokach Bóg dał Izraelitom nawet 23 lata!!! 10 kamiennych tablic w niektórych punktach są zaprzeczeniem dla niektórych przepisów Mojżesza...

Np Jeżeli ktoś ma córkę, i ta córka zostanie zgwałcona, to ten, kto zgwałcił winien ją wziąć za żonę, lub ZAPŁACIĆ ojcu... A gdzie tutaj zasada oko za oko? Dlaczego oko za oko obowiązuje tylko mężczyzn Izraela, pomijając kobiet i niewolników?

"Szanuj matkę i ojca swego...."- jak się to ma do tego, że kobiety mają inne prawa?

Kochać bliźniego w Mojżeszu to kochać tylko wspólwyznawcę, Chrystus zaś dał nam do zrozumienia, ze bliźni, to każdy czlowiek (przypowieść o samarytaninie).

W Mojżeszu czytamy "Przyrzekaj na Boga", wówczas gdy Chrystus mówi, aby nie przyrzekać wcale

W Mojżeszu mamy zabijać niewiernych i oddawać im tym samym (oko za oko), zaś Chrystus naucza "kochajcie wrogów"

Jak zatem rozumieć, kto kłamie, Tora czy Chrystus? Chrystus Przyszedł, aby pokazać poprzez swoje życie i postępowanie jak wygląda Prawo Boże, Jest jego odzwierciedleniem, a skoro odzwierciedleniem, to On żyje wg jakiejś innej Tory, bo ta, którą znamy, nie ma litości wobec innych. Kolejna sprawa- wg Mojżesza mamy kamienować i prawić sąd nad innymi, skoro tak, i mamy dawać sąd, to jaki sens ma Sąd ostateczny? Skoro grzesznicy zostaną osądzeni przez nas, to po co Sąd ostateczny?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 14:33, 01 Mar 2015    Temat postu:

Dodatkowo Chrystus nauczał, ze każdy będzie albo owcą, albo kozłem, gdzie owca, to ta, która karmi głodnego, daję wodę spragnionemu, itd, nie pisze tutaj, ze owca to ta, która kamieniuje niewiernych i nienawidzi ich. Nienawiść nie pochodzi od Boga. Drzewo dobre nie przynosi złych owoców, jasność nie ma nic wspólnego z ciemnością. Nie można przypisywać złemu dobrych rzeczy, ani złych dobremu. Bo gdyby było inaczej, jaką rolę w takim razie odgrywa szatan? Wg mnie to wszystko jest podrobione tak, aby każdy pobłażał religii new age, gdzie Bóg jest zły, a szatan dobry... gdzie Bóg jest niesprawiedliwy, zaś szatan wyrozumiały dla ludzi. Jedynie pomiędzy tymi wszystkimi wersetami znajdują się słowa mówiące o kłamliwym rylcu, który sprowadza ludzi w zamieszanie i odstępstwo. Bóg Jest Bogiem żywych, nie chce aby grzesznik umarł, lecz się nawrócił i żył, po to daje nam czas, którego nie ma w Mojżeszowej. Jeśli ktokolwiek jest w stanie rozwiać moje wątpliwości, to proszę o wsparcie, bo sama nie wiem co mam o tym myśleć. Wiem, że Chrystus Jest tym oczekiwanym, nie rozpoznali Go faryzeusze, choć znali zakon i proroków, bo nauczał inaczej, aniżeli Tora, którą Chrystus otwarcie nazywa tradycjami ludzkimi i naukami ludzkimi. Mówi też o piśmie rozwodowym, które zostało wprowadzone poprzez zatwardziałość serca, a pierwotnie NIE BYŁO TAK. Chrystus Przyszedł, by pokazać jak było pierwotnie i tego się trzymam, inaczej człowiek tak czy inaczej dotarł by do tego punktu i musiał w końcu wybrać, "Tora pisana kłamliwym rylcem" faryzeuszy i pisarzy czy Prawo Boże Pierwotne, czyste, takie jak było na początku, które Głosi Mesjasz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Nie 15:08, 01 Mar 2015    Temat postu:

irihe napisał:


Długo męczyłam ten temat i nie potrafiłam odpowiedzieć na jedno pytanie: Dlaczego w Mojżeszowej bylo kamieniowanie bez szansy na nawrócenie, zaś w prorokach Bóg dał Izraelitom nawet 23 lata!!! 10 kamiennych tablic w niektórych punktach są zaprzeczeniem dla niektórych przepisów Mojżesza...

Np Jeżeli ktoś ma córkę, i ta córka zostanie zgwałcona, to ten, kto zgwałcił winien ją wziąć za żonę, lub ZAPŁACIĆ ojcu... A gdzie tutaj zasada oko za oko? Dlaczego oko za oko obowiązuje tylko mężczyzn Izraela, pomijając kobiet i niewolników?

"Szanuj matkę i ojca swego...."- jak się to ma do tego, że kobiety mają inne prawa?

Kochać bliźniego w Mojżeszu to kochać tylko wspólwyznawcę, Chrystus zaś dał nam do zrozumienia, ze bliźni, to każdy czlowiek (przypowieść o samarytaninie).

W Mojżeszu czytamy "Przyrzekaj na Boga", wówczas gdy Chrystus mówi, aby nie przyrzekać wcale

W Mojżeszu mamy zabijać niewiernych i oddawać im tym samym (oko za oko), zaś Chrystus naucza "kochajcie wrogów"

Jak zatem rozumieć, kto kłamie, Tora czy Chrystus? Chrystus Przyszedł, aby pokazać poprzez swoje życie i postępowanie jak wygląda Prawo Boże, Jest jego odzwierciedleniem, a skoro odzwierciedleniem, to On żyje wg jakiejś innej Tory, bo ta, którą znamy, nie ma litości wobec innych. Kolejna sprawa- wg Mojżesza mamy kamienować i prawić sąd nad innymi, skoro tak, i mamy dawać sąd, to jaki sens ma Sąd ostateczny? Skoro grzesznicy zostaną osądzeni przez nas, to po co Sąd ostateczny?


Wszystko zależy od stanu świadomości i na owym stanie jest oparty sąd Boży.

Izraelici za Mojżesza otwarcie zbuntowali sie przeciwko Bogu, którego widzieli czyny, doświadczyli wielu cudów, mannę, przejście przez Morze Czerwone i wiele innych.

Innymi słowy, za Mojżesza panowało na ziemi Królestwo Boże i rolę księcia posiadał Mojżesz a Bóg był bezpośrednim władcą Izraela.

W tym kontekście każde nieposłuszeństwo wobec otwartej mocy Boga i w jego obecności niosło za sobą śmierć. Był to grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Podobnie było z Adamem i Ewą.

Następne pokolenia znały Boga z opowiadań ale nie z osobistego doświadczenia. To jeden problem.

Drugi - nowe pokolenie Izraelitów wkraczało na ziemię Kananejczyków, głównie hybryd i prawo Boże nie przewidywało jakiekolwiek ulgi dla nie ludzi. Ci 'ludzie' byli potworami i Bóg skazał ich na śmierć.

Prawo Boże nakazywało miłowania bliźnich, wszystkich tych, którzy służyli Bogu i byli posłuszni jego Prawu.

Za czasów Chrystusa różnice pomiędzy Judejczykami a hybrydami i Edomitami poważnie się zatarły. Dlatego Prawo musiało ulec zmianie, ponieważ zmieniły sie warunki. Dzisiaj nie wiemy kto jest kim, nie mamy 100% pewności i dla nas jest: miłuj swoich nieprzyjaciół.

Chrystus dodał ponad 300 przepisów nowego prawa.

Prorocy zapowiadali także nowe prawo, jak zamianę serc ludzkich na mięsiste. Czyli wbrew twierdzeniu niektórych, prawo Boże ulega zmianom w zależności od sytuacji i nawet w Królestwie Bożym prawo będzie inne niż teraz je znamy.

Chrystus stał sie wypełnieniem prawa ofiarniczego.

Temat jest potężny ale... musisz to sobie zbadać dokładniej. Very Happy


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 17:15, 01 Mar 2015    Temat postu:

a co sądzicie o kłamliwym "rylcu pisarzy?
Badałam, ale ponieważ moja wiedza jest znikoma, potrzebuję pomocy i zbadanie jak to widzą inni. Jak interpretować wersety, gdzie mówi się wprost: Prawo zostało zniekształcone...
Tak, zgadzam się, ze podczas fizycznego panowania Boga nie było mowy o tym, by grzeszyć w "ziemi świętej, gdzie przebywa Bóg", jednakże wiemy, ze aniołowie walczyli dla ludu, by zdobyć im ziemie, aniołowie uśmiercali wojska nefilimów, jednakże "Nie morduj" nijak ma się do tego, by kamienować ludzi, którzy nefilimami nie są. Prawo Boże Jest wieczne, zawsze będzie obowiązywać Miłuj Boga i bliźniego. Z Biblii dowiadujemy się o tym, że córki mogły być wydawane za mąż za mężów ze SWEGO RODU (nawet tego dalszego), czyli zaprzeczenie zakazu kazirodztwa. Ponadto razi tak samo poligamia, która nie ma odzwierciedlenia w Bożej rodzinie (1 mężczyzna, 1 kobieta). Kolejna kwestia dotyczy przepisu o tym, że jeśli kobieta ciężarna straci dziecko w łonie z powodu bójki dwóch ludzi, to ten, kto ją uderzył winien zapłacić... Czyli dziecko w łonie, to nie dziecko, tylko przedmiot, za stratę którego można zapłacić pieniędzmi. To samo tyczy się niewolników, nie mają takich samych praw jak uprzywilejowani wolni mężczyźni Izraela... Skąd to się wzięło, tutaj akurat kłania się już talmud i kwestia gojów...

Można by wymieniać w nieskończoność, ale właściwie jest to główny powód, przez który ludzie zostawiają nauki Chrystusa, na rzecz nienawiści, nierównych praw, uśmiercania i rytualstwa niewiadomego pochodzenia. Czy nie można rzec, ze Biblia jest tym, co ojcowie nam zostawili? Biblia nieraz mówi o obłędzie dzieci, które postępują tak jak ich nauczyli ojcowie, zamiast postępować tak, jak Bóg tego oczekuje, a to, czego oczekuje Bóg od nas wie najlepiej tylko Syn Jednorodzony i będąc tutaj pokazał i wytłumaczył czego oczekuje. Dlatego też skoro Prawo jest wieczne i niezmienne, tak niezmienne jak Bóg jest niezmienny prowadzi mnie do jednego wniosku: albo Tora Mojżesza, albo Chrystus, a że wiemy, iż nie ma innej drogi do Boga jak tylko poprzez Jego Syna odpowiedź jest chyba oczywista jak dla mnie Smile choć temat dalej będę się starać badać z otwartymi oczami


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bushi
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 22:21, 01 Mar 2015    Temat postu:

Chrystus przyszedł nam zostawić ostatnie instrukcje, te najważniejsze , które przydadzą się w czasach ostatecznych. Tora to instrukcje dla Izraela przed Chrystusem. Zauważ że zdecydowana większość instrukcji z tory to przepisy normujące coś. To coś to widocznie bardzo ważna sprawa, która odbywała się w prawdziwej Boskiej Świątyni gdzieś w niebie. To tam odbywało się regularne ubłaganie za grzechy Izraelitów. Nikt nie zna do końca prawdy, możemy się jedynie domyślać jak to wygląda w niebie. Jedno jest pewne, Bóg znalazł sposób w jaki Izraelici mogą zmazywać swoje przewinienia. Z punktu widzenia ludzi nowożytnych śmierć zwierzęcia może być bestialstwem, jednak dla Boga znającego prawdę, oraz samych ówczesnych Izraelitów bestialstwem nie było. Więc zwierzęta ginęły ponieważ tak miało być.

Syn Boży dopełnił ofiarę składając siebie w ofierze. Więc jak każdy się może domyśleć coś musiało się zmienić w niebie i na ziemi z tego powodu. Jak również pewne instrukcje straciły moc a inne zyskały na sile.

Widzę że ciebie gorszy kamieniowanie, była to zapewne straszna śmierć, ale musisz przyznać że nie była za nic. Tu znowu się kłania pryzmat postrzegania.

To że dla nas, ukształtowanych od małego przez świat szatana i jego kulawe prawo nas zmieniło, to że dzisiaj zdrada jednego z małżonków traktuje się jak mały występek. To nie znaczy że dla Boga takim błahym jest !!!. To że dzisiaj zdradzającego się usprawiedliwia zamiast spowodować śmierć na którą sobie zasłużył to również jest zasługa tego systemu szatana. Ale również jest to konsekwencja tego że Chrystus wykupił nas od złego. Dał nam możliwość łagodzenia kary za takie przewinienia, dzieki właśnie nakazowi bezwzględnego przebaczenia. Teraz najważniejsze: Kto posłał Chrystusa z takimi instrukcjami ?

Chrystus przyszedł i jasno podkreślił ostatnie instrukcję :
- miłość do Boga i bliźniego
- przebaczenie
- sprawiedliwość


To ten sam Bóg miłosierny, który formułował Torę, nikt inny. Jedynie czas dopełnił się na tyle, że i przebaczenie i miłość odgrywają teraz pierwszeństwo nad innymi

Było by coś podejrzanego gdy by było faktem, że w Torze nie ma wzmianki o tych trzech instrukcjach. Ale prawda jest taka że one cały czas się przewijają. Ile razy Bóg mówił do Mojżesza, "ulitowałem się nad tym ludem", "zamieszkałem pośród was", " walczyłem za was". Ile razy przebaczał Izraelowi ze względu na prośby samego Mojżesza. Przecież to modelowy przykład przebaczenia. Przebaczenie nie było poleceniem przewodnim za czasów wędrówki po pustyni i okresu podboju Kananu, z bardzo prostego względu. Był to czas sądu nad Izraelem, oraz wielka kampania wojenna. Zero przebaczenia dla wroga to była wola Boga, Saul nie posłuchał i poniósł za to odpowiedzialność. Nie jest to skutek żadnego szachrajstwa skrybów, a logiczne działanie Boga.

Człowiek musi się nauczyć posłuszeństwa, i zaufania Bogu. Jeśli będziemy cały czas podważać działania Stwórcy, lub tłumaczyć to swoim postrzeganiem, czy emocjami, zawsze znajdziemy coś co nam nie będzie pasować.

I jeszcze raz napisane zostanie na tym forum.: Prawo Boga jest niezmienne, zmieniają sie jedynie instrukcję, w zależności od czasów, oraz postępu całego planu ratunkowego jaki Bóg zaplanował dla ludzi.
O ile w 8 wieku p.n.e. pchnięcie mieczem czarownika było nakazem Boga. O tyle po przyjściu Chrystusa została nam zabrana możliwość sądu nad tym czarownikiem. Ponieważ sędzią jego jest Chrystus. Dzisiaj nie stanął bym w tłumie z kamieniem w ręku, czekając na sygnał obrzucanie pary nieżądnej. Dlaczego ? Ponieważ Syn Boży przyniósł nowe instrukcje. .. proste.Nie mam zamiaru tracić czasu na podważanie pism, wolę trzymać się ostatnich uaktualnień czytaj Ewangelii


Post został pochwalony 2 razy

Ostatnio zmieniony przez Bushi dnia Nie 22:27, 01 Mar 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pon 2:50, 02 Mar 2015    Temat postu:

Bushi pięknie wyjaśnił niemal wszystko. Ja odpowiem na inne kwestie.

"Kłamliwy rylec pisarzy" - nie dotyczy to ksiąg ST. Znając Septuagintę oraz opinie wielu innych Chrześcijanin na jej temat, jest ona niemal bezbłędna, podobnie jak Nowy Testament.

Oczywiście apokryfy nie są traktowane jako część kanonu.

Werset o tym rylcu ma na myśli fałszywych proroków Baala, fałszywych kapłanów którzy podawali fałszywe proroctwa rzekomo pochodzące od Boga. Bóg zadbał, aby te rzeczy nie dostały się do Biblii.

Zwróć uwagę na dwa istotne szczegóły odnośnie ST.

Przetłumaczenie ST na grekę czyli Septuagintę odbyło się w taki sposób, że do dzisiaj przeciwnicy uznają to za oszustwo i fałszerstwo.

70-ciu pisarzy w osobnych pomieszczeniach tłumaczyło Torę i po przetłumaczeniu król Ptolemeusz zaniemówił. Wszystkie 70 kopii Septuaginty były wolne od jakichkolwiek błędów, co jest niemożliwe.

Ale było to możliwe z pomocą Boga!

I tą właśnie Septuagintą, pozbawioną Tetragramu i fałszu posługiwał się Izrael w czasach Isusa oraz sam Isus, w ten sposób ją uwierzytelniając.

Czyli... nie można odseparować ST of NT. Oznacza to odrzucenie Prawdy i Boga.

"Nie pozostawisz czarownicy przy życiu" - niezwykle sprawiedliwe i miłosierne przykazanie Boga! To przykazanie ratowało życie niemal całemu Izraelowi, dopóki był temu posłuszny!

Kiedy czary i bałwochwalstwo się rozpowszechniły, jesteśmy niewoli, jako rezultat Bożego gniewu za czary, za składanie dzieci w ofierze i bałwochwalstwo czyli wielbienie innych bóstw.

Wybaczenie i miłosierdzie jest przeznaczone dla ludzi pragnących żyć zgodnie z Prawem ale brak doskonałości powoduje upadki.

Dla czarowników/czarownic, dla świadomych bałwochwalców czy satanistów nie było i nigdy nie będzie żadnego miłosierdzia.

Zauważ, w Objawieniu Chrystus siedzi na koniu który jest w połowie zbroczony w krwi ludzkiej i nawet szata Chrystusa jest we krwi.

Ponieważ wykonuje on wyrok na ludziach bezbożnych, wrogich Jemu i Królestwu.

I jeszcze jedna rzecz.

Wiele wskazuje na to, że Bogiem Starego Testamentu jest właśnie Chrystus, który występował w imieniu Ojca i traktowany był jak Bóg Ojciec.

Śmierć zwierząt w ofierze. Zwierzęta śmierci się nie boją, boją się bólu. Widziałem kiedyś film ukazujący, jak Muzułmanie zabijają zwierzęta na ubój.
Zwierze nie bało się, nie uciekało i całkowicie poddawało się woli człowieka, który w mgnieniu oka zabijał je w bezbolesny sposób.

Poszukam kiedyś tego filmu, bardzo pouczający. Bóg, Stwórca wszystkiego doskonale zna te rzeczy i Jego celem nie było wyrządzanie krzywdy zwierząt, ale ofiary były wielkim problemem dla grzesznych Izraelitów.

Wyobraźmy sobie rodzinę Kowalskich z pięcioma wołami idących składać ofiarę za grzechy.

"Tej, Wojtek? Przeskrobało się wiele, co gamoniu? Teraz trzeba płacić za grzechy. A ostrzegałem cię i całą rodzinę, że te grzechy nie zaprowadzą was za daleko"

Po za tym ofiary te wskazywały, co czeka niepoprawnych grzeszników oraz wskazywały na ofiarę, która w bólach poniosła śmierć za nasze grzechy, czyli ofiara Chrystusa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon 5:04, 02 Mar 2015    Temat postu:

Myślę, Irihe, że postępujesz pochopnie odrzucając Torę. Ja też nie rozumiałam pewnych fragmentów, prawie tych samych co Ty. Zrozumienie przyszło z czasem, ale do tej pory niektórych nie rozumiem. Odrzucając torę, odrzucamy jedno z najbardziej precyzyjnych proroctw o Isusie

Cytat:
Deu 18:18 Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty [Mojżesz]. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.


Jezus jest jak Mojżesz, bo
spędził wczesne lata swojego życia w Egipcie, skąd został wezwany
we wczesnym dzieciństwie groziła Mu śmierć, ponieważ zabijano wszystkich chłopców
nakarmił w cudowny sposób lud na pustyni
pościł na pustyni 40 dni
posiadajc wysoką pozycję nie wykorzystał jej by panować nad ludźmi lecz prowadził proste życie sługi
rozmawiał twarzą w twarz z Bogiem (pozostali prorocy mieli wizje)
na górze nauczał lud o prawie Bożym
Zaofiarował swoją śmierć w zamian za cudze grzechy
jego twarz świeciła od chwały
znał datę swojej śmierci
miał poprowadzić swój lud do Bożego Królestwa, ale do niego nie wszedł (Mojżesz miał poprowadzić lud do ziemi obiecanej)
zmarł na górze

Postaram się wytłumaczyć niektóre pozornie kontrowersyjne przepisu. Odnośnie gwałtu i przymusowego małżeństwa, to przypomnij sobie historię zgwałconej Diny i samosąd Lewiego i Symeona (gen, rozdz. 34). Bóg najlepiej wie, ile gwałtów mogło zakończyć się szczęśliwym małżeństwem i jaki przepis jest tutaj bardziej korzystny. Na pewno nie chciał wyrządzić krzywdy ofierze.

Odnośnie kamieniowania za grzech, każdy grzech jest czyjąś krzywdą. Założeniem Bożym było, by wszyscy Go znali i znali Jego prawo, dlatego ta kara jest surowa. Zwróć uwagę, że prawo rozróżnia grzech świadomy i nieświadomy, za świadomy kara jest wysoka, za nieświadomy jest niska i taka osoba może uniknąć kary. Bardzo szybko przyszło odstpstwo od stosowania kar, to widać w historii i księgach prorockich

Co do przypadkowego wywołania poronienia to myślę, że w grę może wchodzić widoczność ciąży. Ciąża niewidoczna = grzech nieświadomy

Częściowo zgadzam się też z Bushim, mam też taką uwagę że prawo ma sens tylko wtedy, gdy wszyscy przestrzegają prawa. Kiedy nikt prawa nie przestrzega, to w ten sposób większość osób go nie zna, bo widzą powszechne zachowania sprzeczne z prawem i uznają to za normę. Tak jak jest dzisiaj.
Co do islamu to zachowuje tylko bardzo powierzchowne podobieństwo do tory, o sztuczkach prawnych w koranie pisałam na swoim blogu.

oislamie.wordpress.com


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Hugo dnia Pon 11:17, 02 Mar 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arbuz
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: lublin

PostWysłany: Pon 10:25, 02 Mar 2015    Temat postu:

Co do przypadkowego poronienia kluczem jest słowo "przypadkowe". W tym prawie jest jasno napisane, że chodzi o bójkę dwóch ludzi podczas której kobieta zostaje uderzona, niejako "w ferworze walki". Nie ma tu ani słowa o sytuacji gdy kobieta jest zaatakowana bezpośrednio lub z rozmysłem. Myślę że w przypadku celowego ataku, zastosowanie miało prawo o zabójstwie. Ale mogę się mylić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Czw 22:33, 05 Mar 2015    Temat postu: Tora czy Chrystus

Jeremiasz

6: (19) Słuchaj, ziemio! Oto Ja sprowadzę na ten lud nieszczęście jako owoc ich zamysłów; bo na moje słowa nie zważali i pogardzili Moim zakonem.

(20) Na cóż mi kadzidło, które pochodzi z Saby, i kosztowne korzenie z dalekiej ziemi? Wasze całopalenia nie podobają mi się, a wasze krwawe ofiary nie są mi miłe.

(21) Dlatego tak mówi Pan: Oto Ja kładę przed tym ludem przeszkody, o które się potkną. Zginą ojcowie razem z synami, sąsiad ze swoim bliźnim.

Kamieniem jest oczywiście Chrystus, Który nie rozpoznają, bo odrzucili Prawo Boże na rzecz swoich postanowień.


Jeremiasz 11:6-7
(7) Gdyż wyraźnie przestrzegałem waszych ojców W DNIU, gdy ich WYPROWADZAŁEM z ziemi egipskiej, aż po dzień dzisiejszy, nieustannie przestrzegałem, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu!

(Cool Lecz oni nie słuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale każdy postępował według uporu swojego złego serca. Dlatego sprowadziłem na nich wszystkie kary zapowiedziane w słowach tego przymierza, które nakazałem im pełnić, lecz oni nie pełnili

Jeremiasz 7:21
(21) Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso,

(22) Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich WYPROWADZAŁEM z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych,

(23) Lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!


Ozeasz
6Sad5) Dlatego ociosywałem ich przez proroków, zabijałem ich słowami moich ust, i moje prawo wzeszło jak światłość.

(6) Gdyż miłości chcę, a nie ofiary, i poznania Boga, nie całopaleń.-

Ozeasz
8:(11) Zaiste, Efraim zbudował sobie liczne ołtarze, lecz stały się one ołtarzami grzechu.

(12) Chociaż spisałem mu wiele Moich wskazań, to jednak lekce je sobie ważyli jako coś obcego.

(13) Lubią ofiary rzeźne i chętnie je składają, także mięso, i chętnie je jedzą, lecz Pan ich sobie nie upodobał. Będzie teraz pamiętał o ich przewinie i karać ich będzie za ich grzechy! Powrócą do Egiptu!

Oko za oko też nie było Prawem Bożym, bo to Mojżesz dał im te postanowienia z powodu ich twardego karku, lecz te przykazania nie prowadzą do życia, Chrystus Mówi: kochajcie wrogów i módlcie się za nich- w Torze to jest nie do pomyślenia, wróg ma zginąć, a nie żeby jeszcze za niego się modlić... Chrystus Jest odzwierciedleniem PRAWDZIWEGO PRAWA BOŻEGO, po to Przyszedł, aby WYPEŁNIĆ PRAWO i pokazać jak wyglądało pierwotnie, Prawo, które wiedzie do życia.
Chrystus odpłaci oczywiście tym, którzy się przeciwstawiają Woli Ojca, ale po to daje nam czas, byśmy zdążyli się nawrócić. Jak Sam Mówił: kto bez grzechu pierwszy rzuć kamień, pokazując na bezsensowność tego postanowienia, gdyż każdy człowiek od Adama zgrzeszył... I nie ma prawa podnosić ręki na drugiego człowieka, bo Sąd należy do Boga, nie do ludzi.


Post został pochwalony 2 razy

Ostatnio zmieniony przez irihe dnia Czw 23:19, 05 Mar 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irihe
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 0:09, 06 Mar 2015    Temat postu: Tora czy Chrystus

Dlatego tez i Mówił Chrystus: "słyszeliście, ze napisano... a Ja wam mówię, ze na początku nie było tak"- jasno i wyraźnie sugeruje, ze na początku z samego początku Prawo inaczej brzmiało...
Za to też i faryzeusze chcieli Go zabić, bo np w Torze nie wolno niczego, zupełnie niczego czynić, nawet nosze nie nosić przez wrota w Sobotę, zaś Chrystus Mówi: można czynić tylko dobre rzeczy

Nawet post jest kwestionowany w Torze:
Izajasz
58: (5) Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu?

(6) Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo,

(7) Podziel swój chleb z głodnym, i wprowadź biednych bezdomnych do swego domu; gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, nie lekceważ rodziny własnego nasienia.


W zasadzie wszystko, co bez serca jest kwestionowane, bo tam, gdzie serca nie ma, tam nie ma współczucia i miłosierdzia.


Rylec pisarzy odnosi się do zwoju, który został spisany jako Prawo Boże. Ezechiel pisal, iż Bóg pozwolił im na swoje postanowienia, od których nie mogli być żywi, a rylec wykonał swoje zadanie w taki sposób, by postanowieniom ojców przypisać waznośc jako Prawa Bozego.

Jeżeli Prawo rytualne jest Prawem Bożym to dlaczego jest zapowiedziane, ze Chrystus Przyniesie Prawo, czyzby tego Prawa nie bylo w Mojżeszowej??

Iz 51
(4) Usłyszcie mnie, usłyszcie Mnie, Mój ludzie i królowie wasi, słuchajcie Mnie: ponieważ prawo przystąpi ode Mnie, a Mój sąd stanie się światłem narodów.

Nic dziwnego, że Chrystusa nie przyjęli faryzeusze, gdyż uczyli się prawa ojców, a nie Prawa Bożego. Jak można wykonać przykazanie oko za oko, kiedy każdy człowiek od Adama ma w sobie grzech???- stąd i Słowo Chrystusa- kto bez grzechu, ten pierwszy rzuć kamień...


I ostatnia rzecz jaką przetoczę tutaj, to zamienne nazywanie całopaleń służeniem bożkom...

Jeremiasz
2: (23) Jak możesz mówić: Nie zbrudziłam się, za Baalami nie chodziłam? Spójrz na swoje postępowanie w Dolinie, zważ, co uczyniłaś, młoda, chyża wielbłądzico, bezmyślnie biegająca swoimi drogami,

Ludzie nawet nie byli świadomi, że kadzą baalom, bo każde kadzenie i całopalenie nawet złożone w intencji Boga jest czczeniem nie Boga, lecz baala. To tak samo, gdyby się kłucic z katolikiem lub prawosławnym lub jakimś innym wyznawcą, który trzyma obrazki, rzeźby itd o to, iz kłania sie baalowi. Nie ma szans, oni są przekonani, ze kłaniają się Bogu...

Izajasz
66: (3) Zarzynający woła- to samo co, zabijający człowieka; przynoszący w ofiarę jagnię- to samo, co zaduszący psa; przynoszący ofiarę z pokarmu- to samo, co przynoszący świńską krew; spalający kadzidło- to samo co modlący się bożku; i tak jak oni wybrali swoje osobiste ścieżki i dusza ich znajduje przyjemność w ohydach ich,

Ohyda to nie tylko bożek, lub kadzenie, ohyda to również kadzenie w Domu Bożym i składanie tam ofiar. A jesli nie tak to: dlaczego Chrystus nikomu nie nakazywał kadzić w Świątyni? Dlaczego nie składał ofiar całopalnych w dziękczynieniu Ojcu? Lub ofiarę uwielbienia? Dlaczego Chrystus otwarcie Powiedział: Mojżesz dał wam, dlaczego nie powiedział Bóg dał wam? Bo to nie były przykazania Boże, lecz ludzkie...
Dodatkowo Tora nie wspomina o tym, iż jeśli ktoś gniewa się na brata- te podlega już sądowi, kto pożądliwie spojrzał na kobietę- już zgrzeszył w sercu... itd, przetacza on nauki ludzkie, a Mówi jakie są nauki Boże

Mat
5: (21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.

(22) A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.


5: (27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.

(2Cool A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.


5: (31) Powiedział też: Ktokolwiek by opuścił żonę swoją, niech jej da list rozwodowy.

(32) A Ja wam powiadam, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, cudzołoży.


5: (33) Słyszeliście także, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, ale dotrzymasz Panu przysiąg swoich.

(34) A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,5: (3Cool Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.

5: (39) A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.


5: (43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.

(44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.


Warto się zastanowić nad tym, co głosi Chrystus w logiczny sposób:
1. Przykazania dał Mojżesz, a nie Bóg- gdyby dał je Bóg, Chrystus nie Musiałby je poprawiać
2. Takie oko za oko jest niewykonalne, gdyż każdy narodził się w grzechach
3. Grzech rodzi się już w sercu człowieka, zanim jeszcze zdązy doprowadzić to do czynu (tego Tora nie mówi)
4. W święta nie święta Chrystus nie przynosił ofiar dziękczynnych ani uwielbienia (bo za grzech nie Musiał)
5. Nie kadził w Domu Ojca Swego

Chrystus Przynosił Ojcu ofiary, jakie?

Księga Syracha (ciekawe dlaczego nie jest w kanonie...)

35: 1 Kto zachowuje Prawo, mnoży ofiary, a kto zważa na przykazania, składa ofiary dziękczynne.
2 Kto świadczy dobrodziejstwa, przynosi ofiary z najczystszej mąki, a kto daje jałmużnę, składa ofiarę uwielbienia.
3 Oddalenie się od zła jest upodobaniem Pana, a oddalenie się od niesprawiedliwości jest jak ofiara przebłagalna.
4 Nie ukazuj się przed Panem z próżnymi rękami, wszystko to bowiem [dzieje się] według przykazania.
5 Dar ofiarny sprawiedliwego namaszcza ołtarz tłustością, a przyjemny jej zapach unosi się przed Najwyższego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bushi
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią 13:37, 06 Mar 2015    Temat postu:

irihe, powiedz mi, czy ty naprawdę chcesz budować następną teorię której skutkiem ma być odrzucenie 40% Księgi Wyjścia, 90 % Księgi Powtórzonego Prawa, oraz 70 % Księgi Kapłańskiej, i całej całej reszty ?

Czy naprawdę chcesz mnie przekonać że kilka powyciąganych z kontekstu zwrotów typu : "fałszywy rylec", "nie ofiary a miłosierdzia", że to wszystko jest wystarczające by skreślić tak ogromny temat Tory jak składanie ofiar Panu?

Czy wydaje się tobie że Mojżesz był by na tyle głupi by wychodzić przed tłum Izraela i mówić

"TAk MI POWIEDZIAŁ PAN " i mówił od siebie ?. To nie są żarty. Obawiam się że może wyjść kolejna akcja typu "Jerozolima w Joros". tam też borsuki były fundamentem sporu.

Kiedyś oglądałem film w którym facet starał się wmówić ludziom że Izraelici to Murzyni, którzy zostali porwani jako niewolnicy do Ameryki. Na dowód podawał że ręka zrobiła się jak śnieg biała kiedy Mojżesz pokazywał ją faraonowi. Co miało by wskazywać że nominalnie Mojżesz miał czarną skórę. To też były super precyzyjnie dobrane cytaty. Uwierz mi że o mało w to nie uwierzyłem. Wiem że czasem na podstawie kilku wersetów można zburzyć całą większość, oczywiście jeśli chce się to zrobić. Powiedz mi czy ty masz problem z tematem zabijania zwierząt w celach ofiarniczych?


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Pią 14:19, 06 Mar 2015    Temat postu:

Praktycznie negując udział Boga w księgach Mojżeszowych negujesz wszystko, ze zbawieniem włącznie.

Negujesz także Chrystusa, który podawał się za Syna Bożego i uznawał Torę za dzieło swego Ojca.

Zupełnie anihilujesz Boga jako wyzwoliciela Izraela z niewoli egipskiej. Mojżesz nie był w stanie czegoś takiego uczynić, a mamy na wyjście z Egiptu mnóstwo dowodów, biblijnych oraz poza biblijnych, dowodów archeologicznych i nawet mamy dokument Ipuwera opisujący plagi egipskie.

Problem polega na tym, że jak Bóg osobiście powiedział,

moje drogi to nie drogi wasze.


Inaczej mówiąc - nie nam sądzić Boga oraz Syna, to raczej my będziemy sądzeni i nie posiadamy absolutnie żadnych kwalifikacji do jakiegokolwiek osądu działalności Boga oraz Syna.

Twój post wskazuje na zbyt mały zasób wiedzy, aby zrozumieć pewne kwestie i realia oraz wykorzystujesz pewne niuanse językowe, aby przedstawić swój punk widzenia, który jest pozbawiony jakiejkolwiek logiki, co już wcześnie wykazałem.

Izajasza 66:3 jest masakrą masoretów i cytowanie go budzi spory niepokój.

Albo nie rozumiesz niczego z Biblii, co jest ewidentne, albo wdarł się nam na forum ktoś pokroju Mariusza, którego celem jest podważanie zaufania do Boga, Biblii i zbawienia.

Powiem wprost - albo cytujesz jakieś wyraźnie tendencyjne materiały anty biblijne, oparte na czyjejś opinii, albo sama dążysz do formowania swojej opinii, która nie może na tym forum zostać zaakceptowana.

Przykro mi ale chyba pozostaje ci pisanie w jakimś innym miejscu. Jest nam po prostu nie po drodze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cyryl
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 479
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 157 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 17:44, 06 Mar 2015    Temat postu:

irihe czy ty czytałeś nasz posty na tym forum wcześniej???

Czy masz jakąś wiedzę???

Tora to było prawo Boga dane Izraelitom aby Ci utworzyli Królestwo Boże na ziemi. Do czasów istnienia 1 świątyni Boga to Królestwo istniało.

Wiele przepisów z Tory jest niemożliwych do wykonania z prostego powodu.

Obecnie nie istnieje Królestwo Boga na ziemi. Obecnie ziemia jest pod władaniem szatana.

Isus głosił ewangelie kiedy Judea z 2 świątynią była pod władaniem czwartej Bestii z księgi Daniela Imperium Rzymskiego.

Tak więc nawet wtedy nie było możliwości wykonywania Tory w całości.

Oko za oko ząb za ząb... to było nierealne w czasach gdy okupowała Judeę najpotężniejsza armia świata Rzymu.

Zauważ władza Rzymu czwartej Bestii była dana z woli Boga - który przekazał swą wolę prorokowi Danielowi. Isus nie mógł wykorzystać swojej mocy i władzy do walki z Rzymem.

Zobacz co Isus mówił gdzie jest Królestwo jego obecnie i w czasach kiedy głosił ewangelie:

(36) Odpowiedział Isus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd. Jana 18

Więc nauki Isusa w ewangeliach odnoszą się do sytuacji w której chrześcijanie musza wypełniać prawo Boga w świecie szatana a nie w Królestwie Bożym

Nasza sytuacja polityczna jest diametralnie inna niż sytuacja Izraelitów żyjących w czasach Dawida czy Salomona.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin