Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawda o Halloween - ostrzeżenie!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Śro 12:48, 30 Paź 2013    Temat postu: Prawda o Halloween - ostrzeżenie!!!

Najwyraźniejszym wskaźnikiem odnoście tego święta jest to, że mas media to gorliwie popierają, jak każdą formę satanizmu, Podobnie jak media popierają otwarcie satanizm w muzyce, w filmach, ukazują nam horoskopy i wiele innych szatańskich wynalazków czy zwyczajów. Nieustająca kłamstwa mediów czynią je zaciekłymi wrogami Prawdy, czyli Biblii i Boga. Sprawdź, dlaczego tak reklamują owo pachnące satanizmem na mile podejrzane święto.

Dodam jeszcze, ze owo 'święto' jest szczególnie niebezpieczne dla ponownie narodzonych Chrześcijan. Najwłaściwsze moim zdaniem jest separowanie się od tego obyczaju i w razie pozdrowień - u nas są pozdrowienia w stylu Happy Halloween - warto stanowczo odmawiać udziału i oświadczać, że takich SZATAŃSKICH świąt nie obchodzimy.

Trzeba też być szczególnie ostrożnym w tym czasie, ponieważ w owym demonicznym 'święcie', reklamowanym przez media i władze demony szaleją ze zdwojoną energią. Zwłaszcza, że mamy coraz bliżej do czasów końca.

Czyli jakikolwiek kompromis i skutki mogą być dla nas wysoce nieprzyjemne!Prawda o Halloween
Cytat:

Początki Halloween sięgają starożytnego festiwalu celtyckiego pod nazwą Samhain. Celtowie żyjący 2000 lat temu, [w miejscu dzisiejszej Irlandii, Wielkiej Brytanii i północnej Francji] świętowali swój nowy rok 1 listopada. Dzień ten oznaczał koniec lata i żniw, oraz początek ciemnej, chłodnej zimy, [pory roku często utożsamianej ze śmiercią]. Celtowie wierzyli, że w noc poprzedzającą nowy rok granice pomiędzy światem żywych i umarłych zacierają się, a duchy zmarłych powracają na ziemię. Oprócz tego, że były one sprawcami kłopotów i niszczyły plony, Celtowie uważali, że obecność duchów zza światów ułatwiała Druidom, [celtyckim kapłanom] przepowiadanie przyszłości. Dla ludzi całkowicie uzależnionych od zmiennego naturalnego świata, przepowiednie te stanowiły ważne źródło pociechy i wskazówki na okres długiej zimy.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia, [31-go października] Druidzi palili ogromne święte ogniska, gdzie ludzie zgromadzali się aby spalać plony, zwierzęta, a czasem nawet ludzi, [jako ofiary celtyckim bóstwom]. Podczas tych uroczystości Celtowie odziani byli w kostiumy, [zazwyczaj posiadające głowy i skóry zwierzęce] i usiłowali przepowiadać sobie przyszłość. Kiedy uroczystość dobiegała końca, w swoich domowych paleniskach rozpalali oni ogień przyniesiony ze świętego ogniska. Miał on ich ochraniać w czasie nadchodzącej zimy.

Do 43-go roku naszej ery Rzymianie zajęli większość terytorium Celtów i w przeciągu czterystu lat swojego panowania połączyli dwa święta z kultury rzymskiej z tradycjonalną celtycką uroczystością Samharin. Pierwszym świętem były Feralia, [dzień pod koniec października] w którym Rzymianie upamiętniali zmarłych. Drugim świętem był dzień ku czci Pomony, [rzymskiej bogini owoców i drzew]. Symbolem Pomony było jabłko. Wyjaśnia to pochodzenie tradycyjnej zabawy polegającej na jedzeniu jabłka przymocowanego na nitce lub pływającego w wodzie.

Do lat 800-tnych wpływ chrześcijaństwa rozprzestrzenił się na terytorium Celtów. W siódmym wieku Papież Bonifacy IV ogłosił 1-go listopada Dniem Wszystkich Świętych, [dniem ku czci świętych i męczenników]. Dzisiaj powszechnie wierzy się, że papież usiłował zastąpić celtyckie święto jakimś podobnym, ale związanym z życiem kościoła. Święto to było nazywane również All-hallows lub All-hallowmas, [co oznacza Dzień Wszystkich Świętych], a noc poprzedzającą je, [noc dawnego Samhain] zaczęto nazywać All-hallows, a ostatecznie Halloween. W późniejszym czasie, [około 1000-go roku naszej ery] kościół ogłosił 2-go listopada Dniem Zaduszków, [dniem ku czci zmarłych]. Czczono go podobnie jak Samhain, z wielkimi ogniskami, paradami i przebieraniem w kostiumy świętych, aniołów i diabłów.

Pomimo, że religia celtycka wymarła do roku pięćsetnego, ponownie odrodziła się w latach 1600-nych, kiedy to potomkowie Celtów zaczęli interesować się swoją kulturą. W latach 1845-1851 milion emigrantów irlandzkich zalało Amerykę podczas wielkiego głodu. Z tym niesamowitym napływem ludzi przybyły również ich zwyczaje i przesądy. Do dzisiaj wyznawcy kultu w Anglii odtwarzają corocznie, [na byłych miejscach sakralnych] rytuały Druidów, [celtyckich kapłanów]. Te same pogańskie zwyczaje są zachowywane w Północnej Ameryce poprzez obchodzenie Halloween. Pod wpływem mediów i komercji obecnie to święto rozpowszechnia się rownież w Europie i innych częściach świata.

Współczesny Halloween.

Przyjrzyjmy się w jaki sposób dzisiaj obchodzony jest Halloween; Czy nie koncentruje się na ciemności, śmierci, strachu, zniszczeniu i złu? Dominują wiedźmy, miotły, nietoperze, duchy, szkielety, śmierć i potwory. Przebieramy nasze własne dzieci za wiedźmy, diabły, wilkołaki i wysyłamy na ulice w ciemność, aby powtarzały pogański zwyczaj „trick or treat,” [w naszym wydaniu „ciasteczko albo psikus”]. Musimy zdać sobie sprawę, że praktyki w Halloween to nie poczęstunek, sztuczka, kawałek gumy lub cukierek. Jest to dzień, który diabeł ogłosił swoim świętem!
Halloween pełny jest symboli satanistycznych i druidzkich, zaczerpniętych z praktyk i rytuałów, które mogą wydawać się niewinne. Jednakże one reprezentują zło. Dla Druidów 31-go października jest dniem czczenia Samhain. Jest to również najbardziej święty dzień dla współczesnych szatanistów i czarownic.

Co oznaczają niektóre symbole?

TRICK-OR-TREATING - podczas celtyckich świąt Muck Olla, poprzebierani żebracy chodzili po domach, grożąc nieszczęściem jeśli nic nie otrzymali. W Anglii podczas obchodów Zaduszek był zwyczaj, że najbiedniejsi chodzili żebrać. Nazywało się to „wędrówką dusz,” podczas której obiecywano modlić się za każdą zmarłą osobę z domostwa, w którym otrzymano podarunek. Prezenty w dniu Halloween są dziś dawane niewinnym dzieciom, które w przebieraniu widzą jedynie łakocie i zabawę. Nie rozumieją jednak, że tak naprawdę podtrzymują pogańską, szatańską tradycję.
JACK-O-LANTERN - Irlandzka legenda mówi, że Jack oszukał diabła zachowując duszę. Kiedy Jack umarł nie mógł pójść do nieba z powodu swoich kontaktów z diabłem. Z tego samego powodu nie miał wstępu do piekła. Zawróciwszy go do ciemności, diabeł rzucił mu palący węgiel, [jako światło] który Jack włożył do rzepy, którą jadł. Podobno włóczy się on teraz po ziemi ze swoim lampionem, [stąd nazwa Jack-O-Lantem] szukając miejsca na spoczynek. Inne religie zastępują rzepę czymś innym, ale wszyscy posługują się świeczką jako symbolem ognistego węgla z piekła. Do dzisiaj w wielu miejscach Anglii i Ameryce Północnej świeczka z wyrzeźbioną w pampkinie twarzą ma odstraszać duchy i czarownice. Kiedy Druidzi brali członka rodziny, aby złożyć go w ofierze dla Samhain, pozostawiali na schodach domostwa pampkina. Reprezentował on ofiarowaną osobę i gwarantował, że nikt inny nie będzie zabrany w tym roku. Legenda, zabobon, starożytna historia? Tak, ale wszystkie wywodzą się ze zła i są podtrzymywane przez tradycje Halloween.

CZAROWNICE - Słowo czarownica pochodzi od saksońskiego słowa oznaczającego osobę, mądrą-wice. Stare słowo angielskie, [wicca] generalnie reprezentuje dziś nauczanie czarów, a wiele współczesnych wiedźm jest członkiniami tak zwanego „Kościoła Czarów,” [The Church of Wicca] który jest oficjalnie nieopodatkowany przez U.S.Internal Revenue Service. Czarownice ciągle istnieją, a Halloween jest ich specjalną nocą. Czarownica halloween, [stara brzydka wiedźma] jest wytworem sztuki i przesądów. Jej czarna peleryna kojarzy się z magią, śmiercią i przekonaniem, że są najbardziej aktywne nocą. Zabobon mówiący, że czarownice potrafią latać, pochodzi z ich związku z duchami, stosowaniem narkotyków otępiających umysł i przyspieszających pracę serca. W takim stanie myślały one, że potrafią latać.

CZARNY KOT - Przez tysiące lat koty kojarzyły się z magią i śmiercią. Egipcjanie mieli bogów-koty, a Rzymska bogini Diana mogła zmieniać się w kota. Rzymska i Grecka bogini czarownic i czarnoksiężników, [Hecate] też umiała zmieniać się w kota. Norweska bogini śmierci, [Freya] jak twierdzono przyjeżdżała po duszę rydwanem kierowanym przez koty. Druidowie, [celtyccy kapłani] widzieli w kotach ucieleśnienie złej duszy i często palili je w ogniskach Samhain. Wierzono, że czarownice też potrafiły zmieniać się w koty. W związku ze skojarzeniem ich z nocą i magią, obraz czarnego kota łatwo się przyjął. W polowaniach na czarownice w latach 1600-tnych, nie tylko kobiety były palone za odprawianie czarów, ale również ich koty. Jednak czary nie umarły w tych płomieniach, a nieświadome dzieci przebrane podczas Halloween podtrzymują pogańskie zwyczaje - przekazując dalszym pokoleniom.

WRÓŻBIARSTWO - Przepowiadanie przyszłości, [kryształowe kule, karty, wróżenie z ręki, z fusów od kawy, itp.].

CZARNOKSIĘSTWO, MAGIA, CZARY, CZARODZIEJSTWO - Używanie mocy złych duchów do czarów, zaklęć, wróżb, itp.

PRZEPOWIADANIE i WIESZCZKOWANIE
- Przepowiadanie wydarzeń z symptomów, znaków lub duchów innych niż Duch Święty.

OCZAROWANIE - Wywieranie wpływu na kogoś poprzez urok, magię, głos lub muzykę, [na przykład hipnoza].

ZAUROCZENIE - Owładnięcie kogoś magią ,rzucanie uroków.

WYWOŁYWANIE DUCHÓW - Komunikowanie się ze zmarłymi.

ASTROLOGIA - Obserwacja, studiowanie gwiazd i planet w celu przepowiadania przyszłości, horoskopy.

CO NA TO WSZYSTKO MÓWI PISMO ŚWIĘTE?

Halloween nie jest wspomniany w Biblii, ponieważ słowo to jest stosunkowo nowe. Jednak wszystkie szatańskie rytuały związane z celtycką religią, czarami i innymi diabelskimi praktykami, [włącznie z Halloween] są w Piśmie Świętym surowo zabronione. Oto tego dowody:

....(19) A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych? (Izajasza 8:19).
....(31) Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym (3 Mojżeszowa 19:31).
....(26) Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować (3 Mojżeszowa 19:26).
....(27) A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich (3 Mojżeszowa 20:27).
....(23) Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem (1 Samuela 15:23).
....(13) Tak zginął Saul z powodu swojej niewierności, jakiej dopuścił się wobec Pana, wbrew słowu Pana, którego nie przestrzegał; zapytywał również o wyrocznię wieszczkę, (14) a nie pytał o wyrocznię Pana; On więc pozbawił go życia, władzę królewską zaś przeniósł na Dawida, syna Isajego (1 Kronik 10:13-14).
....(6) On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom, ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc go (2 Kronik 33:6).
....(9) Spadną na ciebie te dwa nieszczęścia, znienacka w jednym dniu: bezdzietność i wdowieństwo spadną na ciebie w całej pełni mimo wielu twoich czarów, mimo bardzo licznych twoich zaklęć (Izajasza 47:9).
....(Cool Gdyż tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Niechaj was nie zwodzą wasi prorocy, którzy są wśród was, ani wasi wróżbici, i nie słuchajcie waszych snów, które się wam śnią. (9) Albowiem oni kłamliwie wam prorokują w moim imieniu, nie posłałem ich - mówi Pan (Jeremiasza 29:8-9).
W Nowym Testamencie czytamy o konsekwencjach nieprzestrzegania Bożych nakazów. Zwróć proszę uwagę, że należą do nich; waśnie, odszczepieństwo i czary:
....(19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą (Galacjan 5:19-21).
Również w Apokalipsie, [Objawienie Jana] czytamy jak żałosny koniec czeka ludzi, którzy nieświadomie oddają się tym praktykom:
....(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. (14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. (15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je (Objawienie Jana 22:12-15).
....(Cool Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga (Objawienie Jana 21:Cool.
CO POWINNIŚMY ROBIĆ?
Myślę, że nie musimy być częścią tego. Możemy stanąć w tym dniu po stronie Jezusa Chrystusa!!!! W 1 Liście do Tesaloniczan 5:21-23 Apostoł Paweł pisze; „....(21) Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie. (22) Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie. (23) A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

A CO Z DZIEĆMI?

Okryj życie swoich dzieci modlitwą przez krew Jezusa i słowo swojego świdectwa. Czy naprawdę chcesz angażować je w niesmaczne żarty na temat demonów i kościotrupów?

NAUCZAJ ICH PRAWDY O JEZUSIE, NEGATYWNYCH WARTOŚCICH ŚWIĘTA HALLOWEEN, ABY CHRONIĆ JE PRZED ZACIEKŁYMI ATAKAMI SZATANA.

Czy naprawdę zabawa w naśladowanie pogańskich kapłanów jest tym, czego one w ten wieczór potrzebują?

Jeśli będziesz tej nocy w domu uświadamiaj dzieci i rozdawaj chrześcijańskie broszury dla ich rodziców. Czy to nie Bóg mówił do swego ludu? „....Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitrów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój” (5 Mojżeszowa 18:9-14).

Czy nie posłuchamy tak kategorycznego nakazu naszego Boga?
Wszystkie szatańskie rytuały związane z celtycką religią, czarami i innymi diabelskimi praktykami, [mające miejsce w Halloween] są w Słowie Bożym surowo zabronione. Biblia mówi, abyśmy nie byli nieświadomi sztuczek szatańskich (2 Koryntian 2:11). W 1-szym Liście Piotra 5:8 czytamy; „....Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.”

Niektórzy mówią; Przecież my nie traktujemy tego poważnie.

Co jest w tym złego, to tylko zabawa.
Może tak! Ale Szatan bierze to na poważnie, i tak też czyni Bóg.
Jako wierzący chrześcijanie uczyńmy ten wieczór czasem dziękczynienia i uwielbienia Boga za zwycięstwo nad szatanem, śmiercią, piekłem i grobem, oraz czasem modlitwy za „zmarłych,” czyli tych, którzy tej nocy tak lekkomyślnie poddają się złu. Pamiętajmy, że „....I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów” (Efezjan 2:1).

Na film związany z tematem halloween zapraszam kliknij tutaj

W oparciu o różne materiały, Luke
Będę wdzięczny za kontakt i opinię na temat powyższego rozważania.
[link widoczny dla zalogowanych]

Źródło - [link widoczny dla zalogowanych]

Film - http://www.youtube.com/watch?v=E4ibHEYVgJUKopia na moim blogu - [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin