Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nagość Noego...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 0:38, 20 Kwi 2013    Temat postu: Nagość Noego...

Ks.Rodz 8, 22-25

Zawsze, jak czytałam ten opis sceny z życia Noego z Pisma Świętego miałam mieszane uczucia. Nie rozumiałam dlaczego Noe przeklął Kanaan'a, skoro zawinił Cham. Poza tym przewinienie Chama wydawało mi się nie adekwatne do kary - przeklęcia. Warto zapoznać się z wyjaśnieniem tego ciekawego i źle rozumianego przez większość fragmentu Biblii.


Korzystałam z materiałów ze strony: [link widoczny dla zalogowanych]


"A Cham, ojciec Kanaana, zobaczył nagość ojca swego i opowiedział o tym poza namiotem obu swoim braciom. Wtedy Sem i Jafet wzięli szatę, nałożyli ją sobie na ramiona i podeszli tyłem, i przykryli nagość ojca swego, a ponieważ oblicza ich były odwrócone, nie widzieli nagości ojca swego. A gdy Noe obudził się po upiciu się winem i dowiedział się, co mu uczynił jego najmłodszy syn, Rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich!"


"Tłumacz zawsze musi wybierać między wiernością oryginałowi, a pięknem języka, na który tłumaczy. Nie da się bowiem wszystkiego przetłumaczyć dosłownie, bo powychodziłyby kompletne bzdury. Języki mają inne składnie, inne zasady gramatyczne, są też pełne idiomów, a do tego wiele słów ma trochę inne "zabarwienie", inne znaczenie. To jest fakt nie podlegający dyskusji.
Gdy się tłumaczy literaturę piękną i się kładzie nacisk raczej na oddanie piękna utworu, niż bezwzględną wierność oryginałowi, nic złego się nie dzieje. Szczególnie przy tłumaczeniu poezji. Czasami wręcz wychodzi to tłumaczeniu na dobre.
Pismo Święte nie jest przede wszystkim literaturą piękną (choć zawiera wiele pięknych poematów), ale natchnionym Słowem Bożym.  Musimy jednak pamiętać, że to jedynie oryginał Biblii nim jest. I choć oryginałów już mamy, to mamy tak wiele ich odpisów i kopii, że z całą pewnością możemy stwierdzić, że poza nielicznymi spornymi wersetami, są one wierne oryginałowi. Ale to dotyczy Biblii hebrajskiej i greckiej.
Troszkę się sprawa komplikuje, gdy dochodzimy do tłumaczeń. Żadne z nich bowiem nie jest idealne. I choć każdy tłumacz, czy zespół tłumaczy, stara się jak najwierniej oddać treść i sens oryginału, to jednak każdy z nich, zwykle nieświadomie, popełnia pewne błędy. Zazwyczaj wynikają one właśnie z tego, że każdy pragnie, by wynik tłumaczenia brzmiał ładnie, był poprawny gramatycznie i dawał się łatwo czytać.

Powyższy cytat mówi, że Cham zobaczył "nagość swego ojca".
Słowo o które chodzi to ‘er·waṯ, עֶרְוַ֣ת i oznacza ono właśnie "nagość". Jednak w Biblii jest ono zazwyczaj eufemizmem oznaczającym  współżycie seksualne. Widać to już z samego cytowanego powyżej fragmentu. Czemu bowiem Noe miałby przekląć swego wnuka? Za co? Za to, że jego tata, Cham,  zobaczył Noego bez ubrania?
Możemy przyjąć bez większego błędu, że ci mężczyźni widzieli się nago przy wielu okazjach. W tamtych czasach nie było łazienek z zamykanymi na klucz drzwiami, ludzie nie miewali oddzielnych sypialni. Kobiety i mężczyźni zazwyczaj przebywali w osobnych grupach, ale wewnątrz grupy nie była znana "prywatność" w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Jak był czas mycia, kąpieli, to kąpali się wszyscy i nikomu by nie przyszło do głowy robić z tego jakiś ceregieli. 

No i to przeklęcie Kanaana. Dlaczego? Przecież to Cham "zobaczył nagiego ojca", nie Kanaan. Za co on ma być przeklęty? Tym bardziej, że Kanaan, według takich egzegetów Pisma Świętego jak Scott Hahn, wcale się jeszcze wtedy nie narodził. Nie narodził się, ale się już począł, bo grzech Chama nie polegał na podglądaniu gołego taty, ale na próbie przejęcia władzy nad rodziną. Na rodzinnym zamachu stanu. Na przespaniu się ze swą matką.

 W późniejszych czasach wielokrotnie mamy przykłady podobnych prób przejęcia władzy. Tak postąpił Abner, zbliżając się do Rispy, nałożnicy króla Saula, tak postąpił Absalom w czasie próby przejęcia władzy swego ojca, Dawida:
"Achitofel odpowiedział Absalomowi: Wejdź do nałożnic swojego ojca, które pozostawił, by pilnowały domu. Gdy posłyszy cały Izrael, że zostałeś znienawidzony przez ojca, umocnią się wtedy ręce wszystkich twoich zwolenników.  Rozpięto więc Absalomowi namiot na tarasie. Absalom wszedł do nałożnic swego ojca na oczach całego Izraela." (2 Sm 16, 21-22)

...tak też planował przejąć władzę Adoniasz, namawiając Batszebę, by wymogła zgodę Salomona na poślubienie przez niego Szunemitki Abiszag, ostatniej nałożnicy króla Dawida. Nawiasem mówiąc Salomon, przejrzawszy jego plany, kazał go za to zgładzić. (1 Krl 2)

Wróćmy do Noego, Chama i Kanaana. Cham dlatego chciał braciom "pokazać nagość swego ojca", by udowodnić im, że teraz on jest wodzem, głową rodziny, gdyż ma "królewski harem", śpi z kobietą, która jest żoną króla. I z tego niemoralnego związku właśnie narodził się Kanaan. Co więcej, historycy nas uczą, że później Kanaanejczycy praktykowali takie związki będące częścią ich religii i to była jedna z przyczyn dla których potomkowie Sema, Izraelici, po wyjściu z niewoli egipskiej, mieli z rozkazu Boga Jahwe ich pozabijać i zamieszkać ich ziemię. Ziemia ta bowiem prawnie należała się pierworodnemu potomkowi Noego, Semowi, a moralne zło religii Kanaanejczyków należało usunąć z oblicza ziemi.
Czy to, co napisałem można wykazać z Biblii? Oczywiście! Wystarczy zobaczyć gdzie jeszcze występuje to słowo "nagość".  Znajdujemy je w Biblii 54 razy. W większości przypadków w Księdze Kapłańskiej. Księga ta zawiera wiele praw, zarówno dla kapłanów, jak i dla całego Izraela. Możemy tam przeczytać np to:

". Dalej Pan powiedział do Mojżesza:
2. Mów do Izraelitów i powiedz im: Ja jestem Pan, Bóg wasz!
3. Tego, co czynią w ziemi egipskiej, w której mieszkaliście, nie czyńcie. Tego, co czynią w ziemi Kanaan, do której was wprowadzę, nie czyńcie. Nie będziecie postępować według ich obyczajów.
4. Będziecie wypełniać moje wyroki, będziecie przestrzegać moich ustaw, aby według nich postępować. Ja jestem Pan, Bóg wasz!
5. Będziecie przestrzegać moich ustaw i moich wyroków. Człowiek, który je wypełnia, żyje dzięki nim. Ja jestem Pan!
6. Nikt z was nie będzie się zbliżał do ciała swojego krewnego, aby odsłonić jego nagość. Ja jestem Pan!
7. Nie będziesz odsłaniać nagości swojego ojca lub nagości swojej matki. Jest ona twoją matką - nie będziesz odsłaniać jej nagości.
8. Nie będziesz odsłaniać nagości swojej macochy, bo to jest nagość twojego ojca.
9. Nie będziesz odsłaniać nagości swojej siostry, córki twojego ojca lub córki twojej matki, bez względu na to, czy urodziła się w domu, czy na zewnątrz.
10. Nie będziesz odsłaniać nagości córki twojego syna lub córki twojej córki, bo są one twoją nagością.
11. Nie będziesz odsłaniać nagości córki żony twojego ojca, bo jest ona dzieckiem twojego ojca, jest twoją siostrą.
12. Nie będziesz odsłaniać nagości siostry swojego ojca, bo ona jest krewną twojego ojca.
13. Nie będziesz odsłaniać nagości siostry swojej matki, bo jest ona krewną twojej matki.
14. Nie będziesz odsłaniać nagości brata swojego ojca: nie będziesz się zbliżał do jego żony, bo jest ona twoją ciotką.
15. Nie będziesz odsłaniać nagości swojej synowej, bo jest ona żoną twojego syna, nie będziesz odsłaniać jej nagości.
16. Nie będziesz odsłaniać nagości swojej bratowej, jest to nagość twojego brata.
17. Nie będziesz odsłaniać nagości kobiety i jej córki. Nie będziesz brał córki jej syna ani córki jej córki, aby odsłonić jej nagość, bo są one jej ciałem. Byłaby to rozpusta!
18. Nie będziesz brał kobiety razem z jej siostrą, aby odsłonić jej nogość za życia tamtej, byłoby to sposobnością do niezgody.
19. Nie będziesz się zbliżał do kobiety, aby odsłonić jej nagość, podczas jej nieczystości miesięcznej.
20. Nie będziesz obcował cieleśnie z żoną twojego bliźniego, wylewając nasienie; przez to stałbyś się nieczystym.
21. Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan!
22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!
23. Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota!
24. Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami."
 (Kpł 18:1-24)

Jest oczywiste, że te wszystkie prawa dotyczące "odsłaniania nagości" to nie są przepisy na temat skromnego ubierania się. To są przepisy mówiące o tym, jakie związki Bóg uważa za niemoralne. Sam kontekst na to wskazuje.

I wszystko układa sie w logiczna całośćSmile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 3:11, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Nie zgadzam się tym artykułem!

Do takich absurdalnych wniosków dochodzi się, kiedy cytowane są szatańskie teksty masoreckie. Na aramejskim słowie oparta jest cała fałszywa argumentacja.
Cytat:

Słowo o które chodzi to ‘er·waṯ, עֶרְוַ֣ת i oznacza ono właśnie "nagość".


Cytat:
Kapłańska 20:(Cool Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Ja Pan, który was uświęcam. (9) Ktokolwiek złorzeczy swemu ojcu i swojej matce, poniesie śmierć. Złorzeczył swojemu ojcu i swojej matce, przeto krew jego spadnie na niego. (10) Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica. (11) Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z żoną swego ojca, odkrył nagość swego ojca; oboje poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.


Nagość już w czasach Noego była wielkim przestępstwem. Na czym polegał grzech Chama? Zamiast natychmiast przykryć nagiego ojca jednym ruchem ręki, roztrąbił innym, aby i oni obejrzeli sobie tatę nagiego. Gdyby to było dzisiaj, z pewnością zdjęcie Noego byłoby na Facebooku.

Na tym polegał grzech Chama i dwaj jego bracia owego błędu nie popełnili. Weszli do namiotu tyłem doskonale zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i przykryli ojca w taki sposób, aby sami nie widzieli jego nagości.

Nagość była i jest nadal wielkim grzechem, który prowadzi do cudzołóstwa oraz do grzechów homoseksualnych. Pornografia jest absolutnym obrzydlistwem, którego celem jest zepsucie społeczeństwa.

Batszeba - późniejsza żona Dawida właśnie nagością zwiodła Dawida. Kąpała się nago w pobliżu pałacu królewskiego i w ten sposób zauważył ją Dawid i natychmiast jej pożądał do tego stopnia, że oddali się oboje rozpuście po czym oboje zaplanowali zabójstwo prawowitego męża Batszeby, Uriasza Hetejczyka, który był jednym z najdzielniejszych rycerzy Dawida.

Batszeba i Dawid rękami innych zamordowali Uriasza i Dawid ukorzył się po tym przestępstwie i Bóg mu wybaczył. Dawid nadal żył. Karą byłaby śmierć.

Monia33T


Cytat:
Poza tym przewinienie Chama wydawało mi się nie adekwatne do kary - przeklęcia.


To jest właśnie przykład, jak zdecydowana większość z nas traktuje cudzą nagość. Mamy wyprane mózgi przez media i niemal wszędzie widywane półnagie panienki i chłopaków i jesteśmy pewni, że jest to OK!

Biblia mówi, że to nie jest OK i dlatego na Chrześcijaństwo spadnie wielki ucisk. Za uleganie modzie nagości, wielkich dekoltów i g-stringów, plaż nudystów i ponad 700 filmów rocznie z Hollywood, oznaczonych że występuje tam nagość.

Zwróćmy uwagę, że oznacza się filmy jako filmy dla dorosłych z powodu nagości.

Co to znaczy?

Że jeszcze do niedawna nagość nie była powszechna i jeszcze nadal wielu ludzi uważa, ze nagość jest nieprzyzwoita i nieletni nie powinni jej oglądać.

Czyli prawo Boże było respektowane przez wielu przez tysiące lat. Dopiero w ostatnich 30 latach nastąpiła eksplozja nagości i seksu - porno w mas mediach - zwłaszcza na Internecie.

Wystarczy obejrzeć niektóre starsze filmy, abo zobaczyć znacznie więcej przyzwoitości i moralności, aczkolwiek już wtedy widać było upadek w niemoralność.

A artykuł cytowany właśnie popiera nagość, oparta na tekście i wyjaśnieniu widzianym przez żydowskie okulary, że nagość to nic takiego ale seks wnuka z babcia to byłby dopiero grzech.

Biblia niczego takiego w tym miejscu nie sugeruje.

Cham został przez Boga pobłogosławiony i Noe nie mógł go przekląć. Niemniej przekleństwo spadło na jego syna, Kanaana - być może z tego powodu, że niedaleko spada jabłko od jabłoni.

Nietrudno przewidzieć, jakie obyczaje wszczepił synowi jego ojciec.

Zwróćmy także uwagę na karę. Karą nie była śmierć, ponieważ Kanaan nie popełnił grzechu. Ale z powodu błędu ojca stał się sługą swych braci i Noe proroczo zapowiedział jego losy.


Cytat:
Kpn 20:8 Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Ja Pan, który was uświęcam.
Kpn 20:9 Ktokolwiek złorzeczy swemu ojcu i swojej matce, poniesie śmierć. Złorzeczył swojemu ojcu i swojej matce, przeto krew jego spadnie na niego.
Kpn 20:10 Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica.
Kpn 20:11 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z żoną swego ojca, odkrył nagość swego ojca; oboje poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.
Kpn 20:12 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją synową, razem z nią poniesie śmierć; popełnili ohydę, krew ich spadnie na nich.
Kpn 20:13 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.
Kpn 20:14 Jeżeli mężczyzna pojmie za żonę kobietę oraz jej matkę, to jest to sprośność. W ogniu spalą jego i je, aby nie było sprośności wśród was.
Kpn 20:15 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze zwierzęciem, poniesie śmierć; zwierzę także zabijcie.
Kpn 20:16 Kobietę, która zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby się z nim parzyć, zabijesz, zarówno kobietę jak i zwierzę to także; oboje poniosą śmierć i krew ich spadnie na nich.
Kpn 20:17 Mężczyzna, który pojmie za żonę swoją siostrę, córkę swego ojca lub córkę swojej matki, i ujrzy jej nagość, a ona ujrzy jego nagość, to jest to rzecz haniebna. Zostaną zabici na oczach swojego ludu. Odsłonił nagość swojej siostry. Poniosą swoją winę.
Kpn 20:18 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z kobietą w czasie jej miesięcznego krwawienia i odsłania jej nagość oraz obnaża źródło jej upływu krwi, a ona też odsłoni źródło upływu krwi swojej, to oboje zostaną wytraceni spośród swego ludu.
Kpn 20:19 Nie będziesz odsłaniał nagości siostry swojej matki ani siostry swojego ojca, gdyż obnażyłbyś swoją krewną. Poniosą swoją winę.
Kpn 20:20 Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją ciotką, odkrywa nagość swego wuja. Poniosą swój grzech, umrą bezdzietnie.
Kpn 20:21 Mężczyzna, który pojmie żonę swego brata, dopuszcza się rzeczy haniebnej, odkrył on nagość swego brata, będą bezdzietni.
Kpn 20:22 Będziecie przestrzegać wszystkich moich ustaw i wszystkich moich praw i będziecie je wypełniać, aby nie wyrzuciła was ziemia, do której Ja was prowadzę, abyście w niej mieszkali.
Kpn 20:23 A nie postępujcie według ustaw ludu, który Ja wypędzam przed wami, gdyż to wszystko czynili i obrzydziłem ich sobie.


Prawo to nigdy nie zostało anulowane i nadal obowiązuje i będzie także obowiązywać w Królestwie Bożym.

Niby śmieszne, ale... POWAŻNE!Najskuteczniejsze tabletki dla pedofilów. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 10:38, 20 Kwi 2013    Temat postu: Re: Nagość Noego...

Monia33T napisał:
Ks.Rodz 8, 22-25

Zawsze, jak czytałam ten opis sceny z życia Noego z Pisma Świętego miałam mieszane uczucia. Nie rozumiałam dlaczego Noe przeklął Kanaan'a, skoro zawinił Cham. Poza tym przewinienie Chama wydawało mi się nie adekwatne do kary - przeklęcia. Warto zapoznać się z wyjaśnieniem tego ciekawego i źle rozumianego przez większość fragmentu Biblii.


Korzystałam z materiałów ze strony: [link widoczny dla zalogowanych]


"A Cham, ojciec Kanaana, zobaczył nagość ojca swego i opowiedział o tym poza namiotem obu swoim braciom. Wtedy Sem i Jafet wzięli szatę, nałożyli ją sobie na ramiona i podeszli tyłem, i przykryli nagość ojca swego, a ponieważ oblicza ich były odwrócone, nie widzieli nagości ojca swego. A gdy Noe obudził się po upiciu się winem i dowiedział się, co mu uczynił jego najmłodszy syn, Rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich!"


"Tłumacz zawsze musi wybierać między wiernością oryginałowi, a pięknem języka, na który tłumaczy. Nie da się bowiem wszystkiego przetłumaczyć dosłownie, bo powychodziłyby kompletne bzdury. Języki mają inne składnie, inne zasady gramatyczne, są też pełne idiomów, a do tego wiele słów ma trochę inne "zabarwienie", inne znaczenie. To jest fakt nie podlegający dyskusji.
Gdy się tłumaczy literaturę piękną i się kładzie nacisk raczej na oddanie piękna utworu, niż bezwzględną wierność oryginałowi, nic złego się nie dzieje. Szczególnie przy tłumaczeniu poezji. Czasami wręcz wychodzi to tłumaczeniu na dobre.
Pismo Święte nie jest przede wszystkim literaturą piękną (choć zawiera wiele pięknych poematów), ale natchnionym Słowem Bożym.  Musimy jednak pamiętać, że to jedynie oryginał Biblii nim jest. I choć oryginałów już mamy, to mamy tak wiele ich odpisów i kopii, że z całą pewnością możemy stwierdzić, że poza nielicznymi spornymi wersetami, są one wierne oryginałowi. Ale to dotyczy Biblii hebrajskiej i greckiej.
Troszkę się sprawa komplikuje, gdy dochodzimy do tłumaczeń. Żadne z nich bowiem nie jest idealne. I choć każdy tłumacz, czy zespół tłumaczy, stara się jak najwierniej oddać treść i sens oryginału, to jednak każdy z nich, zwykle nieświadomie, popełnia pewne błędy. Zazwyczaj wynikają one właśnie z tego, że każdy pragnie, by wynik tłumaczenia brzmiał ładnie, był poprawny gramatycznie i dawał się łatwo czytać.


Pozdrawiam
"
Zgadzam się z Henrykiem dodając jeszcze ważna kwestie. Większość "badaczy" Słowa Bożego i religii stara się z prostych tematów zrobić pracę doktorską. Kiedyś uważałem za interesujące teksty np Henry Makowa i innych. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku że gro takich analiz biblijnych to bełkot intelektualny. Mam zamiar nawet napisać artykuł o tym. Gdyby Słowo Boże było górnolotne, pisane językiem obecnych naukowców, gazety wyborczej itp. to byłoby słowem dla elit, tak jak dla elit jest Talmud.
Myślę, że większość tzw teorii naukowych wypływa od nasienia żmijowego. Lud Boży po prostu działa bez przypisywania wynalazkom teorii czego przykładem był Tesla, oddany Bogu chrześcijanin. To Tesla obalił teorię żyda - Einsteina .
Domeną nasienia żmijowego jest pisanie zawiłych tekstów czyli tzw intelektualizowanie. To w wyniku takiego intelektualizowania powstało na bazie Biblii setki sekt i religii.

"Teoria Wzglednosci Einsteina byla bledna. Teoria oparta jest na predkosci swiatla z "ziemskiej" perspektywy. Einstain zapomnial nadmienic, ze swiatlo w innych czesciach wszechswiata moze osiagac predkosc wieksza niz ta, ktora powszechnie znamy. Predkosc swiatla zostala zmierzona po raz pierwszy w 1887 przez dwoch osobnikow wyposazonych w lampe i lusterka. Niewiele sie pomylili. Ci, ktorzy twierdza z uporem, ze czegos nie da sie zrobic, powinni "odpuscic" sobie i tym, ktorzy z sukcesem do tego daza.

"

W powyższym przypadku nagość to nagość i nie ma co pisać o tym eseju dzieląc włos na czworo.
Wszystkie pozycje książkowe z psychologii to stek bzdur. Przeczytałem ich wiele łącznie z bełkotem Freuda czyli "Wstępem do psychoanalizy".


Sprawa samego Chama jest dla mnie bardzo intrygująca gdyż jego zaznaczona obecność w Biblii pokazuje nam co Bóg chciał nam pokazać poza zachowaniem, które stało się archetypem braku kultury. Jak wiemy Cham był przodkiem krainy i ludów Kanaana.
Również chciałem o tym napisać tekst gdyż:

"Około 3000 roku p.n.e. na terenie dzisiejszej Palestyny pojawiła się cywilizacja epoki wczesnego brązu. To właśnie wtedy zaczęli osiedlać się na tym terenie Semici. W tekstach biblijnych nazywano ich Kananejczykami. Osiedlając się zaczęli zajmować się rolnictwem, powstały pierwsze miasta, lecz z czasem napłynęli kolejni osadnicy. Około 2200 p.n.e. w Kanaanie pojawili się koczownicy, których Biblia nazywa Amorytami. Po nich przybyli Hebrajczycy. Częściowo odkryto dzieje tych terenów dzięki wykopaliskom w Ugarit (Ras Szamra). Znaleziono tam bibliotekę z tekstami zawierającymi między innymi mitologię ludu semickiego zamieszkującego okolice wybrzeża Morza Śródziemnego od XV do XIII wieku p.n.e. Echa tych wierzeń można znaleźć w najstarszych częściach Biblii, w niektórych Psalmach i w opisach walk religijnych między wyznawcami Złotego cielca, Baala i Królowej Niebios a Izraelitami."


Złotego cielca czci się do dziś wraz z Królową Niebios. Tak więc obecni Zydzi nie chazarowie (aszkenzai od Aszkanaza syna Gomera) , są potomkami Edomitów i w linii prostej pochodzą od Chama.
Co ciekawe to, że o Kananejczykach, Hebrajczykachożemy przeczytać w wikipedii, a o chamitach nie.

"W Kanaanie pojawili się koczownicy, których Biblia nazywa Amorytami"

Plemiona koczownicze wywodzą się zaś od Kaina:

"On sam będzie musiał odtąd stać się na zawsze tułaczem (Rdz 4,12)."


Tak więc: Żydzi pochodzą od Chama

Napisałem troszkę o tym przy okazji tego arta: [link widoczny dla zalogowanych]

Amoryci:

"Amoryci (sum. MAR.TU, akad. Amurru) – lud semicki, pokrewny Kananejczykom, który na przełomie III i II tysiąclecia p.n.e. opanował większość Mezopotamii i rozległe obszary Syrii. Spowodowali oni upadek sumero-akadyjskiego państwa III dynastii z Ur, tworząc na jego gruzach szereg zwalczających się państewek, z których ostatecznie zwycięzcą okazał się Babilon Hammurabiego. Amoryci przejęli kulturę sumero-akadyjska i stworzyli podstawy państw babilońskiego i asyryjskiego."

To wszystko wskazuje na to że lud szatana od starożytności do dziś uprawia praktyki Babilonu i dlatego księga objawienie mówi nam "upadł wielki Babilon".
Od niedawna mamy także instalowana w niektórych przeglądarkach internetowych wyszukiwarkę pt Babylon

Jeszcze o pochodzeniu obecnych Żydów: [link widoczny dla zalogowanych]

Sprawą dyskusyjną przy tym jest kwestia pochodzenia dobrego Abla i złego Kaina od tych samych rodziców. Czy w złym miały udział upadłe anioły czy tez może Izraelem jest jak to tłumaczą niektóre źródła, nie ród z krwie ale z ducha: Izrael - walczący u boku Boga.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 11:11, 20 Kwi 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 10:41, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Dziękuję thewordwatcher i Piotrze za wasze uwagi. Przyznam się szczerze, że gdy czytałam ten fragment z interpretacją, że chodzi zwyczajnie o odsłanianie nagości swoich krewnych lub członków rodziny przeraziłam się surowością kary, ale...Wiadomo, że człowiek musi być w jakis sposób trzymany ostro w ryzach i często jest tak, ze zrobimy pierwszy mały lub średni krok ku grzechowi, niby jeszcze niewinny lub sprytnie zakamuflowany jako taki, ale później posuwamy się dalej w swojej nieczystości lub występkowi, i zaczyna się robić coraz gorzej i nie ma już odwrotu. "Bądźcie święci jak Bóg jest święty!"
Z drugiej strony skłoniłam sie do przyjęcia interpretacji autora tej strony jako, ze "odsłanianie nagości" Noego było eufemizmem współżycia Chama z jego żoną a swoja matką ku próbie przejęcia władzy dlatego, bo tłumaczyłoby to jakoby bardziej sprawiedliwe w oczach ludzkich przeklęcie potomstwa z tego ewentualnego postepku.
Sama zostałam bardzo boleśnie doświadczona w swoim dzieciństwie za grzechy moich rodziców przez rodzinne otoczenie. Pamiętam jakie to niesprawiedliwe mi się wydawało i jak długotrwałe skutki tego odczuwałam na własnej skórze! Ale dzięki temu stałam sie twardsza, a moi rodzice tez odwrócili się od swojego postepowania. Może moje modlitwy i "odpokutowanie" za ich grzechy sprawiło, że zyja teraz na jakimś poziomie. Mądrość Boża znokautowała moje ludzkie myslenie i jestem pelna podziwu dla Jego sprawiedliwości, mimo, że wtedy wygladało to inaczej. Ufajmy Panu!
Uff, troche mi lepiej, jak wyrzuciłam to z siebie.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 10:56, 20 Kwi 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 12:39, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Pierwszym Żydem i zarazem mesjańskim syjonistą oraz... intelektualistą był... 'apostoł' Paweł!

Wracając do odsłaniania nagości - gdyby Kanaan czy Cham mieli seks z żoną Noego, z pewnością żaden z nich nie wołałby Sema i Jafeta!

Takie rzeczy się ukrywa. Zło się zawsze ukrywa.

Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Sob 12:41, 20 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 14:18, 20 Kwi 2013    Temat postu:

thewordwatcher napisał:
Pierwszym Żydem i zarazem mesjańskim syjonistą oraz... intelektualistą był... 'apostoł' Paweł!


Very Happy
Bardzo cenne spostrzeżenie. Teraz jak to napisałeś Heńku nie mam w głowie innego człowieka niż Paweł od relatywizowania Biblii. Co do jej interpretacji to Paweł był faktycznie chyba pierwszym sekciarzem. Stworzył de facto własną religię. Można rzec był pierwszym religijnym intelektualistą.

Jesli chodzi o intelektualistów to pierwszy na świecie, który przychodzi mi na myśl to Platon i jego "teoria jaskiń" stanowiąca podwaliny pod nauki wielu ateistów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin