Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imiona aniołów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw 20:56, 20 Cze 2013    Temat postu: Imiona aniołów

uważa się powszechnie, że znane nam są imiona 3 aniołów. Są to Rafał, Gabrieli Michał.
Po kolei:
Gabriel występuje w 3 dokumentach: Ewangelii Łukasza, Koranie (anioł Dżibril) i księdze Daniela. 2 pierwsze to sprawa oczywista, gdyż mamy wszelkie dowody na ich zmanipulowanie. W księdze Daniela Gabriel wyjaśnia Danielowi widzenie dotyczące kozła i barana, później objaśnia proroctwo o siedemdziesięciu tygodniach. Jednak wg badań red-octobera, księga Daniela jest przynajmniej w części „poprawiona”. Oryginału nie ma więc nie do końca wiadomo, które części są ubarwione i w jakim stopniu.
Na proroctwo o siedemdziesięciu tygodniach lubią powoływać się np. Świadkowie Jehowy, podając dokładne wyliczenia o roku 1914 jako początku końca świata. Jest to odwrotne do logiki, gdyż szatan mając do dyspozycji 100 lat totalnej władzy nad światem na pewno doszczętnie wygubiłby całą ludzkość.

Teraz Rafał: imię to występuje we wtórnokanonicznej Księdze Tobiasza i tylko tam. Rafał do ojca Tobiasza mówi:
BT, Tb 5,13 Na co otrzymał odpowiedz: ”Jestem Azariasz, syn wielkiego Ananiasza, sposród
twoich braci”.
I tutaj anioł wysłany przez Boga kłamie o swoim pochodzeniu, tzn mówi że jest człowiekiem i podaje rodowód. Można porównać to z kilkoma innymi fragmentami, np.:

BM 1 Krl 22/19-23
(19) On zaś rzekł: Słuchaj, przeto słowa Pańskiego: Widziałem Pana siedzącego na swoim tronie, a cały zastęp niebiański stał przy nim, po jego prawicy i po lewicy.
(20) A Pan rzekł:, Kto zwiedzie Achaba, aby wyruszył i poległ w Ramot Gileadzkim? I jeden mówił to, a drugi owo.
(21) Wtedy wystąpił Duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego:, W jaki sposób?
(22) A on odpowiedział: Wyjdę i stanę się duchem kłamliwym w ustach wszystkich jego proroków. Wtedy On rzekł: Tak, ty go zwiedziesz, ty to potrafisz. Idź, więc i uczyń tak!
(23) Otóż teraz włożył Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście.

W tym przypadku tożsamość kłamcy nie jest podana, jest jednak wskazówka: „ty go zwiedziesz, ty to potrafisz”. Tak więc nie każdy anioł potrafi kłamać, ale na pewno każdy z upadłych.

Inny fragment:
BM, Jana, 8, (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


W księdze rodzaju rozdział 19 jest także podana historia rozmowy aniołów z Lotem i w tym przypadku aniołowie nie mówią żadnego kłamstwa. Rodzaju, 16 rozmowa anioła z Hagar, też nie ma żadnego kłamstwa. Rodzaju 30 rozmowa z Jakubem. Liczb 22, rozmowa z Bieamem. Nie mogę przypomnieć sobie żadnej sytuacji w której anioł wysłany przez Boga kłamie. Co charakterystyczne nigdzie nie ma także podanego imienia żadnego anioła, za wyjątkiem tych kilku sytuacji, tym bardziej należy się im przyjrzeć.

Można tutaj jeszcze dodać, że cała księga Tobiasza jest jakby wyrwana z konteksu, niewiele wnosi i ST doskonale sobie bez niej radzi. Jednak czy jest to natchnione Słowo Boże czy nie wolałabym się nie wypowiadać, ponieważ nie wiem. ST w całości czytam po raz trzeci, a księgi wtórnokanoniczne dopiero pierwszy raz.

Trzecim aniołem, którego imię znamy jest Michał. Występuje w Daniela, 10, 13 Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego. Oraz „ (21) Doprawdy! Oznajmię ci, co jest napisane w księdze prawdy. I nie ma ani jednego, kto by mężnie stał po mojej stronie przeciwko nim, oprócz Michała, waszego księcia anielskiego.”, 12, 1 W owym czasie powstanie Michał,wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, az do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
W liscie Judy, 1, 9. Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sadu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.
Oraz w apokalipsie 12, (7) I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
Do Daniela mam takie uwagi jak poprzednio, w liście Judy i Apokalipsie nic specjalnego nie zwraca mojej uwagi. No może to że Michał układał się z diabłem, ale w różnych przekładach jest to tłumaczone różnie i nie zawsze jest stwierdzenie, że się układał.

Wnioski są takie, że imiona aniołów mogą ale to nie znaczy że są dodane i w rzeczywistości mogą być imionami tych złych. Szczególne wątpliwości mam co do Gabriela i Rafała. Kiedy zaczęłam pisać ten artykuł i przejrzałam Biblię w poszukiwaniu powyższych imion, napisałam też w wordzie nagłówek „Imiona aniołów”, mój doskonale działający komputer zawiesił się i zrestartował, a bardzo rzadko się to zdarza. Można też to zaliczyć do miękkich dowodów.
Przy okazji mam gorącą prośbę do wszystkich użytkowników forum, ja w tej chwili mam bardzo ograniczony dostęp do internetu, dlatego może nie wszystko sprawdziłam dokładnie. Wszystkie komentarze pod moim wpisem są więc podwójnie mile widziane.


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 14:27, 24 Cze 2013    Temat postu:

Ten post dał mi do myślenia, bo przyjmowałem, że Michał to imię Zbawiciela przed wcieleniem, jak mówią AD7 i ŚJ (Michał - ,,ten w którym jest imię Boga”). Ale oni wszyscy korzystają ze sfałszowanych pism. Sam Veith przyznawał, że w dokumentach okultyzmu wierzą, że Michał to Chrystus, więc…

Thewordwatcher gdzieś podawał, że w swych poszukiwaniach odkrył, że diabeł wcale nie ma na imię, tak jak jest to znane (L.). To chyba łacińskie tłumaczenie Watykanu z tytułu ,,tego co niesie światło”. Thewordwatcher nie rozwinął tematu, ale wiem, że rozkładanie znaczenia imion na części może być niebezpieczne – łatwo dojść do błędnych wniosków co do tożsamości tych złych i tych dobrych.

Ciekawy ten miękki dowód. Ja też uważam na takie podawanie imion nawet w postach. Ostrożność z tymi imionami jest bardzo potrzebna, tak jak pan pisał.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 14:39, 24 Cze 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pią 15:03, 12 Lip 2013    Temat postu:

Dziękuję bardzo Poslancowi za naprowadzenie mnie na właściwy trop. Jako że nie byłam ŚJ ani adwentystą nie wpadłam na to od razu. Michał Anioł ma bardzo wysoką pozycję w tych dwóch kościołach, podobnie jest także w kościele rzymskokatolickim. Modlitwa do Michała Anioła to tzw. egzorcyzm prosty, mający chronić przed opętaniem.

"Święty Michale Archaniele broń nas w walce.
Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy.
A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen."

Znając przewrotność całego szatańskiego systemu jest dokładnie odwrotnie.
ŚJ twierdzą, że Anioł Michał i Jezus to ta sama osoba powołując się na chyba tylko jeden, jedyny zawiły fragment w jednym z listów Pawła, porównując go z innymi wersetami, lecz w odległych częściach Pisma Swiętego.

1 Ts, 4, 16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie

Judy, 1, 9. Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał sie o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sadu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.

Apokalipsa, 10, 7. lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica
Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.

Porównując te trzy wersety, które w przekładnie nowego świata są tłumaczone nie: „na głos archanioła” lecz „z głosem archanielskim”, doszli do wniosku że przecież wszystko jest jasne, tytuł archanioł występuje tylko jeden jedyny raz, w odniesieniu do Michała i tylko do niego, przyjściu Boga towarzyszy głos archanielski i trąba, w apokalipsie też jest coś o trąbach, więc musi to dotyczyć jednej osoby i zdarzenia. Jednak nie zauważyli tego, że w liście Pawła ktoś rzekomo wydaje rozkaz Bogu oraz tego, że takie gierki słowne, wieloznaczności interpretacji itp. to coś, czego Bóg nigdy nie stosował, mówił wręcz:

Mt 5,37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

Zawsze stosował też zwyczajny, prosty język, bez żadnych kruczków. W ten sposób Michał został zbawicielem. Jest to dość częsty scenariusz, bo szatan robi wszystko, by wmówić nam, że zbawienie pochodzi od kogoś innego niż od Isusa.

U adwentystów także pozycja Anioła Michała jest wysoka.

Poza tym mamy także innych „Michałów aniołów”, poczynając od renesansu, kończąc na współczesnym świecie mody.
[link widoczny dla zalogowanych]
Jest to oddanie czci upadłemu czy próba poszlakowania dobrego imienia? Tak z podejrzanego nr 3 Michał stał się dla mnie podejrzanym nr jeden.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hugo
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw 19:36, 27 Lut 2014    Temat postu:

Jest to uzupełnienie mojego wcześniejszego wpisu. Wspomniane imiona aniołów występują także w Księdze Henocha. Wymienionym trzem aniołom towarzyszą także inni znani z imienia. Jest wymienione m.in. Panuel w 54 i 71 rozdziale.
Mamy więc:
imiona aniołów w Księdze Henocha, prawdopodobnie kanonicznej, lecz brak jest orygianłu
w księdze Daniel, na pewno kanonicznej, lecz również brak jest oryginału
księdze Tobiasza, wtórnokanonicznej
ewangelii Łukasza – sfałszowanej
Koranie, również sfałszowanej księdze
liście Judy
apokalipsie
W dwóch ostatnich księgach wszystko wydaje się być w porządku. Jednak Amen i alleluja wkradło się również tam
Co do Panuela, w księdze Henocha jego imię zapisane jest Panuel bądź Fanuel. Taka sama nazwa występuje w księdze rodzaju, 32, 31-32, w zależności od tłumaczenia Peniel, Panuel lub Fanuel, jest to nazwa miasta, jednak jest tylko w tekście masoreckim. W greckim tekście nie ma wyrazu o takim brzmieniu, jest „Twarz Boga” (w BM jest już poprawione). Jeśli jest w tekście masoreckim, a w greckim nie ma to znaczy, że nie powinno być.

Warto tu wspomnieć całą sytuację z Księgi Rodzaju, gdzie Izrael spotyka anioła i na sam koniec pyta się go o imię, a anioł odmawia jego podania. Mamy więc wszystkie przesłanki by uważać, że te wszystkie imiona są błędne
Przykład Jahwe/Jehowy, Amena, Azazela, Baala pokazuje, że jedną z ulubionych sztuczek szatana jest podmiana imion.
Zgodnie więc z poradą Jana, 1 list Jana, 4, 1Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
Do tego mamy pełne prawo!


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Rozważania biblijne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin