Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Chrześcijanin może wspierać Syjonizm oraz Izrael?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 10:24, 29 Maj 2010    Temat postu: Czy Chrześcijanin może wspierać Syjonizm oraz Izrael?

Najpierw kilka cytatów z różnych źródeł.

Lorraine Day, ponownie narodzona chrześcijanka tak wypowiada się o ewangelicznym syjonizmie.

Cytat:
D.B. Lorraine, rozgrywa się wielka walka, mówiliśmy już wcześniej wielokrotnie o syjonizmie oraz o tym co się obecnie dzieje w Libanie i w Palestynie. Ci Palestyńczycy w Gazie i West Bank, a także Libańczycy cierpią w straszliwych warunkach, morduje się małe dzieci. Nie mogę uwierzyć w to, że amerykańska opinia publiczna nie reaguje na te morderstwa, choć są pewne oznaki, że prawda się wydostaje - czy możesz wyrazić swoją opinię na ten temat?


Cytat:
L.D....ewangeliczni Chrześcijanie pod wodzą takich liderów jak John Hagee i inni, którzy mają zamiar przeprowadzić marsz na Waszyngton, z poparciem dla zupełnego zniszczenia przez Izrael Hezbollahu, krajów arabskich oraz wszystkich dookoła - ponieważ wierzą w to, że jest to spełnienie proroctw, że niejako Izrael zamieszkuje lud "wybrany" przez Boga oraz że Jezus nie będzie mógł powrócić zanim nie wybudują oni Trzeciej Świątyni w Jerozolimie na wzgórzu Temple Mount, a to wymaga wyniszczenia Arabów.


Oto opinia przedstawicieli kościołów chrześcijańskich z Izraela i Palestyny.

Cytat:
Zdaniem hierarchów chrześcijański syjonizm prowadzi do popierania imperializmu, kolonializmu i militaryzmu. Podkreślili, że zwolennicy tego nurtu teologicznego akceptują okupację terytoriów palestyńskich. Chrześcijański syjonizm jest bardzo rozpowszechniony w protestanckich kościołach ewangelikalnych na całym świecie, głównie w USA. Jego zwolennicy utrzymują, że powrót Żydów do Izraela jest wypełnieniem proroctw biblijnych i warunkiem powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Forum on Religion & Public Life blisko 69 proc. białych i 60 proc. czarnych ewangelikalnych protestantów w USA uważa że to Bóg ofiarował Żydom państwo Izrael. Odpowiednio 59 i 56 proc. ankietowanych uważa, że powstanie Izraela jest wypełnieniem biblijnych proroctw. Kościoły i znani kaznodzieje tego nurtu, tacy jak Pat Robertson, otwarcie popierają działania Izraela na Bliskim Wschodzie i mają istotny wpływ na konserwatywne skrzydło Partii Republikańskiej.


Inna opinia na temat Chrześcijańskiego Syjonizmu, widziana oczyma Daniela Pipes'a.

Cytat:
"Media ostatnio skupiły uwagę na Chrześcijańskim Syjoniźmie jako na czymś zupełnie nowym ("Jak Izrael stał się ulubioną sprawą dla konserwatywnej chrześcijańskiej prawicy" - to typowy przykład, a tytuł ten pojawił się w artykule zamieszczonym na pierwszej stronie The Wall Street Journal ). Prawdziwa historia mówi o tym jak Chrześcijańscy Syjoniści stali się opoką poparcia dla Izraela w Stanach Zjednoczonych, będąc bardziej pro-izraelscy i silniej syjonistyczni niż wielu w środowiskach żydowskich."Cytat:
"Jedna z anty-izraelskich pisarek, pani Grace Halsell, uznała ten fakt za ważny i utrzymuje, że Chrześcijańscy Syjoniści są nawet "bardziej groźni" w swych wpływach niż Żydowscy Syjoniści. Odwracając tę opinię można więc stwierdzić, że: poza IDF (Siłami Obrony Izraela), amerykańscy Chrześcijańscy Syjoniści mogą stać się dla Izraela ostateczną bronią strategiczną."


Z powyższych tekstów wyraźnie widać, że tzw, chrześcijański syjonizm jest potężną siłą polityczną, która odgrywa niemałą rolę w polityce światowej, i to rolę widzianą przez wielu jako rolę negatywną.

Rozważmy sobie zagadnienie

Nowoczesne państwo Izrael jest nieodzowną częścią szatańskiego świata, wiernym sługą Szatana/Lucypera a reszta świata idzie w podziwie za ową Bestią apokaliptyczną. Istnieją poważne oficjalne znaki utożsamniajace Izrael z Bestią

Cała polityka światowa krajów europejskich, USA, Australii, Nowej Zelandii, praktycznie cały świat OFICJALNIE popiera politykę USA oraz politykę Izraela.

Skoro cały świat jest pod władzą Szatana i popiera Izrael, czy jest właściwym, aby tego poparcia udzielali prawdziwi słudzy Jezusa?

Syjoniści są zagorzałymi wrogami Chrystusa oraz chrześcijaństwa. Organizacje syjonistyczne jak ADL oraz AIPAC kontrolują rząd USA oraz wywierają poważne naciski na to, aby zabronić używania Słowa Bożego oraz wprowadzić Biblię na listę tzw. literatury nienawiści, ponieważ Słowo Boże potępia homoseksualistów oraz wszelkie zboczenia seksualne oraz otwarcie mówi nam, że to Żydzi rękami Rzymian zamordowali Jezusa. Oczywiście Syjoniści także zaciekle prześladują Żydów ortodoksyjnych, oraz Żydów chrześcijańskich.

Całkowicie zdominowanie media pro syjonistyczne wraz z Holywoodem przeprowadzają coraz bardziej wyszukane ataki na chrześcijaństwo, Jezusa oraz Słowo Boże. Usuwa się święta chrześcijańskie i zastępuje się je pogańskimi obyczajami. Kręci się filmy uwłaczające naszemu Panu. ( "Ostatnie kuszenie Jezusa" czy "Da Vinci Code".)

Pod stałym atakiem są wszelkie wartości chrześcijańskie a także przeprowadzany jest stały atak mediów syjonistycznych na rodzinę.

Jedynie współczesne państwo Izrael jest wypełnieniem się kilku najważniejszych proroctw biblijnych. W szczególności Objawienia 2:9 oraz 3:9 oraz Syjonizm jest jedyną możliwą interpretacją Bestii apokaliptycznej.

Odnośnie powstania państwa Izrael jako wypełnienia się proroctwa o 2520 latach, nieprawdą jest, że rok 1948 jest wypełnieniem się proroctwa biblijnego.

Grant popełnił wielki błąd! 2520 lat to jest 2520 okrążeń Słońca przez Ziemię. Co prawda rok żydowski liczył z reguły 360 dni ale co kilka lat dodawano jeden miesiąc! 2520 lat to nadal dokładnie 2520 lat ponieważ używając obie metody obliczeń osiągamy dokładnie taki sam rezultat! Data 1948 jest obliczona błędnie. Gdyby obliczenia Granta się zgadzały, nie zgadzałyby się pory roku na przestrzeni tylu lat!

Należy odróżnić wyznawców Talmudu od wyznawców Tory, czyli Pięcioksięgu Mojżesza.

Kilka linków na temat Talmudu.

Oficjalne wyjaśnienie, co to jest Talmud.

Krytyczne uwagi:

http://www.nsnrpoland.fora.pl/szowinizm-i-rasizm-talmudu-t27.html

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Według wielu komentatorów, faryzeusze w czasach Jezusa byli pierwszymi naśladowcami babilońskiego Talmudu. W tym świetle widać dzisiejszych Żydów jako naśladowców ówczesnych faryzeuszy, których Jezus zdecydowanie potępiał. Mateusza 23 rozdział.

Oczywiście istnieją opinie, że przecież przymierze zawarte przez Boga z Izraelem było przymierzem wiecznym i na nim polegają wszystkie proroctwa przyszłego Królestwa Bożego.

Częściowa prawda, ponieważ Bóg zawarł Nowe Przymierze, które nie tylko obejmuje Izraelitów, ale także tzw. pogan.

Więcej mamy wyłuszczone w temacie: Czy Izrael jest nadal Narodem Wybranym - [link widoczny dla zalogowanych]

Niestety nie mamy w Biblii, a zwłaszcza w Nowym Testamencie potwierdzenia, jakoby współczesny Izrael był cielesnym Izraelem, za pomocą którego Bóg urzeczywistni Swój plan zbawienia ludzkości.

Mamy w Objawieniu 7 rozdziale wzmiankę o 144.000 Izraelitów, braci Jezusa. To wszystko.

* Czy Słowo Boże wymaga od nas oficjalnego poparcia dla Syjonizmu oraz Izraela?
* Czy Jezus uzależniał od tego nasze zbawienie?
* Czy Jezus kiedykolwiek o tym mówił?
* Czy Bóg już odmienił serca Izraelitów?
* Czy Bóg nakazał komukolwiek odbudowywać Świątynię Jerozolimską?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 11:55, 29 Maj 2010    Temat postu:

Czy chrześcijanin może byc syjonista?

w moim przekonaniu nie może nim być, ponieważ automatycznie przestaje być chrześcijaninem .
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 15:09, 29 Maj 2010    Temat postu:

Już nie pamiętam dokładnie gdzie ale gdzieś w Biblii było napisane aby czekać cierpliwie na dzień sądu a w między czasie doskonalić się.

Jak można uzyskać zbawienie poprzez popieranie działalności Szatana, popieranie zła?
Jedyna droga prowadzi przez Jezusa nie można osiągnąć zbawienia dzięki wspieraniu Szatana.

Nie, prawdziwy Chrześcijanin nie może być Syjonistą.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 18:12, 29 Maj 2010    Temat postu:

Dziekuje za odpowiedz.
Wasze odpowiedzi sa logiczne. Pytanie. Jak to wszystko polaczyc w swietle
Listu do Rzymian Rozdzial 11 ver. 11-36.
Ja nie jestem "Zydoznawca". Ewidentnie mamy dwie grupy. Dla mnie sa bardzo trudne do rozroznienia.
Co do mordowania dzieci w Palestynie, to spotkalem sie wypowiedzia ze Bog nakazal Izraelowi wymordowania calych plemion w ST, rowniez kobiet i dzieci. Zdaje sobie sprawe ze to demagogia, ale jak z tym walczyc? Trudno wytlumaczyc ze Stare Przymierze nie obowiazuje od momentu ukrzyzowania naszego Zbawiciela. Pozatym stawiajac sprawe w tym swietle ide pod prad. Moge potwierdzic ze wiele chrzescijanskich zborow popiera obecny Izrael. Proba wytlumaczenia im ze sa w bledzie jest w ich oczach bluznierstwem. Podobnie jak tlumaczenie katolikowi ze ich ukochana matka boska to najprawdopodobniej demon.
Nie jest latwo .
Dziekuje.
Pozdrawiam w Bogu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:03, 29 Maj 2010    Temat postu:

misiaczek napisał:
Podobnie jak tlumaczenie katolikowi ze ich ukochana matka boska to najprawdopodobniej demon.


w nieodpowiednim czasie i miejscu wypowiedzenie takiego zdania może równoważyć się z samobójstwem


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 19:04, 29 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:26, 29 Maj 2010    Temat postu:

Witam!

Chrześcijanin nie może być syjonistą, ponieważ widać doskonale jakie syjonizm daje owoce - one są ZŁE.

A czy chrześcijanin może popierać zło?

no właśnie...

A poza tym jakże miałbym takich w czymkolwiek popierać będąc sługą Pana naszego.

Ew. Mateusza 21:42-45, Biblia Warszawska

(42) Rzecze im Jezus: Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym; Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych? (43) Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce. (44) I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go. (45) A gdy arcykapłani i faryzeusze wysłuchali jego podobieństw, zrozumieli, że o nich mówi.

pzdr

P.S. Czy nie jest zatem szyderstwem to, że przeciwnicy rzydów są nazywani antysemitami gdy obrońcy palestyńczyków przecież są filosemitami patrząc pod kątem filologicznym (między innymi)


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 19:30, 29 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Nie 2:10, 30 Maj 2010    Temat postu:

Rozdział 11 Rzymian jest rozdziałem najczęściej cytowanym przez chrześcijańskich syjonistów. Ten rozdział jest największą bronią syjonizmu.

Postarajmy się o rzeczywiste zrozumienie tej części listu Pawła.

Cytat:
11 Pytam wiec: Czy Bóg odrzucił swój
lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelita,
z potomstwa Abrahama, z pokolenia
Beniamina.
2. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który
uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie,
co mówi Pismo o Eliaszu, jak sie uskarża
przed Bogiem na Izraela:Paweł pisze wyraźnie, że Izrael nie został odrzucony. I Paweł pisze prawdę. W tym przypadku trzeba zrozumieć różnicę pomiędzy przymierzem zawartym z Izraelitami a Nowym Przymierzem zawartym pomiędzy Bogiem a całym światem.

S. Przymierze dawało Izraelowi status Narodu Wybranego. Według Nowego, Izrael ów chwalebny status zupełnie utracił przez niewierność.
Utrata przywileju nie oznacza utraty szansy na zbawienie, i dlatego Paweł pisze, że "Izrael nie został odrzucony." TAK. W kwestii zbawienia. Izrael nie jest odrzucony i każdy Izraelita czy Żyd ma szansę na zbawienie dzięki ofierze Chrystusa.

Cytat:
3. Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze
twoje poburzyli; i zostałem tylko ja
sam, lecz i na moje życie nastają.
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem
sobie siedem tysięcy mężów, którzy
nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka
według wyboru łaski.


Przykład ochrony resztki Izraela. Jako całość Izrael otrzymał srogą karę za swe liczne zbrodnie ale o wierną resztkę Bóg zadbał jak zwykle to robił.

Cytat:
6. A jeśli z łaski, to już nie z uczynków,
bo inaczej łaska nie byłaby już łaska.
7. Cóż wiec? Czego Izrael szukał, tego nie
osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali
zaś ulegli zatwardziałości,

8. jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha
znieczulenia, dał im oczy, które nie widza,
i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego.


Ci, którzy nie zgięli kolan prze Baalem doznali łaski. Niemniej
nie z ich uczynków, ponieważ większość z nich była łotrami jak pozostali,
ale z łaski, którą ich Bóg obdarzył, ze względu na wstrzymanie się
przed bałwochwalstwem.


Cytat:
11. Mówię tedy: Czy sie potknęli, aby
upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich
upadku zbawienie doszło do pogan, aby w
nich wzbudzić zawiść.

12. Bo jeśli ich upadek stał sie bogactwem
świata, a ich porażka bogactwem pogan, to
o ileż bardziej ich pełnia?


Dzięki ich upadkowi świat poznał Prawdę i w ten sposób świat na ich upadku skorzystał. Dzięki temu upadek Żydów stał się zyskiem dla świata pogan.

Ostatnie podkreślone zdanie zapowiada pełną radość Boga z powodu nawrócenia się i powrotu do Boga niektórych z nich. Jak... Paweł czy inni Żydzi, którzy poznali Prawdę!

Cytat:
13. Do was zaś, którzy jesteście z pogan,
mówię: Skoro juz jestem apostołem pogan,
służbę moja chlubnie wykonuje;
14. może w ten sposób pobudzę do zawiści
rodaków moich i zbawię niektórych z
nich.


Inaczej parafrazując, Żydzi widząc zbawienie pogan i dary Ducha mieli szansę na nawrócenie się czyli na zbawienie.

Cytat:
15. Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem
świata, to czym będzie przyjecie
ich, jeśli nie powstaniem do życia z
martwych?Bóg traktuje powrót Żydów jako powrót z martwych.


Cytat:
16. A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto;
a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
17. Jeśli zas niektóre z gałęzi zostały odłamane,
a ty, będąc gałązka z dzikiego drzewa
oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony
i stałeś sie uczestnikiem korzenia
i tłuszczu oliwnego,
18. to nie wynos sie nad gałęzie; a jeśli
sie chełpisz, to pamiętaj, ze nie ty dźwigasz
korzeń, lecz korzeń ciebie.


Tutaj Paweł wyjaśnia podstawową rzecz, Z Żydów jest zbawienie i oni są korzeniem świętym. Niewierne gałęzie zostały od korzenia proroków i apostołów wyrwane ale prorocy i apostołowie są nadal korzeniem.

Cytat:
19. Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie,
abym ja był wszczepiony.
20. Słusznie! Odłamane zostały z powodu
niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze;
wzbijaj sie w pychę, ale sie strzeż.
21. Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi
naturalnych, nie oszczędzi tez ciebie.


Wielu Chrześcijan z pogaństwa zaczęło nienawidzić Żydów z powodów prześladowań Żydów. Narastał antysemityzm! Żydzi byli w pogardzie i dlatego Paweł ostrzegał Chrześcijan, aby się nie wbijali w pychę, ponieważ ich grzechy mogą w identyczny sposób pozbawić pogan łaski Boga.

Cytat:
22. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość
Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a
dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile
wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz
odcięty.Jak wyżej. Poniżej kluczowy werset.

Cytat:
23. Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze,
zostaną wszczepieni,
gdyż Bóg ma
moc wszczepić ich ponownie.


Czy warunkiem wszczepienia ponownego jest przerwanie trwania w niewierze, czyli nawracając się stają się ponownie wszczepionymi gałązkami.

Inaczej mówiąc, bez nawrócenia się nie ma zbawienia! Parafrazując, jeżeli się nawrócą, zostaną wszczepieni ponownie.

Warunkiem zbawienia jest nawrócenie się, "nie masz różnicy pomiędzy Żydem a Grekiem" pisze Paweł w innym miejscu.


Cytat:
24. Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury
drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony
wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne,
o ileż pewniej zostaną wszczepieni w
swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do
niego nalezą.
25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o
sobie mniemania, chce wam, bracia, odsłonić
tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła
na część Izraela aż do czasu, gdy poganie
w pełni wejdą,


Wielu z nich Bóg nie otwierał oczu. Podobnie jak to się dzieje dzisiaj, ponieważ Prawdę poznają jedynie ci, którym Bóg otwiera oczy na Prawdę. Czyli Bóg w wielu przypadkach celowo zapobiegał poznaniu Prawdy Żydom, aby poganie mogli uzyskać zbawienie.

Cytat:
26. i w ten sposób będzie zbawiony cały
Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu
wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
27. A to będzie przymierze moje z nimi,
gdy zgładzę grzechy ich.Ostatni werset jest ciekawy. Paweł w natchnieniu mówi o czasach końca.
Tutaj mamy mały dylemat. Nie jestem pewien, ale najprawdopodobniej
rasa ludzi białych jest potomstwem starożytnych Izraelitów.

My, którzy poznaliśmy Prawdę być może jesteśmy rzeczywistymi Izraelitami, zagubionym 10 pokoleniowym Izraelem.
pewna część dzisiejszych Żydów (większość to Chazarzy) to potomkowie Judy i Lewiego.

Ta teoria posiada wiele cech prawdopodobieństwa. Biblia także mówi o dzisiejszym chrześcijaństwie jako o Izraelu duchowym.

Ponownie mowa jest rasie ludzi białych, która jest korzeniem Chrześcijaństwa i rasa dominującą na ziemi, oraz rasą najpiękniejszą i najbardziej zaawansowana technicznie i kulturalnie.

Wracając do listu Pawła, nigdzie w tym rozdziale Paweł nie mówi o tym, że powinniśmy kochać dzisiejszych Żydów bardziej niż kogokolwiek innego. Otrzymają poznanie - uzyskają zbawienie, jak każdy inny człowiek.

Czyli nie możemy sobie pozwolić na pogardę ani faworytyzm oraz poparcie. Jako Chrześcijanie powinniśmy pozostawić tę sprawę Bogu i trzymać się od tworu szatana z daleka.

Izrael jest skazany przez Iluminatów na zagładę!

Nie powinniśmy darzyć ich wsparciem ale nie powinniśmy posuwać się do nienawiści.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 3:19, 30 Maj 2010    Temat postu:

Dziekuje.
Odpowiedz satysfakcjonuje moje przeczucia.
Szkoda ze Salomon tak skonczyl.
Gosciu wiedzial o co chodzi ale byl w paskudnej matnii, ktora sam sobie zrobil. Modlmy sie aby nas to nie spotkalo. Tutaj " Mysle ze mam racje, ale istnieje mozliwoc, aczkolwiek znikoma, ze moge sie mylic" ma racje bytu. Calkowite zaslepienie jest gwozdziem do trumny. Pokora, pokora i jeszcze raz pokora. Bez tego ani rusz.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 12:51, 30 Maj 2010    Temat postu:

@ thewordwatcher

Cytat:
Wracając do listu Pawła, nigdzie w tym rozdziale Paweł nie mówi o tym, że powinniśmy kochać dzisiejszych Żydów bardziej niż kogokolwiek innego. Otrzymają poznanie - uzyskają zbawienie, jak każdy inny człowiek.

Czyli nie możemy sobie pozwolić na pogardę ani faworytyzm oraz poparcie. Jako Chrześcijanie powinniśmy pozostawić tę sprawę Bogu i trzymać się od tworu szatana z daleka.


Słuszny wniosek także w mojej opinii. I także wcześniejszy wers o kamieniu węgielnym to w całej rozciągłości potwierdza.

pzdr
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Nie 17:58, 30 Maj 2010    Temat postu:

misiaczek
Cytat:

Szkoda ze Salomon tak skonczyl.Wierzysz Masonom? Użyj rozumu i... zaufaj Biblii! Salomon się sprzeniewierzył, ale nie do tego stopnia!

Przemyśl to... i napisz do jakiego wniosku doszedłeś.

Wiem, że mogę na ciebie liczyć.

Mała uwaga... atak Masonerii na Salomona podważa autorytet Biblii!

Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 18:10, 30 Maj 2010    Temat postu:

No to mam teraz troche czytania.
Prawde mowiac nie zastanawialem sie nad tym.
Jakos tak to lyknalem z otoczenia.
Wlasnie idziemy na kazanie , to sie spytam pastora, bedzie ciekawy tekst.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:24, 30 Maj 2010    Temat postu:

misiaczek napisał:
Podobnie jak tlumaczenie katolikowi ze ich ukochana matka boska to najprawdopodobniej demon.


Przecież Maryja - matka Jezusa, to autentyczna osoba. Zgodnie z planem Bożym urodziła Jezusa i całe życie stała u Jego boku, na co są dowody w Piśmie Świętym. Skąd więc przypuszczenie, że jest Ona demonem?
Jeśli chodzi natomiast o objawienia Maryjne, to przypominam, że KRK również sceptycznie odnosi się co do nich i nie każde objawienie, czy tez "plama na oknie" jest zaraz uznawane przez KRK jako cud Wink
Myślę, że to sformułowanie jest troszeczkę przesadzone.

Pozdrawiam Smile


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 22:27, 30 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:26, 30 Maj 2010    Temat postu:

A w Medjugorie gdzie kiedyś byłem jest fajna atmosfera ale Bóg otworzył mi oczy przez słowo boże.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 23:04, 30 Maj 2010    Temat postu:

Obserwator napisał:
misiaczek napisał:
Podobnie jak tlumaczenie katolikowi ze ich ukochana matka boska to najprawdopodobniej demon.


Przecież Maryja - matka Jezusa, to autentyczna osoba. Zgodnie z planem Bożym urodziła Jezusa i całe życie stała u Jego boku, na co są dowody w Piśmie Świętym.


faktycznie misiaczek trochę się rozpędził ale w swoim przekonaniu miał rację i ja również w pewnym stopniu go popieram

Juz tłumacze: oczywiście Matka Boska to autentyczna postacia jednak nie Ją misiaczek nazywa demonem lecz postac która obecnie czci KRK

wszyscy wierni są przekonani że oddają cześć Bogurodzicy jednak KRK przebłogosławił Matkę Boską i stawia ją miejscami na równi z Jezusem,

ja w swoim odczuciu bardzo szanuje Matkę Boską i również oddaję jej cześć, jednak trzeba pamiętać Przez Kogo prowadzi droga do Zbawienia.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Chrześcijanin może być Syjonistą?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
81%
 81%  [ 9 ]
Niewiele wiem na ten temat
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 0:15, 31 Maj 2010    Temat postu:

bialy napisał:
ja w swoim odczuciu bardzo szanuje Matkę Boską i również oddaję jej cześć, jednak trzeba pamiętać Przez Kogo prowadzi droga do Zbawienia.


I tu się w pełni z Tobą zgadzam Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin