Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czasy końca
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 3:14, 18 Maj 2010    Temat postu: Czasy końca

Nie wszystkie proroctwa będą całkowicie zrozumiane przed ich wypełnieniem!

Słowo Boże nieustannie nas ostrzega, że przybycie Pana będzie dla wielu niespodzianką!

Ktokolwiek twierdzi, że wszystko rozumie, zna doskonale wszystkie aspekty proroctw i potrafi przewidzieć dokładnie bieg wydarzeń jest kłamcą i zaprzecza tym samym Słowu Bożemu.

Niestety nikt tego nie wie, ponieważ taka jest wola Boża. Plan wieków jest przed nami nadal ukryty, pomimo, że wzrosło poznanie. Poznanie wzrosło do poziomu, który jest dla nas praktyczny oraz stanowi stopniowe przygotowanie do finałowego rozwiązania wojny pomiędzy dobrem a złem, czyli wojny pomiędzy Bogiem a Szatanem.

Bóg wyjawia nam jedynie te rzeczy, które mogą nam pomóc ale celowo ukrywa przed nami detale swego planu zwycięstwa nad Szatanem.

Szczególnym przypadkiem potwierdzającym owo twierdzenie jest przeświadczenie apostoła Pawła jak i innych wiernych uczni Chrystusa o niezwykle bliskim Królestwie Bożym.

Wszyscy apostołowie spodziewali się powrotu Ja-szua za ich życia a Paweł napisał, że...

Cytat:
I Tesaloniczan 4:17 ... 'razem z nimi zostaniemy porwani w obłokach w powietrze na spotkanie z Panem.'


Czyżby Duch Boży mylnie poinstruował Pawła? Powiedziałbym, że Duch Boży celowo zezwolił na taką pomyłkę Pawła. Po prostu nie sprostował tego błędu. Chrystus ukazał w Objawieniu danym Janowi znacznie więcej szczegółów czasów końca.

Nawet w księdze Objawienia nie mamy dokładnych wyjaśnień oraz istnieją testy sugerujące, że pewne informacje są przed nami ukryte.

Prorok Daniel wyraźnie pisał, że... "widziałem, słyszałem ale niczego nie rozumiałem." Detale w dalszej części.

Tak więc wszelkie próby dociekania na własną rękę spełzną zawsze na niczym, ponieważ taki jest właśnie plan Boży, który zakłada, że przyjście Pana będzie niespodzianką i Pan przyjdzie w godzinie, której się nie spodziewacie.

Jak w tym kontekście wyglądają książki wskazujące na nieomylne znaki, zapowiadające nieomylnie czas pojawienia się Pana, czy innych wydarzeń oraz wymagających wiary w owe nie biblijne dociekania?

Jak wyglądają ludzie wygłaszający proroctwa w imieniu Boga, którzy wymagają posłuszeństwa oraz wiary w ich często fałszywe interpretacje?

Zwróćmy uwagę na definicję czasów końca. Apostoł Paweł nazywa czasy końca Dniem Pańskim.

Cytat:
2 Tesaloniczan 2:1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie.


Co jeszcze ciekawsze - Dzień Pański ten nastąpi (nie chodzi o jeden literalny dzień!) wtedy, kiedy zezwoli na to człowiekowi bezprawia sam Chrystus.

Cytat:
2 Tesaloniczan 2:7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Z tego wersetu a także z wielu innych z Objawienia wynika, że Człowiek Bezprawia czyli (najprawdopodobniej) Antychryst zostanie ujawniony jedynie wtedy, kiedy Ja-szua mu na to zezwoli.

Podczas władzy Człowieka Bezprawia nastąpi jaskrawe odstępstwo zdecydowanej większości kościołów chrześcijańskich, które zorganizowane w Ekumenii odstąpią od wielbienia Pana i zaczną wielbić Lucyfera, wierząc, że on jest Mesjaszem.

Człowiekowi Bezprawia będzie towarzyszyć wielka moc, znaki i fałszywe cuda. Najprawdopodobniej owe fałszywe cuda i szatańska moc zostaną odebrane przez wielu chrześcijan jako autentyczna moc Boża.

Taki jest właśnie cel owych działań szatana. aby zwieść nawet i wybranych! Dlatego Chrystus ostrzega nas:

Cytat:
Mateusza 24:23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

Z tej przyczyny mamy ustanowiony fałszywy Izrael, zwany synagogą Szatana (Obj 2:9), będzie budowana fałszywa świątynia w której najprawdopodobniej zasiądzie fałszywy Mesjasz i będzie on demonstrował wielką moc i czynił wiele fałszywych cudów.

Jeżeli większość dzisiejszego chrześcijaństwa aktywnie wspiera Synagogę Szatana, czy możemy się dziwić, że w momencie pojawienia się człowieka bezprawia wielu z nich zostanie także zwiedzonych?

Lucyfer doskonale wie, że jego kłamliwe metody propagandowe zdają egzamin i wielu braci i sióstr aktywnie i nieświadomie wspiera tą szatańską synagogę. Nie ulega wątpliwości, że ci sami ludzie, którzy są już teraz zwiedzeni, zostaną zwiedzeni ponownie!

Czyli...

...czasy końca jeszcze się nie zaczęły ponieważ nadal trwa Boża ochrona chrześcijan, nie ma Człowieka Bezprawia, nie ma świątyni Boga, w której ów Antychryst mógłby zasiadać oraz nie ma jeszcze masowego odstępstwa.

Dokładny czas przyjścia Chrystusa nigdy nie będzie nam znany

Istnieje wiele nauk na temat powrotu Chrystusa. Moje badania Słowa Bożego wykazują, że Jego przybycie nastąpi w dwóch etapach.

Pierwszy etap to przybycie Mesjasza widzialne jedynie przez wybrańców 144.000 Jego Oblubienicy. Celem przybycia jest zgromadzenie niektórych członków owej niezwykle uprzywilejowanej grupy chrześcijan, którzy dostąpią tzw. rapture czyli porwania do nieba na pewien krótki okres czasu.

Należy odróżnić przyjście Ja-szua w celu zgromadzenia Jego owiec od powtórnego przyjścia, czyli POWROTU jako Króla, Sędziego oraz Wykonawcy wyroku Boga na świecie podporządkowanym szatanowi.
Jego przybycie w celu porwania nie jest POWROTEM.

Powrót oznacza przybycie w celu pozostania. Powracasz do domu, aby w nim przebywać, ponieważ jest to twój dom.

Wszelkie wersety omawiające Jego przybycie w celu zgromadzania ukazuje nam zupełne zaskoczenie dla świata. Chrystus wyraźnie przestrzegał swoich apostołów przed próbą odgadnięcia owego czasu oraz poinformował nas, że pojawi się w godzinie, w ....'której się nie spodziewacie'. To już się wypełniło!

Należy zwrócić uwagę na to, ze to apostołowie się nie spodziewali, że nastąpi po tak długim czasie, ponieważ apostołowie spodziewali się Jego powrotu za ich życia.

Paweł to zrozumiał później, dając taką przestrogę.

I Tesaloniczan 5:4 Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. 5 Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. 6 Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi.

Także przypowieść o pannach mądrych i głupich daje nam wyraźny znak, że pośród Chrześcijan będą tacy, których przybycie w celu porwania zaskoczy ale i będą tacy, którzy będą się spodziewali Jego nadejścia i będą na owo przyjście całkowicie przygotowani.

Mateusza 25:(1) Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios do dziesięciu panien, które, wziąwszy lampy swoje, wyszły na spotkanie oblubieńca. (2) A pięć z nich było głupich, pięć zaś mądrych. (3) Głupie bowiem zabrały lampy, ale nie zabrały z sobą oliwy. (4) Mądre zaś zabrały oliwę w naczyniach wraz z lampami swymi. (5) A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły. (6) Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie. (7) Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy. (Cool Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż lampy nasze gasną. (9) Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie. (10) A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi. (11) A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam. (12) On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie.Wydaje się, że Ja-szua miał na myśli dwa cele.

Stałą gotowość swoich najwierniejszych sług oraz jeden szczególny fragment księgi Objawienia, który niezwykle rzadko jest omawiany. Osobiście uważam, że ów cytat jest kluczem do zrozumienia pojęcia - czasy końca.

Cytat:
Objawienie 10:1 I ujrzałem innego potężnego anioła, zstępującego z nieba, obleczonego w obłok, tęcza była nad jego głową, a oblicze jego było jak słońce, a nogi jego jak słupy ogniste, 2 i w prawej ręce miał otwartą książeczkę. Nogę prawą postawił na morzu, a lewą na ziemi. 3 I zawołał donośnym głosem tak, jak ryczy lew. A kiedy zawołał, siedem gromów przemówiło swym głosem. 4 Skoro przemówiło siedem gromów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: «Zapieczętuj to, co siedem gromów powiedziało, i nie pisz tego!» 5 Anioł zaś, którego ujrzałem stojącego na morzu i na ziemi, podniósł ku niebu prawą rękę 6 i przysiągł na Żyjącego na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim jest, i ziemię, i to, co w niej jest, i morze, i to, co w nim jest, że już nie będzie zwłoki, 7 ale w dniach głosu siódmego anioła, gdy będzie miał trąbić, misterium (tajemnica BW) Boga się dokona, tak jak podał On dobrą nowinę sługom swym prorokom. (BT)

Co jest jeszcze ciekawsze, Jan na napisał nawet tego, co zawołał anioł! Anioł oświadczył coś niezwykle ważnego, a siedem grzmotów uzupełniło czy też potwierdziło ową tajemniczą wypowiedź.

W tym fragmencie widzimy wyraźnie, że Chrystus poinformował Jana o pewnym niezwykłym, ważnym publicznym wydarzeniu czy też oświadczeniu, jakie wyjaśni nam wszelkie wątpliwości odnośnie czasów końca.

Anioł potraktował tę sprawę niezwykle poważnie i... "przysiągł na Żyjącego na wieki wieków". Zapewnił on pod największą z przysiąg, że już nie będzie zwłoki i że w tym czasie dokona się tajemnica Boga.

Zwróćmy uwagę na to, że... anioł przysiągł na Najwyższego. Sam fakt takiej przysięgi świadczy o szczególnej ważności ujawnienia tajemnicy Bożej, która ma się właśnie, bez dalszej zwłoki dokonać.
Nawet narodziny Mesjasza nie były oznajmione z taką uroczystą
i jednoznaczną przysięgą na samego Stwórcę!

Podejrzewam, że treść oświadczenia anielskiego oraz odpowiedź siedmiu gromów obwieści światu coś niezwykle ważnego, coś, co scementuje nasze zrozumienie Słowa Bożego oraz bardzo zbuduje nas duchowo.
Tajemnicą Bożą będzie jakieś niezwykłe wydarzenie, jakiś niezwykły plan Boga, plan, którego nie znamy i nie mamy szansy na rozpoznanie czy przewidzenie. Coś, co cały świat całkowicie zaskoczy. Coś, co będzie dla nas bardzo oczywiste oraz budujące. Dla szatana będzie to dewastująca wieść!

Tajemnicą Bożą będzie jakieś niezwykłe wydarzenie, jakiś niezwykły plan Boga, plan, którego nie znamy i nie mamy szansy na rozpoznanie czy przewidzenie. Coś, co cały świat całkowicie zaskoczy. Coś, co będzie dla nas bardzo oczywiste oraz budujące. Dla szatana będzie to dewastująca wieść!

Znacznie więcej w linku do dzisiaj uaktualnionego artykułu.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zapraszam do dyskusji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 0:56, 22 Maj 2010    Temat postu:

Bardzo mnie niepokoi fakt, tych "cudów". Skąd będziemy wiedzieć czy dane zjawisko pochodzi od Boga, czy to sprawka Lucyfera? Widzimy jakieś niewytłumaczalne zjawisko na niebie (czy też gdzie indziej) i skąd mamy wiedzieć czy to pochodzi od Boga, czy też nie? Jak to rozpoznać? Jak się zachować? Generalnie co robić, żeby nie dać się omamić Lucyferowi (jeśli to będzie jego sprawka), albo nie przeciwstawiać się Bogu, jeśli to będzie pochodziło od Niego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 4:17, 22 Maj 2010    Temat postu:

Obserwator

Cytat:
Bardzo mnie niepokoi fakt, tych "cudów". Skąd będziemy wiedzieć czy dane zjawisko pochodzi od Boga, czy to sprawka Lucyfera?


Nie niepokój się! Very Happy

Cuda Lucufera będzie można rozpoznać po tym, że będą to po części nowe technologie oraz banały typu obraz przemówił czy posąg ożył czy coś w tym rodzaju.

Boże cuda będą niezwykłe - zaćmi się całkowicie słońce, księżyc będzie czerwony, gwiazdy znikną z nieba itd.

Dojdzie do tego porwanie i zmartwychwstanie.
Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 15:15, 22 Maj 2010    Temat postu:

Ostatnio siedziałam na balkonie i patrzyłam w gwieździste niebo. I wyobraziłam sobie, że te wszystkie świecące punkciki nagle zmieniają swoje miejsce, jedne się przybliżają, inne spadają.. I przejął mnie taki strach, myślałam, że odchodzę od zmysłów, ponieważ było to uczucie nie do zniesienia i zjawisko nie na ludzką wyobraźnię. I dopiero w modlitwie znalazłam ukojenie, wtedy zrozumiałam, co to jest Potęga i Moc Boga.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 10:24, 04 Cze 2010    Temat postu:

Prorok się znalazł thewordwatcher.
Czasy końca to powstanie naród przeciwko narodowi, królestwo przeciwko królestwu,
głód trzęsienia ziemi.
To pierwsza sprawa. Druga dzień Pański przyjdzie jak złodziej. Całkowicie niespodziewanie.
thewordwatcher wie lepiej i wmawia iż dzień przyjdzie poprzedzony wydarzeniami o których wypisuje.
Nie ma świętych, thewordwatcher nim nie jest.
Mojżesz grzeszył, Salomon szkoda gadać, a Król David wysłał Uriasza na śmierć po tym jak przespał się z jego żoną gdy ta powiedziała że jest z nim w ciąży.

To co pisze thewordwatcher to rzeczy które przetwarza jego mózg. Nie jest natchniony przez Boga. To jego myśli prywatne i powinien bardzo często to podkreślać.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 10:53, 04 Cze 2010    Temat postu:

Robert napisał:
Prorok się znalazł thewordwatcher.
..................................................................................................
To co pisze thewordwatcher to rzeczy które przetwarza jego mózg.
..................................................................................................
Nie jest natchniony przez Boga.
.......................................................................................................
To jego myśli prywatne i powinien bardzo często to podkreślać.


Radzę ci ci opanuj się! Henryk nieraz podkreśla że nie przypisuje sobie natchnień Bożych a ty zaczynasz wprowadzac czczą paplaninę i siac nasianie kłótni!

Przeczytaj proszę uwaznie to a potem się przyczepiaj:
zbawienie.com/oswiadczenie.htm

thewordwatcher napisał:

Nie jestem Bożym prorokiem i nie posiadam prorockiego upoważnienia!
Nie czynię cudów, nie uzdrawiam i nie mam daru mówienia językami.Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 10:54, 04 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 11:50, 04 Cze 2010    Temat postu:

Jeśli chodzi o znaki na niebie to nawet czerwony księżyc będzie można wytłumaczyć, choćby tym że wiele na to wskazuje że jest sztuczny twór (baza?). Idąc dalej można nim przykryć słońce i stworzyć zaćmienie Smile
Jeśli chodzi o spadające gwiazdy to może oznaczać że Ziemia będzie się obracać chaotycznie. A ich brak tym:
Księga rodzaju:
7. Uczynił wiec Bóg sklepienie, i oddzielił
wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem;
i tak sie stało.
15. Niech beda swiatłami na sklepieniu
niebios, aby swiecic nad ziemia! I tak sie
stało.
16. I uczynił Bóg dwa wielkie swiatła:
wieksze swiatło, aby rzadziło dniem, i
mniejsze swiatło, aby rzadziło noca, oraz
gwiazdy.
17. I umiescił je Bóg na sklepieniu niebios,
aby swieciły nad ziemia.
18. I rzadziły dniem i noca oraz aby oddzielały
swiatłosc od ciemnosci. I widział
Bóg, ze to było dobre.
Jeśli czytać mamy Biblie z umysłem i naiwnością dziecka to wychodzi na to że nie ma czegoś takiego jak przestrzeń kosmiczna i wszechświat czy galaktyki, a jedynie jakaś płachta narzucona na Ziemi z przypiętymi do niej lampkami.
Przyznam że sam kiedyś, kiedy spoglądałem w niebo doznałem takiego dziwnego uczucia jakby niebo nie było realne.
Po części tłumaczyło by to zdjęcia NASA bez gwiazd. Choć na niektórych rzeczywiście te gwiazdy są.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 15:44, 04 Cze 2010    Temat postu:

Co w tym złego jeżeli piszę że to mózg Pana Henryka interpretuje ?
Ludzie nawet z samym Bogiem się spierali nie wierzyli a Bóg nie potępiał.
Ja nikomu nie ubliżam i jeszcze raz powtarzam to są myśli Pana Henryka.
A myśli idą z mózgu nie z płuc.

Ja mam chory mózg jak każdy człowiek i mam nadzieję iż Bóg się zmiłuje nademną
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 16:18, 04 Cze 2010    Temat postu:

Wybacz Robert źle cię zrozumiałem, tak oczywiście że to mózg Henryka,
ale przyznajmy że Ja-szua może nam dac zrozumienie i poznanie - nie w sensie proroctw i zjawisk nadprzyrodzonych ale w sensie zrozumienia Słowa Bożego.
Sam tak nieraz miałem i uważam że wiele prawdy ukazał mi Ja-szua nakierowując mnie na nią.

Robert napisał:
Ja mam chory mózg jak każdy człowiek i mam nadzieję iż Bóg się zmiłuje nademną


Ja też..., ale to nie powód żeby tak jak niektórzy...każdą chorobę zamieniac w demona! Wink, Oczywiście, popełniam wiele błędów i to że ja mogę znac więcej prawdy niżeli ktoś inny nie czyni mnie "starszym" albo "wyrocznią" gdyż popełniam masę błędów i na forum również...jestem PROCHEM, jeszcze raz powtarzam JESTEM PROCHEM - i kiedy popełniam błąd to się do niego chętenie przyznaję - Robert,
Napadłem na ciebie niesłusznie - wybacz ale to mój kolejny błąd - jeden z wielu które są przede mną.

nie możemy brac żadnego człowieka za przewodnika, ale Słowo Boże.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 18:56, 04 Cze 2010    Temat postu:

Dzięki. Mówię co myślę i piszę co myślę.
Rozumiem że ton wypowiedzi na forum to nie to samo co rozmowa z członkami sekt.
Bo ci z sekt czy kościołów jak podaje się coś w wątpliwość to od razu potępiają
i sugerują iż jestem diabłem i wrogiem ludu. Tak właściwie postępują z każdym.
Dziękuję pierwszy raz spotkałem się ze zrozumieniem i nikt się na mnie nie gniewa.
Nie ma co się kłócić. Chociaż apostołowie też się kłócili i to o co kto z nich miałby być najwiekszy !
To i na forum Biblijnym mogłaby być wojna na słowa, ale nie musi być.
Pan Jezus mówił im, o głupi jak długo będę was znosił ?
To trochę mamy i chumoru wszyscy jesteśmy ludźmi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 19:14, 04 Cze 2010    Temat postu:

Robert napisał:

Bo ci z sekt czy kościołów jak podaje się coś w wątpliwość to od razu potępiają
i sugerują iż jestem diabłem i wrogiem ludu. Tak właściwie postępują z każdym.


Dlatego Robert, trzymam się z dala od kościołówWink

Tam to niby nie ma pogan?... - moi przyjaciele "poganie"
niczym się prawie od kościelnych nie różnią, chyba że... tym że sa lepszymi Chrześcijaninami - mam nadzieję że Nasz Bóg ich osądzi sprawiedliwie Smile

II Tesaloniczan 2:11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, 12. aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.

Pozdrawiam! Smile


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 19:18, 04 Cze 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Sob 3:50, 05 Cze 2010    Temat postu:

Krytyki oraz odmiennej opinii się nie boję! Nie zakładałem forum, aby zorganizować dla siebie kółka wzajemnej adoracji i klakierów mego osobistego wsparcia.

To nie jest forum spalania kadzidła ku mojej osobie! Very Happy

Jeżeli ktoś ma mi cokolwiek do zarzucenia, ma prawo owe zarzuty przedstawić (mam na myśli błędy doktrynowe) i nie mam zamiaru usuwać takich użytkowników, którzy widzą pewne rzeczy inaczej czy w pewnych kwestiach się ze mną nie zgadzają.

Nie zakładam także nowej religii czy zboru. Ot tak gawędzimy sobie na tematy Biblii i wymieniamy doświadczenia.

Jeżeli ktoś zacznie głosić jakąś konkretną religię czy kroczyć w kierunku wielbienia Szatana/Lucyfera, w takim przypadku... "złe towarzystwo psuje dobre obyczaje."

Cytat:
To co pisze thewordwatcher to rzeczy które przetwarza jego mózg. Nie jest natchniony przez Boga. To jego myśli prywatne i powinien bardzo często to podkreślać.


Co niniejszym czynię!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 9:05, 05 Cze 2010    Temat postu:

Jeżeli ktoś zacznie głosić jakąś konkretną religię czy kroczyć w kierunku wielbienia Szatana/Lucyfera, w takim przypadku... "złe towarzystwo psuje dobre obyczaje."

Jak bym słyszał Świadków Jehowy. Albo księdza.
Z jednej strony mówią iż można mówić a za chwilę sugerują iż głosi się naukę szatana i posługują się wersetami by ugryźć człowieka.

Ja nie mam zamiaru aktywnie uczestniczyć na forum ani naprawiać ludzkie mózgi.
Pan Bóg zna każdego człowieka i poradzi sobie z oceną i z wyborem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 9:20, 05 Cze 2010    Temat postu:

Jeszcze jedno. thewordwatcher pisze że jeszcze nie ma masowego odstępstwa
Coś podobnego ! No tak, wszyscy wiemy iż znaczna większość ludzi na świecie czyni dobrze. Kościół Rzymskokatolicki inne Kościoły ,Islam, Judaizm, wierzenia afrykańskie Dalekiego Wschodu itd ich nauki i uczynki wyznawców są w poważnej mniejszości w porównaniu do prawdziwego wielbienia Prawdziwego Boga.
A więc masowego odstępstwa nie ma.
Zrozumiałem, bo ja myślałem iż masowe odstępstwo istnieje już od dawna i to od bardzo dawna.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 14:58, 05 Cze 2010    Temat postu:

@ Robert

Nie przyszedłem tu by czytać o bredniach newage, bzdurach ekumenicznych czy religiach "oświeconych". W istocie chciałbym poruszać się tylko i wyłącznie w ramach Pisma Świętego. Jeżeli chciałbym - poszedłbym na fora w stylu FZN albo prawda2.
Jeżeli będę mówił od siebie, wymyślał i knuł przeciwko Słowu - każdy może mi to powiedzieć, przytoczyć cytat ew. zbanować bo nie o to chodzi aby rozpraszać lecz by zbierać...

-x-x-x-

Jest masowe odstępstwo. Więszość ludności świata to wyznawcy tak cudacznych bóstw i idei, że odechciewa się z tym żyć. Ale trzeba bo jest nadzieja.

pzdr


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 14:58, 05 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Proroctwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin