Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rzeźnik Libanu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Linki [PL]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusia
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 73 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: W-wa

PostWysłany: Nie 12:58, 05 Sty 2014    Temat postu: rzeźnik Libanu

Stan zdrowia Ariela Szarona gwałtownie się pogorszył – informują lekarze ze szpitala w Tel Awiwie, gdzie przebywa polityk. Izraelskie media podają, że były premier walczy o życie.
Amir Marom, rzecznik prasowy szpitala, poinformował, że stan zdrowia Ariela Szarona “pogorszył się w ostatnich dniach”. Odmówił jednak udzielenia szczegółowych informacji. Izraelskie media podały natomiast, że były premier cierpi na ciężką niewydolność nerek i walczy o życie
Ariel Szaron pochodzi z rodziny żydowskich imigrantów, która wyemigrowała do Palestyny z Brześcia Litewskiego. Karierę polityczną rozpoczął w 1973 r., kandydując do parlamentu. Wcześniej służył w wojsku, z którego odszedł ze stopniem generała. Ariel Szaron był dwukrotnie premierem Izraela w latach 2001-2006. W 1982 r. jako minister obrony był autorem planów inwazji Izraela na Liban. Podczas wojny doszło do masakry Palestyńczyków w obozach dla uchodźców Sabra i Szatila. Powołana przez Izrael komisja do zbadania tego wypadku uznała pośrednią odpowiedzialność Szarona za masakrę. Od tamtej pory przez przeciwników nazywany jest “Rzeźnikiem Libanu”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusia
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 73 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sob 15:35, 11 Sty 2014    Temat postu:

Nie żyje Ariel Szaron. Były izraelski premier, jeden z najbardziej znanych i poważanych szefów rządu w Izraelu zmarł w szpitalu w Tel Awiwie. Od ośmiu lat Szaron był sztucznie podtrzymywany przy życiu po udarze mózgu. W ostatnich dniach jego stan zdrowia dramatycznie się pogorszył.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusia
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 73 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: W-wa

PostWysłany: Śro 14:32, 22 Sty 2014    Temat postu:

Żydzi oczekują nadejścia Antychrysta. Rabin Kaduri: — „Moshiach objawi się Izraelowi po śmierci Sharona”

Z doniesień mediów.

Ariel Sharon zmarł 11 stycznia 2014 roku w klinice Tel a-Shomer w Tel Aviv. Trumna z jego ciałem została przewieziona do parlamentu Izraela gdzie od- prawiono ceremonię pożegnalną. Sharon zostanie pochowany w poniedziałek 13 grudnia.

———————————————————————-

Dnia 28 stycznia 2006 roku, w wieku 108 lat, zmarł sławny i przez wszystkich żydów szanowany, izraelski rabin Icchak Kaduri

Kiedy Icchak Kaduri miał zaledwie 16 lat to wielki rabin sefardyjski Yosef Ha im (Ben Ish Hai) przyjął małe, cudowne dziecko i poświęcił mnóstwo czasu na obcowanie z młodziankiem, rozmowa ciągnęła się przez wiele godzin. 90 lat później rabin Icchak Kaduri powiedział głównemu rabinowi Francji, Sitru kowi:

„Ben Ish Hai dał mi trzy błogosławieństwa, że będę bardzo długo żył, że do samej śmierci będę zdrowy i że dostąpię zaszczytu ujrzenia Moshia- cha”.

Rabin Kaduri zyskał sławę jednego z największych współczesnych kabalistów i znawców Tory. Sefardyjscy żydzi obdarzali go szacunkiem i uwielbieniem. Jego wizerunki były rozpowszechniane jako rodzaj błogosławieństwa. Icchak Kaduri był uważany za jednego z największych nauczycieli kabały, nigdy nie opublikował żadnej swojej pracy ale należał do wielkich znawców żydowskie- go mistycyzmu. Miał fotograficzną pamięć i był znany ze swojej doskonałej znajomości Tory, proroków, pism, Talmudu i innych żydowskich świętych ksiąg, które często cytował z pamięci. Izraelskie gazety pisały w swoim czasie o wpływie Kaduri jaki on wywiera na społeczeństwo izraelskie, o jego wizjach, dzięki którym Moshe Katzav był wybrany w 2000 roku na urząd prezydenta Izraela, o jego błogosławieństwie udzielonym Beniaminowi Netanyahu, dzię- ki któremu zwyciężył on w wyborach w partii Likud.

W jego pogrzebie wzięło udział ponad 250 tysięcy żydów. Gigantyczna proce- sja pogrzebowa przeszła ulicami starej Jerozolimy. Na jego pogrzebie powie-dziano, że odszedł jeden z największych duchowych autorytetów judaizmu XX wieku.

Mesjanistyczne wizje rabina Icchaka Kaduri:

4 listopada 2003 roku, kilka lat przed swoją śmiercią, głosząc w swojej sy- nagodze w święto Yom Kippur, Kaduri zaskoczył swoich zwolenników mó- wiąc im, że w widzeniu spotkał się moshiacha, dowiedział się od niego o nadchodzących wydarzeniach i że zna jego imię.

Powiedział także, że moshiach (Antychryst- redakcja 3rm.info) objawi się Izraelowi po śmierci Ariela Sharona (zmarł 11 stycznia 2014 roku- redak- cja 3rm.info).

Duchowe wizje moshiacha Icchaka Kaduri były opublikowane na stro- nach internetowych jego jesziwy (www.Kaduri.net) a także na portalu NewsFirstClass (http://www.News1.co.il), specjalizującego się w śledztwie dzien nikarskim:

„Wielu dobrym ludziom w społeczeństwie trudno będzie zrozumieć tożsamość Moshiacha. Przywództwo i porządek Moshiacha, z krwi i kości, trudno będzie przyjąć wielu w z naszego ludu.

Będąc przywódcą, Moshiach nie będzie piastował żadnego stanowi- ska, on będzie pośród ludzi i będzie wykorzystywał do komunikacji środki masowego przekazu. Jego panowanie będzie czyste i bez żad- nych osobistych albo politycznych ambicji. W ciągu jego panowania będzie rządziła tylko sprawiedliwość i prawda.

Czy natychmiast uwierzą wszyscy w tego Moshiacha? Nie, na począt ku niektórzy z nas uwierzą w niego a niektórzy nie uwierzą. Dla ludzi niereligijnych łatwiej będzie pójść za Moshiachem niż dla ortodoksyj nych.

Objawienie Moshiacha nastąpi w dwóch etapach: na początku on ak tywnie umocni swoją pozycję jako Moshiach nie nazywając siebie Moshiachem. Następnie ujawni się niektórym żydom, niekoniecznie mądrym nauczycielom Tory. Może nawet i prostym ludziom. Dopie- ro wtedy ujawni siebie całemu ludowi. Ludzie będą zaskoczeni i będą pytać: — „Co? To jest Moshiach?”.

Liczni ludzie znają jego imię ale nie wierzą, że on jest Moshiachem”.

Imię moshiacha

Icchak Kaduri zmarł 28 stycznia 2006 roku w wieku 108 lat. Przed śmiercią powiedział czterem najbliższym uczniom:

„…Jeżeli kabaliści zbadają ujawnione przeze mnie, ostatnimi miesiąca- mi, sprawy dotyczące przyjścia Moshiacha, to odkryją jego imię ukryte w moich słowach, które objawiło mi się dnia 9 (miesiąca) cheszwana 5764 roku (styczeń 2003). W tenże dzień dostąpiłem zaszczytu spotka- nia go twarzą w twarz. On jest tutaj, jest wśród nas…”

a1082

Krótko przed swoją śmiercią Icchak Ka duri zapisał, objawione mu, imię mos- hiacha i kazał otworzyć notatkę dopie- ro w rok po jego śmierci.

28 stycznia 2007 roku notatkę otworzo no a w niej było napisane:

„Podniesie lud i dowiedzie, że Tora i Jego wiara na wieki trwa. Napisałem to w miesiącu miłosierdzia . Icchak Kaduri”.

Icchak Kaduri zastosował, często uży- wany przez rabinów-kabalistów, sposób przekazu kluczowego słowa metodą wyrażenia go poprzez skrót konkretnej frazy. Taka metoda przekazu informa cji komplikuje możliwość zamiany liter w słowie podobnie jak zamiana słowa w zdaniu zmienia jego sens.

Pierwsze litery tego zdania tworzą pełne imię żydowskie Yeshua (ישוע), nale- żące do Jezusa z Nazaretu-Yehoshua (יהושוע). Należy zauważyć, że wzmian- kowanie żydowskiego imienia Jezusa (ישוע) jest najsurowszym tabu dla każ- dego ortodoksyjnego żyda. Dla określenia osoby Jezusa z Nazaretu żydzi sto- sują skróconą wersję Jego prawdziwego imienia (usunięta jest ostatnia litera ) co brzmi jak „Yeshu”.

To określenie rozszyfrowywane jest przy pomocy wyżej wzmiankowanej meto- dy przekazu kluczowych słów za pomocą zdania „Yimahak Shmo Uzihro”, co tłumaczy się jako „Niechaj będzie starte Imię Jego i pamięć o Nim”.

Obwieszczenie pełnego imienia Yeshua przez „czcigodnego” Icchaka Kaduri niosło tak wyraźne przesłanie dla świata żydowskiego, że jego 80-letni syn, rabin David Kaduri, nie mający wcześniej cienia wątpliwości co do autentycz ności notatki ojca, po opublikowaniu jej treści robił wszystko co było w jego mocy ażeby zasiać wątpliwość co do jej autentyczności.

„To nie jest jego charakter pisma”- upierał się, dowodząc, że we wrześniu 2005 roku ojciec nie był już w stanie pisać i, zapominając o tym, że w cią- gu poprzedniego roku, on razem z pozostałymi zwolennikami ojca, w na- pięciu oczekiwał publikacji pozostawionej przez ojca notatki.

„Mój ojciec spotkał w wizji Moshiacha i mówił nam, że on wkrótce przyj- dzie”- powiedział.

Wnuk Icchaka, rabin Josef Kaduri, potwierdza, że w ciągu swoich ostatnich dni rabin Icchak wielokrotnie mówił o przyjściu moshiacha i zbawieniu przez niego ludzkości.

W całej izraelskiej prasie, tak aktywnie piszącej o pogrzebie Icchaka Kaduri, o „mesjanistycznej notatce” Icchaka Kaduri napisała tylko jedna ważka ga- zeta izraelska „Ma’ariv” (www.NRG.co.il, druga co do nakładu po „Yedinot Ahronot”) poddając notatkę w wątpliwość.

Równolegle z tą informacją o „mesjanistycznej notatce” wspomniało kilka stron internetowych Izraela. Strona internetow0-informacyjna IsraelToday, oficjalna strona jesziwy Kaduriego i portal informacyjny NewsFirstClass.

——————————————————————————-

Od Redakcji [link widoczny dla zalogowanych]

Powszechnie szanowany w całym świecie żydowskim rabin Kaduri umierając wymienił imię nadchodzącego „moshiacha” - Antychrysta jako Jezus. Żydzi byli zszokowani tym faktem ale tak naprawdę niczego zaskakującego w tym nie ma.

Przecież słynny starzec Pasjusz Atoski (Pajsij Afonskij) ostrzega nas:

„Syjoniści już kogoś przygotowują na moshiacha. Dla nich moshiach bę- dzie królem to znaczy, że będzie panował tutaj, na ziemi. Świadkowie Jehowy także oczekują ziemskiego władcy. Syjoniści przedstawią swoje- go króla a jehowici go przyjmą.

Wszyscy oni uznają go królem, powiedzą: „Tak, to on”.

Będzie wielkie zamieszanie i wstrząsy. W tym zamieszaniu i wstrząsach za- pragną króla, który mógłby ich uratować. I wtedy oni wystawią człowieka, który powie:

„Ja jestem imam, ja jestem piąty Budda, ja jestem Chrystus, którego ocze kują chrześcijanie, ja jestem tym, którego oczekują jehowici, ja jestem moshiach żydowski”.

On powie pięć razy „ja”. Ewangelista Jan mówi w swoim Pierwszym Liście:

„Synaczkowie…Antychryst idzie i teraz nastało wielu antychrystów”.

On nie ma na myśli tego, że oczekiwany Antychryst będzie podobny do prze- śladowców Maksymiliana i Dioklecjana, ale to, że oczekiwany Antychryst będzie, jeśli można się tak wyrazić, wcieleniem diabła.

Pojawi się ludowi żydowskiemu jako moshiach i zwiedzie świat. Nadchodzą bardzo ciężkie czasy, czekają nas wielkie utrapienia.

Chrześcijanie doświadczą ogromnych prześladowań.Tymczasem jest to oczy wiste, że ludzie nie rozumieją tego, że my już doświadczamy przejawów cza- sów (ostatecznych), że znamię Antychrysta staje się rzeczywistością.

Jak gdyby nic się nie działo. Dlatego Pismo Święte mówi, że zwiedzeni będą i wybrani. Ci, którzy nie będą mieli dobrego usposobienia, nie otrzymają oświe cenia od Boga i ulegną zwiedzeniu w latach apostazji.

Dlatego, że ten w którym nie ma Łaski Bożej, nie posiada duchowej jasności, tak jak nie ma jej diabeł” („O znakach czasu”, rozdział 1, Antychryst).

Dopomóż nam Boże i uchroń przed Antychrystem i jego plugawym znamieniem!

_____________________________

Za: [link widoczny dla zalogowanych]

Data publikacji: 12.01.2014

Przekład: RX

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Linki [PL] Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin