Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

HL dziękuje za życie w Polsce, bo tu jeszcze nie zabijaja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Linki [PL]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabitha
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 38 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 13:51, 30 Lis 2013    Temat postu: HL dziękuje za życie w Polsce, bo tu jeszcze nie zabijaja

Holenderka dziękuje za życie w Polsce, bo tu … jeszcze nie zabijają
29 listopada 2013 | Zapisano w: Społeczeństwo | Opublikowany przez: Padre

[link widoczny dla zalogowanych]

Sanny wyrwała się z miasteczka śmiercieutanazja
30 km na południe od Amsterdamu, w 3 tysięcznym mieścinie Wielingen, dziennikarka stołecznego gazety odkryła, że w tym sennym miasteczku żyją tylko młodzi ludzie. Nie ma w nim nikogo, kto żyje z emerytury! Raczkujące dzieciuchy, szkolne małolaty, agresywne zawodowe szczury, młodzi dziadkowie… A gdzie staruszkowie? Nie ma

[... ] jestem w Poznaniu, bo Sanny wyszła za mąż za wdowca z twojego miasta. Wczoraj w ratuszu był ich ślub. On jest emerytowanym nauczycielem poznańskiego liceum – Jedynki Marcinka. No wiesz tu opodal na Grunwaldzkiej. Poznała go przez takie internetowe biuro. Ona jest najszczęśliwszą osobą na świecie. Wiesz, przy szampanie nachyliła się mi do ucha i powiedziała, że w Polsce i w Poznaniu lekarze nie usypiają, pomagają na prawdę!!! Z jego i swojej emerytury 4000 euro będą szczęśliwym małżeństwem do końca świata.
Czy na pewno?

EUTANAZJA, śmieciowy Finał Orkiestry ŻYCIA !!!

Czy macie państwo świadomość, że ponad 30% Holendrów przeniosło się do Niemieckich Kas Chorych, by uniknąć EUTANAZJI? Ciekawskich niedowiarków zapraszam do Holandii, sami sprawdźcie jak ta maszynka do zabijania działa. Zobaczcie jak działa EUTANAZYJNE POGOTOWIE – typu mać – ratunkowego!

A wszystko pod szczytnym hasłem “skrócić cierpienie staruszkom”. Kto jest staruszkiem i jak bardzo cierpi wiedzą tylko ci co “proponują-wyjaśniają-pomagają “MORDERCY!!!

Temat coraz częściej gości w “naszych” mediach tak nieśmiało: prawo do decydowania o własnym życiu, nieuleczalnie chory, skrócić męki i temu podobne pierdoły.
Ale finał ma być jeden!
Po okresie produkcyjnym – na umowach śmieciowych – ŚMIETNIK!!!
Od tego zacząłem rok temu:

EUTANAZJA… Tak, stosunkowo niewiele mówi się na jej temat…

Dni temu kilka, córka koleżanki (mąż Holender) jechała do Holandii na… uroczystą eutanazję teściowej.

- Panie doktorze, mamy prośbę o przyśpieszenie “zabiegu” o dwa dni. Chcemy wyjechać w piątek po południu. Po drodze chcemy zajechać do Samanty, wczoraj miała urodziny. Jesteśmy zabukowani w sobotę rano na lot do Nicei. Mama przecież już podjęła decyzję. Bardzo prosimy. – Adrian położył na biurku doktora Markusa bilety lotnicze jako dowód, że o 9.30 w sobotę mają wylot na oczekiwane od roku wakacje.
Doktor Markus, lekarz dzielnicowy, od dwóch miesięcy na zlecenie Adriana i Emmy diagnozował mamę Adriana, 72 letnią Hertę, która od wielu lat chorowała na nieżyt jelit i niewydolność nerek. Jednak przekonywującym argumentem za eutanazją jest jej wiek – 72 lata, wystarczy, nażyła się!

Herta podczas wizyty dr. Markusa sama, bez jakiegokolwiek przymusu, stwierdziła, że prosi go o pomoc.
- Niech mi pan pomoże doktorze Markus – powiedziała to przy wszystkich obecnych przy jego wizycie. Czyli, niedwuznacznie wyraziła swoją wolę.
- Panie doktorze prosimy!

30 km na południe od Amsterdamu, w 3 tysięcznym mieścinie Wielingen, dziennikarka stołecznego gazety odkryła, że w tym sennym miasteczku żyją tylko młodzi ludzie. Nie ma w nim nikogo, kto żyje z emerytury! Raczkujące dzieciuchy, szkolne małolaty, agresywne zawodowe szczury, młodzi dziadkowie… A gdzie staruszkowie? Nie ma. Ani jednego w kawiarni, kościółku, na ulicy. Indagowani przypadkowi rozmówcy na rynku miasta, w urzędzie merostwa i w okolicznych pubach unikali odpowiedzi na pytania, gdzie są starsi jego mieszkańcy? Intuicją tchnięta dziennikarka zatrzymała swój samochód na parkingu spożywczego dyskonta i po niespełna godzinie zauważyła przemykającą postać kobiety, która – na jej oko – mogła mieć ponad sześćdziesiąt pięć lat.
- Poczekam jak wyjdzie – pomyślała. – Stanę w okolicach rozsuwalnych drzwi. Musi po zakupach wyjść. Jakoś ją zagadnę. Muszę pierwszym pytaniem zdobyć jej zaufanie, tylko czy będzie chciała ze mną rozmawiać?

Po niespełna 20 minutach starsza pani w kapelusiku nasuniętym głęboko na czoło szybkim krokiem opuszczała sklep. Jaga podbiegła do niej
- Dzień dobry, ja nie jestem tutejsza, ja z Amsterdamu, jestem dziennikarką. Chcę pani pomóc. Jestem godną zaufania osobą. Niech pani ze mną porozmawia, mogłabym być pani córką.
- Córką? – nieomal odkrzyknęła dama w kapelusiku – Córką! Pani nic nie rozumie, tu synowie i córki zabijają. Mordują ojców i matki. Chce pani coś wiedzieć, a chyba nie podejrzewa, że jest pani w mieście zbrodni.

Osłupiała Jaga patrzyła w oczy starszej pani wyczuwając, że ta waha się czy jej zaufać.
- Nie zawiedzie mnie Pani?
- Przysięgam! Pomogę ze wszystkich swoich sił. Nie jestem Holenderką. Pochodzę z Saksonii. Mój ojciec jest emigrantem z Polski. Jestem przyzwoitym człowiekiem, dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim, jeśli pani to cokolwiek mówi.
- Młoda osóbko Mówi mi to wiele. Ukończyłam historię i prawo na Uniwersytecie van Amsterdam. Jeśli mogę cię prosić chodźmy do mojego mieszkanka. Zapraszam na herbatę. Jeśli masz dostatecznie dużo czasu, dostaniesz materiał na wiele lat twojego życia.

Po drugiej filiżance herbaty Sanne wyjęła z sekretarzyka dyplomy uniwersyteckie. Czekała na zauważenie przez Jagę ocen obydwu dyplomów. Oba były oznaczone oceną bardzo dobrą. Jaga nie omieszkała pogratulować wysokich ocen. Tak po woli Sanne wchodziła w temat, o którym, widać było, sama chciała opowiedzieć.

37 lat była referendarzem sądowym tutejszego małego sądu. Typowe problemy małej, sennej holenderskiej mieściny. Ponad połowę mieszkańców stanowili ludzie starsi. Młodzi po szkołach migrowali do stolicy i okolicznych bardziej uprzemysłowionych miast. Merostwo znakomitą część budżetu przeznaczało na pomoc ludziom w wieku zaawansowanym. Czas odmierzały korki noworocznego szampana. Gdy na mera miasta wybrano, młodego, przystojnego, dobrze zapowiadającego się programowo mężczyznę, nikt nie podejrzewał, że wybór ten dla wielu będzie ostatnim wyborem jego życia.

- Niestety, ja też przyłożyłam do tego swoje uniwersyteckie dyplomy. Tak, niezauważalnie, stanął problem na radzie miasta – eutanazja. No, jeśli nieuleczalnie chorujesz, jesteś bez jakichkolwiek szans, jak sam prosisz i błagasz, to czemu nie? Mój szef zlecił mi opracowanie pisemnej formuły zainteresowanego o dokonanie przez lekarza – nie jakiejś prywatnej kliniki – merostwa, zabiegu eutanazji! Oczywiście tylko w wyjątkowych wypadkach! Chciałam dobrze. Tylko dla beznadziejnych wypadków, tylko gdy pacjent cierpiał i nie rokował, tylko dla przypadków ostatecznych. Oczywiście w formule druku podania było „proszę o pomoc”, „proszę o skrócenie cierpienia”, „proszę o doraźną interwencję z powodu braku środków finansowych na długotrwałe leczenie”, „proszę o zabieg w przypadku drastycznie złych wyników analiz diagnostycznych”… Wierzyłam, że za tymi prawnymi, sądowymi określeniami etyka i nauka medyczna podłoży swój naukowy, moralny podtekst. Nie mogłam przypuszczać, że nowy mer otrzymawszy z sądu takie dokumenty uczyni je narzędziem unicestwienia tak wielu istnień ludzkich. Mer w krótkim czasie wymienił cały skład lekarzy zatrudnionych przez miasto. Zredukował 80% lekarskich etatów, podwyższając o 300% uposażenie pozostałym nowozatrudnionym. Nieomal w oczach liczba pogrzebów wzrosła do kilkudziesięciu w ciągu dnia. Mer miasta zmienił formułę zasiłków pogrzebowych. Jeśli zmarły sam “dobrowolnie” poprosił o pomoc, to pogrzeb całkowicie finansowany był przez merostwo, a całe odszkodowanie z ubezpieczenia trafiało do rąk rodziny. Odszkodowanie pogrzebowe to 12 średnich pensji, starczyło na nowy dobry samochód, lub połowę mieszkania, na otarcie łez. Jago, zaczęło się. Nagminnie dzieci odwiedzały lekarza merostwa z ojcem lub matką, żeby nie mówić z dziadkami, gdzie “zainteresowany” SAM prosił o “pomoc”, podpisując druk opracowany przez sąd, czyli przeze mnie.

„Proszę o pomoc bo źle się czuję”
Lekarz, a jakże, badał, robił w laboratorium wyniki i podejmował decyzję – zastrzyk. Zastrzyk śmierci! Nieomal na oczach dzieci, które tylko czekały na stosowne zaświadczenie, że babcia, mama, tato, sami poprosili o pomoc.

Wiesz, latem byłam w naszej klinice. Młodzi rodzice przywieźli córeczkę, ok. 8 lat, która chorowała na niewydolność nerkową. Szanowny doktor uprzytomnił im, że ich polisa nie obejmuje dializ, będą musieli płacić z własnej kieszeni, no chyba, że podpiszą prośbę o pomoc! Podpisali, lekarz nakazał przewiezienie córki do pokoju obok, gdzie zaaplikował jej zastrzyk usypiający. Pogrzeb odbył się na koszt miasta, odszkodowanie przypadło rodzicom. Jago, to było ICH dziecko!

Sama byłam w szpitalu jak z wypadku drogowego przywieźli kierowcę dużej ciężarówki, który miał złamane dwie nogi. W izbie przyjęć lekarz poinformował chłopaka, że może dojść do amputacji kończyn. “Niech mi pan pomoże” krzyczał kierowca, proszę! Pomógł…zastrzykiem… Nie cierpiał młody człowiek.

Wiesz, mój sąsiad mieszkał obok mnie, pod 6 – tką, miał gościec stawowy, trudno mu się było poruszać z samego rana. Wpadałam do niego po śniadaniu, częstował mnie kawą niejednokroć prosząc o drobne zakupy. Jak mu je przynosiłam to już czuł się lepiej. Rozchodziłeś się, żartowałam. Tak, potrzebował kilku godzin by wejść w rytm dnia codziennego, by jego stawy zapracowały. Bywało, że wieczorem zapraszał mnie na kawę do kafejki obok naszego domu. Pewnego ranka zaszłam do niego, w mieszkaniu była synowa z miejskim lekarzem. Krzyczała, darła się na niego, dlaczego nie pozwala sobie pomóc! Ona przyprowadza mu lekarza, a on tego nie docenia. Powiedz mu Sanne – zwróciła się do mnie – że lekarz jest po to by mu pomóc. Oczywiście potwierdziłam, daj się zbadać, badanie nie boli. Na życzenie lekarza i synowej opuściłam jego mieszkanie. Krótki czas potem zauważyłam przez okno, że na ulicy stoi pogrzebowy bus, do którego na noszach wnoszą opatulone w folię ciało zmarłego. Za nim idzie synowa sąsiada i lekarz. Dech mi zaparło i nogi mi się ugięły. Badanie i śmierć!

Jago !.. Tak wyludniło się nasze miasto ze starszych i schorowanych ludzi. To praktyka eliminowania już niepotrzebnych i cierpiących nawet maluszków. To wynik przebiegłości zarządców gmin i miast. Wszystko dla uratowania budżetu. Ofiary nie mają znaczenia. Państwo nie akceptuje starych i ułomnych. Orkiestra gra dla zdrowych, mających siłę się bawić i uprawiać seks. Jago zauważ to!!!!

Dopijaliśmy z Jagą kawę w kawiarni w Poznaniu. Nie miałem koncepcji na dalsze indagowanie jej o losy mieszkańców miasteczka Sanny. Zastanawiałem się, czy opowiadana przez nią historia może się jak AIDS przenieść na np. nasz kraj?

Zapytałem zdawkowo, co robi Sanny dzisiaj? Czy nadal przemyka się do sklepu?

- Nie, nie, ja jestem w Poznaniu, bo Sanny wyszła za mąż za wdowca z twojego miasta. Wczoraj w ratuszu był ich ślub. On jest emerytowanym nauczycielem poznańskiego liceum – Jedynki Marcinka. No wiesz tu opodal na Grunwaldzkiej. Poznała go przez takie internetowe biuro. Ona jest najszczęśliwszą osobą na świecie. Wiesz, przy szampanie nachyliła się mi do ucha i powiedziała, że w Polsce i w Poznaniu lekarze nie usypiają, pomagają na prawdę!!! Z jego i swojej emerytury 4000 euro będą szczęśliwym małżeństwem do końca świata.

Jestem o tym przekonany Jago. Jestem o tym przekonany odparłem, choć w duszy zacząłem szukać wątpliwości dla tego stwierdzenia.

(źródło: W obronie wiary i tradycji katolickiej)
*************************
Kiedy czytam lub ogladam filmy na youtube - lubie rowniez przegladac komentarze na dole i oto przytaczam te znajdujace sie pod ta relacja:
4 odpowiedzi do Holenderka dziękuje za życie w Polsce, bo tu … jeszcze nie zabijają
Jonasz
29 listopada 2013 - 19:54
Kto fabrykuje takie brednie????????????????????

Odpowiedz
Padre
29 listopada 2013 - 19:59
Prosimy podać agrumenty, że to brednie…

Odpowiedz
Hans
29 listopada 2013 - 21:42
Jeden z argumentów jest taki, że takiego miasteczka nie ma wcale w Holandii! Miasto i cała historia wyssana z palca. Ludzie dlaczego w was tyle nienawiści?

*****************
Oczywiscie ta historia brzmi nieprawdopodobnie, ale wiemy
ze prawda czesto przerasta fikcje i najgorsze scenariusze.
Sprawdzilam oczywiscie - podany argument, no i niestety miasto
jak najbardziej istnieje:

Wytypujcie: Holandia - Wielingen, a otworza sie strony:

[link widoczny dla zalogowanych]

Znalazlam rowniez u mnie na str.8 - podobna wiadomosc druga z gory-
ktos pisze "Szanowny Anrzeju A. Tez o starszych ludziach w Holandii
eutanazji (...) 3 Tysiecznym miastem Wielingen...

i tu niestety strona sie nie otwiera


[link widoczny dla zalogowanych]

Uwazam, tresc artykulu za wiarygodna. Oczywiscie takie postepowanie
nie musi obowiazywac w calej Holandii. Podaje sie tutaj male miasteczko
i rzeczywiscie Mer-czyli Burmistrz, moze wprowadzac swoje reguly gry,
o ile mieszkancy temu nie beda sie mocno i skutecznie przeciw-wstawiac.

Tymczasem w nowoczesnym systemie i w polityce, nie ma miejsca na humanitaryzm a miejsce jego zajmuje zimna kalkulacja.

To jest horror, ale zauwazcie, ze to nie my sami wychowujemy nasze
dzieci. Rodzice nie tyle w pogoni za pieniadzem - ale z obowiazku platniczego zmuszani sa do wydluzonego czasu pracy, aby przezyc i zapewnic rodzinie dach nad glowa - zaniedbuja duchowe wychowanie dzieci. To z kolei msci sie na nas autodestruktywnie i a-humanitarnie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tabitha dnia Sob 13:53, 30 Lis 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusia
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 73 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sob 14:32, 30 Lis 2013    Temat postu:

PODOBNA jakże smutna sprawa....

Diabeł zamieszkał w Belgii


Dwie ko­mi­sje bel­gij­skie­go Se­na­tu po­par­ły dziś znacz­ną więk­szo­ścią gło­sów pro­jekt kon­tro­wer­syj­nej usta­wy prze­wi­du­ją­cej roz­sze­rze­nie prawa do eu­ta­na­zji na śmiertelnie chore osoby nie­peł­no­let­nie.

Na wspól­nym po­sie­dze­niu se­nac­kich ko­mi­sji spraw spo­łecz­nych oraz sprawie­ dli­wo­ści pro­jekt usta­wy po­par­ło 13 de­pu­to­wa­nych, a je­dy­nie 4 było prze­ciw­ko. Pro­jekt trafi teraz pod ob­ra­dy ca­łe­go Se­na­tu.

Módlmy się, aby diabeł nie zwyciężył dusz belgijskich chrześcijan. Większość Belgów to katolicy.

Jeśli nowe prawo wej­dzie w życie, to nie­ule­czal­nie chore dzie­ci, które od­czu­wa­ją nie­zno­śny ból fi­zycz­ny i są w ostat­nim sta­dium cho­ro­by, będą mogły po­pro­sić o eu­ta­na­zję, pod wa­run­kiem, że ro­dzi­ce wy­ra­żą na to zgodę. Wy­ma­ga­na bę­dzie rów­nież opi­nia psy­cho­lo­ga, że dziec­ko jest świa­do­me kon­se­kwen­cji ta­kiej de­cy­zji.

– To od­po­wiedź na dra­mat, jaki prze­ży­wa­ją dzie­ci, któ­rych cier­pie­niom nie można ulżyć – po­wie­dział jeden z ini­cja­to­rów usta­wy, so­cja­li­sta Phi­lip­pe Ma­ho­ux.

Przy­po­mniał, że propozy­cję no­we­go prawa po­par­ło wielu bel­gij­skich pe­dia­trów, któ­rzy nie­daw­no opu­bli­ko­wali list otwar­ty w tej spra­wie.

We­dług opu­bli­ko­wa­ne­go w paź­dzier­ni­ku son­da­żu także około trzech czwar­tych Bel­gów opo­wia­da się za roz­sze­rze­niem prawa do eu­ta­na­zji na osoby po­ni­żej 18. roku życia.

Prze­ciw­ni zmia­nie obo­wią­zu­ją­cej od 11 lat usta­wy są współ­rzą­dzą­cy Bel­gią cha­de­cy pre­mie­ra Elio Di Rupo. Ale bę­dą­cy w ko­ali­cji rzą­do­wej so­cja­li­ści i li­be­ra­ło­wie po­par­li w se­nac­kich ko­mi­sjach pro­jekt zmian praw­nych wraz z opo­zy­cyj­ny­mi ugru­po­wa­nia­mi fla­mandz­kich se­pa­ra­ty­stów i Zie­lo­nych.

Zgod­nie z pra­wem z 2002 roku w Bel­gii eu­ta­na­zja jest do­pusz­czal­na, je­że­li peł­ no­let­ni świa­do­my swo­ich czy­nów pa­cjent do­ma­ga się śmier­ci „do­bro­wol­nie, w spo­sób prze­my­śla­ny i czyni to wie­lo­krot­nie” i je­że­li nie jest pod­da­ny na­ci­skom ze­wnętrz­nym. Jego cho­ro­ba musi być nie­ule­czal­na, a cier­pie­nie fi­zycz­ne lub psy­chicz­ne „stałe i nie­da­ją­ce się wy­trzy­mać, bez moż­li­wo­ści jego zła­go­dze­nia”.

W 2012 r. w Bel­gii za­re­je­stro­wa­no 1 432 przy­pad­ki eu­ta­na­zji, co sta­no­wi­ło 2 proc. wszyst­kich zgo­nów. Była to też naj­wyż­sza licz­ba eu­ta­na­zji od 2002 r.

Są­sia­du­ją­ca z Bel­gią Ho­lan­dia ze­zwa­la na eu­ta­na­zję dzie­ci, ale do­pie­ro od 12. roku życia. Od 2002 r. w kraju tym od­no­to­wa­no pięć przy­pad­ków eu­ta­na­zji osoby nie­peł­no­let­niej. Bel­gij­ski pro­jekt usta­wy idzie dalej, bo nie za­wie­ra żad ­ne­go ogra­ni­cze­nia do­ty­czą­ce­go wieku dziec­ka.

Módlmy się za mordowane dzieci i ich oprawców


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edwedere
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 126
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 12:26, 01 Gru 2013    Temat postu:

Czytając to aż nie dowieżam jak ten świat jest zepsuty.. Przecież to masakra jakaś. Legalnie mordować swoich rodziców , ludzi dla zwyklych papierków. . Masakra jak ludzie mogą się na takie cos godzić.. Bóg ich wszystkich sprawiedliwie osądzi... Nie mam słów na to

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 1:37, 02 Gru 2013    Temat postu:

Niestety taka jest rzeczywistość. Jeżeli teraz uważamy, że jest źle to pytanie brzmi co będzie gdy Szatan zrzucony na ziemię, otrzyma pełnię dostępnej dla niego władzy i mocy!.

Co będzie się dziać gdy nastanie wielki ucisk, prawda "zostanie powalona na ziemię", nastąpi jawny i masowy satanizm!, a wierni Panu będą wydawani, torturowani i zabijani.
Jak bardzo źle będzie musiało być aby Pan musiał osobiście zainterweniować? czas pokaże. Chciałbym aby nikt nie musiał tego doświadczyć, ale prawda jest taka, że część naśladowców Isusa zostanie na ziemi, a nie będzie stanowić kobiety z rozdziału 12 księgi Objawienia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Linki [PL] Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin