Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doświadczenia osobiste
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 11:02, 31 Sie 2010    Temat postu:

Posypały się pytania w kierunku Pati ,co gdzie kiedy?
Odpowiedź jest prosta. W Słowie Bożym.
Jeśli w Ew. Marka autor cytuje słowa Jezusa Chrystusa

Tym zaś, którzy uwierzą , te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.
muszą one być wiarygodne.
Nie powiedział "tym 12-tu", ani tym w pierwszych dniach chrześcijaństwa, ani tym ,którzy z NIm chodzili.
Powiedział: TYM ,KTÓRZY UWIERZYLI"
Mówimy tu jednak o znakach ,które mają towarzyszyć wierzącym.
Inną rzeczą są Dary Ducha Św.
Kościół został obdarowany tymi darami dopiero po zesłaniu Ducha Św.
Pierwszym Darem Bożym był sam Duch Św.

Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a[b] weźmiecie w darze
Ducha Świętego. (39) Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz.
Jak widać Bóg nie ograniczył darów do jednego pokolenia ,czy do ograniczonej liczby ludzi.
To obietnica dla nas ,dzieci naszych i wszystkich,których Bóg nasz powoła.
Jakie były skutki działania Ducha Św. w Kościele?
Bojaźń ]ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów.
Wszyscy ,którzy uwierzyliśmy mienimy się sługami Bożymi.
Oto modlitwa takich właśnie sług Bożych .
9) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa.
Skąd zatem twierdzenie, że Ew Mat. 7.22-23 można zastosować jako przykład ,że dary są synonimem odstępców od Prawdy?
Nie dary ,lecz brak owoców Ducha Św spowodowały taką wypowiedź Jezusa.
W niektórych tłumaczeniach jest napisane "wy ,którzy czynicie bezprawie"
Czyli ludzie ,którzy nie mają prawa to czynić ze względu na swe grzeszne życie.
Ponieważ jednak Słowo Boże mówi, że"Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne.
,ci którzy obdarowani ,a czynią zło otrzymają zapłatę.
Te wersety są odpowiedzią na słowa Jezusa
) Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, (6) a /jednak/ odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko. (7) Ziemia zaś, która pije deszcz często na nią spadający i rodzi użyteczne rośliny dla tych, którzy ją uprawiają, otrzymuje błogosławieństwo od Boga.

Czy zatem mamy unikać Darów Ducha Św,czy może nieprawości, aby nie zostać odrzuconymi?
Apostoł Paweł pisze "
I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. (29) Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? (30) Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? (31) Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

(1) Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! (2) Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. (3) Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. (4) Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół.

(1 list do Koryntian 14:1-4, Biblia Tysiąclecia)

(10) Na świecie jest takie mnóstwo dźwięków, ale żaden dźwięk nie jest bez znaczenia. (11) Jeżeli jednak nie będę rozumiał, co jakiś dźwięk znaczy, będę barbarzyńcą dla przemawiającego, a przemawiający barbarzyńcą dla mnie. (12) Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczyniają do zbudowania Kościoła. (13) Jeśli więc ktoś korzysta z daru języków, niech się modli, aby potrafił to wytłumaczyć.

Cóż zatem,czy Paweł pisze to tylko do ludzi żyjących w tamtych czasach?
Jeśli tak to cała Ewangelia jest tylko dla żyjących w czasach Pawła. Jeśli zaś nie,to całe Słowo Boże jest dla nas i następnych pokoleń ,dla tych ,których nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus powoła Pozdrawiam Sewen
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 11:24, 31 Sie 2010    Temat postu:

15 I rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".

Te słowa Jezus skierował do Apostołów, jako swój ostatni rozkaz


wg. Ciebie, te slowa skierowal tylo do apostolown i byly aktualne wylacznie w owych czasach.
Wow..... tworzymy nowe teorie- nie boisz sie? Henry, czemu nie napiszesz, ze to nie prawda?

no dobra przeanalizujmy:

-idzcie na swiat i gloscie ewangelie wszelkiemu stworzeniu- odnosi sie wylacznie do apostolskich czasow, dzisiaj nie ma prawa( przyjmuje Twoj tok rozumowania) nikt glosic- a jesli nawet, to nie jest to istotne....poniewaz Jashua wydal owy rozkaz ,wylacznie swoim apostolom ok 2000 lat temu. Nie mamy glosic- polecenie to bylo dla apostolow.
dalej:

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

tez sprawa przedawnila sie? POSLUCHAJCIE- jest napisane- kto uwierzy i przyjmnie chrzest- a nie kto uwierzyl i przyjal chrzest- wierzysz w to nadal?

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.

i tu mamy znowu ciekawa sprawe- tym zas, ktorzy uwierza- a nie uwierzyli!!!!!!!!!!
dotyczy rowniez nas!

czy mozliwe jest wypedzanie duchow w dzisiejszych czasach?
hmmmmm.... myslicie, ze nie ma juz ludzi opetanych na tym swiecie- wspolczuje im,wg. Ciebie nie ma dla nich ratunku. Wypedzanie demonow jest niemozliwe- odnosi sie do przeszlych czasow., jezyki( nowe czy nie, zrozumiale czy nie) Jashua zapowiada te jezyki OD BOGA- nie od diabla i jest to obietnica, ktora bedzie spelniona w DS!

nie zycze Ci ukaszenia przez zmijke i wypicia trucizny Wink myslisz, ze Bog nie moze takich ludzi uratowac? Przeciez jest wszechmogacy....ale przede wszystkim ....obiecal! Bog nie jest jak czlowiek i dotrzymuje swoich obietnic.
na chorych rece klasc beda, a ci odzyskaja zdrowie! Jaka cudowna obietnica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kto na chorych rece klasc bedzie- ci co uwierza!uwirzyliscie? a kladziecie rece? to jak moga byc zdrowi? robicie to co mowi Chrystus?

Jashua jasno wyrazil sie na ten temat- ci co uwierza- dotyczy to rowniez nas i naszych czasow:)))) Wystarczajacy dowod ?- jasno i wyraznie napisane. Juz chyba ktos, tylko ze zlej woli bedzie przeinaczac ewangelie. Jest ona prosto napisana, aby nikt nie mial watpliwosci.

wiec posluchajmy tego wersu jeszcze raz:

15 I rzekł do nich: "Idźcie na caly swiat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.

Ciekawe, ze pol wersetu odnosisz do dzisiejszych czasow, a druga polowe tego samego zdania juz nie. Twoja sprawa- Ty tylko na tym stracisz:(

Dalej, przychodzi mi na mysli kolejny wers:
Wiara-
cale chrzescijanstwo polega na wierze- jak moze cos nam sie spelnic, skoro uwazamy to za przedawniony temat. Jednym slowem, ogarniajac to wszystko- NIE WIERZYMY W OWA PRAWDE!

o wierze mowil Chrystus:

Mistrzu, oto drzewo figowe, które przekląłeś, uschło. (22) A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga! (23) Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. (24) Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam. (25) A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia. (26) Bo jeśli wy nie odpuścicie, i Ojciec wasz, który jest w niebie, nie odpuści przewinień waszych

wiara jest najwazniejsza- wiara i modlitwa!

I gdy przyszli do ludu, przystąpił do niego człowiek, upadł przed nim na kolana, (15) i rzekł: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest epileptykiem i źle się ma; często bowiem wpada w ogień i często w wodę. (16) I przywiodłem go do uczniów twoich, ale nie mogli go uzdrowić. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł: O rodzie bez wiary i przewrotny! Jak długo będę z wami? Dokąd będę was znosił? Przywiedźcie mi go tutaj. (1Cool I zgromił go Jezus; i wyszedł z niego demon, i uzdrowiony został chłopiec od tej godziny. (19) Wtedy przystąpili uczniowie do Jezusa na osobności i powiedzieli: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? (20) A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie. (21) Ale ten rodzaj nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post. (22)

kolejny wers- daje do myslenia, co?(9) A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (10) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. (11) Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża? (12) Albo gdy będzie prosił o jajo, da mu skorpiona? (13) Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.

Jak 4, 2-3
Nie macie, bo nie prosicie. (3) Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności
Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału." Gal. 5:16,17

Henry. chyba nie podejmiesz zbyt wielkiego ryzyka mowia:

Prawdziwych chrzescijan poznacie po darach Duchowych- nie tylko cudach.
Ja, po dzisiejszej analizie zaczynam sie zastanawiac nad darami i przywiazywac wieksza wage... i modlic do Boga o Dary DS- bo jest to dowod dla nas i obietnica:

Tym, ktorzy uwierza...takie znaki towarzyszyc beda.

Kosciol jest w oplakanym stanie. Ale to kosciol bez wiary, ktory woli przekrecic Slowo Boze, aby pasowalo pod dzisiejszy stan chrzescijanstwa, niz przyjac slowa Jezusa takimi jakie sa.

Wszystko jest możliwe dla wierzącego
(Mk. 9,23)Według wiary waszej niechaj się wam stanie
(Mt. 9,29)


wiec mamy to, w co wierzymy

modlcie sie o Ducha Swietego- chrzest w Duchu i Dary Duchowe!

JANA 3:5 "Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego".

czy jestescie pewni, ze macie Ducha Chrystusowego?

RZYMIAN 8:9 "... Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego".

DZIEJE APOSTOLSKIE 2:37-39

Przykazanie i obietnica dla wszystkich tych ktorzy chca nasladowac Chrystusa:
"A gdy to usłyszeli, byli poruszeni do głębi i rzekli do Piotra i pozostałych apostołów: Co mamy czynić, mężowie bracia? A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła."

Henry...ten wers wali w leb cala dyskusje...
a otrzymacie DAR DUCHA SWIETEGO
czemu od niego nie zaczelam!!!!!!!!!!!!!!

Kilka przemyslen
czy jestem narodzony na nowo?
czy przezylem chrzest duchowy?
czy modle sie o napelnienie Duchem?
czy przyjaklem chrzest wodny- to tez jest wazne.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 13:39, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 11:55, 31 Sie 2010    Temat postu:

Kor.14,1 Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować

Henry... nadal uwazasz, ze te slowa tycza sie TYLKO KORYNTIAN?

my mamy dazyc do milosci czy moze juz nie? mamy starac sie o dary duchowe czy nie?

takim tokiem myslenia, uniewaznimy zaraz cale poselstwo ewangelii.
Metoda jakby mi troche znana....

sewen- DOKLADNIE!!!!! Dziekuje za wyjasnisnie!

pozdrawiam wszystkich
nie gniewajcie sie, ja wierze w Slowo Boze!Smile

Henry- jeszcze jedno
piszesz:

Odejdźcie ode Mnie, zło czyniący!

Cuda były złem!


ZLO CZYNIACY = CUDA BYLY ZLEM

Nadinterpretacja!

Cuda nie sa Zlem, a tym bardziej symbolem zla!

"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".

to tez sa cuda, ktore zapowiadal Chrystus. Cuda i dary zapowiadal Chrystus.
Jest to po prostu nieuczciwe uczynienie CUDU jako synonim zla.Jest to nieprawda.
Czemu omijacie szerokim lukiem to co obiecak Chrystus?

kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni ... o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię ... o cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię (J 14, 12-14).

Ktory z apostolow dokonal wiekszých rzeczy od Jezusa?

Zlo czyniacy, czyli nie wydajacy dobrego owocu. Dlatego po owocach ich poznacie!
Jesli Dary Duchowe nie ida w parze z Owocami Ducha- TO jest dla nas sygnal. Taka wskazowke dal man Bog.


Bardzo duzo piszecie o darach diabelskich... a gdzie miejsce na dary Boze?


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 13:34, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 13:41, 31 Sie 2010    Temat postu:

Efez. 4:11
11. I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych
pasterzami i nauczycielami,(BW)


Słowo apostoł odnosi się do „kogoś, kto jest posłany”. Kiedy Jezus był na ziemi,
dwunastu było nazywanych uczniami. Dwunastu uczniów naśladowało Jezusa Chrystusa, uczyło się
od Niego, i było przez Niego szkolonych. Po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Jezusa, posłał
On uczniów (Ew. Mateusza 28:18-20; Dz. Apostolskie 1:8 ), aby byli Jego świadectwem.
Apostolstwo w pierwotnym znaczeniu dotyczy konkretnych 12 apostołów, ludzi, którzy byli
naocznymi świadkami zmartwychwstałego Chrystusa i przemawiali z autorytetem o wierze. Dar ten
dotyczył początków chrześcijaństwa, miał zapewnić położenie fundamentu chrześcijaństwa i był potwierdzany
rożnymi znakami (2 Kor. 12:12; Ef. 2:20).
Jednakże dzisiaj posłanym jest ten, kto jest posłańcem Słowa Bożego, myślę, ze wielu
ludzi jest posłańcami ale nie oznacza to, ze są 13, 14 czy tez 15 apostołem. Jestem
przekonana, ze dar apostolstwa w formie takiej jak 2000 lat temu dziś nie występuje.


Pięć warunków do spełnienia, by być apostołem


•Musi posiadać specjalne powołanie bezpośrednio od Boga (Maciej został wybrany przez ludzi,
nie miał bezpośredniego powołania od Boga, natomiast Paweł został powołany bezpośrednio
przez Boga, który objawił się mu po drodze do Damaszku. (Rzym. 1:1; 1 Kor. 1:1; 1 Kor. 12:28 )
• Musi być w stanie przedstawić osobiste świadectwo zmartwychwstania jako naoczny świadek
(Paweł na drodze do Damaszku).
Dz.Ap. 1:21-22 - te słowa nigdy nie zostały sprostowane na kolejnych kartach Biblii. 1 Kor. 9:1
• Musi posiadać znaki apostolskie (może to być moc do czynienia cudów na potwierdzenie
przesłania). 2 Kor. 12:12
• Musi być rozpoznany jako apostoł przez innych apostołów. Gal. 2:7-9
• Apostołowie posiadali dar nauczania. Dz.Ap. 4:1-2; Dz.Ap. 5:21a; Dz.Ap. 5:42
Trzy dowody, ze dzisiaj nie ma funkcji apostoła:

• Nigdzie w Nowym Testamencie nie ma wzmianki o tym, by funkcja apostoła była
przekazywana na innych ludzi (następców). Dwunastu apostołów Baranka aż do Księgi
Objawienia występuje jako zamknięta, unikalna grupa.
Obj. 21:14
14. A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu
apostołów Baranka.(BW)
• Apostołowie musieli być naocznymi świadkami zmartwychwstania – to czyni niemożliwym
kontynuowanie funkcji apostoła do dnia dzisiejszego.
• Nigdzie w Nowym Testamencie nie ma wzmianki o przekazywaniu funkcji apostolstwa na inne
funkcje występujące w dzisiejszym chrześcijaństwie. Funkcja apostoła pod inna postacią nie istnieje od
czasów apostolskich (np.: są podane kwalifikacje starszego/biskupa, diakona ale nigdzie nie
znajdujemy kwalifikacji apostoła)

To Jest moje osobiste zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 13:55, 31 Sie 2010    Temat postu:

Anncyn czy to jest naprawde Twoje OSOBISTE zdanie?
Osobiscie to je wycielas z tych linkow i innych Embarassed .


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

piszesz o apostolach, a my o uczniach Jezusa. Jestes uczniem? Ja siebie nazywam uczniem, nie apostolem...
Jashua mowil tu nie o apostolach, a o TYCH KTORZY UWIERZA:)))

"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".


nie ma tu mowy o apostolach, wypowiadasz sie nie na temat.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 13:57, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 14:01, 31 Sie 2010    Temat postu:

Ciesze sie jednak, ze korzystasz juz z innej strony- nie tylko zbawienie.com Wink

Jeszcze rok temu "wlalabym" komus, kto nie smial zgodzic sie z Henrym. Henry wykonuje dobra prace.... ale niestety myli sie, w niektorych sprawach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 14:14, 31 Sie 2010    Temat postu:

Niestety ja jako laik nie jestem jeszcze oczytana w Piśmie świętym więc korzystam z różnych materiałów. Tak uważam, dary DŚ takie jak w czasach apostolskich nie mają miejsca, a należą do nich: uzdrowienia przez jakiegoś pana Kowalskiego, prorokowanie typu, że Bóg mi powiedział to i tamto, jak i dary języków, których nikt nie rozumie oraz wskrzeszanie zmarłych.Dla mnie jest to mocno podejrzane. A to, że autor dobrze to opisał, dlaczego nie miałabym tego tu przytoczyć.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 14:25, 31 Sie 2010    Temat postu:

(11) I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, (12) aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego, (13) aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej

ustanowil nauczycielami, apostolami,pasterzami, prorokami do czasu az dojdziemy do Jednosci Wiary i poznania Syna- cialo Chrystusa jest jeszcze w " budowie".
Doskonalosc przyjdzie, kiedy powroci Jashua.Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu” (I Kor. 12, 8.9).Czyli twierdzisz, ze Pawel nie mowil tu o Tobie?
Widocznie te Slowa nie sa skierowane do Ciebie:
Twierdzisz, ze ta zapowiedz nie dotyczy tylko Ciebie, czy uczniow Jashua?

Dary musimy oceniac za pomoca Biblii.
Jesli nie sa zgodne ze Slowem Bozym, to mamy odpowiedz co do ich pochodzenia, bez wzgledu na to, jak wspaniale wygladaja. Po owocach ich poznacie- nasza miara!List do Rzymian tez nieaktualny???:
4) Jak bowiem w jednym ciele wiele mamy członków, a nie wszystkie członki tę samą czynność wykonują, (5) tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich. (6) A mamy różne dary według udzielonej nam łaski; jeśli dar prorokowania, to niech będzie używany stosownie do wiary; (7) jeśli posługiwanie, to w usługiwaniu; jeśli kto naucza, to w nauczaniu; (Cool jeśli kto napomina, to w napominaniu; jeśli kto obdarowuje, to w szczerości; kto jest przełożony, niech okaże gorliwość; kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z radością.

Juz 3 listy sa nieaktualne....


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 14:45, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 14:57, 31 Sie 2010    Temat postu:

Jakub tez zapowiada uzdrowienia
Pawel sie myli, Piotr sie myli- nawet Jashua- tylko Wy sie nie mylicie.

(14) Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim. (15) A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone. (16) Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.

to pisze Jakub- czy stosujecie sie do wskazowek? Jak ludzie maja byc uzdrawiani?Jakub nie stosuje tu sztucznego podzialu na dary i dzialanie Ducha. Duch dziala w swoim Kosciele, jest zywy- czy uniewaznicie tez ten list?

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. (30) Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, którego wy zgładziliście, zawiesiwszy na drzewie, (31) Tego wywyższył Bóg prawicą swoją jako Wodza i Zbawiciela, aby dać Izraelowi możność upamiętania się i odpuszczenia grzechów. (32) A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni.

(4) Dziękuję Bogu zawsze za was, za łaskę Bożą, która wam jest dana w Chrystusie Jezusie, (5) iżeście w nim ubogaceni zostali we wszystko, we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, (6) ponieważ świadectwo o Chrystusie zostało utwierdzone w was, (7) tak iż nie brak wam żadnego daru łaski, wam, którzy oczekujecie objawienia Pana naszego Jezusa Chrystusa,

Dary Duchowe sa dla Oblubienicy, wiecej Oblubienicy nie brak darow- brakuje WIARY- trzeba miec wiare, byc poslusznym i miec czyste serce... a przede wszystkim prosic Boga o nie.

Te slowa kieruje rowniez do samej siebie, poniewaz bardzo dlugo wierzylam w to, iz Dary Duchowe przeminely. Tesknie za pierwszym kosciolem.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 15:34, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 16:19, 31 Sie 2010    Temat postu:

Co za plaga much!

Przeanalizujmy kilka waszych naciąganych argumentów.

(3Cool Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

(Dzieje Apost. 2:38, Biblia Tysiąclecia)


Co myślicie przewrotne bestie?

po waszych słowach dajecie się poznać.

niech wasze szaleństwo będzie jawne dla wszystkich.

otóż czy posiadać Ducha Świętego znaczy posiadać charyzmaty?

Definitywnie nie!

i nie ma to żadnego poparcia w Słowie Bożym.

Dalej!

sewen

żmijo!

ty wiesz że co pisaliśmy o liście do Koryntian, ale twój obłęd staje się jawny jak światło słońca.

przewrotny wężu, podpierasz się listem do Koryntian, lecz list owy jest właśnie do nich, a nie do was!

to wy przez waszą paplaninę, obłudę i bełkot opętanego wystawiacie na pośmiewisko wobec całego świata Syna Bożego.

Nie mam ani czasu, ani ochoty analizować tych opasłych postów i masła które jest maślane, tym lisom właśnie o to chodziło.

nie zajmę się więc tym co już zostało obalone ale zajmę się tym co wydaje mi się ważne!

Cytat:
kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni


tak! w Królestwie Bożym!

Trzeba takim jak wy - plago, zamknąć usta pralki mózgów i kłamcy, wrogowie dowodów, miłośnicy kłamstwa.

Tutaj wobec wszystkich i wobec świata ukazuje się wypełnienie owego proroctwa!:

II Tesaloniczan 2:11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, 12. aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.

na takich nie ma sposobu prócz bana!

a siedzą tu cały dzień w zasadzce co jest jawne i widoczne.

Kto ma rozumieć i znosić zdrową naukę ten ją już pojął.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 16:58, 31 Sie 2010    Temat postu:

''Kto ma rozumieć i znosić zdrową naukę ten ją już pojął.''


''Gdyby ktoś mniemał,że coś ''wie'',to jeszcze nie wie,jak wiedzieć należy''

Pest obrażanie użytkowników myślisz że w oczach Boga jest dobre?.
Wątpie by kłamali,raczej pisali własne odczucia i rozumowanie.To że ma ktoś inne zdanie niż ty jest gorszy?.Niczemu to nie służy.

''sewen

żmijo!''

''przewrotny wężu''

'' plago''

''pralki mózgów i kłamcy''

''wrogowie dowodów, miłośnicy kłamstwa.''


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 16:59, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 17:58, 31 Sie 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 21:36, 24 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 18:02, 31 Sie 2010    Temat postu:

(15) Wynoszono też chorych na ulicę i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich.

(Dzieje Apost. 5:15, Biblia Tysiąclecia)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
thewordwatcher
AdministratorDołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 512 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Perth, Australia

PostWysłany: Wto 18:24, 31 Sie 2010    Temat postu:

Cytat:
"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".


Czyli zostałem zmuszony do użycia mojej najnowszej taktyki, pomimo wielu ostrzeżeń.

pati i sewen

Uporczywie twierdzicie w połączeniu z masowym spamem, że dary Ducha powszechnie występują.

Powtarzam poprzednie wezwanie - DOWODY.

Dać na YouTube! Podać imię, nazwisko 'nawiedzonego' mówiącego językami, których się nigdy nie uczył(a).

Jeżeli tego nie zrobicie - będzie ban!


Podać (po polsku) w filmie, że jest to odpowiedź na zarzut kłamstwa na tym forum i rozpocząć mówić językami. Albo podać film z osobą, która wyraźnie mówi obcymi językami i dialektami wraz z detalami personalnymi, możliwymi do zweryfikowania. Znam ludzi, którzy zweryfikują dla mnie owe języki.

Twierdzicie, że występują dary, proszę to udowodnić.

Macie tydzień czasu, do 8 Września. Jeżeli dary te są tak powszechne, nie widzę najmniejszego problemu

Ja nie żartuję!

Nie musicie przecież nas nawracać! Very Happy Możecie się razem budować w zborach... zielonych.

Przekonacie nas - zostaniecie oboje honorowymi moderatorami tego forum, a ja was publicznie przeproszę za podejrzenia o wasze złe intencje.

Obiecuję, że będę się od was obojga uczył na nowo waszej prawdy.

Myślę, że stawiam sprawę uczciwie!? Cool


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia Wto 18:27, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Dary Ducha Bożego występują w obecnym czasie?
Tak, Oczywiście
46%
 46%  [ 12 ]
Nie, To niemożliwe
0%
 0%  [ 0 ]
To szatan, dary Nadprzyrodzone od Boga nie występują
38%
 38%  [ 10 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 21:10, 31 Sie 2010    Temat postu:

Myślę że dawanie bana za przekonania jest ''trochę'' przegięciem.
Teraz ja coś dorzucę od siebię xD.Jestem raczej nieufny jeśli chodzi o dzisiejsze ''cudy'',jakoś nie mam przekonania do ludzi,często kłamią i szukają poklasku dla siebie.Zauważyłem że często owe uzdrowienia czy inne pseudo cudy nie mają nic wspólnego z Bogiem,jeżeli widzę gdzieś info o cudach,zazwyczaj dokonuję jest osoba mająca dużo wspólnego z okultyzmem,często słyszę jakieś wróżki,jacyś super medycy,jakieś hinduskie czary,wszytko ma coś wspólnego z satanaelem,szatanem niż z Bogiem.Jakoś gdy byłem mały przerażało mnie to nie wiem czemu,zawsze czułem lęk gdy słyszałem o cudach,najbardziej mnie przerażał ''cud'' gdzie posążek maryji krwawił,i ludzie nazywali to cudem,brrr,naprawde prześladowało mnie to jak byłem mały,i budziło grozę coś takiego,to samo te objawienia,może to śmiesznie zabrzmieć,tak możecie się śmiać ale również jak byłem mały nigdy nie chciałem by mi się objawiła maryja,bałem se tego.Albo byłem kiedyś w muzeum z klasą,zauważyłem posąg Jezusa,oczywiście długie włosy itp.nie wiem czemu stałem i gapiłem się w niego,też się bałem,wydało mi się że mrugnął do mnie dlatego odszedłem od niego,naprawde,ale raczej była to iluzja przez zbyt długie gapienie się. xD,co do cudów może ten lęk był jakoś uzasadniony?,Teraz wiem że dobrze że się obawiałem.Dlatego podsumowując jakoś nie wierzę by dzisiejsze cuda działy się przez Ducha.

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 21:13, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doświadczenia osobiste Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin