Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy istnieje piekło?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:45, 14 Cze 2010    Temat postu:

Witam!

Wierzę w miłość Ojca naszego w niebie i Syna jego a naszego Zbawiciela. Wierzę w miłosierdzie i sprawiedliwość, dlatego też śmierć druga jest miłosiernym i ostatecznym końcem dla czyniących zło, tak jak życie wieczne jest obietnicą i łaską dla wiernych Słowa.

Piekło jest nielogiczne - przychylam się tu do argumentacji Henryka - jest mocna i mało w niej miejsca na wątpliwości. Nie ośmielam się oskarżać Jahwe o okrucieństwo i niemiłosierne stanowisko wobec stworzenia.

Nieistnienie jest wystarczającą karą, gdy nieśmiertelność niezwykłej miary nagrodą...

pzdr

P.S. @Kaleb

Cytat:
Tak w ogóle gdyby nie istniało piekło, a karą miałaby być wieczna "eksterminacja" to wielu moich znajomych i ludzi, którym głosiłem byłoby całkiem zadowolonych. Często rozmawiając z nimi o życiu wiecznym mówią, że wierzą, że później już nic nie ma i nie boją się konsekwencji.


Wierz mi albo nie - to u nich chwilowe* - tak naprawdę każdy chciałby być nieśmiertelny i żyć wiecznie - ale jak to u ludzi bywa - nie przyzna się do tego - ani przed sobą ani przed innymi... Im bliżej śmierci tym większa zmiana stanowiska : -) Druga śmierć to KONIEC ATEISTY (także) Kłania się definicja ateizmu i postawienie na rozum (człowieka) w miejsce Boga. Czy to nie jest łamanie pierwszego przykazania?


*oznaczające obecne stanowisko, które może się zmienić


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 18:53, 14 Cze 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:49, 14 Cze 2010    Temat postu:

Dla mnie ten temat nawet nie jest wart dyskusjii... czy myślicie że Ja-szua chce abyście WOGŁLE MYŚLELI ŻE ON JEST SADYSTYCZNYM POTWOREM?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 18:56, 14 Cze 2010    Temat postu:

@Pest999

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że piekło to wymysł szatana i tyle.

(właśnie powiedziałem)

Dyskusja jako taka co najwyżej o szczegółach bo ogólnie to jest tak jak mówisz : -)

pzdr
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 19:24, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:05, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:10, 14 Cze 2010    Temat postu:

Do Kaleba: To co mówi Henryk rzadko, ale nie nigdy, choć podkreślam rzadko z początku wydają się tak idiotyczne, głupie i bezsensowne, że się nie chce nawet czytać, ale po przeczytaniu wydają się wręcz oczywiste i zaczynam się dziwić, że sam tego nie wymyśliłem, a większości jakby się przyjrzeć, każdy, tak myśle, prędzej czy później sam by tak stwierdził... (w moim przypadku poza artykółem o porwaniu, który według mnie jest najmądrzejszą (prócz biblii) rzeczą jaką przeczytłem, i powinna dać Ci przynieś sławę... ale ten świat jest dziwnie użądzony)

Jack napisał:

"Trzeba wyraźnie powiedzieć, że piekło to wymysł szatana i tyle."

... albo osoby która chciała wzbudzić strachem miłość do Boga (choć można uznać to, a raczej jest to paradoksem)

Mam pytanie co do cytatu:

Ew. Mateusza
(10) Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: Zaprawdę powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. (11) Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. (12) A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów . (13) Do setnika zaś Jezus rzekł: Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś. I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie. (14) Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce.

(Ew. Mateusza 8:10-14, Biblia Tysiąclecia)

(40) Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! (44) Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

(Ew. Mateusza 13:40-44, Biblia Tysiąclecia)

(4Cool Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. (49) Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych (50) i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (51) Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest. (52) A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare.

(Ew. Mateusza 13:48-52, Biblia Tysiąclecia)

(11) Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. (12) Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. (13) Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (14) Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. (15) Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.

(Ew. Mateusza 22:11-15, Biblia Tysiąclecia)

(49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. (51) Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
(25) 01 Wtedy podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. (2) Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. (3) Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy.

(Ew. Mateusza 24:49-25:3, Biblia Tysiąclecia)

(2Cool Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. (29) Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. (30) A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (31) Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. (32) I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.

(Ew. Mateusza 25:28-32, Biblia Tysiąclecia)

Ew. Łukasza
(26) Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś. (27) Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy opuszczający się niesprawiedliwości! (2Cool Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. (29) Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. (30) Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi.

(Ew. Łukasza 13:26-30, Biblia Tysiąclecia)

I ogólnie chodzi mi o "tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" czy to wynik złego tłumaczenia? Czy coś zupełnie innego?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:49, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:12, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 20:57, 14 Cze 2010    Temat postu:

Hmm... możliwe, że jest tak jak piszecie, ale ja przekonania nie ma. Mi wizja piekła i świadomość jego istnienia często pomagała szybko pokutować Smile. Może to śmieszne, ale tak było. Ja tylko się zastanawiam czemu do takich "prawd" (pisze w "", bo jeszcze nie wiem czy to prawda) jakie tu piszecie nie doszły osoby duchowne prawdziwych zborów chrześcijańskich, jeśli to tak istotne, a tylko Pan Henryk Wink.

Zaraz pewnie mi ktoś tu wyskoczy, że wszystkie zbory są zwiedzone i że działa w nich szatana Very Happy. Ah jo.

PS
Nie chcę też żebyście nastawiali się do mnie wrogo, bo się z Wami do końca nie zgadzam. Ja po prostu muszę to sam zbadać.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:14, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:12, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:25, 14 Cze 2010    Temat postu:

Maleństwo napisał:
Ja nie szukam żadnego koscioła czy zboru, żeby być blisko Pana potrzebne mi jest jedynie Jego Słowo i rozmowa z Nim:)


Hmm... tego się na takich forach boję. Jak czytam tego typu opinie to mi się czerwona lampka zapala Smile.

Fakt, nie ma zborów doskonałych, nie ma ludzi doskonałych, ale Ci niedoskonali ludzie mogą tworzyć kościoły przez łaskę Bożą. W nowym testamencie każdy zbór tam wymieniony z czymś się zmagał, bo na jakiejś płaszczyźnie był pokrzywiony, ale apostołowie nie pisali im "zamknijcie kościół i budujcie osobistą relację z Jezusem". Nie, oni nauczali, poprawiali, karcili i kazali dążyć do doskonałości. Jak ktoś pisze, że nie potrzebuje kościoła to według mnie jest to bardzooo niebezpieczne. W NT jest tak dużo na temat kościoła, Ciała Chrystusa, budowania relacji z braćmi i siostrami, docieranie się przez przebywanie ze sobą itp.

Przepraszam za offtopic.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:32, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 23:56, 24 Wrz 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:55, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:11, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:58, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 17:11, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:59, 14 Cze 2010    Temat postu:

Agato, Ja też unikam zborów i jestem "samotnym wilkiem" lub jak kto woli "samotną owcą" Na tym forum możemy się jednoczyc i wzajemnie budowac, a agentury jak widzę dały spokój, Niech Będzie za to Błogosławione Imię Ja-szua Pana Naszego Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 22:09, 14 Cze 2010    Temat postu:

...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 23:56, 24 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 22:20, 14 Cze 2010    Temat postu:

Dokladnie tak Kaleb.
Unicestwienie to szybki (w porownaniu do wieki wiekow) wyrok.
Meki we dnie i noce brzmi o wiele straszniej.
Nie wiem czy warte tego dochodzic.
Oby nie bylo to koscia niezgody.
Z drugiej strony Bog nie kazal Izraelitom meczyc odstepcow , tylko szybko ukamienowac, kara wykonana przez cale spoleczenstwo, a nie przez platnego kata.
Cytaty z Biblii mozna przytaczac na oba argumenty........
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin