Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna www.zbawieniecom.fora.pl
Jana 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antychryst
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 16:57, 08 Wrz 2010    Temat postu: Antychryst

Często podczas rozmów ze znajomymi lub w programach o tej tematyce mówi się że w czasach końca na świat ma przyjść "antychryst". Większość ludzi uważa że będzie to jeden człowiek: syn, lub osoba obdarzona mocą szatana. W telewizji leciał kiedyś program w którym powiedziano że antychrystem jest Saddam Hussein, Fidel Castro albo Osama Bin Laden, natomiast w "Tajemnicach Biblii" (program ten leciał jakiś czas temu w National Geographic) stwierdzono że antychrystem będzie ktoś znany i lubiany np: gwiazda rocka, albo jakiś inny idol. Będzie on uwielbiany, a ludzie uznają go za boga.

W objawieniach św. Jana słowo "antychryst" nie zostało użyte ani razu, tak samo w ewangelii.

Jedynie w listach św. Jana

* "Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (1 Jana 2:18)
* Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. (1 Jana 2:22)
* Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. (1 Jana 4:3)
* Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (2 Jana 7)"

(fragment pochodzi z Wikipedii [link widoczny dla zalogowanych] )

Moim zdaniem św. Jan (jeżeli ten list naprawdę jest jego i jest to list prawdziwy) nie użył tego słowa do określenia osoby, demona lub instytucji (np:KRK). Antychrystami nazywa wszystkich ludzi, którzy zaprzeczają istnieniu Jahszua (Jezusowi). (powtarzam, jest to tylko moje zdanie)

Teraz nie wiem. Czy to ja się mylę i jednak istnieje taki demoniczny przeciwnik Chrystusa, a może komuś tylko zależy aby ludzie wierzyli w taka wizje antychrysta? Skoro np: Saddam Hussein miał nim być, ludzie nie protestowali żeby go zniszczyć i wojna w Iraku była w miarę okey. Wychodziło by na to że każdy władca (dyktator), który nie daje sobą manipulować zostaje nazwany antychrystem. Nasuwa się też pytanie czy kraje takie jak Iran, Korea Płn. itd. są rzeczywiście takie jak nam się podaje w mediach (bandy oszołomów sterowane przez chore wizje swoich dyktatorów podobnych do Hitlera)?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 17:05, 08 Wrz 2010    Temat postu:

Słyszałem o takim postrzeganiu sprawy Smile, miano antychryst można dać każdemu dyktatorowi,np Hitlerowi itp,ja natomiast uważam że antychryst się pojawi,będzie to człowiek bezprawia,będzie głosił religie przeciwną do nauk Boga,będzie obdarzony ''mocą'' diabła,więc jakieś cuda mógłby uczynić na pokaz,antychryst to chyba ten co stoi w miejscu Jezusa,więc uważam że może to być jakaś fałszywka,żydzi wyczekują przyjscia mesjasza,więc jak pojawiłby się taki człowiek,czyniący ''cuda'' uznaliby go za mesjasza,czyli człowiek ten stał by w miejscu Jezusa.Tak myśle.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 17:12, 08 Wrz 2010    Temat postu:

"Antychryst" - kolejne kłamstwo.

radzę, przeczytać ten artykuł.

[link widoczny dla zalogowanych]

fragment:

Plany Lucyfera nie są niezbyt skomplikowane, jeżeli się już je pozna. Głównym elementem jego planów jest tworzenie fałszywych nauk i doktryn, często przypominających do złudzenia rzeczywiste nauki biblijne. Innymi słowy, gdzie się to uda, Szatan kopiuje Boga. Stara się o to, aby utworzyć na Ziemi fałszywe 'królestwo boże', w którym on, Lucyfer będzie bogiem a rządy w jego imieniu będzie sprawował fałszywy Mesjasz, czyli Antychryst - człowiek posadzony na tronie Lucyfera oddający chwałę Lucyferowi. Praktycznie Lucyfer odwraca każde przykazanie Boże imitując niemal wszystko z Biblii oraz tworząc tego odwrotność.

Owszem, istnieje w tym celu stworzony przez siły Lucyfera fałszywy Izrael, złożony z Żydów a nie z rzeczywistych Izraelitów. Więcej na ten temat w linku o Izraelu, i w linku o Bestii Objawienia.

Wielu także się dziwi, dlaczego Lucyfer faworyzuje Izrael! Otóż Izrael to fałszywy 'naród wybrany' złożony z Żydów a nie z rzeczywistych Izraelitów, trafnie opisany w Objawieniu 2:9 oraz 3:9.

Objawienie 2:9 Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.

Szatan będzie honorował zniekształcone Stare Przymierze wraz z fałszywym Izraelem, fałszywym Mesjaszem (Antychrystem) w fałszywej świątyni Salomona, króla, który sprzeniewierzył się wobec Boga u schyłku swego życia. Masoneria twierdzi, że Salomon stał się ojcem Kabały żydowskiej i jest uznawany ojcem dzisiejszych czarowników przez najbardziej znanych przedstawicieli tego kunsztu. ( link - Czary) Biblia jednak na ten temat się nie wypowiada i żadne wersety biblijne nie wskazują na to, że Salomon utracił całkowicie dobre stosunki z Bogiem.

Większość fałszywych religii, tak muzułmańskich jak i chrześcijańskich jest kontrolowana także przez Lucyfera z Kościołem Katolickim włącznie, który był jednym z głównych narzędzi kontrolnych Lucyfera.

Także większość chrześcijańskich ruchów charyzmatycznych, ewangelicznych czy tele-ewangelicznych znajduje się pod troskliwą opieką Szatana. Takie są mniej więcej plany Lucyfera.

Jednym z nich jest plan Antychrysta.

Wielu Chrześcijan nieco nieuważnie studiując Biblię dało się ponieść owej propagandzie szatańskiej i także twierdzą, że Antychryst pojawi się na scenie świata. Ja także do niedawna byłem ofiarą owych manipulacji szatańskich mediów oraz nieuważnych Chrześcijan, którzy wraz ze mną rozpowszechniali pogląd, którego jednak Słowo Boże nie zapowiada.

Jedno jest dla oczywiste. Cały świat Szatana pała nienawiścią do Ja-szua, czyli przyjmuje pozycję i postawę przeciwnika Ja-szua, czyli Antychrysta.

Plany wyglądają mniej więcej tak:
Iluminaci czyli Kościół Katolicki - w szczególności Zakon Jezuitów, Syjoniści Masoni są wykonawcami poszczególnych kroków.*

Odbudować fałszywą świątynię Salomona w Jerozolimie - [link widoczny dla zalogowanych]
*

Zupełnie zdemoralizować mieszkańców naszej planety poprzez intensywną propagandę mediów oraz władz wszystkiego, co sprzeczne z planem Boga - czyli wprowadzić doktrynę lucyferiańską.
*

' Znaleźć ' Arkę Przymierza i umieścić ją w odbudowanej świątyni. - [link widoczny dla zalogowanych]
*

Przeprowadzić tzw. Operację Niebieski Strumień, (Blue Beam Project) w której być może 'odnajdzie' się Arka Przymierza.
*

Podczas tej operacji (mówi się o trzęsieniu ziemi) ukażą się 'dokumenty' wyjaśniające, w jaki cały świat mylił się odnośnie religijnych wierzeń. (Typowy przykład Browna - Da Vinci Code)
*

Zniszczyć wszystkie religie światowe w III Wojnie światowej włącznie z Judaizmem i Chrześcijaństwem.
*

Posadzić na tronie niezwykle mocnego króla i zarazem kapłana (na wzór Melchizedeka) - Antychrysta, fałszywego mesjasza
*

Antychryst przejmie OFICJALNIE władzę nad światem usuwając trzech innych władców - Nowy Porządek Świata ( NWO)
*

Spowodować FAŁSZYWE porwanie do nieba FAŁSZYWYCH ponownie narodzonych chrześcijan, lub sług Lucyfera
*

Rozpocząć prześladowania prawdziwych naśladowców Jezusa w 3.5 rocznym okresie Wielkiego Ucisku
*

Stoczyć walkę s Bogiem na Ziemi w tzw. bitwie Armagedonu.

To wszystko ma jeden zasadniczy cel.
Ustanowienie Lucyfera jako boga nad ziemią

Czy plan ustanowienia Antychrysta powiedzie się Szatanowi?

Słowo Boże niewiele nam mówi o Antychryście. Biblia ostrzega nas proroczo przed fałszywymi Chrystusami, Mesjaszami czy prorokami i wskazuje nam znaki, według których możemy rozpoznać i odróżnić fałsz od Prawdy.

W Biblii pojęcie 'antychryst' występuje trzy razy:

I Jana 2 :(1Cool Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha.

I Jana 4Sad3) Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

2 Jana (7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.

Starając się czytać te teksty ze zrozumieniem, bez naleciałości fałszywych nauk o Antychryście nie można oprzeć się wrażeniu, że Jan mówi nam bardzo wyraźnie o duchu Antychrysta który nadchodzi i 'juz teraz przebywa na świecie'.

Najwyraźniej Jan ma na myśli Szatana zwanego Lucyferem, który jest - Antychrystem i to on, jako duch zwodniczy produkuje innych zwodzicieli oraz Antychrystów, czyli swoich naśladowców. Nasienie Szatana lub... Synagoga Szatana!

Zwróćmy uwagę na to zdanie - >> nadchodzi i już teraz przebywa na świecie <<

Szatan przebywał juz w czasach Jana na ziemi ale najwidoczniej nie został strącony z nieba na ziemię aby ją całkowicie opanować. Słowo Boże mówi nam o 3.5 roku wielkiego ucisku, w którym "Prawda będzie powalona na ziemię". Czyli w tym okresie dopiero Szatan będzie miał niczym nie skrępowaną władzę i będzie zwalczał wszelkie objawy chrześcijańskie na świecie.

W tym kontekście wszyscy słudzy Szatana/Antychrysta stają się automatycznie także antychrystami, czyli przeciwnikami Chrystusa.
Szatan - satanos - przeciwnik czyli... anty Christ!

Jan potem dodał -

1 Jana 2:(26) To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.

Co jest jeszcze ciekawe, Jan pisze - ..."jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi", czyli ewidentnie w tamtych czasach także krążyły wieści o nadchodzącym Antychryście. Podobnie jak słychać ciągle dzisiaj rzekomo solidne informacje i bliskim nadejściu Antychrysta.

Z pewnością istnieją plany ustanowienia Antychrysta, lub... historia się powtarza i są to jedynie kłamstwa mające na celu wprowadzanie nas w błąd. Jak za czasów Jana. Najważniejszy punkt to taki, że Biblia nie wspomina nigdzie o człowieku, który będzie Antychrystem. Wynika z tego, że nawet jeżeli Szatan ma taki plan, ów plan nie zostanie zrealizowany, ponieważ Bóg do tego nie dopuści.

Jan jest jedynym pisarzem biblijnym, który pisze o Antychryście, żadne inne pisma o nim nie wspominają i nie ma żadnej biblijnej wskazówki, że 'fałszywy prorok' czy 'człowiek bezprawia' czy Bestia jedna czy druga to Antychryst.

Jan także nie wskazuje, że Antychryst się w ogóle pojawi. Jan wyraźnie wskazuje na to, że Antychryst już był w jego czasach, i to nie tylko jeden.

Listy apostoła Jana nie wskazują niczym na pojawienie się Antychrysta. Jest to czysta dezinformacja Iluminati.

Istnieje wiele teorii na ten temat i sedna sprawy dowiemy się, kiedy ów osobnik się ujawni. Wiadomo, że chrześcijanie oczekują powrotu Mesjasza - Chrystusa w celu zaprowadzenia przez Niego Królestwa Bożego. Tymczasem Żydzi nadal oczekują swojego Mesjasza, ponieważ rzeczywistego Mesjasza -(Ja-szua) odrzucili oraz odrzucają Go nadal.
Mamy dwie grupy ludzi oczekujących Mesjasza, ale każda z nich widzi go zupełnie inaczej

Syjoniści planujący odbudowę Świątyni Salomona w Jerozolimie planują posadzenie na króla na tronie królewskim... być może fałszywego Mesjasza!

Istnieje teoria konspiracyjna Blue Beam Project (Projekt Niebieskiego Promienia) i według tych planów władcy świata 'odkryją' jakieś niezwykłe zwoje, w których okaże się, że dotychczasowe wierzenia, czy w Biblię czy Koran czy inne księgi okażą się całkowicie mylne oraz oczywiście okaże się, że jedynie w tych zwojach jest szczera Prawda. Być może zostanie 'odkryta' Arka Przymierza i to, co zostanie 'znalezione' w Arce będzie dowodem na to, że świat mylił się w swoich wierzeniach religijnych ponieważ je mylnie interpretował.

Odkryciu temu mają towarzyszyć cuda na niebie! Mają być wyświetlane z satelitów potężne obrazy na niebie, z których będą przekazywane w wielu językach informacje o 'prawdziwym' Mesjaszu i 'prawdziwej' religii. Ewangelia Judasza czy DaVinci Code to najprawdopodobniej przygrywka do reszty tego oszukańczego spektaklu.

Władcy świata, wielbiciele Lucyfera będą chcieli nam udowodnić, że posłannictwo Mesjasza było przez wszystkich źle rozumiane.

Ostatni król świata będzie demonstrował nadprzyrodzoną demoniczną moc i mieszkańcy świata będą go wielbić.

Niesamowity wzrost filmów i programów okultystyczno-satanistycznych czy na temat UFO czy też zjawisk nadprzyrodzonych wydaje się być formą przyzwyczajania nas do tego, że rzeczywiście siły nadprzyrodzone istnieją, że są one powiązane z rzeczywiście, a UFO czy 'obcy' to istoty, które nas stworzyły i teraz chcą nam pomóc. Globaliści nazywają ich Annuaki.

Wszystkie religie zostaną zniszczone przez hordy Lucyfera a Babilon Wielki otrzyma szczególnie srogą karę, tym razem od samego Boga. Wielbienie Bestii oraz jej obrazu i posągu będzie wymagane od władców świata po groźbą kary śmierci!.

Istnieje ruch religijny nazywany New Age - Nowy Wiek i 'kapłani' tego ruchu ujawniają wiele planów, które pragną oni zrealizować, m.in. połączenie wszystkich religii w ruch ekumeniczny. Celem jest oczywiście akceptacja fałszywego Mesjasza i wielbienie Lucyfera.

Istnieje więc niezawodny sposób, w jaki można będzie odróżnić Fałszywego Proroka czy też jakiegokolwiek impostora wystawionego na pokaz przez Iluminatów.
Kłamstwa Lucyfera będzą histerycznie witane przez cały świat

więcej w powyższym linku.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 18:26, 08 Wrz 2010    Temat postu:

Jan (chyba to był on) że wielu antychrystów nadeszło itp.
Antychrystem jest według mnie każdy kto nie wierzy w Jaszua czyli jest mu przeciwny. Ale będzie ten "główny" antychryst, syn zatracenia.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 18:31, 08 Wrz 2010    Temat postu:

w tym linku:

[link widoczny dla zalogowanych]

Natrafiłem na coś ciekawego.

Cytat:
(3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem.
___________________________________________________

Dzień przyjścia Pana nastąpi dopiero po objawieniu się człowieka grzechu, syna zatracenia,
który ....zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem.


Po tym jak to przeczytałem przypomniało mi się że gdzieś już słyszałem to o synu zatracenia.
Ewangelia św.Jana, 17
Cytat:
(11)I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.
(12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.


Mi to wygląda jak by mowa była o Judaszu (oczywiście to tylko domysły).
[link widoczny dla zalogowanych]
Możliwe że określenie antychryst pochodzi od tego jak Apostołowie postrzegali Judasza. Dalej jednak teoria antychrysta wydaje mi się naciągana i celowo rozdmuchiwana aby szerzyć panikę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:15, 12 Wrz 2010    Temat postu:

Antychryst oznacza raczej - w miejsce Chrystusa - czyli ten, kto stanie zamiast Niego - my potocznie rozumiemy to jako przeciwnika Jaszua, gdyż w istocie nim jest, ale mówiąc o przeciwniku powiedzielibyśmy raczej:

ACHRYST a nie ANTYCHRYST.

Użycie takiego a nie innego określenia jest bardzo ważne i mówi wyraźnie o kimś kto pojawi się jako bardzo prawdobodpobna podróbka Zbawiciela. Obyśmy się nie dali zwieść...

Z Bogiem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:49, 12 Wrz 2010    Temat postu:

Dla mnie to całe szukanie anychrysta wygląda jak wyprowadzanie na manowce. Był już, jest, a może dopiero się pojawi? Po czym go poznać? Chrystus mówił, że jedyna droga przez niego prowadzi i nie ma innej drogi. A skoro tak to wszystkie inne pozorne i zwodnicze drogi kreowane przez Lucyfera mają na celu zwiedzenie ludzi. A skoro tak to logicznym się staje, że antychrystem jest sam Lucyfer. Lucyfer lubi się przebierać w różne szmatki lecz to za każdym razem to ta sama postać. Kandydatów na antychrysta można długo wymieniać ale każdą tą marionetką kręcił ten sam osobnik.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 23:01, 12 Wrz 2010    Temat postu:

Nie do końca.

Szukanie nie może być wyprowadzaniem na manowce Smile Trzeba być naprawdę czujnym aby nie dać się zwieść. Lepiej nieustannie być w pogotowiu i drążyć różne zagadnienia (choćby NWO) niż spać... Mimo całej pociągającej tajemniczości nie można jednak skupiać się tylko na antychryście bo faktycznie źle się to może skończyć. Trzeba mieć przed oczami całość a nie tylko fragmenty.

"A skoro tak to logicznym się staje, że antychrystem jest sam Lucyfer"

To oczywiste, że chce chwały dla siebie i zrobi wszystko aby stanąć w miejscu Chrystusa i zwieść wielu. Tak wielu ilu tylko się da...

"...każdą tą marionetką kręcił ten sam osobnik."

Kręcił, kręci i będzie kręcił - aż dobry Jahwe tego nie zatrzyma.

Z Bogiem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 20:34, 08 Mar 2013    Temat postu:

pora trochę odkopać ten temat Smile

Jak myślicie o jakiej świątyni Boga jest mowa, w której ma zasiąść antychryst?
Jestem przychylny w sumie ku najbardziej znanemu wytłumaczeniu z świątynią Salomona, ale może ktoś zna jeszcze inne teorie?

na deser wklejam ciekawą gadkę: http://www.youtube.com/watch?v=U35wGChYU14
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 22:11, 08 Mar 2013    Temat postu:

dj abeł napisał:

Jestem przychylny w sumie ku najbardziej znanemu wytłumaczeniu z świątynią Salomona, ale może ktoś zna jeszcze inne teorie?
Paweł mówił o świątyni Bożej a nie o świątyni w związku z tym moim zdaniem, budynki odpadają. Poza tym jak można nazwać budynek zbudowany z inspiracji szatana i przez ludzi mu świadomie lub nieświadomie podległych, świątynią Bożą ??


, chrześcijanie są m.in świątynią Bożą - wnioski niech każdy sam wyciągnie : "Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście." - 1 list do Koryntian 3:16-17


, więc na dziś sądzę, że 3 świątynia i ten który w niej zasiądzie będą to celowo wykreowane wydarzenia aby chrześcijanie myśleli, że proroctwa się spełniają i ten który zasiadł w świątyni jest prawdziwym antychrystem : głoszenie światu antychryst w 3 świątyni również przemawia za takim scenariuszem : http://www.zbawieniecom.fora.pl/proroctwa,3/3-swiatynia-i-biochip-jako-znamie-gloszone-calemu-swiatu,1185.html
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 22:52, 08 Mar 2013    Temat postu:

temat omawiany w swiatyni i biochipie nie bedzie swiatyni do czasu przyjscia Mesjasza zagrywki zydow na S. maja za zadani zwiesc wielu znaczy aby mysleli ze wielki ucisk daleko przed nami
a antychryst to slowotwor Jana za jego czasu juz byl


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 22:54, 08 Mar 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 23:24, 08 Mar 2013    Temat postu:

Mieczu Ducha,
zauważ, że Apokalipsa w 11 rozdziale mówi na początku o Świątyni Bożej, która w tym kontekscie wydaje się być ewidentnie na ziemii. Z drugiej strony pod koniec rozdziału jest mowa o innej Świątyni Bożej w niebie.

Niby fragment wskazuje dobitnie na Jerozolimę ale czy odbudowaną świątynie będzie można nazwać Bożą? W sumie to była by to symbolicznie ta sama, tylko odbudowana świątynia.

Dość zawiła kwestia, muszę jeszcze raz dokładnie przeczytać całą Apokalipsę...

Upway,
przeczytam cały temat, thx


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 23:26, 08 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 23:37, 08 Mar 2013    Temat postu:

"Lecz zewnętrzny przedsionek świątyni wyłącz i nie mierz go, gdyż oddany został poganom, którzy tratować będą święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące" - Objawienie Jana 11:2


, "A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany." - Objawienie Jana 11:8


, światynia , miasto musi mieć symboliczne znaczenie a nie dosłowne. Dosłowna interpretacji prowadzi do absurdu - bo jeśli odczytamy dosłownie jako dosłowną Jerozolimę to czy jest ona święta czy jest Sodomą i Egiptem ? Smile , symboliczne odczytanie wyjaśnia wszystko i jest zgodne z jasnym przekazem, że Bóg nie mieszka w świątyniach
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 23:57, 08 Mar 2013    Temat postu:

no właśnie:

"A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany. "

Miasto, w którym Pan został ukrzyżowany. Czy możemy mieć jakieś wątpliwości, że chodzi o Jerozolimę?

a Sodomą i Egiptem nazwane w przenośni co może ma obrazować zepsucie jakie ludzie zorganizowali w tym miejscu?


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 23:58, 08 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 1:43, 09 Mar 2013    Temat postu:

W ostatnich czasach ma być ich wielu. Już jest ich wielu, pojawili się wraz z rozkwitem cywilizacji "zachodu" czyli powtórka z Babilonu. Jest pełno osób, artystów, polityków, sławnych ludzi którzy idą ścieżką przeciwną do Chrystusa. Są popularni - dzięki czemu swoimi błędami ściągają na złą stronę dobrych ludzi, przemycając złe wartości w swojej twórczości, które przyjmujemy przez sam fakt wywyższenia ich ponad nas.
Na przykład Mark Zuckerberg, twórca facebooka stworzył jeden z najbardziej dochodowych firm na świecie na bałwochwalczym portalu społecznościowym. Trzeba tu zrozumieć że wg. Biblii bałwochwalstwem jest również obraz, rzeźba, film itp. W Apokalipsie Jana jest "obraz bestii", który przemówił i może nawet zabić - jest to odniesienie do TELEWIZJI! Telewizja jest niczym więcej jak zwykłym instrumentem do siania bałwochwalstwa. Tak więc każdy kto z owego obrazu bestii korzysta jest jednocześnie grzesznikiem. Usta które potrafią zabić to nic innego jak kłamstwa, doktryna sprowadzająca do grzechu, lewactwo.
Ludzie oddają pokłon bestii oglądając jej kłamstwa, infekując swoje umysły czarną mazią zepsucia ich cywilizacji, która jest wroga Bogu i chrześcijaństwu. Nie bez przyczyny media są nazywane "czwartą władzą".


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 1:46, 09 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zbawieniecom.fora.pl Strona Główna -> Doktryny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin